Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek miből élnek az emberek? fórum

Szerintetek miből élnek az emberek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
74. 4c1a787e8f (válaszként erre: 72. - 0d220e1cc7)
2013. febr. 24. 09:07

Vásárolni vásárolnak, de tartalékuk, megtakarításuk nincsen..


Mi mindig átlag családocska voltunk, - ha tetszik kispolgárok. Mégis úgy érzem, hogy nagyon sokat kaptam a szüleimtől. Mégpedig azzal, hogy mindig a földön éltek. Nekünk sohasem volt gyerekkoromban autónk. Később jöttem rá, nem azért, mert nem tudtunk volna venni egy trabantot.. Egyszerűen felmérték a szüleim, hogy nincs rászükségünk, nem használnánk ki. Az, hogy mi van a szomszédnak, az őket sohasem érdekelte..


Akkor vettünk autót (14éves voltam), amikor a nagyszülők idősödtek, és őket hoztuk, vittük. Addig anyámnak jogsija se volt, akkor csinálta meg 40 felett. És utána használta, mert szükség volt rá..


Soha nem éltünk nagy lábon, de ha valamink tönkrement, - még ha épp munkanélküliek voltak, ami nem sűrűn volt, de fordult elő - anyám elővette a "háztartási gépekre sürgős!" című borítékot, és másnap már hozták is a hűtőt... Ilyet viszont csak akkor vettünk, ha tényleg megállt az előző, és nem volt javítható..


Ezzel a mentalitással ugyan nem mentünk külföldre nyaralni (azért a belföldi közös együttlét, ha mástnem tábor szinten, de megvolt), de nem volt téma, vagy kérdés, hogy mehetünk egyetemre, tanulhatunk, és hogy addig otthon lakhatunk, ha egyébként normálisan viselkedünk..


Viszont anyám mindig listával vásárol, nem csábul el akcióknak - legalábbis nagyon ritkán - és azt veszi meg, ami kell..


Ma ez a mentalitás Mo.-on talán még mindig ciki, kispolgári, lúzer, de mivel mi mindig megmaradtunk, maradok inkább én is az, vigye el a fene..

73. spinneli (válaszként erre: 71. - Hné80)
2013. febr. 23. 22:21
Szerintem teljesen igazad volt.
72. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 23. 20:37

Ezen én is szoktam gondolkodni.


Annyira nincs az embereknek pénzük..jjjahhhh.

Aztán naponta dugig tele van a sok hiper-szupermarket parkolója.

Nos, akkor?


Mindegy, mindenki maga tudja a pénztárcáját, de az tény hogy rengeteg ember még a telóját is képes hitelre venni.

Nekem ez furcsa, inkább 3 hónapi gyűtjöttem a telefonomra, és megvettem kp-ből, minthogy még az után is jöjjenek a csekkek. :O


De ÉN én vagyok, más meg más.

71. Hné80 (válaszként erre: 67. - F7238c74ca)
2013. febr. 23. 20:26
De szeretem ha valaki jobban tudja ÉN hogy élek : D ha megnézted volna a képeimet tudnád mi is léptünk nem is kicsit. Lehet burokban élek, de legalább nem irigykedek másra. Ja és szerencsére meg is tudok élni, mert én felultem arra a bizonyos másik szekérre.... Jó tanácskent írtam amit írtam, de az emberek nagy többsége csak sirankozni tud. ( tapasztalat, nekem is vannak alkalmazottjaim, ha túlorazni kene nem is kevés pénzért inkább lelép haza)
70. c6973617d3 (válaszként erre: 68. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 23. 19:10
Magyarországon 600000 az ellátatlan ember, tehát nekik semmilyen jövedelmük nincs.
69. pzm3 (válaszként erre: 67. - F7238c74ca)
2013. febr. 23. 18:33
Miért?Valahol igaza van.Mi is nehezen éltünk,sok mindent próbáltunk,hogy jobb legyen.Aztán fogtuk magunkat és családostul eljöttünk a szülővárosunkból,mert ahol most élünk a férjem többszörösét megkeresi mint ahonnan jöttünk.
68. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - Agis)
2013. febr. 23. 17:59
A munkanélküliek százaléka szerintem jóval nagyobb, mert csak azokat regisztrálják, akik ténylegesen akkor még ellátást kapnak valamilyen formában. Rengetegen ezen a körön kívülre kerültek, ahol már a statisztikát sem ronthatják s Központi Statisztikai Hivatal jelentésében.
67. f7238c74ca (válaszként erre: 66. - Hné80)
2013. febr. 23. 16:20

Én nem irigykedem senkire sem például.

Én csak szeretnék MEGélni.

És ne hidd hogy az emberek buták:

állítólag minden 6. magyar külföldre akar menni.

Azok maradnak itthon akik nem tudják ezt megtenni és azok akik burokból kifele pofáznak ahogy te is.:)

66. Hné80
2013. febr. 23. 10:31
Akinek csillogó autója van azt tankolni is kell ám:)) ezek a tipikus IRIGYKEDŐK! Ő miért veszi meg, miből lehet neki stb.. Ha nem megy a szekér fel kell ülni egy másikra.... Változtatni soha nem késő es akkor te sem az occsó parizert fogod enni ...
65. f7238c74ca (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 21:59

Én ugyan ezen szoktam gondolkodni.

Mi gyakorlatilag már csak a szolgáltatóknak élünk.

Az éhezés szélén áll a család.

Nem tudom mi lesz velünk így.

:(

64. 130454e42d (válaszként erre: 63. - Agis)
2013. febr. 22. 20:45
A foglalkoztatottsági arány 51%. Ehhez jön még a nyugdíjasok száma, a tanulók, mivel az indító tanszünetben tapasztalta a tömeget.
63. agis
2013. febr. 22. 20:39

Munkanelkuliseg 11,2%

Nyugdijasok aranya 29%

18 ev alattiak aranya 18% korul van.


Kerdes?

62. e28c748947 (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 20:36
Az az ember, aki csili-vili dolgokkal, márkás cuccok és menő autókkal vág fel, de közben nincs mit enni, a villanyát meg épp ki készülnek kapcsolni,nos ezekről az emberekről általában 2 összetett mondat után kiderül, hogy milyenek.Az a csaj, akinek meg ez bejön, hát egészségére.
61. Kukacc (válaszként erre: 53. - G.Garbo)
2013. febr. 22. 18:23
Igen, én is így gondoltam, mint Te, csak nem fogalmaztam helyesen :)
2013. febr. 22. 18:12

ha okosan atgondolod miert is es hogyan is...el lehet kavirnyaszni csak a kenyelmed lesz oda visz nyugodtsagban tengetheted tovabb a napjaid...

mindent lehet ha ott allsz mogotte,csak az onzosegrol kellene lemondanod ami nem megy ugyebar?

59. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 22. 17:58
Én például csak nagyon akciós dolgokat veszek meg, attól még nem vet föl a pénz!
2013. febr. 22. 16:20
nekem jó az olcsó is.örülök ha ki tudunk jönni a havi bevételből.
57. spinneli (válaszként erre: 35. - Pzm3)
2013. febr. 22. 16:15

Én nem tudom mit csinálunk rosszul, de nálunk eredeti márkás dolgok ugyanolyan hamar tönkremennek, mint az olcsó gagyi.

:S


A P.mával kifejezetten csak rossz tapasztalatom van...

56. michelle.r (válaszként erre: 43. - Kukacc)
2013. febr. 22. 16:15
Én is inkább a funkcióra és a minőségre utazom, ezen belül igyekszem az ár-érték arányt is figyelembe venni, aztán jön a szín ;)
55. G.Garbo (válaszként erre: 50. - G.Garbo)
2013. febr. 22. 16:06
A harmadik bekezdés nem neked szólt, hanem általában.
54. f1e23b97ee (válaszként erre: 51. - Kukacc)
2013. febr. 22. 16:04
Mi is úgy csináljuk, de arra figyelünk, hogy egyszerre csak egy hitelünk legyen.
53. G.Garbo (válaszként erre: 51. - Kukacc)
2013. febr. 22. 16:04

Más a kamatmentes részlet, mint a hitel. Abban az esetben éri meg, ha a részletre veendő termék abban az üzletben nem kerül eredetileg többe, mint másutt.


De megvenni kamatra egy hűtőt, ami 100 ezer, de hitellel már 130 ezerre rúg az ára, az hülyeség. Ha azt ki tudják fizetni, akkor már a hűtő elromlása előtt össze tudtak volna szedni 100 ezret tartaléknak erre az esetre.

2013. febr. 22. 16:02
Mindezzel azt akartam mondani, hogy a más pénzének kikotrása, kibeszélése, meg a 'jaj, az ág is húz, de ugye ez a normális, sirám, sirám, önsajnálat, hamis megnyugvás, mert másnak is szar'-féle hozzáállás propagálása marhaság.
51. Kukacc
2013. febr. 22. 16:00

Én nem látok semmi rosszat abban, ha valaki egy tv-t, vagy hűtőt hitelre vesz meg. Mi pl: akkor szoktunk SZÜKSÉGES dolgokat megvenni, amikor kamatmentes hitel lehetőség van.

Tavaly nagyon kellett egy új hűtő és megvettük.

Sok családnak könnyebb havi 20ezer forintot 5hónapon keresztül kiszorítani, mint egyszerre 100ezer forintot.

Azért mert valakinek tönkremegy bármiféle háztartási gépe és csak hitelre tudja lecserélni, azt nem kellene egyből leosztani, hogy hitel így, meg hitel úgy.

Lehet úgy hitelre venni dolgokat, hogy attól nem éhezik a család, vagy nem sínylik meg semmilyen téren.

50. G.Garbo (válaszként erre: 48. - 3f2a864951)
2013. febr. 22. 16:00

Az intelligens ember, az illem szerint nem beszél egészségről és pénzügyekről társaságban.


Más pénztárcájában pedig csak a bunkó proli kotor.


Az a te bajod, hogy a környezeted vagy saját tapasztalatod alapján nincsenek emberek, akik megélnek a fizetésükből. A hitel ésszel használva, azaz nem fogyasztási cikkre, megfelelő alapon jó dolog. Egyébként az agyhalott öngyilkossága.


Nem az a példa, hogy kinek mije nincs és mit nem tud megoldani. Az nem változtat azon az egyszerű tényen, hogy attól még annak kell lenni, arra kell törekedni, ez van.


Ismét: intelligencia kérdése, hogy nem kotrok más pénztárcájában. Pont, vége, ennyi.

49. f1e23b97ee (válaszként erre: 47. - Pzm3)
2013. febr. 22. 15:55
Ki lehet fogni ilyen akciókat. Mi a három csíkos pólókhoz jutottunk hozzá egy hasonló akció során, nagyon kedvezményes áron az ősszel.
48. 3f2a864951 (válaszként erre: 33. - G.Garbo)
2013. febr. 22. 15:55

Greta, te is tudod, hogy ez igy bizony nem igaz. Tipikusan kis,-vagy inkabb nyarspolgari magyar mentalitas az, hogy...


1. mindenki igyekszik titkolni a kis jovedelmet es azt, hogyan tett szert a munkajara, mondvan, senkinek semmi koze hozza es ne turkaljunk egymas zsebeben. Amit odaig vittunk, hogy meg regi baratok sem tudnak penzugyekrol eszelni egymas kozott, mintha ez valami "for your eyes only" titok lenne. Persze akar tagadjuk, akar nem, ez is visszavezetheto hazank 100 evnyi lemaradasara a Nyugathoz es a balkani munkaltatoi szferara.


2. Aki manapsag megel a penzebol, az vagy tud valamit, mint en, vagy a szo hagyomanyos ertelmeben nem dolgozik. Szeretem az olyan "urban legend"-eket, amik arrol szolnak, hogy valaki olyan "ugyes", hogy kap havi 100 ezret, de mindenre jut neki, nincs lakas,-auto,-egyeb,-hitele es meg sporolni is tud. Persze ezek az emberek szolnak meg masokat, akik peldaul lakast csak hitelre tudnak venni, tehat eleve belekenyszerulnek a rendszer szoritasaba, mert nalunk mindenkinek sajat lakas kell, ez nem az USA, ahol divat berelni, vagy szallodaban lakni. Persze, ha nem ezert, masert szoljak meg a hitelbe belekenyszeritett embereket az "ugyesek". Felreertes ne essek, nem azokra gondolok, akik tenylegesen sportot uznek abbol, hogy mindig a legujabb telefon, stb. kell nekik es ezert adosodnak el. Azokrol beszelek, akiknek nincs mas valasztasuk.

3. Munkat pillanatok alatt el lehet veszteni es akkor johet az adossagcsapda. Igaz, valaki azt mondta nekem, hogy annyi tartalekanak kell lennie az embernek, hogy kihuzza, amig munkat kap. Ezzel az okoskodassal csak annyi a baj, hogy a legtobbeknek nincs annyi. Sajnos nem mindenki sikerember es nem minden szakmanak van keletje.


Mindezzel csak annyit szeretnek mondani, hogy le kene mar szallni nekunk, azon magyaroknak a magas lorol, akiknek eppen van (biztos) munkaja es elitelni azokat, akiknek hiteluk van (persze, biztosan mind pazarolnak), akik nem tudnak "fogyasztani", mert nincs munkajuk (biztosan mind naplopok) es azokat, akik okosabbak nalunk (biztosan mind csalnak).


Az utalkozo megjegyzeseket tertivevenyes levelben,kerem...

47. pzm3 (válaszként erre: 39. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 15:51
Hú,hát cipőm nekem is van bőven(kicsit mániás vagyok)...Nem csak sportcipőt hordok.Van itt egy cipőbolt,ahol pl.most olyan akció van,hogy az eleve akciós cipőkből a második féláron van,ha hármat veszel a legolcsóbb ingyen.Ezekre is ugyan úgy jár a garancia.Vettem két cipőt,amik 7000-ről már amúgy is 4000re voltak akciózva,és még lement a kedvezmény,így két pár szép cipőm van 6000ft-ért.
46. f1e23b97ee (válaszként erre: 45. - Mazsinka)
2013. febr. 22. 15:50

Persze dühítő mikor valaki a közös költséget, a vizet és egyéb dolgokat nem fizet, közben pedig a Nike, Adidas vagy a Puma legújabb kollekcióját viseli magán.


Azonban általában ezek a ruhák a kamionról szoktak leesni.....

45. Mazsinka (válaszként erre: 42. - F1e23b97ee)
2013. febr. 22. 15:47
Te nem, sokan mások igen. Én sem vagyok kínai párti, de akinek nincs pénze, annak nyilván magyarázhatod, hogy emez mennyivel jobb, ha nincs, akkor nics, akkor megveszi az olcsóbbat. Én is szerenék mascarponet enni, penészes sajtokat, meg méregdrága felvágottakat, mert annyira minőségesek, és nagyon megéri, de ha nincs rávalóm, akkor marad a vajas kenyér, parizer. Ennyi.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook