Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívritmuszavarok, nyugalmi állapotban? Másnak is van ilyen tünete? fórum

Szívritmuszavarok, nyugalmi állapotban? Másnak is van ilyen tünete? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. júl. 31. 08:25

Sziasztok!


Úgy látom még január végén írtam, hogy ismét visszatérő problémám van a szívritmussal. Sajnos ez azóta is megvan. Rendszeresen tornázom, sokat mozgom és mégsem szűnik. Beszélgettem az egyik kolleganőmmel aki szintén így van. Ő jár orvoshoz és kapott rá gyógyszert. Azt mondta a doki neki, hogy ezt nem szabad hagyni, mert megterheli a szívet és rosszabb lesz. Kapott rá gyógyszert és jobban érzi magát. Én ezt akartam elkerülni, de már nem lehet. Megyek vissza a dokihoz akinél voltam október végén.

2012. jan. 30. 10:59

Sziasztok!

Korábban írtam már ide én is. Decemberben házidokit váltottam, aki a panaszaimra/életkörülményeimre kapásból azt mondta, hogy testi-lelki kimerültség. Elküldött laborba, aminek az eredményei szerint éppen alsó határértéken van a vasam, meg még pár dolog. Javasolta a Feroglobin B12 kapszulát, amiben vas, cink, B6 és B12 vitamin van. Kb. 3 hete szedem, de már 1 hét után megszűntek a panaszaim. Nem tudom, ettől van-e, esetleg kipróbálhatja az, akinek szintén kimerültség okozhatja a szívpanaszait.

29. szöszi71 (válaszként erre: 28. - Szemmelver)
2012. jan. 30. 10:29
Remélem semmilyen beteg nem vagyok!:)
28. szemmelver (válaszként erre: 27. - Szöszi71)
2012. jan. 30. 09:29
lehet,hogy pánikbeteg vagy
27. szöszi71 (válaszként erre: 26. - T_marcsi)
2012. jan. 30. 09:26

Szia!


Valószínűnek tartom, hogy visszamegyek, mert szombat éjszaka nagyon rámíjjesztett. Még a bal kezem is zsibbadt a bedobbanások után, és egész nap úgy érzetem mintha össze-vissza működne.

2012. jan. 30. 09:18

Sziasztok!


Nekem ugyanezek a panaszaim voltak. Szedtem háziorvosi javaslatra magnéziumot, homeopátiás bogyókat, de nem értek semmit. Van egy 3 éves kisfiam, és két hét múlva érkezik a kistesó, úgyhogy a pihenés, mint fogalom az én szótáramból már egy ideje hiányzik.


Októberben már olyan gyakran jöttek elő a rosszullétek (bedobban, kihagy, felgyorsul, visszalassul, vagy éppen kisugárzik és szédülök), hogy kikönyörögtem egy beutalót a kardiológiára (szó szerint megmondtam a háziorvosnak (aki szerint stressz és sok embernek van ilyen és nem kell vele foglalkozni) hogy adjon már egy beutalót, mert 6 hónapos terhesen nem akarok már ezen idegeskedni, meg különben is fel kéne nevelnem a gyerekeket.


November elején néztek a kardiológián EKG-t, minden rendben volt rajta, de feltettek egy Holtert, hogy 24 órán keresztül tudják monitorozni a szívritmust, azon nem találtak semmit. Most januárban megismételték, mert a kardiológus szerint a beteg nem "hülye" és tudja mi a panasza, úgyhogy addig kell vizsgálni amíg nem jön elő, hogy műszeresen is diagnosztizálva legyen. Persze megint nem jött elő. Csinált ultrahangot is, azt mondta teljesen rendben van, úgyhogy biztosan lelki eredetű a dolog, de ha besűrűsödik telefonáljak, és megint felteszik a műszert.


Azóta is előfordul néha-néha, de azt vettem észre, hogy mióta tudom, hogy nincs "baja" a szívemnek, és nem idegeskedem még amiatt is, hogy szervi problémából adódnak a rosszullétek, azóta ha meg nem is szűntek, de ritkábbá váltak a tüneteim.


A Holter nagyon nem kényelmes, várandósan meg még rosszabb egy kicsivel, de szerintem tetess fel egyet. Nyugodtam leszel, és megszűnik egy stresszforrás, ha bebizonyosodik, hogy nem szervi okból vannak ezek a zavarok.

2012. jan. 30. 08:58

Sziasztok!


Lentebb írtam, hogy használt a Magne B6, mai napig szedem. Sajnos viszont ismét jelentkeznek a bedobbanások ami igencsak kellemetlen. Nem merek visszamenni a dokihoz, semmi kedvem a 24 órás műszerhez amit mondott, sőt a gyógyszerszedéshez sem. Félek, hogy viszont ez nem kedv kérdése lesz, ha így folytatódik, hanem muszály lesz mennem. A hetet megvárom és ha nem lesz jobb akkor a jövő héten visszamegyek a kardiológiára.

2011. nov. 16. 09:51

Sziasztok!


Már második hete szedem napi 3x a Magne B6-ot, úgy néz ki használ:) Ennek örülök, így nem kell más bogyót szednem és visszamennem a dokihoz. Még a közérzetem is jobb és nem vagyok már annyira feszült, ingerült és lobbanékony:) Így 3 hétig kell szedjem a Magne B6-ot:)

23. Kefi
2011. nov. 16. 08:25

Szia! Panangin tabletta napi 3x2 l hétig, -patikában recept nélkül kapható.

Ebben kálium és magnézium van, a szívizmok hálásak lesznek érte.

A háziorvoshoz feltétlenül el kell menni és labor-beutalót kérni, mert csak abból derül ki, hogy mennyi a vér kálium szintje.

Én a Honvéd sürgősségi osztályán kötöttem ki és 10 óra alatt 1,5 liter Káliumot kaptam infúzióval.

22. szöszi71 (válaszként erre: 20. - Filemon79)
2011. nov. 14. 08:07

Szia!


Nekem a Magne B6-ot 3 hétig kell szedjem, napi 3x1 szemet. Úgy érzem használ. Nagyon remélem, hogy a héten is még jól viselkedik a szívem és nem kell elkezdenem a Concor-t. Nem szeretném, nem vagyok híve a gyógyszereknek. Megpróbálom a héten elkezdeni ismét az otthoni tornát és sztem még az is jó hatású lesz. Ma reggel ismét gyalog jöttem a munkába, ami 40 perc erőteljes gyaloglást jelent. Ez is jót tesz:)

Legyen szép heted!

2011. nov. 11. 14:02

Ki kell zárni vérvétellel a pajzsmirigy betegségeket,EKG-val esetleg 24 órás Holterrel,szív ultrahanggal a szervi bajt.

Mikor ilyen időszak volt,citromfű teát ittam,Valerianat szedtem(ez pusztán gyógynövényes bogyó).

20. Filemon79 (válaszként erre: 19. - Szöszi71)
2011. nov. 11. 13:03

Köszi! :)

Főként Rékára szoktam tornázni, bár van nekem is több Alexandra dvd-m is, de Réka programja nekem jobban bejön. (Vagy csak a megszokás.)


Az a gondom, hogy amitől szorongok, azon nem tudok pusztán elhatározással változtatni, ugyanis nem (csak) tőlem függő dolgok. Ezért valami relaxációs, stresszkezelő módszerre lenne szükségem, amivel enyhíteni tudom a szorongásos rohamokat, mikor rám törnek. Ebben gondoltam, hogy segíthetne egy pszichológus. Azt én is biztosan tudom, hogy, ha elmúlnak az életemből azok a nehézségek, amiktől most szenvedek, újra rendben leszek.

Kineziológus nincs a közelemben, csak olyan, akiben nem igazán tudnék megbízni. (Más ügyben volt szerencsém hozzá, és nem alakult ki róla jó véleményem sajnos.)

Magne B6-ot nem szedem rendszeresen, csak, mikor rosszul vagyok. Néha napi 1-et, néha napi 3-at, néha hetekig-hónapokig semmit. Lehet, hogy ez se jó így.

19. szöszi71 (válaszként erre: 11. - Filemon79)
2011. nov. 11. 08:37

Szia!


Nem ajánlom a pszichológust. Én anno a házassági válságom ideje alatt jártam pszichológusnál, de inkább felbosszantott, nem pedig segített. Azóta már 4 éve, hogy elváltam. Ajánlom inkább egy kizeniológus segítségét az nekem mindig segített.

A Magne B6-ot mennyi ideig lehet szedni folyamatosan? Nekem az orvos 3 hetet javasolt. Én is arra törekszem, hogy jövőhéttől visszaállítom a rendszeres otthoni DVD-re tornát és egy héten egyszer marad a Zumba, ami itt a munkahelyemen van heti egyszer, csütörtöki napokon. Sztem ezek a dolgok használni fognak, legalábbis bízom benne. Nincs semmi kedvem visszamenni dokihoz és további vizsgálatoknak kitenni magam. Javaslom, hogy Te is próbálj meg visszatérni a rendszeres mozgáshoz és akkor tuti jobb lesz!:) Mire szoktál tornázni? Én Rékára és Alexandrára:)

Legyen szép napod!

2011. nov. 11. 06:22
Ilyen tüneteim nekem is voltak.Először 20 évesen.Napokig volt egyfolytában,elmentem dokihoz,elküldött EKG-ra,ott nem találtak semmit,csak magas volt a pulzusom,120 percenként.Akkor írtak rá blokkolót és szedtem egy fél évig,de mivel nem változott semmi,abbahagytam a szedését.Megváltozott az életem,nyugodtabb lettem és elmúlt.Amikor nagy stressz ér,vissza szokott térni de pár nap után elmúlik.Tehát nálam a stressz okozza,és még azt is észrevettem,hogy akkor is előtör,ha esetleg kevesebb folyadékot iszom.
2011. nov. 10. 17:30
Nekem is van szivritmus zavarom szedem rá a gyógyszert.Ezzel mindenféleképp orvoshoz kell menni,ha ott nemtalálnak semmit van egy jó homeopatiás neve schüsler só az 5 számu azthiszem /kálium phosforikum/ miota este ebböl 4 szemet elszopogatok megszünt az éjszakai bedobogás és már nem kelek ugy hogy tiszta viz vagyok.Olvass utána a schüsler sónak tényleg jó.
16. gabi.g
2011. nov. 10. 16:40
Sziasztok mindenkinek köszi a válaszát!Már régebben voltam orvosnál a problémámmal rámnézett és felírt egy metoprolol 100mg -os kapszulát!ezt szedem már több éve,de mostanra már semmit nem ér!Érdekes mert amikor dolgozom "pörgetem" magam akkor nem érzek semmi rendelenességet!De mihelyt leülök egy kicsit,hát rendessen ki akar szakadni a helyéről!
2011. nov. 10. 16:22
Bocsi Kedveskéim!A lányomnak szoktam segiteni a DominÓrák-nál és ott felejtettem magam.Én a Zsuzsanna 47 vagyok a ritmuszavarommal együtt.
2011. nov. 10. 16:17

Kedves gabi.g és Sorstársaim! Mindíg elmosolyodom ha erről a problémáról olvasok.Immár 40 éve extrázik a szívem.Ha valakit érdekel, a "Béta blokkolón innen és túl" cimmel a Fórumra kattintsatok oda, ott találtok

még sorstársakat és a 40 éves tapasztalatomat.

Üdvözlettel:Zsuzsa

13. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Darcy73)
2011. nov. 10. 16:12

Akkor nem is tudnak vele semmi csinálni, ugye?

Ha nem rosszabbodik, el lehet vele lenni, túl kell élni azt a pár alkalmat...

2011. nov. 10. 16:07

Ezeket a panaszokat komolyan kell venni.

Nekem is van szívritmus zavarom,szedek is rá gyógyszert,de azért mégis néha előjön.

Holter EKG 24 óra alatt kimutatja,ha gubanc van.

Korábban mikor nagyon stresszes volta munkahelyem,akkor úton-útfélen rosszul lettem,200 fölé emelkedett a pulzusom,azt hittem meghalok:(

11. Filemon79 (válaszként erre: 6. - Szöszi71)
2011. nov. 10. 16:06

Pontosan így szoktam lenni én is. Mostanában ugyan épp ez nincs (kopp-kopp), de szorít a mellkasom, ami kisugárzik a bal karomba, nyakamba, hátamba... Mikor, hova. Nekem is azokat a vizsgálatokat csinálták, mint neked, szintén minden negatív. Mivel azonban ennek már közel 10 éve, mostanában tervezem, hogy újra kivizsgáltatom magam. Addig is Magne B6, ma vettem Hova tablettát, de még nem próbáltam ki. Pszichológushoz is menni akarok, mert állandóan szorongok.

Ami nekem mindig segít: az intenzív mozgás. Na, nem pont akkor, mikor rosszul vagyok, hanem amikor nincs gond, akkor naponta tornázok dvd-re. Ezek a tünetek általában akkor jönnek elő, mikor hetekre elhanyagolom a mozgást, ill., ha keveset iszom.

10. Szilvita (válaszként erre: 6. - Szöszi71)
2011. nov. 10. 16:05
Nekem is volt, 23 évesen, alig aludtam, és mindig fokozott idegállapot, az életem egy szupi szakasza volt, de nem bírta a szívem:) Sok pihenés kéne, és elmúlik. Örülj, hogy nincs szervi baj. Jobbulást kívánok!
9. gizus58 (válaszként erre: 1. - Gabi.g)
2011. nov. 10. 16:05
Szívkoszorúér szűkület is lehet, menj el orvoshoz vele! aztán, ha ő javasolja, akkor kezdj el szedni rá valamit!addig ne! Nálam is ez van, de nekem azóta már volt egy szívinfarktusom,és beültettek 3x stentet a szűk érbe.mindenképpen a kivizsgálás a megoldás.Ha nincs semmi, akkor a stressztől van.
8. Darcy73 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2011. nov. 10. 16:04

Nekem is pont így szokta "csinálni".Engem is kivizsgáltak.A belgyógyász szívzörejt hallott.

Szív UH-on azt mondta a doki,hogy az egyik billentyű nem zár rendesen,ez okozza a zörejt.Ha nincs komolyabb panaszom,fájdalmam,akkor elég 2 évente ellenőriztetni.

2011. nov. 10. 15:57

A stressz okozza. MagneB6 jó. Meg vegyél homeopátiás nyugtatót éjszakára.

Életmódot kell váltani, de sajnos azt a legnehezebb. Nekem is van gyakran, sajnos :(

De olyan a munkám, hogy észre sem veszem de állandó stressz alatt állok :(

2011. nov. 10. 15:55

Sziasztok!

Nemrég voltam a kardiológián, de a doki se tudja még, hogy mi a bajom. Egyenlőre Magne B6-ot szedek és meglátjuk. Sokszor bedobban egy nagyot, majd olyan mintha nem is verne, lenyugszik. Vagy egy másik tünet egy pontban beleszúr mintha kést vágtak volna bele, de ez nagyon kellemetlen és szétáramlik. Voltam EKG-n, szív UH-n, de ott nincs semmi. Sajna mostanában sok ideget megettem és gondolom az hozta ki erősebben ezeket a tüneteket. Meglátjuk mi lesz.

2011. nov. 10. 15:53

Hajajjj,van ám:((

Hétfőn a lombot szedtem össze a kosárba,és kissé megerőltettem magamat,nem pihentem.

Egy hirtelen mozdulatot tettem,és kizökkent a ritmus-ezerrel vert a ketyegő-vagy 240-es volt a pulzusom,azt hittem kiszakad a helyéről :O

Le kellett feküdnöm,mert levegőt sem kaptam.

Nyugalmi állapotban is szokott jelentkezni,de akkor általában 10-20 másodpercig tart.

Legutóbb percekig tartott.

2011. nov. 10. 15:51

nekem szokott

egyet kihagy, utána egy jóval nagyobbat dobban és még párat össze-vissza... én meg sóhajtani szoktam nagyokat... utálom :(


régebben voltam mindenféle orvosnál, nem találtak semmi eltérést, 1 napig rajtam volt egy műszer is (ekg), persze aznap épp nem volt semmi, végül a kardiológus egy recepttel akart elbocsátani, amin egy nyugtató volt... ennyit az orvosokról! :(

2011. nov. 10. 15:50

Volt.

Nem is múlt el több napig, elmentem a házidokihoz, ő továbbküldött: pitvarfibrilláció.

Megműtöttek 2 éve, most már kutyabajom.:)

Milyen tüneteid vannak?

Legbiztosabb, ha elmégy dokihoz.

2. 978d6e406c (válaszként erre: 1. - Gabi.g)
2011. nov. 10. 15:49
Igen,pl.nekem is volt,egy időben.Ennek(mint majdnem minden betegségnek)lelki okai is lehetnek.Nekem elmúlt,mert kértem rá gyógyítást,meg használtam rózsakvarcot is.Nem vagy ezzel egyedül,sokan vannak ezzel a betegséggel.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook