Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalt anyukák segítséget szeretnék kérni! 9-10 hónapos és 3 éves kisfiúknak ajándékötletek? fórum

Tapasztalt anyukák segítséget szeretnék kérni! 9-10 hónapos és 3 éves kisfiúknak ajándékötletek? (beszélgetős fórum)


28. trapiti (válaszként erre: 26. - 2670345b2c)
2010. nov. 4. 15:43

Szia!


Igaz nekem lányom van, most volt 3 éves. Jáva építöjátékot kapott, ami inkább fiús játék, de TELITALÁLAT :) Napi minimum egy órát tölt vele azóta is, vasárnap odaégettem a föttnek szánt tojást miatta, mert halikoptert építettünk...


Az oviban a kisfiúk között a favonat készlet a sláger most, állítólag a Tescós és az Ikeás is szuper és kompatibilisek egymással. Nekünk nincs még, de lehet hogy Karácsonyra lesz.


Kicsi korában (a mai napig egyébként) nagy kedvenc volt a FP Tanuló kutyus, abban szerintem nem lehet csalódni...


A kicsi fiúnak szerintem lassan lehet építöt venni, vannak olyanok, amik egészen nagy elemekböl állnak, Megablocks és hasonlók.

27. Heni86 (válaszként erre: 24. - Tütter)
2010. nov. 4. 13:32

Igen, Boti is könyvfüggő (szerencsére). De ez csak pár hónapja van egyébként. 1,5 éves koráig csak tépkedni szerette, mostmár mesél nekem belőle. :)

Egyébként most én is nagy bajban vagyok a karácsonyi ajándékával... Nem egyszerű...

2010. nov. 4. 13:31
Lányok köszönöm a sok ötletet megpróbálok így keresgélni:-)
25. Heni86 (válaszként erre: 23. - Kevian)
2010. nov. 4. 13:30
Igen, pár nap csak a különbség. :)
24. Tütter (válaszként erre: 20. - Heni86)
2010. nov. 4. 13:27
a kalapácsos szerszámpadot ő 1 évesen kapta, és most is szivesen előveszi. Igaz 5 percnél tovább nem nyomkodja. gyorsan kipróbál mindent, és otthagyja... Van egy 4 billentyűs drága zongoránk is. Na azt sem javaslom, max kétszer csap rá egy hónapban... Nálunk a legó a legmenőbb, és az Anna Peti Gergő sorozat. Azt nagyon sokszor végi kell olvasnom, már kivülről tudjuk a történeteket, de nem tudja megunni :) Igazból a többi mesekönyvet is nagyon szereti :)
23. kevian (válaszként erre: 20. - Heni86)
2010. nov. 4. 13:26
Most nézem, egyidősek a fiaink. :)
22. kevian (válaszként erre: 20. - Heni86)
2010. nov. 4. 13:24
Az én gyerekemnek első karácsonyára 11 hósan kapta a zsiráfos golyópályát, ami azóta is favorit..imádja. :) A daloló mesekönyvet is szereti nyomkodni. De nekünk a fp fűnyíró a nagy-nagy kedvenc. Igaz, Mo-on nem lehet kapni én is egy aukciós oldalon akadtam rá. Viszont órákon át képes lenne tologatni és a vendég gyerekek is imádják. :D
2010. nov. 4. 13:23

Daloló mesekönyv nekünk is van és mindkét gyerekem nagyon szereti ,de eddig még bármilyen gyerek jött vendégségbe azt mindenki kipróbálta.

Meg van a farmos kis zongorás zenélő,az is kedvenc,csak néha mi szülők kezdünk megkattanni ettől a sok zenélő kütyütől.

20. Heni86 (válaszként erre: 19. - Tütter)
2010. nov. 4. 13:21

Daloló mesekönyv hellyel-közzel nálunk is bevált de a farmos autó csak hever a sarokban... :(

A szerszámpad amihez a kalapács van azzal meg csak most kezd igazán játszani. Van még zsiráfos golyópálya ami egyedül arra volt jó, hogy megkapaszkodjon benne felállásnál meg hogy keresni kelljen a golyókat. :S

Viszont a TV-ben láttam valami FP brümm-brümm autópályát. Az nem lehet rossz!

19. Tütter (válaszként erre: 18. - Heni86)
2010. nov. 4. 13:16

Nekünk is van 100 darabos labdakészlet. Imádja az én gyerekem is, viszont kell hozzá a sátor, mert igy mindenhol labda van... Jaj de nem szeretem, hogy mindig labdákba botlok :)

A daloló mesekönyv is szuper nagyon, az is szinte megunhatatlan :) És a farmos kisautó: lenyomod a tehén fejét, és zenél, gurul előre. Mindkét babó tud vele játszani.

18. Heni86 (válaszként erre: 15. - Tütter)
2010. nov. 4. 13:09

Ami még jobb - játszósátor sok színes labdával!!! :)))

Mondjuk nekünk van, nem bánom. Azt is 10 hónaposan kapta és imádja még mindig. Most tanuljuk a színeket a labdákon. Erre is jó...

17. homern (válaszként erre: 9. - Emesemm)
2010. nov. 4. 13:09

Igen,a verda az most nagy sláger :) szülinapjára azt vettem(matricás foglalkoztató könyvet,imádja),most azért kap szerelőset.A többiektől úgyis verdás dolgokat kap majd :)


Még ami eszembe jutott,az FP daloló mesekönyv(a fiam sosem hallgatja végig,inkább a lapozgatást élvezi,már 7-8 hónapos kezecskéknek is megy egyedül)meg a szintén FP dob,amit ütni és gurítani is lehet.Nagyjából ennyi ami leköti mostanában a könyveken kívül.Vagyis ennyi a játékok közül.De csak nem adhatsz üres flakont,fakanalat,műanyag tányérokat,mérőszalagot :)Minden jöhet nálunk ami nem az övé :D

16. Heni86 (válaszként erre: 13. - Bovi)
2010. nov. 4. 13:08
Boldog születésnapot neki!!!
2010. nov. 4. 13:08
Hangszert nem javaslok :) Kész kitolás a szülőkkel :D
2010. nov. 4. 13:06
A verda, roary, thomas, bob a mester. Ezek nagyon mennek a három éves kisfiúknál. Nálunk a versenypályák a nyerők.
13. bovi
2010. nov. 4. 13:05
Az én kisfiam ma 1 éves, nekünk is a chicco modo kisasztal vált be nagyon. Imádja, mivel átfordítható az asztal így később is jó lesz.
12. Heni86
2010. nov. 4. 13:03

Na akkor pár konkrét... Tavaly karácsonykor volt a kisfiam 10 hónapos. A déditől kapott egy nagy thomas mesekönyvet amin sok zenélő gomb van, lapozható és világít is. A mai napig minden nap játszik vele! :)

FP játékok közül én azt mondom, hogy érdemes egy kicsivel idősebbnek való játékokat választani. Pl. én most a 20 hónapos fiamnak 3 éves kortól való játékot néztem ki (mondjuk ehhez ismerni kell a gyerek érdeklődését és képességeit :S).

11. ditti28 (válaszként erre: 9. - Emesemm)
2010. nov. 4. 13:03
Jajj nálunk is Verda mánia van nekem már a könyökömön jön ki.
2010. nov. 4. 13:03

A kisebbnek fürdőjátékot vennék.

A nagyobbnak valamilyen játék hangszert: dobot, gitárt...

2010. nov. 4. 13:02
Szia, az én kisfiam januárban lesz 3 éves. Nálunk nagy thomas, verda rajongás van. Karácsonyra a verdás duplot kapja.
2010. nov. 4. 13:00
A 3 éves fiamnál nagy sláger most a puzzle,nagyon jól leköti magát vele. egy éves lányom most szülinapra FP tanuló kutyust fog kapni. Több ilyen FP játékunk is van még a fiamtól és nagyon szeretik a gyerekek meg időtállóak,igaz nem olcsók.
2010. nov. 4. 13:00

Az én 9 hónaposom a chicco modo asztalért van oda,6 hónapos kora óta még nem unta meg,napi fél órát minimum játszik vele.Autókat szeret még felfordítani és pörgeti a kerekét.

3 évesnek én idén csavarozható-szerelhető járműveket veszek.

2010. nov. 4. 13:00
FisherPrice játékok között tuti találsz nagyon jópofákat mindkét fiúnak. Kérdés, hogy mennyit szánsz rá!?
5. Tütter (válaszként erre: 1. - 2670345b2c)
2010. nov. 4. 13:00

A picinek pelenka, popsitörlő, előke.. ÉN mindig örültem, amikor ilyesmit kaptam, mert nagyon sok kell belőle, és gyorsan fogy.. Persze lehet mellé venni pl rágókát, vagy leporellós szines könyvet, amit nézegethet.

A nagyobbiknak lehet pl építőjátékot, kisautót, vagy kisvonatot, amit lehet bőviteni, és később együtt is tudnak játszani vele. Hirtelen ilyen ötleteim vannak csak... Persze minden attól is függ, hogy mennyit szánsz rá. Rágókát sztem a picinek ne vegyél, az én kisfiam mindent rágott, csak azt nem....:)

2010. nov. 4. 12:59
Rengeteg gyerekeknek való játékra, ruhára, stb termékre rá van írva, hogy mennyi idős korúaknak való. Én ez alapján szoktam választani, így leszűkül a kör, amiből választani lehet, sokkal könnyebb.
3. gne2
2010. nov. 4. 12:58

Attól függ, hogy mire adod, és mennyit szánsz rá! Én a fejlesztő-kreatív játékokat szeretem.

A kicsinek pl. Montessori fajátékok, egyszerű kirakók, a nagyobb fiúnak bonyolultabb kirakók, meséskönyvek, dominók, autók, dobozos legok, amikből nem csak egy valamit lehet építeni. :)

2010. nov. 4. 12:54

Valami olyasmit ami tényleg leköti illetve fejleszti,hülyeséget nem akarok venni:-)!

Köszönöm

2010. nov. 4. 12:53
Tapasztalt anyukák segítséget szeretnék kérni, 9-10 hónapos és 3 éves kfiuknak ajándék ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook