Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrnyű fájdalom a "hasban". fórum

Szőrnyű fájdalom a "hasban". (beszélgetős fórum)


1 2
41. Csipkerózsika (válaszként erre: 40. - 937a2a883a)
2015. okt. 4. 23:35

"Viszont, ha jobban fáj, akkor megy a hasam és fáj a derekam is."


Én ebből arra következtetnék, hogy ettől van. Valószínűleg rossz helyen van a kő, gátolja az epe kifolyását is.

Évekkel ezelőtt sokáig nekem is volt ilyen fájdalmam, és nőgyógyászati meg egyéb okát, vagyis tulajdonképpen semmilyen okát nem találták, idővel elmúlt. Arra már nem emlékszem, hogy az epémet nézték-e akkor, úgy emlékszem, hogy csak az alhasamat.

Viszont a májtisztítós könyvemben olvasott tünetek alapján van kövem. Hamarosan ki fog derülni. :)

2015. okt. 4. 18:18
Nekem lassan 3 hónapja fáj az alhasam jobb oldalt. Voltam urológusnál, nőgyógyásznál, vastagbéltükrözésen, hasi uh-n. Többször vettek vért és vizeletmintát. Minden tökéletesen rendben van, de nekem még mindig fáj a hasam. Idegileg kikészít, így tudom, hogy te is min mehetsz keresztül. Kiderült, hogy van epekövem, de az állítólag nem sugárzik ki az alhasba. Hiába figyelem, hogy mitől fájhat néha jobban, néha kevésbé, nem jövök rá. Nincs olyan, hogy bizonyos ételek után jelentkezik csak. Viszont, ha jobban fáj, akkor megy a hasam és fáj a derekam is. Ilyenkor viszont nem hat a fájdalomcsillapító sem.
39. Csipkerózsika (válaszként erre: 34. - 5fc54ca4aa)
2015. okt. 4. 00:01

Most készülök egy máj-epe tisztító kúrára. Ha érdekel, írj priviben, szívesen elküldöm neked pdf-ben. Nem kell hozzá semmi extra "csodaszer", sem túlságosan nagy hacacáré, nem kerül sokba és még a májból is kipucolja a köveket.

Nekem diagnosztizált kövem nincsen - de hosszú ideig tompa fájdalmat éreztem a májam-epém környékén, ami aggasztani kezdett.

Máriatövismag olajat kezdtem szedni reggelente és már a második-harmadik napon elmúlt a fájdalom és nem is jött vissza többet.

38. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. okt. 3. 20:04

Mellesleg a vérvétel nem mindig mutatja ki pl. a belekben lévő gyulladást.

Micsoda egy orvos lehet az, aki egy ilyen fájdalomnál nem vizsgáltat ki rendesen!

37. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 31. - 2ab16d5612)
2015. okt. 3. 19:07

Igaz...

Nem lehet, hogy LUPUS?

2015. okt. 3. 19:06
Azrt nagyon kjváncsi lennék rá, hogy a fórumindító elment e már orvoshoz....
35. Channa* (válaszként erre: 31. - 2ab16d5612)
2015. okt. 3. 19:06
Mert még nem tartunk ott:D
2015. okt. 3. 18:54

Nekem pl. az epém fáj ( Arra iszom a pálinkát!) de nem van kedvem a kés alá fekünnyi...

Ugyanez a panaszom, azaz ott is fáj ahol nem kéne :o[

2015. okt. 3. 18:10
Akkor tipp már van egy pár! Irány egy másik orvos, aki végre normálisan végigcsinálja az összes vizsgálatot!
2015. okt. 3. 08:20
Na én is bedobom a tippem. Amikor nekem voltak ilyen gyomortáji fájdalmaim nagyon nehézkesen de kihisztiztem egy vizagálatot. Gyomortükrözés... Nem kellemes de kiderült hogy jókora sebek vannak a gyomromban is meg a nyelőcsőben is. És jelzem nyomásra sem mindig volt érzékeny! De mivel ez a fekély előszobája igy cselekedni kellett. Kezelték azóta hellyel közzel jól vagyok
31. 2ab16d5612 (válaszként erre: 24. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 3. 08:17
Nem mert a lupust még nem említették...
2015. okt. 3. 01:45

Bármi lehet, mert minden mindenhova kisugározhat.

Pl. vesegörcstől is a hasam fájt, de epegörcstől meg hátul a veséim magasságában. Szóval ez ilyen szempontból lutri...

29. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. okt. 2. 21:59
Szerintem is sürgősen keress másik háziorvost!
28. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. okt. 2. 21:42
Nekem a vesemedence gyulladás miatt is elől fájt a hasam. Az sem volt soha kitapintható. Jó soká jöttek rá, hogy mi a bajom, de akkor már derékszögben fetrengtem.
27. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. okt. 2. 21:40
Sebészetre menj! Oda beutaló sem kell.
2015. okt. 2. 12:35
De ez idegalapon van, sajnos.
25. fincsi5 (válaszként erre: 24. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 2. 12:25

DD Csak nem olyan mogorvák, amúgy igen!

Ez nem kimondottan szakterületem,de én is "tudok" 1-2 dolgot. DDD

2015. okt. 2. 08:38
Dr. Haust is lekörözitek! :D
2015. okt. 2. 05:58
Igen! Mindenképp orvos! Ha a dokid nem utal be, akkor irány a legközelebbi kórház! Nyugodtan elmondhatod, hogy mióta fáj, hogy voltál dokinál, stb.
22. Channa* (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 2. 05:56
Epe is jellemzően jobb oldalon körbe fáj...
21. Channa* (válaszként erre: 16. - Dominós)
2015. okt. 2. 05:55

A hasnyálmirigy jellemzően jobb oldalt fáj a gyomor felett.

De ki tudja.....

20. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. okt. 2. 05:12

Egy ismerős csaj(42 éves) a zöldségesboltját indult kinyitni ekkor már 1 hete pokolian fájt a "torka" azaz a nyelőcsöve ezért megállt a helyi ügyeletnél.


A doki megvizsgálta, megkérdezte mit evett és mikor azt mondta bableves azt mondta biztosan attól fáj és ez nyilván reflux.


Mivel a savcsökkentő szenteltvíz volt, gondolta csináltat egy nyaki ultrahangot és felkeresett egy magánrendelést.


Az orvos mondta neki, hogy maradjon fekve mert hív egy rohammentőt mert infarktusa van, erre a csaj mondja, hogy de már egy hete fáj mire a doktor azt válaszolta, hogy akkor már egy hete az van.


Eléggé markáns nő, hazament mondta a megdöbbent férjének, majd irány a kórház ahol miután felvették a kardiológiára lekísérte a pasast a kapuhoz, persze elszívott egy cigit bonus trackként.


Viszzaér az osztályra, mindenki rohangál, őt keresik mert az intenzíven kellene feküdni ahova át is cuccolták és 2 órán belül már műtötték is, majd a műtőben kapott még egy infarktust.


Szóval nem vicc az élet, a halál aztán meg kiváltképp nem az, tehát célszerű megtámadni valami szakembert mert sanszos, hogy csak képalkotó vizsgálat deríthet fényt az igazságra.

19. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. okt. 2. 04:38
Ultrahangra menj. Minél előbb, bár az fizetős lesz. Itt nálunk legalábbis 2-3 hónap mire időpontot adnak, annyit ne várj.
18. Ata06 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. okt. 1. 23:08

A háziorvostól kellene beutalót kérni gasztroeneterológiára- mint azt már írták előttem is. De..... minden időbe telik. Mire időpontot adnak erre ,arra addigra komoly baj is lehet.

Ha ennyire fáj menj be a kórházba sürgősségi osztályra- mindenhol van. Ők rögtön elhelyeznek az osztályon és megkezdik a kivizsgálásodat. Valószínű gyomor tükrözést is fognak csinálni, mert amit mondasz ,- ahol fáj- az a gyomornak vagy a folytatásának tűnik. A gyomor oldalra kanyarodik , tehát lehet fekély is, ami az étkezéssel is összefügg. Az is lehet életveszélyes, főleg ha ilyen régóta fennáll. Mindenképpen lépj gyorsan, mert a háziorvosod nem áll a helyzet magaslatán, ahogy látom. Ne hagyd annyiban a dolgot, mert az orvos is csak ember. Előfordult már ,hogy tévedtek. Menj kórházba, vagy menj el hozzá és kérj beutalót a kórházba, de én a helyedben mennék a sürgősségire.

2015. okt. 1. 22:51

Egy hasi UH nem ártana, ha megtudod fizetni egy maszek uh laborban végeztesd el. Akár epe is lehet, de 101 oka lehet.


Jobbulást!

2015. okt. 1. 22:16

Hasnyálmirigy... esetleg, de nem vagyok orvos, mint ahogy a többiek sem. Életveszélyes, ha az. Az nagyon tud fájni.

Légy erőszakos másik orvosnál.

2015. okt. 1. 20:59

mindenképpen menj még el másik orvoshoz.


ezt meg nézd meg, ha tudsz angolul, akkor még jobb. izomcsomókból eredő fájdalmak.

[link]

14. Saya.
2015. okt. 1. 20:56
Nőgyógyásznál voltam más probléma miatt, de ott semmi gond nem volt.
13. túrógombócka (válaszként erre: 11. - Saya.)
2015. okt. 1. 20:55
abból baj nem lesz, ha ezeket végigjárod.
2015. okt. 1. 20:54
Szerintem idegesség miatt is lehet
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook