Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A várandósság alatt is kialakulhat depresszió? fórum

A várandósság alatt is kialakulhat depresszió? (tudásbázis kérdés)


6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 2. 12:27

ui: Én voltam veszélyeztetett terhes, de nem kellett napi 24 órát feküdni, ülve előkészítheted az ételt, megfőzhetsz. Kórházban töltöttem 2 hónapot, ott is kimentem az udvarra, lementem, vizsgálatokra.

A szigorú fekvés nagyon ritkán értendő 24 órás ágynyugalomként. Ha, már akkora a gond, akkor úgyis befektetnek.

2016. jún. 2. 12:25

Szia!

Én 2,5 hétig feküdtem hasonló okok miatt a babával itthon, tényleg nem kellemes, és ültem az érzelmi hullámvasúton én is, hol rettegtem, hogy mi lesz a babával, hol pedig biztos voltam benne, hogy minden rendben lesz. Utóbbi volt a ritkább.

Aztán a soron következő vizsgálaton kértem egy uh-t, kiderült, hogy a bébi jól vagy, kicsit megnyugodtam, azóta megvolt a genetikai uh is, aszerint is minden rendben van.


Kitartást, lesz ez jobb is, addig pedig, sorozat, könyv, naplóírás - olvasás bármi, csak vonja el a figyelmed.

Szorítok nagyon ;-)

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Szaffi266)
2016. jún. 2. 12:23

Igen, van ilyen, a hormonok tombolnak benned. Majd ha a baba megérkezik valószínű elmúlik.


Boldog babavárást!


Ha nem szeretsz olvasni, fejts rejtvényt, keress valami hobbit.

2016. jún. 2. 12:08

Nincs tapasztalatom terhességgel, de így kívülállóként is teljesen érthetőek a gondolataid. Én már attól kivagyok, ha pár napig ki se mozdulok itthonról (pedig otthonülős vagyok), nemhogy még az ágyból se kelhetek ki... ez most már a terhesség végéig így lesz, vagy van rá remény, hogy pár hét múlva felkelhetsz? Ha ez utóbbi, legalább ez fenntarthatja a reményt. De legkésőbb, ha megszületik a baba, már mindenképp változnak ezek a dolgok, ld. kikelhetsz az ágyból:).

Menyire tudsz esetleg barátnőket áthívni, társaságot szervezni magadnak? Nincs valami ötleted, hogy hogy tudnád kihaszánlni ezt az időt? Pl. nyelvtanulás, vagy van egy csomó online kurzus, amikben tényleg vannak hasznosak, és ingyenesek (coursera), igaz, azokhoz kell angolul tudni.

2016. jún. 2. 12:00
A helyzetem a következő: 8 hetes vagyok és veszélyeztetett terhesként (állandó barnás vérzés miatt)itthon kell lennem és szigorú fekvésre vagyok itélve :( Azt kezdem magamon észrevenni hogy folyton aggódom, féltem a pöttömöt és azon kattog az agyam felkészültem e én erre... úgy érzem nem vagyok boldog és csak az aggódás van amibe beleőrülök. 0-24 be feküdnöm kell de azért néha felkelek ülök egy kicsit vagy elindítok egy mosást elvégzek ezt azt de ez max egy óra. Közben kattog az agyam. Egyedül vagyok itthon, párom dolgozik, anyumék messze laknak. Egy 4 emeletes társasház 4. emeletén gubbasztok... nem így képzeltem a terhességet...mit csináljak? Olvasni nem igazán szeretek...volt esetleg valaki így? Persze utána meg lelkiismeret furdalásom van ha olyanra gondolok nem is kellett volna még a babó max pár év múlva. Közben meg nem hisz ez volt minden vágyam... érti ezt valaki?
2016. jún. 2. 11:54
A várandóság alatt is kialakulhat depresszió?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook