Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalt anyukákkal szeretnék beszélgetni fórum

Tapasztalt anyukákkal szeretnék beszélgetni (beszélgetős fórum)


2010. jan. 24. 09:02
szep jo reggelt ha jar erre valaki
2010. jan. 22. 15:45

Nekünk nem lassú, csak a net szarakodik néha, de akkor be se tudok lépni.

Most még nem nagyon tudok írni, mert rohanok is, talán később leszek.

2010. jan. 22. 09:25
nekktek is ilyen csiga gyorsan mukodik a gepetek?
2010. jan. 21. 21:15
pedig a kicsi lanyom tok erzekeny neha.nem kell vernem(kiveve ha megutt vallakit es megkell mutatni neki ,hogy az utes faj)elleg raszolni elleg kiabalni es mar sir is.de neha nagyon is megerto,csak vannak neki is hanguatai amivel mar nem tudok mit kezdeni
2010. jan. 21. 21:03

Dehogy is, csak próbára tesz a lányod! Ne fogd fel tragikusan. Volt egy idő, sőt néha még most is vannak pillanatok, amikor szarul érzem magam, mert túl szigorú voltam - aminek persze később meg lesz a haszna - és szívtelennek is érzem magam néha, de ez szerintem hozzá tartozik az anyasághoz.

Mi 5-en vagyunk testvérek és anya soha, de soha nem emelete fel a hangját. De ha haragudott, akkor villámokat szórt a szeme, mi pedig olyan picik lettünk egyből, mint a nyuszik.

És hidd el annyira bosszant, hogy nekem itt kell vitatkoznom egy 4 évessel és nem tudok olyan lenni, mint az anyám. Tehát magamnak adok egy nagy feket pontot.

17. 8696017fc8 (válaszként erre: 16. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 21. 20:51
ugyes vagy.sajnos elmeletileg annyi mindent tudok.csak a gyakorlat mas es mar kezdem elveszitenni az onbizalmam.kezdem ugy erezni ,hogykezdek rosz jegyeket szerezni ebben a tantargybol
2010. jan. 21. 20:31
Az enyém is ilyen beszédes. De most már többé kevésbé telefonálás közben képes fél percre csendben maradni, vagy leveszi a hangerőt. Nagyonsokat kell vele beszélni arról, hogy mit szabad és mit nem szabad. Nálunk a példa felhozása is sokat segített. Például ha pofázik, akkor közlöm vele, hogy ha ő nem képes szót fogadni, akkor én se fogadok neki szót, vagyis, ha szeretne valamit, akkor nem fogja megkapni, mert akkor én fogok úgy viselkedni,ahogyan most ő teszi. Ezt úgy értette meg, hogy a boltban nem kapta meg az újságot, amit szeretett volna. Elmagyaráztam neki, hogy látod, ez azért van, mert ekkor így viselkedtél. Persze sírt, de nem nagyon érdekelt. Otthon mikor lenyugodott mondtam neki, hogy adok 100 forintot, az újság 700 forint. Ha összegyűjti a pénzt, akkor megveheti magának, de én továbbra sem vagyok hajlandó. Persze 2 nap alatt segítettünk neki összegyűjteni és nagyon boldog volt, hogy ő vette a saját pénzén. Azóta is folyamatosan gyűjt és ha újságot szeretne, azt ő fizeti.
2010. jan. 21. 19:28
a lanyomal az is baj ,hogy allandoan beszel beszel,ha ep levelet irok ,vagy vallaki massal akarok beszelni vagy olvasnek.valojaban nincs egy nyugot pillanat ha hazban vagyok
14. 8696017fc8 (válaszként erre: 10. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 21. 19:23
4 lesz aprilisben
2010. jan. 21. 17:55

Egyébként meg annak idején én is világgá akartam menni. Anyukám azt mondta, hajrá, milyen kaját készítsen?! Rögtön elment a kedvem az egésztől. :-)


Ha Abigélt akkor megbüntettem volna, akkor valószínű még mindig költözni akarna és ez talán évekig is elkísérné, erre meg most az a veszély fenyeget, hogy a nyakamon marad! :-)

12. szitaszivárvány (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. jan. 21. 17:32
Az én lányom különösen. :-) De nem bánom. Nem akarom elnyomni, legyen inkább talpraesett, mint visszahúzódó. Valószínű itthon is ezt látja, mert a férjemmel mindketten amolyan megélünk a jég hátán is típusúak vagyunk. Inkább megtanulom én kezelni a helyzetet. :-)
11. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 21. 17:29
Az enyém is 4 éves korában elindult, de csak néhány lépcsőt tett meg. Aztán úgy alakult, hogy 25 évesen Angliába ment dolgozni. Ő talán már nem is emlékszik erre, de igazán akkor "nőtt" fel, amikor kiment, és azóta igazi "felnőtt" lelki kapcsolat van közöttünk. Igaz, az apjától megszökött egyszer kisóvodás korában, 2 km-rel távolabb fogta el a rendőrség. Hozzám indult.... Egy gyermek mindig feszegeti a korlátokat.
10. szitaszivárvány (válaszként erre: 8. - 8696017fc8)
2010. jan. 21. 17:22
hány éves a lányod?
9. szitaszivárvány (válaszként erre: 7. - Rekka85)
2010. jan. 21. 17:21

Ezeket én se hagyom. Bár nekem lányom van, így a köpködés eddig kimaradt, a csúnya beszédről elég hamar le tudom szoktatni azzal, ha elmagyarázom neki mi mit jelent, bár eddig az anyád volt a legcsúnyább, a verekedést meg sosem kezdni, viszont ha bántják, akkor szép csendben lerendezi a fiúcskát.(mindig csak 1 fiúcskával akad össze)


Az öcsém anno 3 évesen mindig azt mondta, a fa...om. Nagyon idegesített,így megkérdeztem tőle tudja-e mit jelent. Azt mondta nem. Mondtam húzza le a nadrágját és nézze meg jól a pöcörőjét. Erre nagyon elszégyelte magát és nem akarta elhinni. Mondtam, hogy nyugodtan kérdezze meg apától. Azóta nem beszél csúnyán, pedig már 18 éves.

8. 8696017fc8 (válaszként erre: 5. - Rekka85)
2010. jan. 21. 17:20
nem jar ovibanem akkar wcre ullni,fel tolle ,neha meg be is pisilt.az ovi2km tollunk.hozza viszi a gyerekeket egy kocsi.de nem jonn mert a lany bepisilt
7. rekka85 (válaszként erre: 5. - Rekka85)
2010. jan. 21. 17:17
pl. köpködés, káromkodás, verekedés...stb
2010. jan. 21. 17:16
Egy időben rendszeresen el akart költözni, ha neki nem tetszett valami és még csak 4,5 éves. Látta rajtam, hogy rosszul esik és csakazértis mondta. Aztán egyszer rámosolyogtam, leültem vele szembe és elmagyaráztam neki, hogy ha ennyire nem akar velem élni, akkor sajnos én se akarok az anyukája lenni és így nincs más választás, el kell költöznie. Persze mindent nyugodt, kedves hangon. Majd odamentem a szekrényéhez, hogy akkor segítsen a cuccait összepakolni. Utána volt nagy sírás -rívás, így szeretlek, úgy szeretlek... kb. fél éve nem költözik. Most azzal "büntet", hogy soha,de soha nem fog elhagyni, hanem örökre ittmarad a nyakamon. Én ezt egy hallelújával nyugtázom és minden megy tovább, mintha misem történt volna. :-)
2010. jan. 21. 17:16
Nekem nincs még gyerekem, de nővéremmel együtt lakom neki van két fia 4éves és egy 6 éves. Mi falun lakunk és összevont csoport van az oviba. Ők is sok mindent csináltak és mondtak amit otthon nem láttak és hallottak. Amikor a tesom megbüntette őket érte a nagyobb megkérdezte, hogy miért mert az oviba ezért nem kell sarokkba állni. Szerintem ez nem szigoruság csak megtanulja előbb vagy utóbb, hogy nem lehet otthon megcsinálni azt amit az oviba a gyerkek egymástól tanulnak.
2010. jan. 21. 17:12
én az ilyenekért nem büntetem, hanem elhumorizálom. Ha bünteted, akkor nagy jelentőséget tulajdonít neki és annál jobban fogja mondani, ha lepereg rólad és figyelmen kívül hagyod, akkor egy idő után nem fogja mondani. Nálunk erre számtalan példa volt már. Az elején hülyén kezeltem a dolgot és nagy viták kerekedtek belőle. Amióta tudok rajta nevetni azóta semmi gond.
3. 8696017fc8 (válaszként erre: 2. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 21. 17:08
ep ezert nem tudom,hogy az ilyen mondasokertbuntesem-e.neha bizonytalan vagyok,hogy nem e vagyok tul szigoru
2010. jan. 21. 17:05

Szia!


A gyerekek sokszor azt mondják, amit a szülőktől vagy esetleg az oviban hallanak. De közben a felét sem értik.

Az én lányom is megjegyez mindent és alkalomadtán vissza is mondogatja. :-)

2010. jan. 21. 17:02
mostanaban a lanyom sokszor mondja:"te nem szabad beszeljel senkivel".nem tudom mennyire vegyem komolyan az ilyenmondasokat,hisz mikkor buntettem ez a buntetes egy resze :mig tart a buntetes ull a szeken es nem szabad beszeljen.tud -e nekkem segiteni vallaki egy tanacsal.termeszetesen olyanok tanacsat kerem ,akik elfogadjak,ha esetleg maskep dontok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook