Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félelmek áldott állapotban fórum

Félelmek áldott állapotban (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2007. dec. 16. 23:22
Nekem az első szülésem nagyon nem jó emlékeket hagyott bennem. Akkor azt mondtam: soha többet: Aztán hat évvel később újra terhes lettem, és egyáltalán nem féltem semmitől. Pl.: alig vártam egész tehesség alatt, hogy a szülőszobában legyek, és már érezzem azt az édes kínt.
49. Zizisicc (válaszként erre: 48. - Kittiko30)
2007. dec. 16. 23:13

Szia!

Küldtem privit.

48. kittiko30 (válaszként erre: 44. - Zizisicc)
2007. dec. 11. 11:04
Nem ismerem.Már probálkoztam de nem találtam.Csak érdeklödtem nem tudtam ez mivel jár.Azért kösszi keresgélek akkor tovább valaki csak tud segiteni.Ha van tanácsod szivesen fogadom.Köszi
47. Zizisicc (válaszként erre: 45. - Sz.Csirke)
2007. dec. 9. 21:55
Örülök, hogy jobban vagy! :o))
46. Lucus
2007. dec. 9. 19:46

Sziasztok!

Mióta terhes lettem én is jobban félek attól, hogy elveszíthetem a páromat. Régebben nagyon féltékeny voltam, de most inkább más formában jönnek elő a félelemek. Ha autóba ül és messzire utazik, nekem is akkor a legrosszabb...

Lucus

45. Sz.Csirke (válaszként erre: 42. - Zizisicc)
2007. dec. 9. 18:03
Koszi a valaszt, azt hiszem ez a lenyeg: Bízz abban, hogy az élet jót tartogat Nektek! Ez segitett. Mivel a veletlenekben nem hiszek, ha ebben bizom, akkor az egyenlo azzal, hogy tudom minden jol alakul majd. Egyebkent miota a parommal beszeltem rola, gyenguloben van a dolog.
44. Zizisicc (válaszként erre: 39. - Kittiko30)
2007. dec. 7. 22:02
Mennyire ismered a terápiát? Ez általában nem úgy működik, hogy én ajánlok egy esszenciát, Te meg megveszed, mert ezek még nem nagyon vannak kereskedelmi forgalomban.(Egyes pesti gyógyszertárak most tárgyalnak róla, de vidéken nem tudom, mi a helyzet.) Általában keverékkel dolgozunk, amit egy egy kb 1-1,5 órás beszélgetés után állítunk össze. Ha elfogy a keverék, újra beszélgetünk, és az érzelmi állapotod változásának megfelelően kapod a következő keveréket, ha szükséges. Én azt javaslom, próbálj a lakóhelyeden keresni Bach-virágterapeutát, ha nem találsz senkit, keress meg priviben, kitalálunk valamit! Minden jót! :o))
2007. dec. 7. 12:34
Sziasztok! Bennem is voltak félelmke a terhesség alatt, de nem a szülsétől, hanem attól, hogy ezután teljesen és végérvényesen megváltozik az életem, és hogy ez a gyerekvállalás micsoda egy komoly, felelősségteljes dolog. Rengeteg küzdelem és erőfeszítés jellemzi.... Már nagyon szeretnék kistesót, de egyben rettegek is, hogy ez még több fáradtságot jelent majd. Bevallom, arra is gondolok, hogy majd talán örülhetek az unokáimnak is egyszer. Szóval: minél több gyerek, annál több unoka:)
42. Zizisicc (válaszként erre: 41. - Sz.Csirke)
2007. dec. 7. 09:35

Szia!

A megérzések nagyon jó útmutatók, ha meg tudod különböztetni őket a félelmeidtől. A terhesség együtt jár egy csomó változással, mind mentális, fizikai és érzelmi szinten, és ilyenkor természetes, hogy a félelmek felerősödnek. Próbálj meg ezekről beszélgetni valakivel, aztán próbáld elengedni őket. Bízz abban, hogy az élet jót tartogat Nektek! A Bach-virágterápia segítség lehet, a nem kívánatos érzelmek oldásában. Ha érdekel folytassuk priviben.

2007. dec. 7. 03:33

Sosem voltam aggodo tipus, de a terhesseg kihozza belolem. Szerencsere tobbnyire konnyen kezelheto a dolog, de egy dologgal kapcsolatban valo felelmem kezd nagyon zavarova valni.

Mikor a parom elmegy itthonrol, attol felek, hogy autobaleset miatt nem jon tobbe haza. Persze nem rettegek, nem aggodom magam halalra, de felorankent eszembe jut a dolog, es mar idegesit, hogy nem tudom kiverni a fejembol. Sokszor bevillan a kep, hogy milyen erzes lenne elso ejszaka nelkule aludni, meg ilyen hulyesegek. A baj az, hogy nem nagyon tudom elkepzelni magunkat a jovoben a kisbabaval, csak azt, hogy egyedul nevelem, es teljesen at tudom erezni, hogy milyen lesz nelkule. Olyan, mintha lelkileg kezdenek felkeszulni ra. Es en sajnos hiszek a megerzesekben, abban hogy erre ra lehet erezni. Ezert borit ki a dolog.

Lehet ezzel valamit kezdeni?

Mar probaltam megmagyarazni magamnak, hogy ezzel esetleg bevonhatom az eletembe a dolgot stb.- nem segit.

Mit gondoltok? Bediliztem?

40. Zizisicc (válaszként erre: 38. - Panni80)
2007. dec. 6. 22:09

Szia Zoli!

Ha néha néha ugrik magasra, akkor általában nincs semmi gond mögötte, ha folyamatosan magas, akkor azt ki kell deríteni, mitől van. A kórházban majd figyelnek rá! Ne izguljatok!

39. kittiko30 (válaszként erre: 28. - Zizisicc)
2007. dec. 6. 11:37
Szia olvastam,hogy foglalkozol a bach virágterápiával.Mi babát szeretnénk 3honapja de az anyu rák beteg lett,Én most nagyon szorongos és feszült lettem.Tudnál ajánlani valamit?Köszike
38. panni80 (válaszként erre: 37. - Zizisicc)
2007. dec. 6. 10:53

Szia!


Én Zoli vagyok, Panni férje. Igen befektettek. Igazából semmit nem csináltak velük. Nst és Uh. Az Uh-n tegnap 3 mm-rel kissebbnek mérték a baba fejátmérőjét... Egy kismamaánál 2 hét elteltével ugyanolyan fejátmérőt mértek. Más-más orvos.. Szóval eddig csak fölöslegesen riogatják Őket. Szegény gyerek is olyan aktív voltaz első nap. Panni meg nem is aludt...

Szóval akkor ez nem gáz ha a szívverés ilyen szapora?! Le nem állt a gyerek, ráadásul még csuklott is. Az Nst alatt...

Köszi

2007. dec. 6. 08:54

Szia Panni!

Befektettek végül is?

A tachycard az szapora szívműködést jelent, a 140 körüli a normális a babáknál, de tág határok között mozoghat. Ha sokat mozog attól is felugorhat neki, ugyanúgy, ahogy nekünk.

Mi van a baba méreteivel, ellenőrizték újra? Az ultrahanggal elég sokat lehet tévedni, pláne, ha nem elég gyakorlott az illető. Írj, ha tudsz!

2007. dec. 6. 08:47

Sziasztok!


35 hetes terhes vagyok. Ma voltam NST-n és néha túl magas volt a baba szívverése 180-200. Aztán leleassult. Mondjuk korán volt még illetve nagyon sokat mozgott. Azt mondták, hogy egy kicsit "tachycard" és hogy délután megisételjük. Ez mit jelent?

Köszönöm

2007. dec. 3. 09:25

Sziasztok!


Múlt héten a nőgyógyászom azt javasolta, hogy holnap be kell feküdnöm (34 hetes vagyok, és a múlt heti ultrahang szerin a babánk 1,91 kg és a méhlepény 1., 2. fokban érett, továbbá az orvos szerinl a baba lassabban nő a kelleténél). Nagyon megijedtünk. Ilyenkor mit fognak vizsgáli rajtunk?

A válaszokat előre is köszönöm.

34. panni80 (válaszként erre: 33. - Sz.Csirke)
2007. okt. 18. 08:48
Köszönöm!
33. Sz.Csirke (válaszként erre: 31. - Panni80)
2007. okt. 17. 16:25

Nem, dehogy:)

Ne aggodj, ez teljesen normalis, a bebik csuklanak mar a 3. honaptol.

2007. okt. 17. 13:28
bocs, Kincsem!
2007. okt. 17. 13:27

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem. 27 hetes terhes vagyok, már vagy két hete észrevettem hogy az én kincsem naponta egyszer minimum, de néha kétszer is csuklik. Ugye ez nem gond?


Panni

30. Zizisicc (válaszként erre: 29. - 1005)
2007. okt. 4. 20:55

Sajnos én ebben nem tudok segíteni, mármint gyógyszer ügyben, de sikertelen terhességgel kapcsolatban van néhány fórum, ahol a lányok biztos tudnak válaszolni.

De szívesen hallgatlak, ha vannak félelmeid vagy egyéb érzelmi problémád! :o))

29. 1005
2007. okt. 4. 19:50
3sikertelen terheségem volt.most dokit váltotam.clostibegyt menszesz alat 2.1szemet kell szedni.7nap mulva utrogesta3.1tab.SZerintetek SIKERÜLNI FOG?ÍSMERITEK gyogyszereket?
28. Zizisicc (válaszként erre: 27. - B2076ec79b)
2007. okt. 4. 19:30

A félelemben sokszor nincs logika, ráció. Én anno a harmadik gyerkőcöm születése előtt éltem át "megmagyarázhatatlanul", ok nélkül. Most már tudom, hogy miért volt, de akkor nem láttam túl rajta.

Ha nagyon erősen jelentkezik, akkor ne fojtsd magadba, beszélgess róla valakivel, aki meghallgat, megért. A pároddal, a barátnőddel, anyukáddal, tesvéreddel stb. Ha nem tudod irányítani, akkor van egy természetes gyógymód, amivel remekül lehet ilyen negatív érzelmeket kezelni, feloldani, a neve Bach-virágterápia.

27. b2076ec79b (válaszként erre: 26. - Zizisicc)
2007. okt. 2. 13:20

Jövő február végére, szóval még "csak" a felénél tartok/unk. Köszönöm a biztatást, igyekszem pozitívan gondolkodni :DD

És természetesen a problémamentes szülésen.

Igazából a körenyezetem is "hülyének néz", mivel "nem először szülsz", "van tapasztalatod" ..stb. De talán pont e miatt vagyok ilyen..

Na mindegy, bízom benne h most is simán megy minden, csak ugye mostanában annyi hülyeséget hall az ember lánya. Gondolom ez is belejátszik...

26. Zizisicc (válaszként erre: 25. - B2076ec79b)
2007. okt. 1. 01:19
Mikorra várod a babát? Az nem baj, ha kicsit félsz vagy izgulsz, de ne hagyd, hogy eluralkodjanak feletted a rossz érzéseid. Képzeld el minél többször a sikeres, probléma mentes szülést, beszélgess a babával, és kérd meg, hogy ő is segítsen. Hidd el ezek működnek! :o))
25. b2076ec79b (válaszként erre: 24. - Zizisicc)
2007. szept. 29. 10:15

Szia!


Köszi a tanácsot. Igazából nekem az első is úgy jött mint a "tank", 4 óra alatt kint volt és ráadásul 5 héttel előbb jött. Szóval nem volt semmi gond, csak egyszerűen hülye vagyok szerintem vagy nem tudom... Pedig életem második legszebb élményére készülök, mégis félelemmel tölt el a gondolat. Bár tudom ha ott leszek már nem erre fogok gondolni. csak lennék már ott :)))

24. Zizisicc (válaszként erre: 23. - B2076ec79b)
2007. szept. 28. 23:43
Nálam az elsőnél könyökkel megtámasztotta a doki a babát, és segített nyomni. A második viszont úgy jött, mint a tank. :o)) Szóval ne izgulj, nem kell, hogy ugyanaz megtörténjen, mint az elsőnél. Sőt ellazult állapotban képzeld el a szülésedet, hogy minden szépen, rendben zajlik. A pozitív hozzáállás sokat segít!
2007. szept. 28. 15:41
A legnagyobb félelmem: nem tudom megszülni :) Tudom ez hülyeség... Az elsővel is így voltam. Már kint volt a feje amikor szó szerint feladtam. A doki meg fetrengett a röhögéstől... Végül csak sikerült. Ennek 5 éve és most megint parázok :)))
22. Zizisicc (válaszként erre: 21. - Panni80)
2007. szept. 26. 21:29
:o))
21. panni80 (válaszként erre: 17. - Zizisicc)
2007. szept. 26. 14:57

Bocs csak néha a férjem is bekukkant és ír a nevemben.


Panni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook