Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött? fórum

Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
21. Ritkó (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2009. júl. 30. 10:17
Mivel nekem is kevés tejem volt, én is megkezdtem az új ízek bevezetését mert így láttam jónak. Nem kérdeztem meg egy kutatót sem, hogy adhatok-e a babámnak új ízt vagy sem.
20. ében11 (válaszként erre: 11. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:15
még csak annyi a virsli mivel jobb több mint esetleg a tápszer?a színezék ízesítő tartósítószer tartalma miatt?
19. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Ritkó)
2009. júl. 30. 10:14
Ahogy jónak látja? Mi alapján tudja egy laikus ezt jónak látni vagy sem? Pont ezért vannak a kutatók, hogy kitalálják, mi az optimális a babák legtöbbje számára.
2009. júl. 30. 10:14
Bocsi egy kicsit hosszú lett.A tápszerről még annyit,hogy érdemes elolvasni miből készül.És szerintem elgondolkodtató,hogy adsz a gyerekednek fillokinont,réz-szulfátot,piridoxint,biotint,nikotinamidet (meg mit tudom én mi az ördög van még benne a tápszerekbe),vagy friss zöldségeket amiket ilyenkor nagyon egyszerű beszerezni és tele vannak vitaminnal,és nem mellesleg finomabbak is mint a tápszer amit meg kell hagyni, elég büdösek.
17. jpne
2009. júl. 30. 10:13

Szerintem meg kell várni, míg a baba betölti a 6(!!!) hónapot a bébiételek elkezdése előtt. Mondjuk én nem szeretem ezeket az üveges bébiételeket, jobban szeretem magam készíteni.

Annak aki nem tud kizárólag szoptatni, hanem tápszerrel kell kiegészítenie, neki már el lehet kezdeni 4 hónaposan a szilárd étel adását.

16. ében11 (válaszként erre: 11. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:13

az enyém 7 hósan kapott előszőr reszelt almát.addig csak anyatejet.később tápszert is.és semmi gondunk az evéssel-alig van olyan amit nem eszik meg szívesen és rágni is tud.

szerintem nagyon felelőtlen dolog egy pici babánál elkezdeni a hozzátáplálást.az anyatej a legjobb, a tápszerek is nagyon jók-és szemben a zöldséggel gyümölcsel-nem kell félni hogy permet műtrágya is bejut a kisbaba szervezetébe.van korai hozzátáplálásról fórum-ez egyetlen kétség ami miatt ott aggódnak az anyukák a permet!persze ha várnának egy picit még erősödik a baba nem kellene izgulni úgy miatta.

2009. júl. 30. 10:13

A hivatalos ajánlás:

Kizárólagos anyatejes táplálás (ill. megfelelő tápszer az anyatej mennyiségétől függően) ajánlott az első 6 hónapban, a 7. hónaptól lehet elkezdeni a hozzátáplálást. Az anyatej helyét fokozatosan vegyék át az egyéb ételek, italok, legalább 1 éves korig azonban ajánlott szoptatni (persze ilyenkor már javarészt más táplálékot fogyaszt a pici)!

14. Ritkó
2009. júl. 30. 10:13
Milyen idős a kicsid?
13. gven
2009. júl. 30. 10:12
Sajnos nincs tejem és nem tudok szoptatni. Az első gyermekemet én is kb. 1,5 szoptattam, tehát sajnos tápszerezünk.
2009. júl. 30. 10:09
igen.a bélrendszerének jót tesz ha 6 hóig anyatejet vagy tápszert kap.ez igazodik a bélrendszeréhez emésztéséhez leginkább.így az immunrendszere is csak erősödni tud.nem hiába van az hogy nem csak az ember de az állatok is anyatejen élnek egy ideig-és ezt borzasztó nehéz mással helyetesíteni.kb. hat hónap után változik az emésztése-erősödik és kezdenek kibújni a fogak is, többet mozog ami miatt már kell a szilárd étel-hiszen jobban meg tudja emészteni, kell a többlet energia+vitamin+vas és már tanulhatja a rágást is.
2009. júl. 30. 10:08
Szerintem nem.Legalább is én nem vártam meg.Nekem nem volt elég a tejcsim de tápszert nem akartam adni a fiamnak,így 11 hetes volt amikor már 1 étkezést kiváltottam reszelt almával,majd banánnal.13 hetesen spenótot evett.Én főztök neki,krumplival,sűrítek neki mindent.Majd jött a répa,a sütőtök,a tök,a cukkini,a brokkoli,a barack,a gyümölcsös rízs.Most volt fél éves és már eszi a virslit kenyérrel,a bab levesbe áztatom neki a kenyeret,a husit amit sütök,a pulykanyak a kedvence,mindenből kap amit főzök,na nem sokat de annyit hogy szokja meg az ízeket.Most már az a baj,hogy leginkább az ízlik neki amit mi eszünk.Mondtam a gyerekorvosnak és azt mondta,ha ezt szereti egye.Ha úgy akarja megenni a főzeléket,hogy pöröltszaft van rajta,akkor úgy adjam neki,csak ne legyen erős.Szóval szerintem előbb is lehet adni mint 4 hónapos kor.Én legalább is nem bántam meg egy percig sem,hogy korán kezdtem el a hozzátáplálást,imád kanállal enni és olyan gondom sincs,hogy nem tudja lenyelni vagy csak nehezen a falatot,mint sok sokáig szoptatott babánál.Most már lassan 8 kiló körül van,nem is szopik már de olyan mint egy kis birkózó.Azt mondta a doki,hogy nagyon ritkán lát ilyen kis izmos,kötött gyereket.
2009. júl. 30. 10:04

Én kizárólag szoptattam 6 hónapos korig és ezt tenném a helyedben. Ha erre nincs lehetőség,

akkor inkább tápszert adtam volna neki. Hallgass meg több véleményt, de a döntés a tied! :-))

Sok sikert!

2009. júl. 30. 10:03
orvosilag mindenképp indokolt, hogy megvárd, sőt inkább 6 hónap...
2009. júl. 30. 10:03
IGEN
2009. júl. 30. 10:01

Nem véletlenül határozták meg ezt az időpontot, mert a baba fejlődési ütemében ez az az időpont, amikor képes a szervezete már megemészteni, feldolgozni, minden káros következmény nélkül. Lehet, hogy megeszi már korábban is, de én semmiféle képpen nem adnám, mert a gyerekem a lényeg, nem az én kényelmem.

Ott vannak az egyéb tápok, amiket erre az időszakra gyártottak. Abból válogass inkább!

2009. júl. 30. 09:59
Szerintem nyugodtan megvárhatod, hogy betöltse a 6 hónapot, és utána ráétek elkezdeni a kóstolgatást. Az igény szerint szoptatott babáknak nincsen szüksége semmiféle más enni, vagy innivalóra 6 hónapos korig.
2009. júl. 30. 09:59
Mindenképpen, de miért nem vársz 6 hónapig? Igaz, hogy a bébikajákra rá van írva, hogy 4 hótól adható, de a babának 6 hónapig nincs szüksége rá, inkább ártasz vele. Anyatej, vagy ennek hiányában tápszer való neki. Szerintem várjatok még egy kicsit.
2009. júl. 30. 09:58
én egyik gyerekemnél se vártam meg. mindkettő 3 hós volt mikor először kaptak gyümit, almát, barackot. egészségesek, semmi bajuk sincs
2009. júl. 30. 09:58
Szerintem igen. Sőt! Én tovább is várnék ha lenne tejcsi.
2009. júl. 30. 09:58

Húú hát itt biztos hallani fogsz olyan véleményeket aki ellene van, és aki mellette. Tedd úgy ahogy Te jónak látod :)

Ha sok tejed van, akkor nem szokták ajánlani, de ha kevés van, akkor bevezetheted az új ízeket :)

1. gven
2009. júl. 30. 09:56
Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook