Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött? fórum

Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. júl. 31. 09:11
MINDEN GYENGEÉRTELMŰ,CSAK RÉSZLEGESSEN OLVASNI TUDÓVAL KÖZÖLNÉM,HOGY NEM 11 HETESSEN ADTAM A GYEREKEMNEK VIRSLIT HANEM FÉL ÉVES KORÁTÓL.ÉS NEM EGY FÉL DISZNÓT ETETTEM MEG VELE CSAK MEGKÓSTOLTATTAM.ÉS AMIKOR MEGSZÜLETETT NEM PÖRKÖLTET HOZOTT BE NEKI AP APUKA A KÓRHÁZBA HANEM SZOPTATTAMM MERT AKKOR MÉG TUDTAM!Mielőtt annyira elkezditek osztani az észt tanuljatok meg olvasni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
290. c8d93a7aea (válaszként erre: 276. - Ében11)
2009. júl. 31. 09:09
Komolyan mondom vedd már le a szemellenződet!!!!!Adj a gyerekednek amit akarsz,engem nagyon nem érdekel na a gyereked poros vízen nől fel,a te öntésed!Ezt tiszteletbe kell tartani!És jó lenne ha te is megtanulnád tisztelni mások döntéseit,és nem olyan lennél mint egy papagáj aki ugyanazt szajkózza 24 órán keresztül!!!!
289. ében11 (válaszként erre: 286. - A1baa7edcc)
2009. júl. 31. 09:08
én csak kecskesajtot láttam, meg juhtúrót.
288. macs77
2009. júl. 31. 09:04

Sziasztok, már tegnap is beleolvastam a fórumba. Nem érdemes vitatkozni! Nekem egy nagyon jófej védőnőm van, és ő mondta, hogy nagy szakmai viták folynak erről h mikor kezdődjön a hozzátáplálás, meg kell-e várni a 6 hónapot. Mindkét tábor mondja a magáét, meggyőző érvekkel, és valahol mindkettőnek igaza van, mindezt azért írtam le h még a szakma is vitatkozik ezen!

Én 4 hós kora után kezdtem almával, barackkal... stb (kevés tej volt nálam is az ok).

Szerintem mindenki tegyen belátása szerint - azért előtte kérdezze meg "kezelőorvosát, gyógyszerészét" :)

Szép napot és jó babázást (babaetetést) mindenkinek!

2009. júl. 31. 09:04
Te nem törtél pálcát? olvasd már vissza néhány hozzászólásod. jófórmán mi azért táplálunk hozzá, hog yel tudjunk otthonról menni, átaludjuk az éjszakát, tudjon kanalazni...
286. a1baa7edcc (válaszként erre: 282. - 72f62a66ed)
2009. júl. 31. 09:03
Kecsketejbol keszult tejtermekeket nem lehet kapni boltban otthon?
285. a1baa7edcc (válaszként erre: 280. - 1f9774333a)
2009. júl. 31. 09:02

De az is regen volt, ma szerintem is jobb tapszert adni es kivarni. Ne legyen a picur kesobb se nyavajas.

Anno mamamek grizt foztek fel tejben, az volt a tap... rengeteg vitamin lehetett benne. :S

284. ében11 (válaszként erre: 278. - A1baa7edcc)
2009. júl. 31. 09:02
a teve tejre is ezt mondják, sajna mind a kecske mind a teve is elég ritka-főleg felénk az emeletben.nagy ritkán kapok házi tehéntejet.
283. 72f62a66ed (válaszként erre: 282. - 72f62a66ed)
2009. júl. 31. 09:01
mármint boltban kecsketej, nem kecske:))
2009. júl. 31. 09:01
Csajok és kecske tejet hol kapni, mert felénk nem nagyon van kecske, legalábbis nem tudok róla. Boltban esetleg?
281. ében11 (válaszként erre: 277. - 1f9774333a)
2009. júl. 31. 09:00
ezt nem tettem-csak leírtam amit gondolok a táplálásról és a miértekről.konkrétan senkinek nem mentem neki.mondjuk jobb lenne ha egy gyerekorvos írna vissza esetleg egy védőnő...
280. 1f9774333a (válaszként erre: 278. - A1baa7edcc)
2009. júl. 31. 08:59
ugye:) csak jól tudom én is:)bár nem adtam a gyereknek, mert nem mertem
279. 72f62a66ed (válaszként erre: 269. - Ében11)
2009. júl. 31. 08:58
elhiszed hogy szívesebben szoptattam volna mindkét gyerekemet, mint tápszerrel tömni őket? De sajnos így alakult. Nem hiszem hogy rosszabb anya vagyok, mint aki szoptat...sőt!!!! (tisztelet a kivételnek).
278. a1baa7edcc (válaszként erre: 266. - 1f9774333a)
2009. júl. 31. 08:57
A kecsketej kevesbe allergen, mint a tehentej, regen az volt a legjobb alternativaja a taplalasnak az anyatejesen kivul.
2009. júl. 31. 08:56
Akkor sincs jogod más anyukák fölött pálcát törnöd, s róluk nem épp rózsás vélemény írnos
276. ében11 (válaszként erre: 274. - 1f9774333a)
2009. júl. 31. 08:55

nem.de tudok érveket felhozni miért jó várni kicsit,és ez miért hasznos a babának.

beleolvastam már jó pár fórumba(nem írtam hozzá mert nem hadjáratot indítok)és látom nem a baba miatt indokolják a korai hozzátáplálást.elsősorban az anyukák igénylik különböző okok miatt, amit elkezdhetnék felsorolni.

és igen itt tanácsokat kellene adni egymásnak-de olyat nem fogok adni támogatni ami orvosi véleménnyel szöges ellentétben áll.senkit nem fogok biztatni hogy 11 hetesen főzzön neki valamit,viszont azt szívesen és nyugodt szível leírom hogy anyatejet vagy tápszert adjon neki.valamilyen szinten felelőtlenség az orvosi véleményekkel szembe menni, mert nem lehet tudni-hogy baja lesz annak a pici babának-és nem egy fórumos tanács miatt történjen meg.

275. 72f62a66ed (válaszként erre: 273. - Ében11)
2009. júl. 31. 08:55
háztól hozzuk a tejet.Akkor még neki is forralom. Köszi:))
2009. júl. 31. 08:50
Szerintem sok anyuka hamarabb kezdi, csak nem ismeri be, mert nem akarja, s nem tartozik ezzel itt senkinek. s mert sok olyan reagálás van mint a tied, akik elvárják, hog ymagarázzák meg neki, sőt számon vannak érte kérve. Itt egy kérdés merűlt fel, arra adtunk sokan választ, ki ilyet ki olyat, de van aki itt hadjáratot indít a saját nézeteiről..
273. ében11 (válaszként erre: 270. - 72f62a66ed)
2009. júl. 31. 08:48

de bolti vagy háztól hozott tejet isznak?

én a háztól hozott tehéntejet mindig felforraltam, és leszűrtem újrahűtöttem.

forralás nélkül lehet veszélyes, még felnőttnek is.

272. 1f9774333a (válaszként erre: 268. - Ében11)
2009. júl. 31. 08:48
Én is asztmás vagyok... csak nem a tejtől...
271. 1f9774333a (válaszként erre: 269. - Ében11)
2009. júl. 31. 08:47
T emár csak tudod, hisz bebelátsz az anyukák fejébe...
2009. júl. 31. 08:45

Nekem két kisfiam van, mindkettő tápszeres volt, és én "csak" 5 és fél hónapos koruktól kezdtem a hozzátáplálást. Semmiről nem maradtak le, nagyon szépen fejlődött mindkettő. Soha nem voltak hasfájósak, (eddig) nem allergiások.

Üveges bébiételt egyik sem kapott, nem azért mert nem akartam nekik adni, hanem mert egyik sem ette meg. Pedig néha jó lett volna, nem kellett volna minden nap főznöm nekik. Néha fárasztó volt, főleg ha mentünk valahova. Kényelmesebb lett volna előkapni az üveget.De sajna nem ízlett nekik.

Tehén tejet isznak, most már. Én nem szeretem, sőt utálom, pedig falun nőttem fel. De ha a gyerekek megisszák, hát igyák. Majd ha ők azt mondják hogy nem jó, akkor adok nekik mást.


KÉRDÉS.

A 4 éves fiamnak kell még forralnom, merthogy én a mai napig forralom nekik, de a pici még csak kettő éves, és neki még kell.

269. ében11 (válaszként erre: 265. - 1f9774333a)
2009. júl. 31. 08:36
a kiváltja az egyik szopizást, el tudok menni itthonról vagy a tovább fog aludni mondatok miatt én úgy érzem sok anyukának igenis gond a szoptatás és már 2-3 hó után elegük van belőle.
268. ében11 (válaszként erre: 266. - 1f9774333a)
2009. júl. 31. 08:35

igen és sokszor okozott gondott-ezt anyukám is mondta illetve a nagymamám-mert nem ideális egy csecsemőnek.van akinek lett baja és van akinek nem.

nálunk az öcsém a mai napig asztmás-allergiás,párom úgyszintén kapott allergiás rohamot 1 évesen.én nem.

267. ében11
2009. júl. 31. 08:33

több bajom is van a korai hozzátáplálással.

egyrészt most 4 hótól engedik az orvosok(akik tisztában vannak egy baba bélműködésével emésztésével tápanyag igényeivel)

viszont itt már 11 hetes kortól jönnek a beszámolók!

itt vannak a leendő anyukák vagy a pár hetes babával otthon levők-és ne buzdítsuk már őket hogy persze lehet, mert én adtam-igaz az orvosnak védőnőnek sem mondta el.itt jó tanácsokat szokás adni!

más:

a bébiétel hőkezelt,vákuum miatt nem romlik meg csakúgy mint anyukám meggybefőttje amiben egy csepp tartósító sincs és szintén eláll 2-3 évig is.vajon a virsli,tej mitől áll el 1-2 hétig?vitamintartalmától?

és még egyszer a tej tápszer mitől rosszabb mint a bolti kenyér,tej,felvágott stb?

viszont csak tejből tápszerből jut a baba fehérjéhez calciumhoz stb.ez nincs a pörköltszaftos kenyérben.ha tejpépet nyugodt szível adod akkor egy adag tápszertől sem lenne baja...

2009. júl. 31. 08:28
s elég sok gyerek feles s negyedes tejen nött fel. meg sajnálattal kell közülni, hogy igen sokan kaptak tehántejes s kecsketejet is
265. 1f9774333a (válaszként erre: 264. - Szakál a sakál)
2009. júl. 31. 08:27
Szerintem egy anyának sem fárasztó vagy ciki szoptatni a gyerekét...
264. szakál a sakál (válaszként erre: 253. - C8d93a7aea)
2009. júl. 31. 08:19

Sajnálom, de régen nem tehéntejen, hanem anyatejen nőttek fel a gyerekek, mert nem volt ciki egy nőnek szoptatni a gyerekét akár 3-4 éves koráig. Tudod régen is tudták, hogy mi a dörgés, és nem zabáltatták a gyereket mindenfélével... Biztosan hallottál már szoptatós dadusról, ha éppen szegény anyának nem volt teje, vagy kicsit gazdag volt akkor mások szoptatták a csecsemőt helyette faluhelyen meg megoldották az anyák egymásközt, akinek több volt adott annak akinek kevesebb. NEM TEHÉNTEJEN NŐTTEK FEL!!!! Manapság is van hogy anyatejet árulnak emberek. A virsli lehet bevizsgált, de ha megkérdezel bárkit egy 4 hónapos csecsemőnek nem adná oda... Persze bevizsgált dolgokról van szó, de ennyi erővel adhatsz neki konzerv sóletet, meg csilis babot, a frankó konzerv székelykáposztáról nem is beszélve... Az emésztési problémák amiket a nem megfelelő táplálék okozhat nem 1-2 hónap alatt jelentkeznek. Természetes dolgok mint friss gyümölcs, zöldség mehet 4 hónaposan, enyhe főzelék ilyesmi... Húst, májat inkább már 6 hónapos kor után, hogy a gyomor biztosan ne legyen megerőltetve, és akkor is szép húsokat, fehér húst, szárnyast, és nem nehezen emészthető vörös húsokat.

Virsli/párizsi és társai.... Nem tudom mit hallottál ezekről, de több bennük a mesterséges dolog mint a tápszerben... az íz amit érzel mind annak köszönhető. Plusz biztosan tudod, hogy ezek mindabból készülnek ami máshoz már nem kel... Ehető, de azért még felnőten is módjával teszem... Egyébként tápértéke nulla ezeknek.


De azért ismétlem a lényeget amit mondani akartam... Nem tehéntejen nőttek fel a gyerekek régen sem... Az emberek kisegítették egymást ha kellett, ha meg nem kellett, nem volt szégyelni való szoptatni a gyereket, nem tekintették fárasztónak vagy cikinek.

263. ében11 (válaszként erre: 253. - C8d93a7aea)
2009. júl. 31. 07:56

igen parázs vita.azt régen is tudták hogy tej alapú kell az újszülöttnek csecsemőnek-mert annak az összetétele ideális.ez most is így van, egy tej alapú ételadag kedvezőbb számára mint egy szál sárgarépa.és ezért az egy adag tápszer is kedvezőbb 3-4 hósan mint az alma és a virsli.

igen a tápszer is mesterséges, de sokkal szigorúbb szabályok alapján kerül a boltba, mint a virsli.ha egyforma minősége lenne akkor a klinikán az újszölött vagy koraszülött babáknak akik nem jutnak anyatejhez virslit turmixolna a gyerekorvos vagy tehéntejet.régen sokkal többen adtak le anyatejet.és képzeld az anyukám is tisztában volt vele hogy a fel vizezett tehéntejtől, és egyéb ételtől lehet bajunk.pedig akkor az volt a divat.

a tápszer nem az étel helyett kell hanem mellé.

a virsli helyett jobb egy darab csirkemell-mert abban csak hús van. a virsli meg ugyanolyan mesterséges mint a tápszer annyi különbséggel hogy van benne színezék ízfokozó és rengeteg tartósítószer-ezek roppant egészségessé teszik egyébként-és a tápszerből ezek hiányoznak!

az hogy a tejembe mi kerül én határozom meg-még kapta az anyatejet odafigyeltem magamra, mit eszem mit iszom mert tisztában voltam vele hogy átmegy a tejbe-szóval úgy étkeztem mintha pocakkal lennék.

a máj és a spenót-hát pont a gyerekorvosom mondta hogy ezt ritkábban adjam neki-mert a káros anyagokból több van benne, mint a hasznos dolgokból(máj méregtelenítő szervünk).

és még valami:adtam neki gyümölcsöt zöldséget húst de csak 7 hótól a tápszer mellé-most ugyanígy csak sima tejet is iszik(1-2 pohárral naponta).

és a tej(tápszer) adás nem legújabb divat,elég régóta ismerik az iskolatejet(már akkor is tudták hogy jó ha a gyerek kap tejalapú ételt is).

2009. júl. 31. 07:42
Véleményem szerint nem szabadúlt volna el, ha néhányan nem úgy jönnek ide, hogy csakazértirákbeszélik amit ők akarnak. vagyis inkább ő
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook