Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek miből élnek az emberek? fórum

Szerintetek miből élnek az emberek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
44. f1e23b97ee (válaszként erre: 42. - F1e23b97ee)
2013. febr. 22. 15:46

Persze tudom kiről beszélsz, de azok pedig valahogy össze lopják azt a pénzt amiből megvehetik ezeket a dolgokat.


Ja és ők nem téli vagy nyári leárazásokkor vásárolnak, hanem szezon közepén a legdrágábbat :-)))

43. Kukacc (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2013. febr. 22. 15:45

Mi eddig minden egyes n*ke-kal megszívtuk.

A férjem hivatásszerűen focizott, de miután 1 idényben 3 n*ke cipőt használt el, áttért az ad*dasra. És azóta is adidas-fun :D



Én nem vagyok egy márkának sem a híve, de pl: az etnies és a dc márkákat nagyon szeretem :)

42. f1e23b97ee (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 15:43

Kinőttem már abból a korból, hogy a csajok miatt vegyem fel az ilyen cuccokat. Egyébként a Nike-t elvből nem veszem fel, mivel adidas párti vagyok és a konkurenciát nem pénzelem :-))

Én a kényelem és megbízhatóság miatt veszem ezeket a cuccokat.


Ha bemész egy olyan üzletbe, ahol főként híradástechnikai cuccokat árulnak látni fogod, hogy már mást nem is árulnak csak plazma tv-t.


Aki megteheti az inkább szánjon rá 3-4 ezer Ft-al több pénzt és adjon a márkára. Hosszú távon be fog neki jönni.


Lehet, hogy egy kínai üzletben 5000 Ft-ért vehet az ember 5 db pólót, még egy adidas boltban csak egyet, de mikorra az tönkre megy, addigra a már a kínai féléből a 10 garnitúrát kénytelen megvenni az ember, mert mint ahogy írtam nagyon rossz minőségűek.


Mikor még élt dédmamám kedveskedni akart nekem és vásárolt számomra egy kínai féle cipőt. Ha már megvolt akkor úgy voltam vele, elmegyek benne focizni, arra jó lesz. Az első alaklom után levált a talpa és a kukába végezte szegény cipő.

41. Kukacc (válaszként erre: 36. - F1e23b97ee)
2013. febr. 22. 15:39

Én egy puma melegítőt vettem magamnak 5ezerért az outletben, tökéletes és olcsó :)

Piacon sem kaptam volna meg ennyiért a márkátlant ;)

40. Kukacc
2013. febr. 22. 15:38
Azért az élelmiszereket még a budaörsi auchanban sem adják hitelre, mégis mindig full-teltház van, akármikor megyünk.
39. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Pzm3)
2013. febr. 22. 15:32
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, a férjemnek van egy sportcipője, Nike, és a mai napig hófehér a hófehér része, 11! éves. Én minden évben vettem másik cipőt. Rávett, vegyek drága, igazi bőrcipőt, az jobb lesz. Megvettem. Jövőre az is elnyűtt, deformált sz.r lett. Erről ennyit. Akkor legalább veszek minden évben másikat, és változatosabb leszek. Bár azt is letojom, mivel turiból öltözök, ahová a férjem be sem meri tenni a lábát, pedig valamelyik nap vettem 1,5 euróért egy Marks and Spencer nadrágot.
38. Mazsinka (válaszként erre: 32. - F1e23b97ee)
2013. febr. 22. 15:28
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy soknak alig van mit enni, de inkább megveszi a Nik... cuccot, mert az presztízs, mert a csajok a márkára buknak, mert attól többnek látszanak. Közben a pénznek jobb helye is lenne. Ez olyan, mint a plazmatévé... legyen mivel hencegni. Vagy a menő óra, közben az illető baromira nem olyan menő, mint amilyennek láttatja magát, csak hát az első benyomás gyakran ebből áll: hoppá, márkás fölső, márkás naci, menő cipő, menő óra egyenlő: biztos jó parti. Egy csomó nő így gondolkodik, a férjem világosított fel.
37. pzm3 (válaszként erre: 36. - F1e23b97ee)
2013. febr. 22. 15:22
Meg kitérdesedik.Az de bénán tud kinézni.
36. f1e23b97ee (válaszként erre: 34. - Bd5e718401)
2013. febr. 22. 15:19

Az a baj, ha egy sima melegítőt kimos az ember egyszer-kétszer-háromszor, nagyon bolyhos lesz, nyúlik, vagy összemegy és a színéből is vezsít


Persze 30.000 Ft-ot én sem adnék egy melegítőért, de szerencsére eddig kifogtam, hogy márkás cuccokat viszonylag jó áron tudtam venni.

35. pzm3 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2013. febr. 22. 15:18
Teljesen igazad van.Évekig mondogatta a férjem,hogy ne ilyen névtelen sz.r cipőket,meg melegítőket vegyek,mert nem éri meg.De én skót típus vagyok és nem akartam megérteni.Aztán kaptam tőle egy Ni.e cipőt,amit 6 évig nyúztam rendesen,és nagyon jól bírta.Azóta inkább Pu.a párti lettem cipőben,és nagyon jó akciókat ki lehet fogni,amikor a márka is megfizethető.Cipőket például csak olyan helyen veszünk ahol van rá garancia.Pl.kínaikban nem nagyon szokás a garancia,és 3szor felveszel egy cipőt,és leválik a talpa.
34. bd5e718401 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 15:16
Egy sima melegítőt szerintem sem feltétlen éri meg márkajelzéssel venni, de tényleg sportolásra szánt sportruházat már teljesen más. Egy futócipő esetében nem gondolkodok, mert bármelyik cipő olcsóbb, mint az izuleteim. A nyári edző ruhámból meg elég egy váltás, mert öblítem, kiterítem, másnapra -igazából már előbb- száraz, és a napi igénybevétel meg se kottyan neki.
2013. febr. 22. 15:07
A saját pénzükből élnek, amiért megdolgoztak, nem mint ha akárkinek köze lenne hozzá. Az is, akinek gyereke van.
32. f1e23b97ee (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 15:05

Nem csak presztízs. A márkás cuccok sokkal tovább húzzák, és kényelmesebbek is. Van olyan pólóm, ami már több, mint 10 éves, és még mindig hordom.


Ezt egy kínai vacakkal nem tudnám megcsinálni.

31. michelle.r (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 14:57

Én speciel nem azért veszek Nike-t, mert az eszemet szeretném játszani, hanem mert bár nem volt olcsó, harmadik éve nyúzom a sportcuccaimat és még mindig ugyanolyan formájúak és színűek. Ráadásul még sport közben felszívja az izzadtságot, mégis szellőzik, nem fázom meg benne.


Szerintem bőven jobb üzletet csináltam, mintha félévente vennék olcsót, ami hamar tönkre megy.

2013. febr. 22. 14:57
Szabolcs Szatmár:sokat hallani hogy szegények az emberek,igaz,DE...van itt bőven gazdag is:)))éppen nem munkából,mondjuk anno napi kettőt hármat fordult ukrajnában,napi 200liter naftát eladott meg 20karton cigit.nagyon megszedték magukat.Sokan kint dolgoznak külföldön mint én is,és mikor hazamegyek megyünk,kétkézzel szórjuk a zsét.nekem az ismerőseim akik otthon élnek,aki 2 melo helyen nyomja havi 250et keres,1 helyen az pl doktor ő 400at,van b.őr ő 120at,vagy diplomával heti 3 napban 150et+vállalkozás még 100 szóval lehet élni csak tudd hogyan,akkor talán nem teszel fel ilyen kérdést:)))
29. Mazsinka (válaszként erre: 28. - Szafaripók)
2013. febr. 22. 14:50
:S
28. szafaripók (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 14:48
Nem is ez volt a kérdés!:)
2013. febr. 22. 14:42
Akinek van pénze, az úgyis megveszi a ledrágábbat, legjobbat. Egy ismerősöm Pestről rendelt kézzel készített karácsonyfadíszeket, mert neki az tetszett, pedig még csak nem is magyarországi, a többi meg megvette a kínaiban az olcsó sz.rt.
26. d71ef05a8e (válaszként erre: 22. - 130454e42d)
2013. febr. 22. 14:23
Faluban tényleg semmi nincs. A vicc az, amikor még mezőgazdasági munka sem, aminek értelme is lenne, és adott is lenne helyben. Jó esetben van egy kocsma, egy posta, egy patika - ez már nem biztos -, néhány kisbolt, óriási dolgo, ha óvoda és áltlaános iskola is, meg a jegyzőség, vagy polgármesteri hivatal. Turkáló, fodrász még van azért általában.
25. d71ef05a8e (válaszként erre: 22. - 130454e42d)
2013. febr. 22. 14:21
Szinte semmi. Élelmiszerüzletek, kisüzletek (butikok, turkálók, kínai üzletek, papírbolt, zöldséges, stb.), fodrászat-kozmetika, önkormányzat, iskola, posta, óvoda, és haosnlók ezekben a kategóriákban:(
24. pzm3
2013. febr. 22. 14:14

Mi abból élünk,hogy férjem dolgozik,jól keres,mert hiányszakmában dolgozik.Én most gyesen vagyok de mindkét gyerek előtt dolgoztam,és ha a kicsi nagyobb lesz ismét dolgozni fogok.Egy telefont,dvd lejátszót,vagy ilyen kisebb dolgokat meg tudunk venni simán.Ha új tv-t bútort akarunk,vagy nyaralásra azért gyűjtenünk kell.De volt olyan időszak amikor nekünk is sokkal nehezebb volt.

Azért a hitelek a válság óta nem repkednek annyira mint ahogy itt írjátok.Sógorom 400000ft-ot akart felvenni,hogy elvégezzen egy cnc-s sulit,és nem tud.

23. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 13:59

Egyrészt mint már valaki nagyon jól vázolta, egyes emberek mindenféle hitelbe beleugranak, hogy többnek látszódjanak, mint amik. A segge ugyan kint van a gatyából, de karácsonyra plazmatévét, ballagáskor a gyerekének autót vesz.


Illetve rengetegen csak sírnak, hogy így nincs nekik úgy nincs nekik, mert ez is trend, szidni az éppen aktuális helyzetet.

22. 130454e42d (válaszként erre: 21. - D71ef05a8e)
2013. febr. 22. 13:50
Ahol se gyár, se kórház ott milyen munkahely van? Komolyan kérdem. Azt látom, a falvakból rengetegen járnak a városba dolgozni, mert helyben semmi nincs. Irodai meló pláne.
21. d71ef05a8e (válaszként erre: 19. - 130454e42d)
2013. febr. 22. 13:47
Ez városfüggő. Nagyvárosban elhiszem. 10.000-es városban, ahol se egy gyár, se egy kórház, ugyanúgy tele van a Spar egész nap. NYILVÁNVALÓ, hogy ők is dolgoznak, csak mivel nekem szívfájdalmam, hogy tanárként mindig magyarázkodnom kell, hogy attól még, hogy nem vagyok bent négyig, még dolgozom, uram bocsá' otthon is, ezért rááll a szemem az utcán azokra, akik a leghangosabban szidnak minket, naplopókat:)
20. beziske (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 13:42
Én neg azért vagyok kiakadva,ha bemegyünk egy üzletbe és mondjuk mi is veszünk egy pulóvert.Drágának találjuk.De elmegyünk egy másik üzletbe nem márkás bolt,ki van írva férfi felső 690 frt.Oda megyünk és látom 4900 frt-ról 690 frt-ra.Hát elkezdek örülni,de közben el is gondolkozom ,mennyibe is kerül egy felső valójában?
19. 130454e42d (válaszként erre: 17. - 130454e42d)
2013. febr. 22. 13:42
Látom, írtad a szakot. Hidd el, többen dolgoznak így, mint 8-4ig.
18. spinneli (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 13:41
Mit vásároltak ami szerinted túlzás volt?
17. 130454e42d (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2013. febr. 22. 13:41
Talán mert sokan dolgoznak szakban, esetleg 12 órában. Gyárakban, kórházakban mindenhol ez van, az emberek többsége nem irodában ül.
2013. febr. 22. 13:39
A férjem a minap egy egyszerű, cipzáros felsőt akart venni magának. Sehol nem talált megfelelőt, mind tele volt nyomna hamis vagy épp nem hamis márkajelzésekkel. Férjem kérdi: olyan nincs, ami nem márkás? Válasz: nincs, mert azt viszik a leginkább. N.k, adid.as...akkor mit csodálkozunk, ha az egyszerű felső nem jó, csak az ugyanolyan, márkajelzéssel triplájáért, mert az presztízs...
15. d71ef05a8e (válaszként erre: 14. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 13:27
Vagy hűsölni, nyáron.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook