Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek létezik olyan, hogy valakinek akkora babája legyen, hogy ne tudja természetes úton megszülni? fórum

Szerintetek létezik olyan, hogy valakinek akkora babája legyen, hogy ne tudja természetes úton megszülni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
103. ebb14d7515 (válaszként erre: 9. - Orsibigyu)
2012. márc. 7. 18:11
Szerintem Tevedes :) En 163cm vagyok a Ferjem 172cm es 3 Szep atlagos Babat szültem spontan :) Az elsö Kislanyom : 2560gramm es 46cm volt es 1honappal a kiirt idöpontnal elöbb jött vilagra. Masodik Kislanyom 3hettel elöbb 3250gramm 52cm es a Kisfiam 2hettel elöbb jött Vilagra 3500grammal es 56cm .. Szoval a magassag nincs összefüggesben a Szülessel Egyeni adottsag ki hogy tud Szülni. Szelescsipö sem jelent sokat föleg az Intim Torna tesz jot es a jo Legzesi technika .. Tapasztalat :)
102. Hannapanni (válaszként erre: 101. - Gavrilo1)
2012. febr. 23. 08:04
Nekem az első volt ennyi. :-)
101. Gavrilo1 (válaszként erre: 99. - Orsibigyu)
2012. febr. 22. 16:44
Nekem az 5. volt a legkisebb, kifejezetten kicsi volt a 2,8 kg-val.
100. Hannapanni (válaszként erre: 99. - Orsibigyu)
2012. febr. 22. 15:30

Nekem úgy tűnik, hogy a felnőttek is nagyobbak. :-)

Én is az anyám fejére nőttem jó sokkal, a nagyfiam mostanság már a hóna alá kap, hogy "szia kicsi anya"... és vagyok 173 cm... :-)

99. orsibigyu (válaszként erre: 97. - Timkomami)
2012. febr. 21. 20:03
Ez jó! Mostanában azzal ijesztgetnek engem, hogy a gyermekek egyre nagyobbak. Az én fiam is 4,5 kiló volt. Nem lenne túl jó, ha egyre nagyobbak jönnének. Te egy megnyugtató példa vagy számomra:D
2012. febr. 21. 12:41

Sima és a császár is lehet veszélyes

Én császáros lettem,mint már írtam és nem kaptam véralvadásgátlót,aminek a következménye az lett,h tüdőembólia gyanúval bekerültem egy másik kórházba 1hétre!

Viszont! Egy barátnőm simán szült és nem lett megfelelően "kitakarítva" így ő is 1hétre került vissza és kapta a véralvadásgátlót...

Ha valaki gyermeket vállal,akkor azzal együtt kockázatot is!

2012. febr. 21. 08:36

Átlagos magasságú, de túlsúlyos nő vagyok. Mind a négy gyermekem nagy súllyal, természetes úton született. Az első 4,7 kg volt, és csak azért nem császároztak, mert a helyi főorvos természetes szülés párti volt, és kinézte belőlem, hogy megszülöm. A válla kissé beakadt, de nem lett semmi baja a kislányomnak, egészségesen megszületett. A fiaim utána sorban 4,1; 3,5; 4,5 kg-mal születtek, szintén simán. Két gyereknél rá volt tekeredve a nyakára a köldökzsinór, de semmi baj nem lett belőle.

Ha bármelyiknél azt mondta volna valamelyik orvos, hogy a baba érdekében császározni kell, azt mondtam volna, rendben.

2012. febr. 20. 13:46

Én háromszor szültem, mindhárom babát simán. Volt fogadott dokim, először 3720 grammos, 50 cm-es lányka lett, aki kicsit beragadt a szülőcsatornába - két hónapos koráig fokozott izomtónusa volt emiatt, de odafigyeltünk rá, sokat tornáztattuk. Egyébként átlagos alkatnak mondanám magamat, 168 cm, 51 kg-mal kezdtem. Az elsőnél 34 kg-ot híztam, de abszolút semmi gond nem volt, le is fogytam 1 éves kora előtt fogyi nélkül. 2- baba 3690 gramm 50 cm volt, fiú, és baromira erős, ráadásul a feje is kisebb volt, mégis duplaannyi varrattal jöttem ki a kórházból. :S 3. babát kicsit kisebbnek saccolták, fogadott dokim jól átvert, nem jött be a szülésre, én pedig egy olyan 3.6 kg-os babára számítottam. Végül megszültem egy kitűnő ügyeletes orvosnál a babát, 4420 grammos 53 cm-es vlolt, először próbálkoztak gátvédelemmel, de rá is jöttek rögtön, hogy nem járható út, akkor szóltak is már, hogy nem sejtettem-e hogy nagy a baba....? Vágtak, a gyerek válla beragadt, majdnem törték, rengeteg varratom lett, hüvelyrepedésemet most akarják műteni.....Utólag mondták, hogy ha tudták volna, császár lett volna a nagyobb esélyes, és nem hagyják a gyereket szenveszteni, mert annyira elfáradt a szülésben, hogy levegőt sem vett már, úgy pofozták életre. :(

Konklúzió: lehet nagyobb babát is szülni simán, viszont ha tudom, nem kockáztattam volna az életét.

Én elhiszem, hogy van ilyen-olyan összeférhetetlenség, vagy a dokik döntenek a császár mellett, csakhogy elkerüljék a tragédiát.

Nem akarok én 4. gyereket, de ha véletlen becsusszanna, tuti harcolnék a normális saccolásért, vagy a császárért!

95. orsibigyu (válaszként erre: 94. - Trapiti)
2012. febr. 20. 10:28
Megértelek. Na nálunk így működnek a dolgok!
94. trapiti (válaszként erre: 93. - Orsibigyu)
2012. febr. 19. 20:14
Romániában nem tudom mi van... én Mo-on vagyok aneszteziológus. A kocsim pedig 16 éves ;) én is tudnám kivel cseréljek...
93. orsibigyu (válaszként erre: 86. - Trapiti)
2012. febr. 19. 20:09
Én Romániában élek! És mifelénk van hálapénz, és én a kocsinkat szivesen elcserélném az aneszteziológus kocsijával. Minden császár legalább 5O euró zsebbe. Két éjszaka alatt megkeresi a tanári fizetésemet. És a szülésznek is 1OO euró a hüvelyi szülés, de 2OO a császár- minimum- kötelező hálapénz:D
92. Böbe071 (válaszként erre: 91. - Böbe071)
2012. febr. 18. 06:32
JA azért szültem simán)) Az első fiam 4.20 58 cm és 20 perc alatt meg volt.
2012. febr. 18. 06:31

Igen) Léttezik élő példa vagyok 92-ben iker fiaim 3.25 3.15 és 58 59 csm rrel császárral Doki azt mondta képtelenség lett volna .


2001 lányom 60cm 4kg és ugy fordult át h a seggecskéjét a szülöcsatornához tette


Most ápr 5 helyett márc 14 progis császár A genetikus szerint ha végig menne 5 kg is lenne..

90. trapiti (válaszként erre: 88. - F758a7200f)
2012. febr. 17. 23:49
Szerintem ebben nincs semmi meglepő... a császár egy műtét, vannak kockázatai. Egyébként hüvelyi szülésben is nyugodtan meg lehet halni, és az időben végzett császármetszés magzati és anyai életet is ment. Egy sima hüvelyi szülésnél minden kockázatosabb, ezért is van az, hogy nem császároznak meg mindenkit...
89. trapiti (válaszként erre: 87. - F758a7200f)
2012. febr. 17. 23:46

Az első császároknak nem túl dok köze van a mostaniakhoz. Ma egyértelműen - néhány kivételtől eltekintve amikor kifejezetten az anya kérésére végeznek császárt (elsősorban nem Mo.-on) - a magzat és az anya egészségének védelmében végzik.


Az adatoknál amiket említesz nem mindegy, hogy mit mivel hasonlítasz össze. Ha már császár van, ott eleve nagyobb a kockázat valamiért, hiszen ha simán és egészségesen megszülné akkor nem császároznák. A császáros babák halálozását azzal kellene összehasonlítani amit az el nem végzett császárok eredményeztek volna. Az anyára nézve pedig az egész terhesség és a szülés is rizikós, minden esetben mérlegelni kell, a magzat és az anya érdekét együtesen. Ha a magzat élete múlik rajta, akkor is a császárt kell választani, ha ez az anya számára nagyobb kockázatot jelent mint egy hüvelyi szülés. Egyébként minden normális anya vállalja a kockázatot a gyereke életéért vagy egészségéért...

2012. febr. 17. 23:39
Lemaradt: tobb szovodmennyel jar az anyara nezve is egy csaszar mint egy huvelyi szules. Sot meg a gatmetszesnel is tobb szovodmennyel jar a csaszar (ez volt a mappaban igy kerek perec)
87. f758a7200f (válaszként erre: 86. - Trapiti)
2012. febr. 17. 23:37

De az elso csaszarok is halallal vegzodtek annak idejen, szoval nem ezert lett kitalalva a csaszar mert tul sokan haltak meg a szulesben es a csaszarral meg lehetett volna menteni hanem hogy a 2 halottat kulon kulon el lehessen temetni, nem?


Tudom, nagyon visszamentem az idoben de a mostani babammal valo terhessegem elejen a kezembe nyomtak egy mappat a korhazban es az allt benne hogy mind a mai napig az ujszulottek halalozasaban meg mindig a csaszarral szuletett babak vezetnek es meg a mai kifinomult technikak ellenere is a csaszar sokkal tobb szovodmennyel jar az anyara (akkor is, ha indokolt esetben volt)

86. trapiti (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. febr. 17. 23:19

A kérdésre válaszolva: létezik. Amíg nem császároztak, sokkal nagyobb volt a magzati és az anyai halálozás többek között emiatt.


És hogy az altatóorvos a császárból élne??? Ennél nagyobb baromságot ritkán hallok... Aneszteziológus vagyok, és meg kell mondjam a hátam közepére nem hiányoznak a hajnal 2-3 körüli császárok, nem az én kedvemért csinálják. Természetesen a fizetésemért altatom, érzésteleítem ezeket a műtéteket, még azokban az esetekben is amikor a szülészek 100-150ezret gombolnak le egy szülésért. És a legtöbben így vagyunk ezzel... elég körülnézni a kórház parkolójában, milyen autókkal járnak a szülészek és milyennel az anesztesek ;)

2012. febr. 17. 22:31

Létezik!

Az én kislányom feje nem fért ki,így császároztak.

A dokim már 4.hónaptól tudta,h császáros leszek az adottságaim miatt!

2012. febr. 17. 22:23
Nekem fel sem merült a császár a várandósságom alatt. A vajúdás közben pedig pont a lassuló szívhanggal jelezte a kisfiam, hogy valami baj van. Nagyon kínlódott szegénykém! :´(
83. nemiani (válaszként erre: 77. - Timycat)
2012. febr. 17. 13:23

Ez az első bejegyzésem ide::))



38. nemiani 2012-02-16 13:16

Én is élő példa vagyok arra, hogy létezik!Terhességem elejétől kezdve hangoztatta a dokim, hogy nagy babánk lesz, már készüljek lélekben a császárra, mert adottságaim sajnos nem olyanok, hogy meg tudjam majd szülni. . . Mindenféle terhességi vitamin szedése nélkül, a 9 hónap alatt leadott 10 kg-tól függetlenül(soha nem hánytam, egyszerűen jól működöm)a fiam a kiírt idő pont előtt 5 nappal simán indult meg10 órányi szenvedés után megcsászároztak, mert a feje egyszerűen nem ment bele a szülőcsatornába megszületett 4100gr-al és 60 cm-el. A lányommal 1 kg-ot híztam, nem szedtem még mindig vitamint és két héttel a kiírt időpont előtt megszületett 3700gr-al és 52 cm-el császárral, mert olyan súlyos magas vérnyomásom szülés alatt(őt is simán kezdtem), hogy nem bírták lehúzni és nem kockáztatták az életünket. Lényeg a lényeg sztem a dolog teljesen egyedi még egy adott nő két terhességénél is.

Válasz erre Privát üzenet

82. Hannapanni (válaszként erre: 68. - Orsibigyu)
2012. febr. 17. 08:51

Nagyon sokszor használják ezt a "megfélemlítést", de ha figyelmesen nézem a hsz-okat, mindenkinél volt valami a "téraránytalanság" mellett: lassuló szívhang, vagy egyéb...

Ha tényleg ennyi téraránytalanság lenne, már kihalt volna az emberiség. :-)

2012. febr. 17. 08:04

Szerintem nem a medence, hanem a szülőcsatorna mérete az ami számít. A szülészek meg is tudják mérni. (Tanultuk anno) Csak nem alkalmazzák rutin szerűen. Nálunk pont az volt a probléma, hogy nem tette meg az orvosom, mert ránézésre döntött. Azt gondolta, hogy fog menni simán is. Hát nem ment. Kb 12 óra vajúdás után döntöttek a császár mellett. Amit az is indokolt, hogy minden egyes fájáskor drasztikusan csökkent a babám szívverése.

Szóval nekem is téraránytalanság volt az oka, hogy nem tudtam természetes úton megszülni a Manómat. Mikor kihozták megmutatni, állítólag kis csúcsfejű volt a drágám <3 , ahogy az összehúzódások megpróbálták átpréselni a fejecskéjét a keskeny medencémen.


A várandósság közbeni vitamin szedéséről az a véleményem, hogy ha már valaki vitamint szed, az mindenképpen természetes legyen, ne ezeket a szintetikus vackokat!

A vasat és a kálciumot pedig lehet Süszler sókkal bevinni. Jobban beépül, mint a szintetikusak.

2012. febr. 17. 06:17
Én is úgy gondoltam, hogy nincs szükség a terhesvitaminokra, de sajnos kiderült, hogy krónikus vashiányos illetve Ca hiányom is lett a terhességek után. A mű vitaminokkal nem sokat ér a szervezet, csak megterheli a kiválasztásával a veséket. MOstani fejemmel már szednék, de mindenképpen valami természetes alapanyagút. Nekem a második terhességem után romlott el az első fogam éslett állandó fogínyvérzésem, amit most majd 20 évvel rá tudtam csak kikezelni.
79. orsibigyu (válaszként erre: 75. - Nemiani)
2012. febr. 16. 22:25
Ez igaz. Még jó, hogy megbízhatónak találom az orvosomat.
2012. febr. 16. 22:23
Én sem szedtem egyik terhességemmel sem csak folsavat az elején, és a végén kálciumot és vasat, mert kimutatta a vérképem a hiányt. Most szintén nem szedek semmit, és a dokinőm szerint ameddig a vérkép nem jelzi a gondot ne is szedjek, mert a fiam vitaminok nélkül is 4,5 kilós volt.
77. timycat (válaszként erre: 67. - Nemiani)
2012. febr. 16. 22:22

Szerintem ezt nem teheted meg, mivel nem csak a saját, hanem a gyerek életét is veszélyezteted... igaz nem hallottam még olyanról, hogy valaki megtiltja a császárt, mert inkább belehal.


Én csak a saját orvosomról tudok nyilatkozni, nálam már az elején kilátásba helyezte, hogy számoljak vele -a méreteim miatt- hogy nagy eséllyel császár lesz belőle. Bele is mentem volna, inkább az, mint a kívül-belül szétszakadás; csigolya elmozdulás és társai... szerintem van olyan eset, amikor a császár a legbiztonságosabb és a nőnek is a legkisebb károsodással járó megoldás, hangsúlyozom, szerintem

76. timycat (válaszként erre: 17. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 16. 22:17

Az én orvosom nem engedte szedni a terhesvitamint. Én170centi vagyok és kb 47-48 kilósan lettem terhes, párom 195 centi és 100 kiló feletti.

Mivel amúgy teljesen egészséges voltam, kiegyensúlyozott táplálkozással és némi folsavval azt mondta a doki, hogy semmi szükség nem lesz a vitaminra (mint az esetek kb 95%-ában nincs rá szükség, csak hát azt is el kell adni) És különben is ráér kint megnőni.

A baba -szerencsére- picurka lett. Mert -ahogy az orvosom is mondta- nem a felnőttkori méretek számítanak igazán, hanem a születéskoriak; én is párom is kis súllyal születtünk így a gyerekünk is pici lett. Most kiscsoportos, de már olyan magas mint a nagycsoportosok többsége. Alacsony biztos nem lesz.

75. nemiani (válaszként erre: 71. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 21:52
Igen és mivel,te-mi sajnos nem tudjuk megítélni az mikor érkezett el.....vége a "dalnak".:(Az ő kezében van mind kettőtök élete.
74. orsibigyu (válaszként erre: 73. - Gavrilo1)
2012. febr. 16. 20:22
Nálunk is mindenki közel 5 kilóval született. Anyám is, aki 162 cm-es most és volt vagy 5O kiló mikor engem szült. De ő a kis csípőjével nem szül meg ha én is 5 kiló vagyok. De nem voltam. Pedig apám is 5 kilósan született anyám is 4,75-el, akkor én miért nem. Szerintem valamit tud a természet amit mi nem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook