Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek normális, ha egy 19 éves babára vágyik? Szeretne anyuka lenni? Egy belső vágy hajtja? fórum

Szerintetek normális, ha egy 19 éves babára vágyik? Szeretne anyuka lenni? Egy belső vágy hajtja? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2011. aug. 27. 19:03
a gyerek utáni vággyal ilyen fiatalon nincs gond :) de előtte ha minimálisan is, de meg kellene alapozni a jövőt amire felvállalja a babát valaki. a nincs mire nem érdemes szülni akárhány éves valaki
2011. aug. 27. 17:59

Ez szerintem mindenkinél egyedi mikor alakul ki nála,s miért,hogy nálad 19 évesen az se baj,miért lenne normálisabb aki 29,39,49,59 évesen érzi ezt...ennek is van előnye,hátrány gondolom meg annak is...az szerintem helyesebb kérdés érdemes???

Talán kéne szerezni egy szakmát dolgozni benne 1-2 évet s inkább utána,h azt a gyerköcöt valahogy el is lehessen tartani!!!A legjobbakat!

120. bc8bec3b9b (válaszként erre: 114. - Jozsi.38)
2011. aug. 27. 17:54
:D
119. F Betti
2011. aug. 27. 16:32

Én már 15-évesen gyermekre vágytam. Talán azért mert szüleim ittak és elvettek tőlük bennnünket, én a mamámhoz kerűltem. Azért vágytam ilyen korán gyerekre, mert én mindent megszerettem volna neki adni, főleg szeretettet, amit én nem kaptam meg.

22- évesen szűltem első gyermekemet, a másodikat 24-évesen, és most 33-évesen várom a harmadikat. Elég szegényesen élünk, de azt a szeretettet amit ők nyújtanak nekem, és amit én nyújthattok, nem cserélném el semmiért.

118. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 114. - Jozsi.38)
2011. aug. 26. 17:44
naja :P csakhogy én vagyok a fórumindító.
2011. aug. 22. 14:31
Ez termeszetes :)
116. 4c1a787e8f (válaszként erre: 114. - Jozsi.38)
2011. aug. 22. 14:29
Ne már! A mai világban miért ne?
115. 83ff5144bd (válaszként erre: 114. - Jozsi.38)
2011. aug. 22. 12:36
:D
114. jozsi.38 (válaszként erre: 113. - Fa8f3f5c02)
2011. aug. 22. 12:35
az adatlapod alapján inkább túlkoros vagy a gyerekvállaláshoz :))
113. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 111. - 1df26470c2)
2011. aug. 22. 12:27
Én nem érzem magam gyereknek.
112. 4c1a787e8f (válaszként erre: 111. - 1df26470c2)
2011. aug. 22. 10:14

Ez sajnos általában igaz. De azért nem mindenkire. Az férjem 18 volt, amikor megismerkedtünk, és már akkor is éreztem rajta a család utáni vágyat. Aztán 25 évesen lett apa, (persze az az idő azért kellett is), és nagyon büszke erre...


Igaz okosan kell a nőnek is csinálni. Arra vigyáztam, hogy ne egyszerre fosszam meg a "fiatalkorától". Mindig is úgy ossza az idejét, ahogy akarja, nincs rossz értelemben véve "kötelezettsége" otthon. Arról beszélek, amikor összeröhögnek valakinek aháta mögött, hogy no, egy fürdetést se hagyhat ki apuka, mert anyuka ötkor áll a kapuban a pelussal... No ilyen nincs. Ha kell rohan, a világ másik végéről is, de nem nehezítjük egymás életét.


És láss csodát, néha megköszöni, hogy én ezt így csinálom... Nekem több nem is kell.


Szerintem az a baj, hogy a mai kapcsolatokban (és ez sajna nem csak a 20 éveseknél van így, hanem a 40-eseknél is), azt hiszik, hogy maguktól mennek a dolgok... Pedig nagyon is tudatosan kell építeni a dolgokat, és néha tudni kell önmagunkról lemondani is. Persze nem megaláztatásról beszélek, hanem egy adott helyzet elfogadásáról...


Egy mai 20 éves meg annyira egoista, hogy fel sem merülnek benne a fent leírtak. Általában ez a baj, ezért nem mennek a fiatalon vállalt dolgok, és nem azért, mert önmagában reménytelen a téma...

111. 1df26470c2 (válaszként erre: 110. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 22. 10:03

Komoly szándékú, elkötelezett férfi nélkül valóban gáz a dolog, de ha az említett férfi szintén korosztálybeli, akkor is gáz, mert ezek még gyerekek!

Most még elkötelezett, de aztán x év után lelép, mert rájön, hogy baromi fiatal ahhoz, hogy apaként élje a napjait.

Szóval szerintem mindenhogy felelőtlen a dolog.

110. 4c1a787e8f (válaszként erre: 109. - Noarashi)
2011. aug. 21. 15:58
Maximálisan egyetértek azzal, hogy komoly szándékú, elkötelezett férfi nélkül gáz a dolog. A pár hónapos kapcsolatocskákból, vagy éppen a 10 éve nyújtott, el nem köteleződő kapcsolatokból általában nem sül ki jó... Ilyen értelemben tényleg nagyon előre kell látni, gondolkozni. Már amennyire lehet.
2011. aug. 21. 13:00
Normálisnak normális. Régen ennyi évesen már rutinos anyukák voltak a nők. Régen! Viszont az egy dolog hogy a szervezet már kész az anyaságra, de ...Szóval vakmerő dolog úgy gyereket vállalni hogy az ember mellett nincs rendes férj, és itt nem egy pár hónapos kapcsolatra gondolok.Nincs segítő család. Nincs munkaviszony ahonnan elmehet gyedre. Sokan vannak úgy hogy tanulni már nem akarnak, doglozni sem, akkor csináljunk gyereket. A semmire.
108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 106. - Csgybzs)
2011. aug. 21. 11:52
Mi már most úgy gondolkozunk a testvérekkel együtt - pedig még fiatalok a szülők, - hogy majd hogyan oldjuk meg, ha esetleg segítségre szorulnak... Ez a férjeméknél is így van. Nem görcsölünk ezen, nem is köti meg a kezünket, csak számolunk vele...
107. 4c1a787e8f (válaszként erre: 105. - Csgybzs)
2011. aug. 21. 11:50

Nem hinném, hogy gyerekfüggő dolog lenne. Ő valószínleg gyerek nélkül is ilyen lenne.


Én két gyerek mellett is végeztem iskolát, és megszervezem, hogy legyen magamra, sportra, tanulásra időm. Sőt, még szültem egy harmadikat is. Lakásom nincs, de megvagyok nélküle is.. Ez szerintem egy magyar betegség, hogy mindenkinek saját lakás kell. Pont a munka miatt köti meg csomó ember lehetőségeit. Én ha egy másik városban kapnék munkát, szó nélkül pakolnék...

106. csgybzs (válaszként erre: 94. - Marcsix)
2011. aug. 19. 22:14

És mi lesz, ha mire idősek lesznek a gyerekek az ország másik felén, esetleg külföldön élnek majd? És jó esetben félévente találkoznak. Szerintem ne ápolót meg idősgondozót szüljön senki....


Gyerek nélkül is lehet teljes és boldog életet élni szerintem.

105. csgybzs
2011. aug. 19. 22:12
Hát... nekem is van egy barátnőm, aki már 20 évesen hajtogatta, hogy baba kell neki... 24 éves... két gyereke van és egy idegroncs lett. Nyűg a gyerek, fáradt, depressziós lett... hitelt vettek fel, hogy legyen ház, amibe költöznek a férjével.... alig volt munkaviszonya, nem is tanult eleget. Szerintem lehetetlen, hogy 1-2 év múlva, mire a kicsi ovis lesz, ennyi kihagyás után bárhova is felvegyék. Én sajnálom őt. Sosem mondja, mert szereti a gyerekeit, de már megbánta szerintem.... És én ezért még elítélni sem tudom.
104. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 103. - Sárika3)
2011. aug. 19. 22:06
:))
2011. aug. 19. 22:03
Szerintem normális.Kiskoromtol babára vagytam,nem is tétováztunk sokat,20 évesen már anyuka voltam,és nem bántam meg :)
102. cel
2011. jún. 28. 14:30
Nagyon is normális. Az érzelmi és hormonális fejlődés végső szakaszához ért az illető és "üzen az esze a teste", hogy készen áll.
101. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. jún. 28. 08:22

Nekem normális volt...

Pedig elitsuli legjobb tanulója voltam, szóval mindenki "mást" várt tőlem.


Ami még ennél is nagyobb csoda, és ajándék az életemben, hogy 17 voltam, amikor összejöttem egy sráccal, aki akkor 18 és fél volt, és már ő is a családot tervezgette... Pedig egy őrült, bőrkabátos, link motoros srác volt, tehát nem valami cikis koravén nyakkendős...


Csak azért arra vigyázz, hogy előbb ne legyél terhes, mint azt a szüleid, környezeted tolerálni tudná, mert abból nagy baj, nagy törés lehet...


Végül én 23 évesen szültem az elsőt, suli mellett, és bár állat kemény volt befejezni, de működött a dolog... Azóta +2 van, aki várja haza a motorost este... 30 évesek vagyunk, és van 3 poronty. Tök jó.

100. Anne33
2011. jún. 28. 07:00
Szerintem normális. Mindenki érzi mikor vágyik egy babára, és egyébként is ez a világ legcsodálatosabb dolga, mindegy kiben mikor jön az érzés hogy anya szeretne lenni, a lehető legjobban fogja megélni!
99. Kata 1977 (válaszként erre: 94. - Marcsix)
2011. jún. 22. 19:28

Igen erre én is gondoltam,van egy jó pár barátom nő és férfi is akik egyáltalán ne akarnak családot,gyerekeket és nem húszon évesek hanem bőven a harmincba vannak de van negyven éves is.

Én elképzelhetetlennek tartanám az életet család és gyerekek nélkül!

Értük érdemes élni!!

98. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 96. - Marcsix)
2011. jún. 22. 19:28

persze, persze, örülök, hogy írsz :)

hát, amikor babás környezetben voltunk, nem nagyon örült, hogy nyavajgott a gyerek, meg hogy körülugrálták :D őszintén szólva én sem szeretem ezt a felhajtást...de nyilván egy sajáttal azért másképp lenne... :)

szerintem a korához képest elég érett felfogású, csak alábecsüli magát.

97. Kata 1977 (válaszként erre: 93. - Marcsix)
2011. jún. 22. 19:25

Oké,én erről lemaradtam:-)

Ebben igazatok van!

Mert ha a srác nem akar ezt kényszeríteni nem lehet,annak jó vége úgy sincs.

Én is hiába kértem a volt páromat hajthatatlan volt az ügyben,így léptem.

De még van ideje és addig tényleg bulizzon,lásson világot stb.....

96. marcsix (válaszként erre: 91. - Fa8f3f5c02)
2011. jún. 22. 18:59
Jah még azt akartam irni, hogy lehet hogy van segitség, és nagyon jó is, de egy ideig szerintem nem fogod tudni kihasználni...:) Egy jó ideig :) egy-két órát tudsz lopni, mikor alszik... de ha felkel, akkor eltörik a mécses :) Remélem nem veszed tolakodásnak amiket irok, nem annak szánom, csak szeretnék segiteni... mert szimpatikusnak talállak :)
95. marcsix (válaszként erre: 92. - Fa8f3f5c02)
2011. jún. 22. 18:57
:) Élvezd az életet, és esetleg próbáld valahogy felkelteni az érdeklődését a baba iránt. Gondolok itt olyanra, hogy esetleg ha ismerős körben vannak picik akkor többet találkoznátok velük :) És közben megfigyelnéd hogyan bánik velük, közeledik e... Vagy esetleg olyan filmet néznétek amibe picibaba születik és persze heppiend :D Bár őszintén szólva én nem ismerem a férfiút :) de lehet hogy 21 évesen még tényleg korainak tartja... ha csak nem érett felfogású, ezt te tudod. Lehet hogy türelmesnek kell lenned, és egy idő után majd rájön ő, hogy valami hiányzik...
94. marcsix (válaszként erre: 88. - Kata 1977)
2011. jún. 22. 18:54
nah igen, erről beszélek, sajnos az én társaságomban is ennyi idősek azok akikről beszéltem. Ez van, majd ha odakerül a sor, és nem lesz mellettük senki...hát bánni fogják. Konkrétan az idősebb korra gondoltam :D
93. marcsix (válaszként erre: 87. - Kata 1977)
2011. jún. 22. 18:52
Én ezt a kérdést magamban már lezártam az illetővel akkor amikor azt mondta, hogy a párja még nem akar. :) És emlitettük, hogy leirunk egy-két dolgot, ami segitheti őt abban, hogy kicsit várjon, vagy ........várjon, mivel mást ugysem tud jelen pillanatban tenni :D De ha elkezd mérlegelni, hogy miket irunk, talán nem türelmetlenül fogja várni azt, hogy mikor szeretne a párja is gyermeket, hanem élvezni fogja az addigi időt :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook