Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívritmuszavarok, nyugalmi állapotban? Másnak is van ilyen tünete? fórum

Szívritmuszavarok, nyugalmi állapotban? Másnak is van ilyen tünete? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. szöszi71 (válaszként erre: 60. - Kzs71)
2013. jan. 29. 11:20

Rendben. :)

Köszi az adatokat, feltétlen megkereslek a netes oldalakon. :D


Neked is további szép napot kívánok!

60. kzs71 (válaszként erre: 59. - Szöszi71)
2013. jan. 29. 11:17

Megbeszéltük! :) Addig is várlak edzésre, tel.: 06 30/5388-738 ill. facebookon a Kovács Zsolt ill. a Defendo Basis self-defence oldalak az enyémek!

További szép napot neked!

59. szöszi71 (válaszként erre: 58. - Kzs71)
2013. jan. 29. 10:47

Köszi a meghívást! :D


Igen, egymás után több nekem is szokott lenni és talán ez a legrosszabb. Én még gyógyszert is szedek rá és látod még mellette is van ilyen.


A Klinikán a Műszaki Főosztályon dolgozom adminisztrátor/titkárnőként.

Ha jösz majd UH-ra akkor ha gondolod átmehetünk együtt is. :D

58. kzs71
2013. jan. 29. 10:33

edzések szerdán 18.00-19.30 ill. vasárnap 17.00-18.30 szivesen látlak ha van kedved! :) Legalább több lány lesz!

Én nem érzem a kihagyást csak az ütést. A legrosszabb ha egymás után több van vagy néha olyan mintha össze-vissza ugrálna 2-3 másodpercig. Na én ilyenkor ilyedek meg de ez szerencsére igen ritka. Mit dolgozol a Klinikán?

57. szöszi71 (válaszként erre: 55. - Kzs71)
2013. jan. 29. 10:19

Szia! Akkor közel vagyunk egymáshoz mikor oktatsz, nem lakom messze a tűzoltóságtól. :D

Az jó, hogy minden nap gyalogolsz Te is. :)

Az tényleng úgy van, ha odafigyelsz akkor tuti érezni fogod hamarosan, de ha nem akkor is , csak legfeljebb nem olyan mértékben mint mikor figyeled magad. :) Szerintem ez egy idő után már pszichés dolog. Nekem is változó. Van mikor egy-két hétig nem is jelentkezik, de van mikor sűrűbben. Nem is tudom mitől függhet!? :D Nekem a hétvégén vacakolt többször. Van olyan érzésed, hogy néha még ki is hagy? Nekem ilyen is van és talán ez az ami megijjeszt inkább, nem a beütés.

56. kzs71 (válaszként erre: 54. - Szöszi71)
2013. jan. 29. 09:59
Ja és a Magne B6-ot rendszeresen szedem, de már próbáltam mindent, egészségesen eszek, cékla, avocado, olívaolaj, fokhagyma, 1 dl vörösbor naponta, ciromfűtea, levendulatea. Ezektől függetlenül is van, de szerintem pszichésen lehet. Ill. van egy kis refluxom és olvastam olyasmit, hogy az is okozhat ilyeneket! Hát nem tudom. Az ember elhatározza, hogy nem figyel rá, de egy idő után mindig elkezdi figyelni magát és ez egy ördögi kör! Pedig el kellene fogadni és kész! :)
55. kzs71 (válaszként erre: 54. - Szöszi71)
2013. jan. 29. 09:50
Szia! Utcai önvédelmet oktatok, DEFENDO a neve ill. én 16 évig voltam rendőr, ott is foglalkoztam kiképzéssel és az ottani tapasztalatokat is beleviszem az oktatásba. Helyileg a Böszörményi úton található Tűzoltóság tornatermében oktatok ill. most tartok majd oktatást a Mentőszolgálatnak is! :) Nekem is volt ma reggel is egy, meg tegnap is egy, de előtte egy hétig semmi. Megpróbálok nem foglalkozni vele. :( Ultrahangon egy hónapja voltam, a következőre szerintem egy fél év múlva megyek. Magamtól szoktam menni fél évente. Én is gyalogolok minden nap 10 kilométert és van amikor közbe is beüt a szivem, de nem vagyok rosszul, csak néha megijedek egy kicsit! :) Attól függ mit érzek, mert nem minden esetben ugyan azt érzem, mint ahogy te sem. Azt megfigyeltem, hogy ha állandóan ezen jár az eszem akkor sűrűbben van, de ha nem foglalkozok vele akkor ritkábban, bár elmúlni hosszabb időre pl. hónapok, soha nem szokott. Legritkább esetbe is hetente, kéthetente beüt egyet-kettőt, de mondom van olyan, hogy szinte minden nap, vagy naponta többször.
54. szöszi71 (válaszként erre: 53. - Kzs71)
2013. jan. 29. 07:35

Jó reggelt!


Írtad, hogy küzdősportot űzöl. Milyen sport és hol csinálod?

Én tornázom otthon DVD-re (Béres Alexandra, Réka, mellette naponta gyalog járok munkába és haza (Klinika)ami 80 percet jelent. Nekem ilyenkor is beüt a szívem. Volt, hogy meg is ijjedtem, mert szinte fájt. Nem foglalkoztam vele, mentem tovább.


A Magne B6-ot szeded folyamatosan?

Legközelebb mikor mégy UH-ra?


Legyen szép napod!

53. kzs71 (válaszként erre: 52. - Szöszi71)
2013. jan. 28. 15:26
dr Szűk Tibor dr Péter Andrea dr Kertész Attila akik csinaltak uh-t es ekg-t. MgB6 évek óta szedem. viszont ha nem sportolok esz nelkul akkor kevesebb az extra. :)
2013. jan. 28. 15:16
Még valami: A doki mondta, hogy még a Magne B6 is jó, érdemes szedni. Én szedem és tényleng jó. :D
51. szöszi71 (válaszként erre: 45. - Kzs71)
2013. jan. 28. 15:13

A dokimat Dr. Szokol Miklósnak hívják. Egy nagyon jó fej doki. Te kihez jársz?


Sajnos amiket leírsz én is ismerem. Gyógyszert miért nem kell szedned rá?

50. NataliaWeiss (válaszként erre: 49. - Kzs71)
2013. jan. 28. 14:51
akkor no para:) csak nyugodtan, szedjél magnézium vitamint az jó nagyon a szívre.
49. kzs71 (válaszként erre: 48. - NataliaWeiss)
2013. jan. 28. 14:46
Na ilyen még nem volt ill. 2009-ben a PF. De azóta szerencsére nem. Bár azóta nem dohányzom és jobban odafigyelek magamra.
48. NataliaWeiss (válaszként erre: 47. - Kzs71)
2013. jan. 28. 14:40
A szívverés kiugrik a normál ritmusból és egy jó darabig nem áll helyre, esetleges orvosi segítséggel áll vissza. Ez a PSVT.
47. kzs71 (válaszként erre: 46. - NataliaWeiss)
2013. jan. 28. 14:37
Szia! A ritmuszavar kiugrást hogy érted?
46. NataliaWeiss (válaszként erre: 43. - Kzs71)
2013. jan. 28. 14:30

Szia Kzs!

ha az extrasystolék nem járnak egyéb más rosszulléttel (vérnyomás vagy ritmuszavar-kiugrás, stb) akkor nem kell vele foglalkoznod. Ha orvos is látott és az ultrahang is negatív volt nem kell aggódni. A napi 3-5 beütés nagyon kevés. Szinte minden embernek van, csak nem érzi meg. Ha a 15 év alatt nem rosszabbodott, akkor ezt kaptad ajándékba a természettől, vinned kell magaddal amíg élsz. Sokan vagyunk így. Ritmusos, szép napokat!:)

45. kzs71 (válaszként erre: 44. - Szöszi71)
2013. jan. 28. 14:28
Igen, talált. :) Na meg én is a Klinikára járok! Ki az orvosod? A sportról annyit, hogy küzdősportot oktatok, tehát edzek, csak kevesebb intenzitással, mert volt már olyan, hogy sport közben hirtelen össze-vissza ütött a szivem 5-6 ütést. Na az volt a rémísztő, de nem lettem rosszul ill. utánna nem jött egy darabig, majd váratlanul napok múlva pihenés közben. De biztosan ismered te is ezt az érzést. :(
44. szöszi71 (válaszként erre: 43. - Kzs71)
2013. jan. 28. 14:18

Nagyon megértelek, hogy félsz a dokiktól. Hát...igazán én se bízom mindegyikbe. Szerencsére azért van egy-két doki akiknek hiszek. Ilyen a kardiológusom is. Ő az egyik legjobb itt a Klinikán. :D

Nekem ilyen beütések voltak a hétvégén is. Érdekes, mert nyugalmi állapotban is jelentkezik és egyáltalán nem értem, hogy miért, pedig még ideges sem vagyok. Ja és a gyógyszert is rendesen szedem, pedig már elszeretném hagyni, de még nem tudom. :( Van úgy, hogy egy jó ideig nincs semmi, de van olyan időszak mikor több beütés is van. Tudod, akkor a rossz mikor még fáj is és nem értem miért. Szerintem ne félj és próbálj meg nem gondolni rá, mert ha pánikolsz az csak rosszabb lesz. Jobb lenne, ha elkezdenél sportolni valamit és lekötnéd a figyelmed. Oké, hogy akkor is előjön, de nem kell tőle megijjedni, tudom rossz érzés, de mikor nekem is torna közben jelentkezik folytatom tovább az edzést. :D


Szóval, fel a fejjel! :D

(Egyébként egy idősek vagyunk szerintem, ha a 71 a születési dátumod.)

43. kzs71 (válaszként erre: 42. - Szöszi71)
2013. jan. 28. 14:12
Én nem szedek rá semmit. Voltam már vagy 5 kardiológusnál, egyedül még terheléses ekg nem volt, mert annyira tartok a dokiktól, hogy ha meglátom a fehér köpenyt már akkor 140 a pulzusom. Amúgy csak 60-70 :). De volt már rajtam holter, közben sportoltam, de természetesen akkor nem éreztem. Ultrahangra viszont tényleg félévente megyek és nincs semmi bajom azt mondják, azért is nem adnak gyógyszert ill. én sem szeretnék szedni ha nem muszály! Neked milyen gyakoriak ezek a beütések és esetenként van több is?
42. szöszi71 (válaszként erre: 41. - Kzs71)
2013. jan. 28. 13:23

Szia!


Én is érzek elég sűrűn beütéseket, olyankor egy kicsit megijjedek, mert kellemetlen, de szerencsére halálfélelmem még nem volt emiatt. Én mindemellett azért sokat gyalogolok és otthon tornázom heti 3 alkalommal. Szoktam torna közben is érezni néha, de nem foglalkozom vele.

UH-m nekem is volt, de szervi elváltozást nem találtak. Szedem a Betaloc-ot 2x1/2 szemet. Te szedsz rá valamit?

41. kzs71
2013. jan. 28. 10:48
Sziasztok! Nekem kb. 15 éve vannak ilyen beütéseim, extrák. Van amikor egy nap többször, de általában csak hetente egy-kettő. Nagyon rosszul élem meg, teljesen be vagyok tojva, hogy meg fogok halni. 2099-ben volt egy kisebb pitvarfibrillációm, de egy fél nap alatt gyógyszerre elmúlt. Nem találtak szervi bajt, fél évente szívulétrahangot csináltatok, mindig azt mondják, hogy a szivem szerkezetileg egészséges, ezeket a mellé ütéseket el kell viselni. Na jó de hogyan? 41 éves vagyok és már sportolni se nagyon merek, mert néha aközben is van nem csak nyugalmi állapotban! Valakinek hasonló gondolat? Szerintetek sok vagy kevés ez az extra mennyiség?
40. szöszi71 (válaszként erre: 39. - Szisza 1979)
2013. jan. 8. 08:52

Köszi szépen! :)

Hogy vagy már?

39. Szisza 1979 (válaszként erre: 38. - Szöszi71)
2012. dec. 28. 23:29
Köszönöm! Viszont kívánom Neked!
38. szöszi71 (válaszként erre: 37. - Szisza 1979)
2012. dec. 19. 11:51

Szia!

Én a DEOEC (debreceni Klinika) kardiológiáján kaptam a 2 hetes EKG-t. EGy nap alatt nekem se jelentkeztek volna a panaszok, viszont 2 hét alatt igen.

Jó egészséget kívánok Neked!

37. Szisza 1979 (válaszként erre: 36. - Szöszi71)
2012. dec. 18. 23:26
Kedves Szöszi! Mintha én írtam volna amiket eddig leírtál.. ugyanez a panaszom! Viszont nekem a 24 órás ekg nem mutat semmit! Megkérdezhetlek hol kaptál 2 hétre ekg gépet? Vagy ha tud ilyen helyet valaki tanácsolni nekem , ahol több napos ekg-t tesznek fel, leírhatná.. Az egy napos alatt természetesen nem éreztem az összevisszaságot! Köszönöm!
36. szöszi71 (válaszként erre: 35. - Encod)
2012. szept. 3. 09:24

Szia!


Nekem a doki gyógyszert írt fel a problémámra (Betaloc 10 mg). Elkezdtem szedni felesével napi 2x, majd emeltem az adagot mikor úgy éreztem szükség van rá napi 2x1 szemre. Azt hiszem jól bevált. Egyébként ezt nekem a sok stressz hozta elő. Így még mikor úgy érzem be kell vennem egy szem Frontint is (0,25 mg).


Nálad mi a helyzet?

Változott a problémád?

35. Encod (válaszként erre: 34. - Szöszi71)
2012. aug. 23. 21:37
Szia,nekem is ugyanezek a panaszaim nekem is volt ekg...vervetel ma volt kivancsi vagyok mi lesz az eredmenye,bar nekem azzal kezdodott h multheten ertunk haza Gorogorszagbol,busszal es rettenetesen fajtak a labaim,akkor volt ekg ultrahang,igaz csak a labamon.Kaptam ra magne b6ot liotongelt es veronuton fortet ,de lassan egy hete h meg mindig erzem de mar a szivem is,annyit olvastam a trombozissal kapcsolatos dolgokrol h a tobbiek szerint mar azt beszelem be magamnak ,(kezedeti panikbetegseg) hat remelem minden rendbe jon mert teny hogy felek de egyfolytaban ezen kattogok!:S
2012. aug. 13. 10:51

Sziasztok!


Voltam a dokinál. Az elmondott apanszok alapján szerinte szívritmus zavarom van. Kaptam 2 hétre egy EKG-t, napi 2x kell elküldeni telefonon az eredményt. A pulzusom elég sokszor üti a 90-100 fölöttit. Volt már olyan is, hogy nem éreztem mégis magas volt. A doki már írt fel szívritmus szabályzó gyógyszert, de azt kétszer bevettem, nagyon rosszul voltam tőle, így nem is szedem. Most csütörtökön kell visszamennem. Kíváncsi leszek mit mond.

33. szöszi71 (válaszként erre: 32. - Lolita63)
2012. júl. 31. 09:44

Szia!


Ultrahang volt és EKG. Nem tudom most mi lesz, ha átjutok egyszer.

32. Lolita63 (válaszként erre: 31. - Szöszi71)
2012. júl. 31. 09:34

Szia!


Holtert csináltak,vagy ultrahangot néztek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook