Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött? fórum

Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. máj. 14. 11:49
5honapos korban keztem el neki adni a bebi etelt. sok ember szerint csak 6honapos kortol illene adni, de en nem vartam meg. semmi baja nem lett tole😊
2010. jún. 1. 12:06

A fiam 6 hónaposan rántott husit evett.

(Már volt foga)

409. dzsigg
2009. aug. 12. 14:47

Én vàrtam 4 és fél honapos koràig.

Akkor làttam hogy nagyon lesi amit én eszek,igy elkezdtem,igaz még vàrni szerettem volna egy fél honapot vele.

3 honaposan soha nem tàplàlnék egy babàt sem hozzà

408. mandy (válaszként erre: 405. - Simple)
2009. aug. 12. 09:00

Bár csak pár oldalt olvastam vissza, senki nem írt olyat, hogy egy éves koráig ne egyen gyümölcsöt, főzeléket. De 2-3 hónaposan még korai. Az meg a másik véglet.

És sajnos tényleg előfordulhat betegség még azoknál is, akiket 6-7 hónapos korig anyatejjel/tápival etetnek. De általánosságban nem ez jellemző!

2009. aug. 11. 17:53
Mindenki maga döntse el, mikor kezdi a hozzátáplálást. Én csak a saját tapasztalataimat írom le. Mindkét lányom tápszeres volt, 5,5 hónaposan kezdtük bevezetni a baba ivóleveket. A kicsi gyomorfertőzést kapott, nála még visszatértünk a kizárólagos tápszeres táplálásra, és elmúlt 7 hónapos, mire újra elkezdhettük a bébiételeket. Egyik lányom sem betegesebb, mint a többi gyerek (ha közösségbe kerülnek, összeszednek mindent), mindent megesznek, nem válogatósak, jó evők.
406. ében11 (válaszként erre: 405. - Simple)
2009. aug. 11. 17:37
ehet de jobb hat hónap után kínálni.az enyém 7 hóig anyatejes volt csak, azután kapott gyümölcsöt főzeléket-és nem beteges,nem hiszem hátránya származott belőle-olyan szépen gyarapodott nőtt az anyatejtől is.
405. simple
2009. aug. 11. 15:48

Micsoda butaság ez. Miért ne ehetne egy gyerek almát, banánt, répát, krumplit, főzelékeket?

Nővérem a gyereke egy éves korában ordított anyámmal, mikor egy hámozott almaszeletet mert adni a gyereknek. Mondván hogy azt ő még nem eheti mert "kicsi". Mostmár 7 éves lesz a gyermek, de szinte minden héten beteg. Nagyon gyenge. A különféle allergiák is azért alakulnak ki, mert semmivel nem kerül kapcsolatba a gyerek.

404. mandy
2009. aug. 11. 15:26

Sziasztok :)


Az én kislányom most lesz 6 hónapos. Eddig kizárólag anyatejes, és bizony van hogy 2 óránként 'csöcsön lóg'. Én fejlődési ugrásnak nevezem, nem éhségnek :)


De nem vitázni jöttem, ezért inkább válaszolok a címben feltett kérdésre ---->

KELL.....de inkább 6-ot, nem 4-et!

2009. aug. 11. 10:59

Sziasztok, én sose voltam hoxa tag, mindig csak olvasgattam a forumokat, de ezt a forumot végig olvasva ugyéreztem egy napra regisztrálok.


Azért nem hiszem el, hogy egyes emberek nem tudnak szépen hozzászólni egyegy témához. Persze én anyatej párti vagyok, az én gyerekem még mindig szopik, és emelett eszik gyümiket. és nem azért szoptatok mert lusta vagyok főzni neki, hanem azért mert főzni bármikor fogok tudni, de anyatej nem lesz örökké.


Kengurúcska!!!!!!!!!! Elolvastam jó néhány hozzászólásodat, nem semmi vagy. Nem szoptattad a gyereket, mert folyamatosan aludt el, alig egy hónaposan és neked NEM VOLT TÜRELMED!!!!!!! és emiatt elkezdted fejni hogy azt a mennyiséget egyszerre igya meg, és még utána nagy okosan azt irtad hogy nem hiszed el, hogy jobban kiszivja a gyerek mint amennyire te ki tudod fejni. és csodálkozol, hogy nincs tejed????????????? persze az ember azt ad a gyerekének amit akar és ehhez semmi közöm, de a "nagyokosok" azért találták ki azt ami most van, mert a gyerek nem tudja feldolgozni még a komplex ételeket, ami persze nem rögtön akkor mutatkozik meg, hanem sokkal de sokkal később. Példa: ismerős 3 hósan szintén már nyomta a pörköltöt a kicsi szájába minek az lett a vége, hogy egy éves korára tönkre mentek a veséi mert nem tudta a sok méreganyagot feldolgozni.


Amugy a 2 oránkénti szoptatás, nem az anya lustasága még 7 hósan is, hanem igény szerint van.

402. a1baa7edcc (válaszként erre: 306. - 5e48d37001)
2009. aug. 3. 00:31
Arrol nem is beszelve, hogy az anya teje pont a sajat gyerekenek megfelelo, a korat es szuksegleteit tekintve. En sem adnam idegen no tejet a gyerekemnek.
401. 1eb84e4bad (válaszként erre: 253. - C8d93a7aea)
2009. aug. 1. 16:39
de azt nem gondolod komolyan, hogy az általad adott ételek tartalmazzák ugyanazokat a vitaminokat és jótékony összetevőket,mint az anyatej pótló tápszer, ugye? nyugtass meg...
400. macs77
2009. aug. 1. 09:06
Szia Csibe, ez a receptes felvetés jó ötlet volt, a babás fórumon is nagyon tetszett már nekem ahogy/amiket főzöl a babádnak :)
2009. júl. 31. 22:01
köszi, várom a recepjeidet.
398. ében11 (válaszként erre: 397. - Erika_darts)
2009. júl. 31. 21:56
igaz.de nem harapok érte.
2009. júl. 31. 21:53
igen csak a különbség az, hogy Máté 3 és fél hónapos
396. ében11 (válaszként erre: 393. - Erika_darts)
2009. júl. 31. 21:50

szívesen küldök-mert ami a boltban kapható volt azt otthoni főzőcskével is el tudtam készíteni.

most a mamához megyünk, de utána szívesen átküldök pár kedvencet.

beleolvastam ugyanúgy főzőcskéztem mint te.

395. Csibe22
2009. júl. 31. 21:49
senki nem maradi de kell krumpli mindenhez h laktató legyen, az üveges kajákba is van keményítő. Erika elolvasom majd a recepteket,
394. ében11 (válaszként erre: 390. - Ében11)
2009. júl. 31. 21:44
bocsi ne haragudj.
2009. júl. 31. 21:44
Én nyitottam egy naplót amibe írom a receptetek, akinek van ötlete, vagy kipróbált receptje azt szívesen várom. Akinek meg az a véleménye, hogy ez még korai, úgy olvassa, hogy a gyerek elmúlt 6 hónapos.
392. ében11 (válaszként erre: 391. - Csibe22)
2009. júl. 31. 21:44

jó ötlet...lehet ez a kánikula már begőzölte a fejemet.

amúgy a múltkor adtam receptet-akkor meg leszóltak miért főztem neki külön,és hogy burgonyát csak az ad aki maradi.

391. Csibe22
2009. júl. 31. 20:31
komoly felnőtt emberek vagytok, ne vitázzatok, mindenki azt csinál amit akar az ő felelőssége. aki vitázik az meg megmutatja h mennyire felnőtt.inkább cseréljünk recepteket, meg segítsünk egymásnak. ne ócsároljátok egymást, és szerintem senki nem ad permetes dolgot a gyerekének.
390. ében11
2009. júl. 31. 20:27
gratula hozzá:remélem nem permetes a gyümi....
389. Erika_darts (válaszként erre: 388. - Ében11)
2009. júl. 31. 20:13

Nálunk a Nagyi a gyerekorvos, és Ő is azt ajánlotta, hogy mivel kevés az anyatejem, ne tápszerezzünk, hanem kezdjünk el a gyümiket kostolni. Ma volt az olyan első nap (15 hetes elmúlt), hogy a délelőtti étkezésen már csak gyümi volt. De egyébként utána mindig kapot anyatejet. Miért kell ezen ennyit vitatkozni. Ha valaki nem ért egyet azzal, hogy 3 hónaposan elkezdjük a hozzátáplálást azt is el lehet fogadni. Minden anya saját döntése.

De írok egy jó példát. Családon belül történt. Megszületett az unokanővérem kisfia. Már 1 hetesen kimutatták nála, hogy tejfehérje és tejcukor érzékeny. Tápszert sem kaphatott. Anyatejet sem. Mit volt mit tenni, egy hetes korától kezdve répát, krumplit és almát kapott. És fél éves korára kinötte ezt az allergiát. Nem tudták megállapítani, hogy miért volt nála. De felnött és kutya baja. Semmire nem allergiás és az emésztésével sincs semmi gond. Szerintem ezen is el lehet gondolkodni.

388. ében11 (válaszként erre: 341. - 1f9774333a)
2009. júl. 31. 17:02

nem kezdtem én semmit, amúgy igen ha a babának baja lesz azért a szülei felelnek-a korai túl korai hozzátáplálást a szülő saját felelőségére teszi.

én is hiába mondtam a szomszédomnak ne adja a tojásos ételt a pár hónaposnak adta, és utána mehettek a dokihoz-akinek a nézeteit tanácsait lenézték leszólták-az ugyanmárnemleszbajatőle szöveggel.

387. Csibe22
2009. júl. 31. 16:37
nálunk azt mondta a védőnő h a tápszeres babáknál érdemes elkezdni 4 hósan. és 3 hósan kezdtem de csak gyümiket, szép lassan, és csak kostolni, és már majdnem 5 hós volt mikor kiváltottam egy étkezést gyümire. aztán 5 hós kora után jött a zöldség és a husi, és kiváltotta, az ebédet, mert nem itta a tápszert, és azóta vacsira meg reggelire iszunk tápszert. azért érdemes szerintem gyümiket kóstoltatni előbb mint 6 hó, mert utána nehezebb sokan panaszkodtak nekem, de mindenki maga dönti el mit csinál, nekem a vődőnő is ezt mondta.
386. Toprengo (válaszként erre: 385. - Drnéni)
2009. júl. 31. 15:11

Köszönöm a tájékoztatást, elfogadom a kritikát. :-)

Sok helyen olvastam, hogy tápszeres etetés esetében 4 hónapos kortól lehet kezdeni a hozzátáplálást, de ezek szerint még ebben sem egyöntetű a hozzáállás.

385. drnéni (válaszként erre: 356. - Toprengo)
2009. júl. 31. 14:59

Ez nem igaz, mindegy, hogy tápszeres vagy anyatejes, a hivatalos ajánlás a 6 hónapos kor a hozzátáplálásban, és nem véletlenül. Ezt megelőzően a legtöbb baba emésztése még nem alkalmas más táplálék feldolgozására. Persze vannak kivételek, de a 4 hónapos kor előtti hozzátápi mindenképpen korai, bőven elég a tápszer (ebben az esetben).

Néhány héttel előbbre hozható a hozzátáplálás kezdete, ha a baba jelét adja az érettségnek: pl. éhes marad rendes mennyiségű tápi/anyatej fogyasztása után is, ha már meg tud ülni ölben, ha nagyon meg akarja kóstolni a szülők ételét.

De önmagában a tápszeres táplálás nem indokolja a korai hozzátáplálást.

384. Toprengo (válaszként erre: 383. - Csibe22)
2009. júl. 31. 14:50
Teljesen igazad van. Én nem ítélek el senkit azért, mert nem tud szoptatni, hiszen kis híja volt, hogy az én babám is tápszeren nőjön fel.
383. Csibe22
2009. júl. 31. 14:48
tényleg nem éri meg vitázni, minden ember más, mindenki mást lát jónak. ebből nem kell vitázni, én örülnék ha tudnék szoptatni, inkább segítsünk egymásnak, ne vitázzuk
382. Toprengo (válaszként erre: 377. - Csilla80)
2009. júl. 31. 14:48
Nektek is szép napot!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook