Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség! Antidepi elkezdése! Mellékhatások? fórum

Pánikbetegség! Antidepi elkezdése! Mellékhatások? (beszélgetős fórum)


1 2
60. reniceee (válaszként erre: 59. - N.diamond)
2012. nov. 24. 19:24

Nagyon szépen köszönöm rendes vagy!

Teljesen egyet értek... annál rosszabb nincs mikor a pánikroham közepén jön valaki azzal a szöveggel, hogy nyugi... Az ilyen emberek csak egyszer, egyetlen egyszer éljenek át egy rohamot! De többet nem, s megváltozna a véleményük!

59. n.diamond (válaszként erre: 58. - Reniceee)
2012. nov. 24. 18:19

Csak egyszer élne át egy ilyen pánikrohamot ? Nem tudom, uri hisztinek tartaná-e. Nekem a legjobb barátnőm nem tudta megérteni, mitől félek, ha egyszer tudom, hogy úgysem fogok elájulni.Pedig orvos a férje. És ez vonatkozik a súlyos depresszióra is. Szedd össze magad, ennyi a javaslat, amivel csak ártanak a betegnek, aki épp attól szenved, hogy nme tudja tartani magát.

Volt benne részem. Szívből kívánom, hogy mielőbb kecmeredj ki belőle.

58. reniceee (válaszként erre: 57. - N.diamond)
2012. nov. 24. 15:42
Igen erre rájöttem... volt hogy már kaptam hideget-meleget... sőt egyik ismerősőm úgy vélekedik hogy a pánikbetegség egy "úri-betegség" .... mert hogy a pénikbetegek ráérnek magukkal foglalkozni... s ezt egy olyan ember mondta aki kórházban dolgozik...
57. n.diamond (válaszként erre: 53. - Reniceee)
2012. nov. 23. 17:11

Látom, másik fórumon is kéred a tanácsot, és mást mond az, akinek nem volt benne része és mást, aki szenvedett hasonló betegségtől. Mert ez az, hiába mondják a -hála istennek- ettől mentesek, hogy csak hiszti éd rázd meg magad.

Én változatlanul az orvosokra hallgatnék, mégha egyesek szerint azok csak gyógyszerekben tudnak gondolkodni.

56. 099c0bed40 (válaszként erre: 55. - Sylvee12)
2012. nov. 23. 16:18
Szia, nem akarok beleokoskodni, de sajnos a frontin is ugyanolyan függőséget képes okozni mint a rivotril ha haosszabb ideig és viszonylag nagy dózisban szedi valaki.:(
55. Sylvee12 (válaszként erre: 43. - Tündér74)
2012. nov. 22. 21:54

Igazad van.

De. Én pl. teljesen a Rivotril ellen vagyok. Na az aztán kemény függőséget okoz :(((

Akkor már inkább Frontin.

54. Sylvee12 (válaszként erre: 41. - Reniceee)
2012. nov. 22. 21:40

Ezt nagyon sajnálom. :((((

Akkor viszont egy jó pszichiáter.

53. reniceee (válaszként erre: 52. - N.diamond)
2012. nov. 22. 12:16
Úgy döntöttem, nem kezdem el... marad a yarocen este...
2012. nov. 22. 10:22
Van egy fórum "Akik cipralexet szednek", és jó néhány depis,pánikos oldal nézz bele, hátha találsz valami használható ötletet.
2012. nov. 22. 07:59
Erre nem tudok mit mondani. Ilyen súlyos mellékhatások, ahogy olvastam nagyon ritkán (1000-ből egy embernél) fordul elő. Fogalmam sincs, mi ilyenkor a teendő, nem vagyok orvos. Bizonyos mellékhatásokat el lehet viselni, és egy idő után megszünnek, de amit te leírtál az brutális. A cipralex olyan pici, hogy felezni is alig tudom, kiváncsi vagyok nekem, mit mond a doki hogyan csökkentsem tovább. Szóval én nem igazán értem a dokidat. Kár, hogy nálatok, ahogy írtad, nincs választék. Én biztos megkeresnék másik dokit, ha lenne rá mód. Mit mondott elmúlik a rosszullét ?
50. reniceee (válaszként erre: 49. - Reniceee)
2012. nov. 21. 20:53
S az szerinted használna...ha csak negyed szemmel kezdeném?
49. reniceee (válaszként erre: 48. - N.diamond)
2012. nov. 21. 20:53
Ma beszéltem a dokimmal...azt a választ kaptam, hogy ennél csak rosszabb gyógyszerek vannak, nem kapok mást :( s rámbizza hogy folytatom.e
2012. nov. 21. 20:47

Örülök, hogy hívtad az ügyeletet, de beszélj a dilidokiddal is. Van többféle gyógyszer. De most tuti megnézem a c.,mellékhatásait, mert nehezen tudom elképzelni, de nem vagyok orvos.

DDrukkolok neked, minél előbb jó megodást találjanak neked.

47. reniceee (válaszként erre: 46. - N.diamond)
2012. nov. 21. 08:09
Felhivtam az ügyeletet! S ott azt mondták, hogy a ciralextől van, s örüljek hogy ennyivel megusztam... tuti be nem szedem mégegyszer!
2012. nov. 20. 20:53
Amikor elkezdtem szedni a cipralexet, a doki abbaahagyatta a Rivotrilt, amit évek óta szedtem. Pár napig nagyonpocsékul éreztem magam, de nem fizilailag. Ideges voltam, nem tudtam megmaradni a fenekemen, rémes szorongásom volt. Felhívtama dokit, aki azt mondta ez nem a cipralextől van, hanem a Rivotril elvonási tünete, szedjem tovább a R.t is. Jobban lettem, semmi mellékhatást nem éreztem. Nézd meg a betegtájékoztatót, van-e ilyen mellékhatás, lehet,hogy a rosszulléted nem a gyógyszertől van. Ha tudsz, menj el a dokihoz, vagy hívd fel, háziorvos, ügyelet !! Ne szenvedj feleslegesen.
2012. nov. 20. 18:29
Hàt ezt a cipralexet befejeztem.... reggel bevettem s most dèlutànra iszonyat rosszul lettem.... mellkasom s mindenem èg.... a fejem belül làngol iszonyatosan remegek, belàzasodtam....nagyon rosszul vagyk :(
44. reniceee (válaszként erre: 43. - Tündér74)
2012. nov. 20. 12:39
Csak ritkán szedek be nyugtatót... s akkor is felet (Frontin 0.25 mg)
43. tündér74 (válaszként erre: 39. - Sylvee12)
2012. nov. 20. 12:15

Van, amikor sajnos muszáj szedni az antidepresszánst, mert hosszú távon csak ez segít. Nem okoz függőséget, ellentétben a nyugtatókkal.

A lényeg, hogy nem szabad hirtelen abbahagyni(főleg aki évek óta szedi) a gyógyszer szedését, csak fokozatosan, hónapokig csökkentve az adagot. Ez egyébként sok gyógyszerre igaz, nemcsak az antidepresszánsra.

42. reniceee (válaszként erre: 40. - N.diamond)
2012. nov. 20. 09:12
Én volt neked valami mellékhatás a cipralextől? Én egy órája szedtem be s tiszta ideg vagyok...hogy milyen mellékhatásai lesznek... :(((
41. reniceee (válaszként erre: 39. - Sylvee12)
2012. nov. 20. 09:08
Kedves Sylvee! :D Én már próbáltam a teákat, gyögynövényeket, homeopátitát, relaxációt... másfél év után rá kellett jönnöm, nem hogy segitett volna...még rosszabb lett...s igy augusztusban döntöttem hogy jöhet a gyógyszer... :(
40. n.diamond (válaszként erre: 38. - Reniceee)
2012. nov. 20. 07:17

Én is azt szedem és mellé Rivotrilt (ez nyugtató) és egy kedélyjavítót ,Evontrilt. Nekem használt. Már egy fél éve csökkenett adagot szedek, és hamaroan leállhatok, legalábbis megpróbálom.

Jobbulást !

39. Sylvee12 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2012. nov. 19. 20:54

Nem olvastam végig a fórumot, csak a tapasztalataim írom le. Antidepresszánst ne szedj, nagyon nehéz lejönni róla. (Tapasztalat) Orbáncfű teát ittam, ami nagyon sokat segített.

Nálam a megoldás a környezetváltozás volt; 1000 km-re a születési helyemtől vidáman tömegközlekedek, és nincs bennem feszültség, gyomorideg... stb.

Jó egészséget kívánok Neked!

38. reniceee (válaszként erre: 37. - N.diamond)
2012. nov. 19. 20:41
Szijja! :D kaptam még egy gyógyszert cipralexet...amit reggel kell szednem holnap kezdem el. s a yarocen maradt este...hát majd kiderül! S veled miujság? :D
37. n.diamond (válaszként erre: 36. - Reniceee)
2012. nov. 5. 21:10

bocsi,hogy csak most válaszolok.

Nem tudom, árt-e a hirtelen gyógyszerváltás, gondolom ez azóta kideerült, és remélem orvosnál is voltál azóta. Sikerült vele megbeszélni a problémáidat ? És hogy vagy ?

36. reniceee (válaszként erre: 35. - N.diamond)
2012. okt. 18. 19:42

Huuuu a felutazás hétfőn....kész gyötrelem volt.... hála Istennek volt egy ismerős a vonaton...ez elterelte a figyelmemet, de az első két nap folyamatosan voltak pánikrohamaim hát kb ha nem volt 4-5 egy sem... szerdától jobb volt,,, de nagyon nehéz voltt koncentrálni... s egész nap igy ott ülni...úgy hogy nem mehettem ki az előadásról...szóval elfáradtam...

Közben Yarocent kaptam ...mirtazapint szedtem de ez helyettesitő készitmény volt... szóval ma először vettem be yarocent, bár ugyanaz a hatóanyag de nem gáz hogy hirtelen átváltottam másikra?

35. n.diamond (válaszként erre: 34. - Reniceee)
2012. okt. 18. 19:15
Na, milyen volt, hogy bírtad ?
34. reniceee (válaszként erre: 33. - N.diamond)
2012. okt. 14. 18:22
Köszönöm,nagyon kedves vagy! Holnap kell felutaznom konzultációra...ugyhogy rámfér a biztatás!
33. n.diamond (válaszként erre: 32. - Reniceee)
2012. okt. 13. 15:11

Akkor nincs mád, kitartás ! Nekem is hiába modták, hogy itől félek, ha tudom,hogy úgysem ájulo el, de most én se tudok mást mondani.

Próbálj sokat aludni, és/vagy sétálni, beszégetni valakivel.

Drukkolok Neked ! El fog múlni

32. reniceee (válaszként erre: 31. - N.diamond)
2012. okt. 13. 13:18
Kisvárosban lakunk... de itt minden lehetséges... sajnos... álltalában itt a dokik még a rendelési időt sem tartják be...
31. n.diamond (válaszként erre: 30. - Reniceee)
2012. okt. 13. 09:28

Ez hihetetlen, hacsak nem valami kis faluban élsz.

Én tegnapelőtt jártam úgy, hogy utazás előtt mindneképpen beszélni akartam a dokival,mert éppen leszokóban vagyok, ráadásul elfogyott a gyógyszerem. Ki volt írva: szabin van, helyette X.Y. fogadja a betegeit. Részleteket majd egy hét múlva a saját dokimmal beszélem meg, de addig a gyógyszereim felírta.

Ha nagyon szarul vagy még egy általános háziorvos is tud tanácsot adni,mit tegyél, amíg megjön az orvosod.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook