Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni, akiknél tejérzékenység miatt nem hízott a babája. fórum

Sziasztok!Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni, akiknél tejérzékenység miatt nem hízott a babája. (beszélgetős fórum)


1 2
51. Azurit
2010. okt. 4. 21:47

Szia!


A lányom sem két éves még,de azért köszi,majd rákeresek.

50. 0a969f72e1 (válaszként erre: 48. - Azurit)
2010. okt. 1. 12:00
A tejallergiás gyerekek című fórumra írt egy kedves hozzászóló, hogy lehet igényelni az emelt szintű családit, olvasd el. Két éves kortól jár, így nekünk tárgytalan egyenlőre!
49. 0a969f72e1 (válaszként erre: 48. - Azurit)
2010. szept. 30. 13:01
A házi orvosunk annyit mondtott, hogy megéri megkérdezni a gasztorenterológián a főorvostól, de nem biztos, hogy jár, mert rengeteg az allergiás gyerek. Mi csak a jővö hónap végén megyünk vissza kontrollra, és a neten olvastam valamelyik fórumon, hogy megigényelték és járt.
48. Azurit (válaszként erre: 47. - 0a969f72e1)
2010. szept. 29. 23:16
Még nem is hallottam erről,pedig jó lenne!
2010. szept. 29. 11:57
Tudtok abban segíteni, hogy tejallergiás babánál lehet-e emelt szintű családit igényelni? Régen lehetett arra az időszakra, ameddig a diétát tartani kellett, de most még nem tudtam utánna járni.
46. 0a969f72e1 (válaszként erre: 45. - Azurit)
2010. szept. 28. 17:22
Ismerős a rokonság bölcsessége...Én már fél évesen rántott húst ettem, meg szalonnát...mikor ilyeneket mondanak, világgá bírnék menni. Meg hogy nem adsz a gyereknek rendesen enni, éhezteted. Csak most jöttek rá, hogy tényleg beteg, addig azt mondták, hogy nincs semmi baja a gyereknek,csak kitalálom. Most már nekünk is jól eszik, két étkezés között is rágcsál sokat. Igaz a hízás annyira nem indult meg, mert rengeteget rohangál, egy hónapja indult el, most lesz 13 hónapos.
45. Azurit (válaszként erre: 44. - 0a969f72e1)
2010. szept. 27. 22:13

Dehogy értettem félre.

Nekem is ilyeneket mondtak a dokik,hogy ilyen alkat,meg biztos a toxémia(terhesség alatt volt).

Meg persze a kedves rokonok,hogy:

-Most már adjál neki ezt-azt,és ne diétáztasd

-Lenne nálam a lány,majd én jól megtömném stb...Nem tudják felfogni,hiába magyarázom,hogy amíg evett tejes dolgokat egy huncut dekát sem hízott és diétázás után rögtön megindult.15 hónaposan 7 kg. volt :(

44. 0a969f72e1 (válaszként erre: 42. - Azurit)
2010. szept. 27. 15:46
Már mint úgy értettem, hogy örülj neki ha tejallergia, persze nem lehet neki örülni, de ha lisztérzékeny lenne, az nagyobb gáz lenne. Remélem nem értetted félre, csak olyan bután írtam, mert siettem, a Manócskám nyígolódik.
43. 0a969f72e1 (válaszként erre: 42. - Azurit)
2010. szept. 27. 15:43

Szia!


Vérvételen voltunk, és ott derült ki. Mi sem nagyon hízogattunk, rengeteget hányt, laza volt a széklete. Voltunk fülészeten, hasi ultrahangon, százezerszer orvosnál. 4 hónaposan mikor először kapott tejpépet, végig ordította az estét, de erre az orvos azt mondta, hogy nem lehet tejcukor allergia, mert az anyatejben is van. Esténként úgy dobálta magát, akkor is kértem, hogy küldön el valahova, mert ez nem normális, de erre is az volt a válasz, hogy van olyan gyerek, aki veri a fejét a kiságyba. Mikor havi szinten 10-12 alkalommal hánytunk, és alig akart enni, akkor elégeltem meg, így lett felajánlva a gaszto beutaló. De ott is csak azt mondta a főorvos, hogy szerinte csak ilyen alkat, menjünk vissza két hónap múlva, ha van valami gond és leveszik a vért. Hát vissza mentünk, és két és fél hét múlva kiderült, hogy tejcukor, tejfehérje, Caddar vagy Ceddár sajt allergia. Ilyenkor érdekelne, hogy miért kellett ennyit várni, már lassan túl lennénk a nehezén, ha elhiszik amit beszélek. Én is azt mondtam, mikor refluxos volt a gyerek és én állapítottam meg, hogy az a baja, mert azt sem hitték el és csak a hasi Uh igazolta, hogy tényleg reflux, hogy annyit olvasgatok mindennek utánna, hogy lassan orvosi diplomám lesz. Azóta a reflux is megszünt.

Biztosan kimutatja a teszt, ha tejallergiás. És csak örülj neki ha az, mert azt tényleg szigorú diétával ki lehet nőni. Kíváncsi lettem, hogy jó-e a megérzésed, majd azért írd le.

42. Azurit (válaszként erre: 41. - 0a969f72e1)
2010. szept. 27. 13:12

Szia!


Nagyon remélem én is,hogy kinövik :)

Hogy sikerült kimutatni?

Nálunk még nem tudtak kideríteni semmit,csak rájöttem,hogy ha nem adok neki tejes ételeket akkor hízik.-Ledoktorálok! :)

Egész nyáron nem hízott egy dekát sem 6800 gr.-volt!!!

3 hét alatt hízott több mint 1/2 kilót.

Most várjuk egy vérvizsgálatnak az eredményét ami tuti,hogy kimutatja és azt mondták,hogy,ha nem derül ki semmi akkor most már nyugodjak meg(?),és adjak neki nyugodtan tejes ételeket(?).

2010. szept. 26. 22:14

Sziasztok!


Az én kisfiam fél éves korától alig hízogatott. Azt mondta mindenki, hogy ilyen alkat. Alig evett valamit,kész gyötrelem volt minden etetés, meg minden nap. Majd egy éves kora előtt derült ki sorozatos hányások, ingerlékenységek után, hogy tejallergiás. 13 hónapos lesz, újra hízik, iszonyatosan jó az étvágya, szinte követeli az ennivalót. Teljesen el vagyunk halva, mintha kicserélték volna. A gasztorenterológián írtak fel Milupa som tápszert, meg som tejpépet, ez mind a kettő szója alapú. Egy év diétát írt elő az orvos. Remélem kinövi.

40. Azurit
2010. szept. 4. 22:20

Sziasztok! :(


Sajna fogyott a lányom 1/2 kg.-ot,mert elkapta az egész család ezt a hányásos,hasmenéses járványt. :(

Így megint vékonyka lett,pedig már úgy örültem,hogy elkezdett hízni a tejmentes étrendtől.

39. 7dde92cfb1 (válaszként erre: 38. - Norsika)
2010. aug. 30. 16:21

Igen állítólag kinőhető!

Nálunk a Milupa nem vált be nagyon sebes lett az arca tőle Milupa AR-t ette most a HUmana Baby Fitt 1-et eszi!

Ha tudok segíteni keress bátran!

2010. aug. 30. 11:55

Sziasztok

Kicsilányom 6 hónapos lesz úgy néz ki ő is érzékeny a tejre. semmi jele nincs csak a hasfájás. Most milupát-eszik attól jobb de a pocija még mindig fáj :( Akkor ez kinőhető?

2010. aug. 29. 06:11

Sziasztok!

Az én kisfiam is érzékeny a tejre most 13 hónapos.Szerencsére az orvosunk a bőrtünetek alapján látta,hogy nincs minden rendben ekkor volt 2 hónapos.Tápszert váltottunk azóta jobb a helyzet.

Humana baby fitt 1-et kap .

Már a savanyított tejtermékekek nem okoznak problémát

krémtúró túrórudi persze csak módjával.Felvágottak közül a frankfurti virslit eszi(debrecenhús) és gluténmentes párizsit ( ennek nem tudom a gyártoját de utána nézek)

A bőrét a doki által ajánlott termékcsaláddal ápolom és minden rendben van .

Az biztos,hogy min.18 hónapos koráig tászer lesz de szerintem továbbra is maradni fog ameddig szükség lesz rá.

Hát szóval nálunk ez a helyzet jelenleg.

36. Azurit (válaszként erre: 28. - Azurit)
2010. aug. 29. 00:40
Most néztem utána,hogy a tejsav az élesztőgombák elszaporodása után keletkezik,ami ugye a kovász a kenyér alapja.Tehát ilyen formában nincs köze a tejhez.
35. Azurit (válaszként erre: 34. - 6f7760b318)
2010. aug. 26. 23:12
Köszi az ötletet!
34. 6f7760b318 (válaszként erre: 30. - Bri*)
2010. aug. 26. 22:41
A Spa...r-ban speciel elmondják mindegyik felvágott összetételét! A kenyérben is lehet tejszármazék. Nem csak effektíve a tejet kell nézni, hanem hoyg abszolút tej SZÁRMAZÉK mentes legyen az élelmiszer amit kap a kicsi. Ha hízlalni akarod, akkor a milupap pepti plus-t, illetve a sinlacot keverd össze, úgy add neki. Pikk-pakk hízni fog, meglásd!
33. Bri*
2010. aug. 26. 22:02
Szívesen! Bármikor!
32. Azurit (válaszként erre: 31. - Bri*)
2010. aug. 26. 22:02
Nagyon köszönöm,sokat segítettél!
31. Bri*
2010. aug. 26. 21:47
Kekszből az Albert keksz.
30. Bri* (válaszként erre: 28. - Azurit)
2010. aug. 26. 21:47

Nagyon meg kell nézni minden élelmiszert. A pékárúk közül a kenyér és a vizes zsömle tejmentes. A felvágottak nagy részében van tejpor. Általában a színszalámikban és a drága felvágottakban nincs. A Pick honlapján van egy lista, hogy mely termékeik tejmentesek. A Gyulai kenőmájas is jó.

Margarinból a Liga és a Delma light.

Van a ropiban is.

Mi mikor vásároltunk, mindig megkértük az eladót, hadd nézzük meg az összetételt.

29. Bri*
2010. aug. 26. 21:43
A nagy fiam tejallergiás volt, igaz ő már akkor 3,5 éves volt. 2,5 évbe telt, mire kidiétáztuk. A kicsi fiam, mikor pici volt, állandóan szortyogott (a gyakori felső légúti megbetegedés is egyik jele lehet a tejallergiának), lecseréltük a tápszerét tejmentesre (Milupa Pepti, 6 hónapos kor után Pepti Plus 2) és minden panasz megszűnt. A vérteszt nem mutatott allergiát, de azt mondta a dokinő, hogy ha a tapasztalat mást mutat, akkor annak kell hinnünk. A kicsim már majdnem 2 éves, még mindig a Milupát issza, de mellette már iszik tejet is, tejterméket is kap, hála Istennek teljesen egészséges.
28. Azurit
2010. aug. 26. 21:31

Ti miket adtok, vagy adtatok a diéta alatt a gyerkőceiteknek?Nehéz,mert nagyon sok élelmiszer alapja a tej-még a kenyérben is van-én legalább is azt olvastam az egyik kenyér összetevői között,hogy tejsavat tartalmaz.

A párizsiban is van-állítólag csak a Pick párizsiban nincs.

2010. aug. 26. 07:16
A rizstejjel vigyázni kell, mert nagyon fogja a székletet. Ha szeretnétek olcsón venni, akkor az allee-ben van egy bio bolt, ahol mindenfél nagyon jó dolgok vannak, elfogadható áron.
26. Azurit (válaszként erre: 25. - Bring12)
2010. aug. 25. 23:51
Jó,hogy írod-Köszönöm-,majd rákérdezek a dokitól.Igaz elég sűrűre szoktam csinálni a Sinlacot.
2010. aug. 25. 23:43
nálunk a gasztrós doki azt mondta,hogy nem fogadja el a sinlacot teljes értékünek ilyen idős korban.írt receptre szójatápszert és szójapépet,amiből azt mondta,hogy ha megeszi-issza valamelyikből a 2 dl,akkor nem kell kapnia ca pótlást,ami nem egyszerű.végső esetnek mondta a szója vagy rizstejet.de gondolom ahány doki annyi féle álláspont.
24. Azurit (válaszként erre: 23. - Bring12)
2010. aug. 25. 23:38
Még nem próbáltuk,de gondolkoztunk már a rizstejen,mert a barátnőm azt adja a babájának.
23. bring12 (válaszként erre: 21. - Azurit)
2010. aug. 25. 23:32
nálunk meg azt mondták,hogy ez csak divat,hogy tejallergiás.ráfogják már mindenre.a két nagyinak rendesen bűntudata volt most a palacsinta miatt.mi amúgy szójapépet eszünk és szójakakót iszunk.ezeket nem próbáltátok még?
2010. aug. 25. 23:28
nekünk 4 hónaposan kapott előszőr ha tápszert,ami persze nem tejmentes.akkor csak a hajlatában volt kiütéses,de volt ,hogy eleven volt neki.elvittük magánbördokihoz azt mondta,hogy dermatitiszes a bőre.ugye utána tejpép 8 hótól már nem volt tejem,utána a joghurtok ,sajt , túró.akkor már a háta közepe is kiütéses volt és véresre vakarta magát.kb.ötödgyére is elvittem a háziorvosunkhoz,mondtam,hogy adjon beutalót a gasztróra,mert tuti belülről jön neki.akkor derült ki.neki "csak"börtünete van,mert a húsgombócom 18 hósan 12 és fél kiló.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook