Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dadogással kapcsolatban érintett anyukáktól szeretnék kérdezni, kinek meddig tartott? fórum

Dadogással kapcsolatban érintett anyukáktól szeretnék kérdezni, kinek meddig tartott? (beszélgetős fórum)


2018. jan. 16. 21:41
A dadogás lehet az ikervesztés egy tünete, amikor a megszületett fél iker így "emlékezik" a meghalt ikertestvérére. Ha családállítással kioldod a az ikervesztés traumát, akkor a dadogás is elmúlhat. Angster Mária Ikervesztés című könyve az egyik legjobb szakirodalom ebben a témában!
2018. jan. 16. 10:06
Keresek még olyan szülőket akinek gyeremeke dadog vagy dadogott.
2018. jan. 14. 15:41
Mindenkinek köszönöm aki írt.Szívessen várok bár milyen tapasztalatot ezzel a témával kapcsolatban.Főleg olyan szülőket kérdeznék ahol van a családban dadogo pl.apa anya nagypapa nagymama és a gyerkőcnél is megjelent.
2018. jan. 13. 18:21
Nekünk nagyon jó logopédusunk volt, aki gyerekpsziholôgus is. Érdemes ilyenhez fordulni, akinek mind2 téren van gyakorlata. Levegõvétellel sokat javulhat.
2018. jan. 13. 12:52
Olyan anyukát apukát kérdeznék akiknek valódi dadogása van volt gyermekének..tehàt nemcsak a szótag ismétlések hanem a görcsös fajta..Hogy alakult mit tettek hova vitték a gyerkőcöt..
2018. jan. 12. 19:44
Megilyedtt a fodrásznál a hajszárítótól amikor elkezdett dadogni...
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Candytuft)
2018. jan. 12. 19:25
Nem hinném, hogy ilyen oka lenne.
14. Candytuft (válaszként erre: 13. - Kikivivi)
2018. jan. 12. 19:23
Azt nem tudod,hogy mi váltotta ki ezt nála? Nem volt egy olyan dolog,ami nagyon megijesztette?Hanghatás,pl mikor aludt,vagy bármi?
2018. jan. 12. 19:20
Bízom benne ,hogy fiamnàl is el fog múlni teljesen...Vannak hetek amikor semmi dadogás..aztán meg nagyon dadog erőlködik alig tud valamit kimondani ..így volt valakinél?Ez most már mindíg így lesz?Voltam vele logopédusnàl is meg psychol.is de sokra nementünk..Mindenki azt mondja átmegy rajta de most már lassan 1 éve tart és nem múlt el.
2018. jan. 12. 18:57
Egy rokonom aki már lassan 50 éves azóta dadog,amióta az apja kiskorában leüvöltötte a fejét.Sose javult a beszéde.
2018. jan. 12. 17:55
Logopédus! Ne várj vele.
10. orsibigyu (válaszként erre: 9. - Kikivivi)
2018. jan. 12. 14:40
Nálunk sok nagyon okos emberke dadogott gyerekkorában, akik felnõttként elhagyták, sokra vitték. Logopédusi diagnózis ugyanaz: gyorsabban gondolkodtam mint ahogy kitudták volna mondani a szavakat.
2018. jan. 12. 13:54
Az én fiam azért néha megfeszíti a nyakát is ha már nagyon nem tudja elkezdeni amit szeretne..de nem mindíg.Énis dadogok de már alig észrevehető aki nemismer nemtudja..Ezért is aggódom hogy ezt ő örökölhette..nemtudom..Akik írtak nekem nàlatok is van családba dadogó vagy csak a gyerkőcöknèl jött elő?
2018. jan. 12. 13:39
Nekem a fiam dadogott. Logopédus segített rajta levegõvétellel és tanulta kontrollálni magát. Azt mondta a logopédus, hogy fõleg azért dadogott, mert szókincshiányban szenvedett. Többet gondolt mint amit szóban ki tudott volna fejezni, de azt is mondta, hogy kinõné, mert nem volt nála a dadogókra jellemzõ megfeszített nyak. De mondtam azért ha lehet dolgozzanak rajta, mert nem akarom, hogy csúfolják. Pár hétbe telt.
7. fzsuzsa76 (válaszként erre: 2. - Kikivivi)
2018. jan. 12. 13:23
Nálunk kislányom kb 4,5 éves korában kezdte, és elég sokáig tartott.Amikor iskolába ment (6 évesen) akkor hagyta abba teljesen.
6. kikivivi (válaszként erre: 5. - LiliAle)
2018. jan. 12. 11:14
És megkérdezhetem hogy hogyan dadogott a fiad?Mikor kezdődött és meddig tartott?
2018. jan. 12. 10:05
Az én fiam is dadogott, de szép lassan elhagyta. Kb. 4 éves korára elmúlt. Én voltam vele logopédusnál, azt mondta, hogy nem szabad csúfolni, kinevetni. Türelmesen meg kell hallgatni.
4. szeretekolvasni (válaszként erre: 2. - Kikivivi)
2018. jan. 12. 09:46
Logopédushoz érdemes lenne elmenni vele.
3. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Kikivivi)
2018. jan. 12. 09:44

Ezeket érdemes elolvasni, biztosan segít:


[link]


[link]


[link]

2018. jan. 11. 22:51
Sziasztok! A kisfiam 4éves lesz márciusban. Múlt év márciusban vettem észre először, hogy "dadog". Azóta ez tart, kisebb időszakokra elmúlik, de van, amikor nagyon felerősödik..volt valakinél így?Elmult megmaradtt?Fiam rendessen dadog tehát nem csak szavakat szótagokat ismétel hanem pl.aaaaaaaanya mmmmmmikor
2018. jan. 11. 22:49
Dadogással kapcsolatban érintett anyukáktól szeretnék kérdezni kinek meddig tartott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook