Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hós kisfiamnak a korának megfelelő bébiételeket szűrőn is átnyomkodom, mert öklendezik a daraboktól. Más is így van vele fórum

8 hós kisfiamnak a korának megfelelő bébiételeket szűrőn is átnyomkodom, mert öklendezik a daraboktól. Más is így van vele (beszélgetős fórum)


28. egypt (válaszként erre: 27. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 26. 18:19
Már írtam Ranschburg Jenőnek is, ő is azt írta, hagyjam békén, majd szépen a saját ütemében megtanul mindent. Tényleg a lényeg az egészsége, a többi nem számít.
27. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2009. aug. 26. 14:47
örülök, hogy jól vagytok! Amiatt meg ne aggódj, hogy kicsit le van maradva. Majd pótolja, a fő, hogy egészséges kisbaba :) Illetve már nem is olyan kisbaba :)
26. egypt (válaszként erre: 25. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 26. 14:32

Most már jól vagyunk, köszönöm. Valószínűleg nála egyébként sok dolog a kórház miatt alakult így, azért van kicsit lemaradva pl. evés terén, mert mikor más gyerek ezeket tanulta, mi küzdöttünk.

Igazad van, hogy a szülő hozzáállása nagyon fontos, de tényleg gyerekfüggő, van, akinél semmiféle tipp sem válik be.

25. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 24. - Egypt)
2009. aug. 26. 14:29
húú, nem lehetett könnyű :( Most már minden rendben van vele? Egyébként babája is válogatja, mit lehet vele csinálni, és mit nem. Nekem szerencsém volt :)
24. egypt (válaszként erre: 22. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 26. 14:25
Én is adtam neki többször is, de hiába, nem volt hajlandó megfogni. Nem hiszem, hogy az én hibám. Aztán fél évig kórházban voltunk (steril box meg minden), ott nem is nagyon lehetett ilyesmivel kísérletezni, csak üvegeset ehetett. De szerencsére nagyon szereti, amiket főzök neki.
23. egypt (válaszként erre: 21. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 26. 14:23

No ez a vizes dolog is ismerős... Az én gyerekem is csak gyümölcslét vagy instant teát iszik, de azt is alig. Ha vízzel próbálkozom, akkor inkább egész nap nem iszik. Azért adok neki inkább teát, mert talán kevesebb benne a cukor, mint a gyümölcslékben (hiába nincs benne hozzáadott cukor, tele van gyümölcscukorral), amúgy meg úgysem eszik semmi édeset vagy cukrosat, talán nem sokat ártok vele. Ártalmasabb lenne, ha egyáltalán nem inna.

Hála Istennek megeszik mindent (főzelék, joghurt, gyümölcs), csak ugye pépesítve.

Sajnos én is ilyen voltam mindig, nagyon keveset ittam.

22. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 20. - Egypt)
2009. aug. 26. 14:20
Amikor kibújtak az első fogai, és már lehetett neki adni, én adtam neki negyedelt almát, sárgarépát, kölesgolyót, szóval olyasmit, amit ő is harapdálhat. És nagyon élvezte, ahogy harapja, tetszett neki, hogy ő egyedül fogja, és egyedül ehet. Én meg nem győztem dicsérni, tágra nyílt szemekkel, széles mosollyal, hogy ő milyen ügyes, és milyen nagyfiú már, mert pont úgy eszik , ahogy anya és apa, és egyedül, és még sorolhatnám. Szóval sokat számít, mind mond a szülő is hozzá sztem.
2009. aug. 26. 14:18

Ez érdekes, mert az én kisfiam sem volt hajlandó megenni ezeket a darabos bébiételeket, viszont amit én főztem neki, az gond nélkül bezúzta. Egy éves korára már csak olyan ételt volt hajlandó megenni, ami pont ugy néz ki, mint a mienk, vagyis a bébiételeket, a tejpépeket már nem akarta megenni semmi pénzért.

A barátnőm kislánya lassan másfél éves, és ő még mindig ott tart, hogy nem hajlandó a gyerek rágni, csak üveges bébiételeket eszik, abból is csak az egészen piciknek valót, amiben nincsenek kis darabok. MOst már a vizet sem issza meg, inkább egész nap szomjazik, de akkor sem iszik vizet, csak az instant teát. Szóval óvatosan kell bánni ezekkel az üveges bébiételekkel. Szerintem érdemes pepecselni a főzéssel, turmixolással, nehogy az legyen a vége, hogy a gyerek nem eszik mást, csak üvegeset.

20. egypt (válaszként erre: 15. - 1eb84e4bad)
2009. aug. 26. 14:14
Ezt egyébként már sokszor hallottam, hogy sok gyereknek furák a pépesben a darabok, de más darabosat megesznek. Azt én is észrevettem, hogy mikor adom neki pl. a gyümölcspürét, aztán cselesen pár darab gyümölcsöt teszek a szájába a kanállal, majdnem megfullad tőle, sokkal jobban öklendezik, mint általában, mert nem számít rá, hogy darabok kerülnek a szájába a pép után.
19. 1eb84e4bad (válaszként erre: 18. - Egypt)
2009. aug. 26. 14:09
:-DDD hajrá!
18. egypt (válaszként erre: 17. - 1eb84e4bad)
2009. aug. 26. 13:49
Az, de egy ilyen nagyfiú igazán megehetné már a darabosat! Minden mást bezzeg a szájába vesz, egyfolytában rágcsál valamit, csak az ételt nem. Dehát mit csináljak vele, erőltetni nem szabad. Folyamatosan kínálgatom és próbálkozom, húsz évesen csak nem kéri majd turmixolva a vörösboros marhapörköltet...:)
17. 1eb84e4bad (válaszként erre: 16. - Egypt)
2009. aug. 26. 09:45
:-)) cuki lehet:-))
16. egypt (válaszként erre: 15. - 1eb84e4bad)
2009. aug. 25. 22:52
Az enyém babakekszen kívül nem hajlandó semmi kaját megfogni. Ha cselesen a szájába teszek kanállal valami darabosat, akkor kiköpi. Ha eléteszem, akkor mutogat, hogy tüntessem el, esetleg megfogja, és jó messzire elhajítja. A mi kajánkból sem kér, ha odatartom a szája elé, eltolja a kezem.
2009. aug. 25. 21:29
szia. nálunk is ez volt. Mindig turmixoltam, mert a daraboktól megijedt a lötyiben. A megoldás az volt, hogy darabos kaját (kifli, kenyérhéj, alma stb) adtam a kezébe, hogy próbálgassa egyedül a darabost. Bejött.
2009. aug. 25. 17:03

sziasztok!


igaz nekünk a lánykámmal nem volt ilyen gondunk, de ezekről a bébiételkről azt hallttam hogya cimkén feltüntetett idő nem felel meg a valóságnak.

pl.: ha a babád 6hós akko adj neki 4hósnak valót.

ugy emléxem ugy mondták azért van ez h minnél hamarabb elkezdjék adni a babáknak a szülők a bébiételt és vásároljanak.....

2009. aug. 25. 16:58

nyolc hónaposan az én fiam is öklendezett a darabostól (még csak két foga volt kint amúgy)

Nem emlékszem pontosan, de egyéves korában már evett darabosat.

12. egypt (válaszként erre: 11. - Mel81)
2009. aug. 25. 16:54
Nekem 2 éves koromig mindent turmixolni kellett. Most már semmi gondom a darabossal...:)
11. mel81
2009. aug. 25. 16:52

Szerintem nyolchónaposan még teljesen normális. Nálunk nagyon nehezen szokta meg a lányom a darabos bébikaját, pár hete fogadja el igazán (nem rég múlt 1 éves).

Próbálgasd gyakran, a lényeg, hogy ne add fel. Eleinte én is azt hittem, hogy még az oviban is gond lesz majd vele, aztán csak megszokta (az átlagosnál jóval lassabban).

2009. aug. 25. 14:47
Olvastam valahol, hogy a szülő is próbáljon meg a babának szánt darabos ételből úgy enni, mintha nem lennének fogai. Tehát a szájpadláson a nyelvvel mennyire sikerül összenyomkodni, mert ha könnyen, akkor elég puha, és a baba is eltudja nyamnyogni. Kipróbáltam az egyik márkájú bébiétellel (vegyeszöldség pulykahússal és sajttal), és a fehérrépát bizony fás volt benne.
2009. aug. 25. 13:37
Teljesen normális dolog.Próbálj neki puha dolgokat adni először darabosan,pl:főtt répa,banán,szilva husa, amíg meg nem szokja.Az én lányom 11 hónapos,sajna nincs még foga,úgyhogy az ilyen bébiételeket én is kénytelen vagyok turmixolni,de a puha darabos kajcsit már ügyesen megeszi fog nélkül is.
8. egypt (válaszként erre: 3. - Mimmo33)
2009. aug. 25. 13:06
Hogy ne lenne normális? Majdnem minden gyerek öklendezik először a darabostól, mert szokniuk kell, hogy lemegy a nyelőcsövükön. Gyereke válogatja.
7. mimmo33 (válaszként erre: 5. - D@nu)
2009. aug. 25. 13:03

:D

Nem is úgy gondoltam, hogy a metszőkkel rág:D

Csak saját tapasztalatból mondtam, hogy már "rágcsálhat", ha van kint foga.

Az én fiamnak mikor kibújtam a metszőfogai már adtam az almát, a párolt répát, kiflit stb. hogy ismerkedjen darabos étellel

2009. aug. 25. 13:01
Ném biztos, hogy a főzeléknél kell a darabosat elkezdeni. A banánt már tudná harapni vagy csipegetni. Próbálkozhatsz almával körtével, vagy dinnyével is. Ezeket próbáltad, vagy csak a főzeléket?
5. d@nu
2009. aug. 25. 12:59
A rágás nem igazán függ a metszőfogak meglététől, te sem azzal rágsz. :) Van olyan gyerkőc, akinél hosszabb ideig tart a rágás elsajátítása, van, amelyik egyből ügyesen eszi a darabos ételeket. A bébiételek darabjai nem igazán puhák, lehet, hogy ez a gond. Próbáld fokozatosan szoktatni a nagyobb darabokhoz, egyszerre kisebb adagban adni, esetleg kézbe adható rágcsákkal ösztönözni, előbb-utóbb menni fog neki.
2009. aug. 25. 12:59
A gyerek csak bébi étel után öklendezik vagy az után is amit te főzöl?
2009. aug. 25. 12:53

Szia!

Szerintem nem normális dolog. Beszélj a gyerekorvossal, védőnővel.

Ha 4 foga kint van akkor már rágcsálnia is kéne. Sajnos nálunk a családban volt olyan kisgyerek akinek majdnem 3 éves koráig pépesítették a kaját .Nagyon hosszú idő telt el amíg a gyerek megtudod enni darabos ételt:(

Igaz nála ez egy rossz beidegződés volt, de nálatok lehet hogy valamilyen nyelési gond van.

2. egypt (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2009. aug. 25. 12:50

Szia!


Az én kisfiam 21 hónapos, és mindent turmixolok neki. A babakekszen kívül semmi darabosat nem fogad el, és azt is úgy eszi, hogy kis darabkákat tesz a szájába, és megvárja, míg elolvadnak. Ha bármi kis darabka étel a szájába kerül, kiköpi vagy kiöklendezi. Ez van.

2009. aug. 25. 12:47
4 foga bújt eddig ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook