Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek miből élnek az emberek? fórum

Szerintetek miből élnek az emberek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
14. hoxna néni (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2013. febr. 22. 13:25
Én nem pénztárcákban kutakodom,csak emberi érzéseket török fel!Szerintem is jelzik,hogy sok a munkanélküli és a nyugdíjas,hát nem ők vásárolnak az tuti.De azt is elhiszem,hogy egy program lehet,hogy nézelődnek a plázákban,sőt még azt is alá írom,sokan melegedni mennek be.
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 13:21

Hát, kapsz majd hideget és meleget is, merthogy más pénztárcájában kutakodsz.... de a kérdésed akkor is jó. Én nem tudom rá a választ.


csak kiegészíteném a kérdésed: MIKOR DOLGOZNAK az emberek? Egész felnőtt életemben azt hallgattam, hogy a tanárok csak lógatják a lábukat, ott a sok szünet, meg még nem is kell bent maradniuk négyig az iksolákban.


De érdekes módon minden iskolai szünetben, ha délelőtt BÁRMIKOR kimentem a városba, aktív korú emberekkel van tele minden utca és minden üzlet, nem nyugdíjasokkal és csak kisebb részben kismamákkal. Amióta táppénzen itthon vagyok a szülés előtt, ugyanezt látom. 8 és 4 óra között rengeteg férfi és nő sétálgat az utcákon, és vásárolgat a bevásárlóközpontokban. kizártnak tartom, hogy mind délutáni műszakos a gyárban, vagy éjszakás.

12. szafaripók (válaszként erre: 11. - Cippora)
2013. febr. 22. 12:59
Azt a fórumot én is láttam, el is voltam hűlve teljesen...
11. Cippora (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 12:54
Nekem is fura.Múltkor volt itt egy kérdés,hogy ki mennyit költ havonta élelmiszerre.Röpködtek a 80-100-200 ezer ft-os válaszok.Akkor ezek szerint nem is élünk olyan rosszul.Érdekes,én nem tartom szegénynek magam,de már majdnem annak éreztem magam a szerény 40.000ft-os válaszommal...
10. Pan Dóra (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. febr. 22. 12:21

Arról nem is beszélve, hogy nem csak pénze nincs rá, hanem szüksége sem... ja, aztán meg pl. a telefont fenn is kell tartani...


És egyre többen vesznek fel egyre nagyobb hiteleket (és egyre többen képesek egész évben nyomorogni) azért, hogy luxusüdülésekre menjenek, menő tévéjük, bútoruk, autójuk stb. legyen, mert a szomszédnak is az van, vagy ezzel akarja pukkasztani a környezetét :(


Erre a mai fogyasztói társadalom kiválóan alkalmas. Az emberi butaság kihasználására kiváló eszköz a reklám, a "csak és akkor leszel boldog, ha..." :(((

2013. febr. 22. 12:14

Az, hogy az emberek ott mászkálnak, nézelődnek még nem jelenti azt, hogy mindig vásárolnak is.

Pld. a húgomnak és a férjének program, szórakozás az is, hogy elmennek egy bevásárló központba nézelődni a gyerekkel. Nagyon sokan vannak, akik szintén így gondolkodnak.


Nagyon sok embert ismerekek, akik ilyen helyeken sétálgatnak, nézelődnek, próbálgatnak, majd pld. a vaterán vadásznak a hasonló (vagy ugyanolyan) ruhákra vagy azért nézelődnek, mert az árleszállításra "vadásznak.

8. 1811d736eb (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 12:12

Akinek van rendes munkája, és nincs túl nagy lakáshitele az még tud vásárolni.

Megvan a fizetőképes kereslet, egyelőre nem úgy néz ki hogy a multiknak ki kéne vonulni az országból.

7. hoxna néni (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. febr. 22. 12:08
Na ez az!Én semmit nem merek hitelre venni,nincs is tartozásom de örülök ha a rezsit kitudom fizetne.Persze álmodozni én is álmodozom,de megpróbálok a földön maradni és nem hitelből mutogatni magam.
2013. febr. 22. 12:06
Manapság már hitelből veszik az emberek a telefont, a tévét, a porszívót, pedig ezeknek nem kéne ilyen tételnek lenni!! A lakás, kocsi persze más, de ha már 20 ezret se tud valaki egyben kifizetni... Legközelebb a párizsira kér részletfizetést??
2013. febr. 22. 12:06

Hitelből...

Amikor már egy 30 ezer forintos telefonra is hitelt vesznek fel (bocs, részletre veszik...), akkor én inkább azon gondolkodok, hogy ha nincs rá pénze, minek veszi meg?? Veri magát adósságba, aztán mi van, ha nem tudja fizetni??

2013. febr. 22. 12:03
Nálunk a gyerekek lakás vásárlás előtt állnak de látom,hogy mennyit osztanak szoroznak és én nekem meg fáj a lelkem,hogy nem tudok segíteni rajtuk.
3. beziske (válaszként erre: 2. - T.Ili)
2013. febr. 22. 12:01
Ugye!Én is ezen töprengek!
2. t.Ili (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 12:00
ez jó kérdés :(
2013. febr. 22. 11:59
A héten voltunk egy két nagy bevásárló központba és nézelődtem.Olyan árak vannak,hogy én kis falusi csak ámultam bámultam.Elgondolkoztam a sok járókelő közt,hogy miből élnek meg az emberek,miből vásárolnak?Tele az ország munkanélkülivel,akik aligha vásárolnak,vagy nyugdíjasokkal akiknek szintén a többségének nem sok a nyugdíja,vagy beteg rokkant emberrel /róluk nem is beszélve/,vagy a gyermekes családokról.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook