Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után rendszeres tornával a csinos alakért fórum

Szülés után rendszeres tornával a csinos alakért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés után rendszeres tornával a csinos alakért

1 2
30. ibuska1990 (válaszként erre: 26. - Klenca)
2009. nov. 19. 21:51
Mikor mutatták akkor mindig edzőteremben volt, biztos van saját trénere is.
29. 5e48d37001 (válaszként erre: 28. - Nixi.)
2009. nov. 19. 15:40

Szia:)

Kb. az Én terhességemet és a szoptatásos állapotomat írtad le.

16hónapig szoptattam,2 kiló ment le összesen a 11-ből,de egyszer baromi sokat vacsiztam és visszajött 1 éjszaka alatt 3kg:)

A szoptatás befejezését követő 1 hónapban 8 kilót fogytam diéta nélkül!!Semmi különös nem történt visszaállt a prolaktin hormon normálisra.

Viszont mindenem lógott,a hasam a szeméremdombomra.Ezért kezdtem el a tornát,mert még mindig olcsóbb és egészségesebb,mint egy hasplasztika.

Én magamért sportolok és nem az elvárásokért,mert Én így érzem jól a bőrömben,ha hetente csak 1x 1 órát tudok ráfordítani,de akkor is tudtam tenni valamit azért,hogy örömmel nézzek a tükörbe.

28. nixi.
2009. nov. 19. 14:59

Sziasztok! Eddig csak figyeltem, de meg kell, hogy szólaljak..

Kisgyerekkorom óta sportolok, aerobik és személyi edző vagyok sok egyéb oklevéllel a kezemben. Világ életemben azt mondtam, hogy csak a lusták nem sportolnak, és világ életemben azt gondoltam, hogy én leszek a legfittebb kismama és anyuka.

Terhességem 2. és 3. hónapjában az egész napos rosszulléttől felkelni sem bírtam, és bár utána az agyam kívánta a sportot a testem nem.. Meg is lett az eredménye, 17 kilót híztam, amiből mára (3 hónapos a baba) még mindig van 10-12.

Itthonról irányítom a vállalkozásom, de anélkül sem hagy a kisfiam sok időt, hiába első baba.

Azt gondolom, egyáltalán nem tesz jót ez a sok elvárás a kismamákkal és a fiatal anyukákkal szemben. Nekem is nehéz elfogadnom, a külsőm változását, de sem a szoptatás sem a munkám miatt nem akarok és nem tudok többet mozogni, így csak nagyon lassan megy le a fölösleg.

Szerintem az egészség legyen az első szempont és az, hogy a mama és vele a baba is érezze jól magát a bőrében. Ha sporttal akkor úgy, ha sport nélkül akkor úgy.

Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy ha az ember nem sportol pocakosan és utána, az nem biztos, hogy kifogások miatt van.

27. kryssz
2009. nov. 19. 14:55

Popsi ill. comb feszesítésre van valakinek valami tuti ötlete?

Köszi!!

26. klenca (válaszként erre: 24. - Ibuska1990)
2009. nov. 19. 13:15
Oké, s hogyan? Sok-sok torna? Személyi edzésterv?
25. kityom1980 (válaszként erre: 20. - Ibuska1990)
2009. nov. 19. 12:44
Köszi a biztatást!
24. ibuska1990 (válaszként erre: 23. - Klenca)
2009. nov. 19. 12:29
Valamit félreértettél. Nem két hónap alat hanem 7 hónap alatt fogyott 25kg-ot:-)
23. klenca
2009. nov. 19. 11:54
Nem tudjátok, Sarka Kata hogyan fogyott 2 hónap alatt 25 kg-ot? Nem olvastatok róla? Engem érdekel.
22. realbrigitte (válaszként erre: 19. - Ibuska1990)
2009. nov. 19. 11:45
igen, ebben igazad van.
21. ibuska1990 (válaszként erre: 17. - Borsa)
2009. nov. 19. 11:45
Köszönöm Borsa! Akkor csak hajrá!!!
20. ibuska1990 (válaszként erre: 15. - Kityom1980)
2009. nov. 19. 11:44
Kityom sosem késő elkezdeni! Kezd el és látni fogod a változást, ha nem is egyből de egy kis idő elteltével biztos. Csak nem szabad feladni!
19. ibuska1990 (válaszként erre: 14. - Realbrigitte)
2009. nov. 19. 11:42
Igen, átlátom a mindennapjaidat. Majd ha nagyobbak lesznek a gyerkőcök akkor tutsz majd szerintem újra több időt szentelni magadra. Addig meg ha teheted akkor figyelj az étkezésre, hátha úgy sikerül leadni azt a 10kg-ot.
18. ibuska1990 (válaszként erre: 13. - 5e48d37001)
2009. nov. 19. 11:39
Köszönöm Anonima! Elötted is le a kalappal hogy nem adod fel és tornázol!
17. Borsa
2009. nov. 19. 10:52
Ibus, én is olyan kismami szeretnék lenni, mint Te - ha az leszek, nem szabadulsz tőlem ;)
2009. nov. 19. 09:20

Szia kityom1980!

Szerintem a torna mellett célszerű lenne egyéb bőrfeszesítő eljárásokat alkalmazni. (nem a szikére gondolok, pedig ez jó dolog ebben a helyzetben!) Sajnos nem tudok sok tanácsot adni, mert én csak most ásom bele magam ebbe a témába. 3 gyerek után egész jó volt a bőröm a hasamon, mostani szülés után meg hajtogatom mint a levelestésztát. Striákat semmivel nem tudtam eltüntetni, szerintem nem is lehet. Attól is függ, hogy mennyire van kinyúlva a hasi bőr.

2009. nov. 19. 09:10

Sziasztok!

Én most vagyok szülés után 8 és fél évvel. Mindig tornáztam kisebb-nagyobb kihagyásokkal. A terhesség alatt a hasamon a bőr megnyúlt, és striák is lettek. Az egyik itteni forumozótól kaptam egy nagyon jó edzéstervet. Heti 2-szer RR4, 2-szer Czanik Balázs: Hasburning, 2-szer RR5. Sajnos még nem tudtam őket beszerezni, de rajta vagyok,ez lesz az új évi fogadalmam. Addig is (a héten kezdtem)RR Add önmagad 3. has 30 perc-et csinálom terveim szerint 6-szor egy héten. Kérdés: szerintetek nem túl későn kezdem el? Várhatok-e most ennyi idő után feszes hasat?

14. realbrigitte (válaszként erre: 10. - Ibuska1990)
2009. nov. 19. 07:55

Szia ibuska1990!

Van 8,6,4 éves fiúk, és most a kislány. Olvastam, hogy szegedi vagy én is. Nehezen oldom meg a gyermekek reggeli cipelését és a délutáni hazahordását a babával. A 2 nagyfiú Juhász Gyulába jár a kisfiú Tarjáni oviba, mi pedig Vadaspark lakóparkba költöztünk. A nagy fiút délutánonként edzésre kell vinni a Madách utcába. Azért írom le, mert te ismered a várost. Tudod hogy villamossal (nincs kocsim, csak a férjemnek) ez jó kis időbe telik mindennap.

Biztatásként mondom, 3 gyerekkel tudtam még időt szakítani magamra, de most káosz van nálam. Csak az "iga" hiányzik a nyakamból. De szeretem csinálni ezt, csak nem karok teljesen rámenni a dologra.

2009. nov. 19. 07:49

Szia Ibus!

Most olvastam a cikked,és nagyon jól megfogalmaztad.Sokszor kifogásokst keresünk,és bizony nagyon nehéz néha rászánnunk magunkat a tornára,de miután elkezdjük megy mint a karikacsapás.

Tudom ,milyen nehéz nekem is pici gyerekem van a háztartáson kívűl idős 70 év feletti szüleim és beteg testvérem.Ott is helyt kell álnom,de nem adom fel:)

12. ibuska1990 (válaszként erre: 9. - Mandy)
2009. nov. 18. 22:04
Akkor neked januártól hajrá!!!
11. ibuska1990 (válaszként erre: 8. - 156a5eb9fd)
2009. nov. 18. 22:03
Gratuálok a fogyásodhoz, nagyon kitartó voltál! Szerintem menni fog ez neked terhesen és majd baba mellett is. Nem fogod kibírni hogy ne mozogj:-) És igen kifogások azok vannak. Van mikor én is este már lefeküdnék és nézném a tv-t és pihennék, de olyankor jön az hogy NEM, én inkább tornázok! Utána már nem is érzem magamat fáradtak, felpörkők tőle.
10. ibuska1990 (válaszként erre: 6. - Realbrigitte)
2009. nov. 18. 21:59
A másik 3 gyerkőc mekkora? Négy gyerek mellett igazad van hogy nem tutsz magadra fordítani egy kis időt. Én most úgy érzem hogy még két gyerek mellett tudnám csinálni, több mellett már kétségeim vannak, de nem is tervezünk "csak" két babát.
9. mandy (válaszként erre: 8. - 156a5eb9fd)
2009. nov. 18. 20:47

Azért ezzel az utolsó előtti mondatoddal vitáznék.

Én is nagyon szeretnék tornázni, de három gyerek mellett nem könnyű. A cikkben is írta Ibuska, hogy első gyereknél egyszerűbb, hiszen ha alszik, akkor 'csak' a házimunka van, aztán mehet a torna.

Nálunk ha a pici alszik, akkor nekem is itt van a házimunka, plusz két másik gyerek!


Elismerésem azoknak, akik tudnak tornázni.

És picit irigykedek is, na :)

Na de majd januártól, ha a kisfiam bölcsis lesz, és már csak egy pici lesz itthon.....

2009. nov. 18. 18:44

Szia!

Nekem is az életem egyik fontos alkotó eleme a sport, mozgás. Heti 3-4 alkalommal tornázok 1 órát, szintén R. Réka barátnőmmel.

Segített fogyni 37 kilót, úgy, hogy semmi nem látszik a bőrömön. Nem lóg semmim, sőt, nagyon is feszes lett a testem mindenhol.

Mellette egészségesen étkezem. Még nincs babám, de terhesség alatt és szülés után is szeretnék -ha minimálisan is- tornázni!Ha ésszel csináljuk, nem lehet baj.

Egyetértek azzal, hogy kifogás akkor van, ha nem is akarunk igazán mozogni :-)

Hajrá Mindenki !

2009. nov. 18. 17:43

Krisztinka: köszönöm szépe, biztos vagyok benne hogy nagyon lelkiismeretes és fitt anyuka leszel!


Ancsika: remélem én is hogy sikerülni fog ilyennek maradni!


Klau: köszi, igen a tornás fórumozóknak nem meglepetés, de főleg a a baba-mamás fórumozóknak írtam.


MelisUK: igen az emberek zöme nem igazán tudják hogy mi is az a mozgás öröme sajnos. Én is csak nemolyan rég jöttem rá. Lehet ha nem lettem volna pocakos, nekem sem jött volna ez a torna iránti szeretem.

2009. nov. 18. 17:43
Én hogy csináljam 4 kicsi gyerekkel segítség nélkül. A férjem hol vidéken, hol külföldön. Nem alszik sokat itthon. 3 gyerek után még én is 57 kg voltam a 176 cm-hez, most a negyedik után 10 kg maradt rajtam. Igaz még csak 2 hónapja lesz hogy szültem, de többivel már terhesség előtti súlyomnál voltam ilyenkor.
2009. nov. 18. 16:49

Gratulálok a beállítottságodhoz, sajnos az emberek zöme nem ilyen, mint te, pedig a mozgásra szükség van, szellemileg és testileg is frissít.

Csak így tovább!

2009. nov. 18. 16:41

Gratulálok Ibus a cikkedhez. Nagyon jól sikerült, bár azt hiszem nem árulok el nagy újdonságot, hogy semmi meglepetés nem volt benne :-) hisz ismerünk már mindannyian a tornás fórumból.


Puszi

2009. nov. 18. 16:36

Szia Ibus!

Szintén csak gratulálni tudok és kívánom,h mindig ilyen energikus és fitt legyél mindig:-D

2009. nov. 18. 16:23

Szuper a cikked Ibuska!!!!


Én is ilyen kismama szeretnék lenni mint Te, nagyon örülök hogy egymásra találtunk. Igazi példa vagy előttem:-)


Remélem én is ilyen szerencsés leszek a kisbabámmal! Persze nekem is Ő lesz majd az első, de mennyivel jobb ha a jól megszokott mozgást sem kell majd feladnom.


Puszi

2009. nov. 18. 16:03
Ki ne szeretné szülés után visszanyerni a régi alakját? Szerintem mindannyian. Már pocakosan is játszunk a gondolattal, hogy vajon hogyan fogunk kinézni a babánk születése után. Nekem viszonylag gyorsan sikerült visszanyernem a szülés előtti alakom. Ezt a történetet szeretném megosztani veletek.

Ugrás a teljes írásra: Szülés után rendszeres tornával a csinos alakért
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook