Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek létezik olyan, hogy valakinek akkora babája legyen, hogy ne tudja természetes úton megszülni? fórum

Szerintetek létezik olyan, hogy valakinek akkora babája legyen, hogy ne tudja természetes úton megszülni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. febr. 16. 20:09
Nem hiszem. Sokszor irtam már hogy az anyósom még 160 cm se volt,45 kg-val apósom 180 felett. Férjem 5 kg feletti súllyal született .
72. andi6020 (válaszként erre: 66. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 20:08

Hűha. Most mi lesz?

Nem fogok tudni aludni. :P

71. orsibigyu (válaszként erre: 67. - Nemiani)
2012. febr. 16. 19:51
Hát nem teheted meg! Nincs garancia rá, hogy nincs rá szükség. De én megbeszéltem a orvosommal, hogy csak ha életveszély fenyeget akkor császározzon.
70. orsibigyu (válaszként erre: 64. - Dd874e511d)
2012. febr. 16. 19:46
Nálunk azért nekik is kijár az a 1OO eurós hálapénz. Hidd el én is tudom!
69. orsibigyu (válaszként erre: 61. - Homern)
2012. febr. 16. 19:45
Amugy velem is ez volt. A fiamat max 3,8 kilónak mérték 1 nappal szülés előtt, és végül 4,5 lett. Én örülök, hogy így történt, mert elég könnyen megszültem, kb 2 óra alatt.
68. orsibigyu (válaszként erre: 56. - 9242a6388c)
2012. febr. 16. 19:35
Nem, én általában megbízom a saját orvosomban, és megértem, hogy néha a biztosra mennek, de annyira felbosszant mikor lépten nyomon azt hallom, hogy azért volt császár mert nagy volt a gyermek. 1O nőből 5 nek? Ugyanmár!
67. nemiani (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 19:11
Szerintem ha te vagy bárki aki nem kéri a császárt saját felelősségre valami papírka aláírásával nyugodtan megteheti.De ki meri ezt megtenni?Kérdem Én!Így kénytelen vagy a orvosodra hagyatkozni.....
66. orsibigyu (válaszként erre: 55. - Andi6020)
2012. febr. 16. 17:55
Drágaság téged már ismerlek, meg sem kell szólalj! De hidd el, attól, hogy másokat mindenféle jelzővel illetsz, nem leszel okosabb, csak magadat járatod le! Előttem már leszerepeltél.
65. f8db0709b8 (válaszként erre: 64. - Dd874e511d)
2012. febr. 16. 15:56
Már ha van konzultáció....sajnos hozzám már nem jön be,csak az előkészítőben jön oda és tolja elém a papírokat.(3szor altatott,nem tartja fontosnak a konzultációt)
64. dd874e511d (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 15:50

az aneszteziológuson a legritkább esetben kapnak pénzt.

Ha belegondolsz, hogy van egy csomó olyan szakág a kórházakon belül ahol vannak szakrendelők, ezeknek a szakrendelőkben rendelő dokiknak van magánrendelésük(pl nőgyógy, idegsebész, fül- orr gége sorolhatnám)ezzel szemben NINCS aneszteziológusoknak ilyenjük. Műtét előtt van egy konzultáció a beteggel, és ennyi, hozzájuk nem mész magánrendelésre, ergo kurvára nem kapnak azok smemi pluszt.

Hidd el tudom:)

2012. febr. 16. 15:47
Szomszédom 155cm magas, és természetes hüvelyi szüléssel szült egy 5900grammos fiut, nem tudták hogy olyna nagy, megszülte, szétcsuszott a medencecsontja, össze kellett kapcsozi.
62. nemiani (válaszként erre: 61. - Homern)
2012. febr. 16. 15:30
Ez jó,mi ugyan így jártunk a ruhákkal.Nem tudtuk kihozni abban amit vettünk neki,mert nem bírtuk rajta össze patentolni.....apuka szaladt vett másikat....:P
61. homern (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 15:13

Nekem azt mondták sima ügy lesz, jó ha 3 kg a gyerek.(már benn feküdtem,minden nap uh-tak,mindig más,mindegyikük ezt mondta)

Beszereztük a pici ruhákat,a legkisebb pelust stb...másnap megszületett természetes úton a "picike" 4010g 60 cm-el. Nem egészen maradtam egyben odalenn,de szerencsére pár hónap alatt rendbejöttem.

Az előkészített kivasalt gyönyörű ruhácskák mentek szatyorba amint hazaértünk,épp hogy belefért a 62-es ruhákba,a kicsi pelusokat pedig a csecsemőosztálynak adtuk.

Szóval tippelnek ám lefelé is néha :)


magasságról: unokaöcsém 51 cm-el és 3kg-al született időre,nem lett óriásbaba...apuka 210 cm magas! ijesztgették az anyukát ott is rendesen,hogy mekkora gyerekre számíthat ekkora apuka mellett...

60. 9242a6388c (válaszként erre: 58. - F8db0709b8)
2012. febr. 16. 15:04

Kipróbáltam mindkettőt, egyik se jó. A spontán szülés után mobilabb voltam az igaz, de hát ülni stb...nem annyira tudtam. A császár előtt nem voltak szülési fájdalmaim, csak utána jött a neheze: a műtéti sebfájdalom, meg a spinális fejfájás.

A lányomat valószínűleg meg tudtam volna szülni, de a doki jobbnak látta, hogyha nem vágunk bele, inkább a hasamba.:)

Nem fordult meg, pedig fordítani is próbálták...na azt nem kívánom senkinek...

59. nemiani (válaszként erre: 45. - Kata 1977)
2012. febr. 16. 15:00
Igen,másodjára igen,de ha nem két héttel hamarabb jön akkor nagyobb lesz,mint a bátyja és lehet az lett volna az ok.Na meg másodjára azt mondta a dokim akkor lehet szó simán szülésről,ha pikk-pakk megy a dolog,de nem így ment...és a vérnyomás probléma mellé tartott egy néma heggszétválástól.Ami azt jelenti,hogy belül szétreped a seb,úgy hogy nem is érzem és ott vérzek el a szülő ágyon...:(
2012. febr. 16. 14:51

Létezik.


Így végig olvasva a fórumot,aki császárral szült,nem tudja milyen az,mikor hetekig nem lehet ülni a gátmetszés miatt,aki simán szült,nem tudja milyen mikor felvágják a hasát stb.(meg mikor begennyezik és újra fel kel nyitni)

nem kell ítélkezni,van aki 3 kilos babánál császárt kér!...

57. Hannapanni (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 14:46
Egyetértek.
56. 9242a6388c (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 14:46
Hűűűha:) Mindenképp fogást keresel azokon a szegény orvosokon...
55. andi6020 (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 14:45
Ez mekkora baromság, már ne haragudj.
54. orsibigyu (válaszként erre: 51. - Panni58)
2012. febr. 16. 14:37
Hidd el nem a császárral szülő anyákat akarom megszólni, hanem az orvosokkal nem vagyok kibékülve. Főleg mikor ilyeneket mondanak egy anyának, hogy nem fogja megszülni, mert 4 kilós lesz, és császározás után kiderül, hogy 3 kilós. Vagy lehet az altatóorvosnak is meg kell éljen valamiből?
53. 9242a6388c (válaszként erre: 52. - F758a7200f)
2012. febr. 16. 13:56

Nem konkrétan írtam. Ezek abszolút tények, ehhez viszonyítanak, ezek az irányelvek. Persze, hogy nagy szórások, eltérések vannak.

De valahogy meg kell határozni, és aztán egyénenként dönteni a szülőágy mellett..:)

52. f758a7200f (válaszként erre: 44. - 9242a6388c)
2012. febr. 16. 13:33

Azért a magyar nem arról híres, hogy ilyen gyakori legyen az extrém szűk csípő:)))


Nekem 85-ös csípőm van, 160 centis vagyok, első baba 3.3kg, második 2,8kg harmadik 3,2kg-mal született, utolsó kettő gátvédelemmel, és tőlem mindig azt kérdezik utólag, hogy hol rejtegettem a porontyaimat a 45 kilómmal? :) Ráadásul szóba sem került ilyen térarány-téma és hasonlók, mentem és kész, sztem nem kicsi a csípőm, de attól függ, kivel hasonlítom össze, ex gimnaszta barátnőm nagyobb babákat szült kisebb csípővel mint az enyém

51. Panni58 (válaszként erre: 9. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 13:29

Amikor a lányom született, akkor született Csepregi Éva fia, közel 5 kilóval. Ő is megpróbálta megszülni, de a vége császár lett, és pont a mérete miatt.

Amúgy a lányom is császárral született, de ő azért, mert megfordult, és bedugta a lábát a szülőcsatornába... Esélye sem lett volna másképp.


A véleményem egy normál és egy császáros szülés után egyébként az, hogy nem kell elítélni azt, aki császárral szül. Semmivel sem könnyebb. Én is vajúdtam mindkét esetben, aztán amikor a lányomat kiemelték, még laza másfél órát rakosgattak össze, majd jött a műtét okozta sokk, hidegrázás nyári melegben, hetek, míg a seb begyógyult, míg a hasizmom újra működőképessé vált...

Szerintem a hogyan nem számít. Az számít, hogy az ember egy új életet hoz a világra, és ehhez fogható nincs semmi más.

50. malkata (válaszként erre: 13. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 13:28
kiszűrve is nagyobb súlyú lehet a baba
2012. febr. 16. 13:25

Ma, az orvostudomány nem mutatott még fel semmilyen eszközt, amivel meg lehet saccolni, hogy természetes úton megszülhet-e egy nagy babát egy nő.


Nem létezik semmilyen eszköz, mert egy nagyon szűk csípőjű nőnek lehet rugalmasabb medenceszerkezete mint egy nagyfenekű de kötött, rugalmatlan csípővel rendelkezőnek, és mindezt csak a vajúdás pillanatában lehet eldönteni, szóval én elhiszem, hogy ha valaki egy próbát tesz, és normális vajúdásnak indul, aztán ott és akkor rájönnek, hogy ez így nem megy és császár.


DE nem lehet megsaccolni ezt az egészet mondjuk 1 hónappal előbb, az ilyesmi az bla-bla, csak mert egy orvos sokat látott, attól még lehetnek kivételek, szóval én inkább azt nem hiszem el amikor már hónapokkal előtte mondogatják, hogy azért lesz császár, mert nem kompatibilis a méreteivel:)


Másik: a terhességi cukorbetegségtől lehet túl nagy baba, de lehet túl kicsi is, ezért emiatt sem lehet már befáslizni a fejünket az elején, sokszor pont a cukrosság miatt lesz kicsi a gyerek. Van elég babanapló is a témában

2012. febr. 16. 13:25
Én is egy kisnövésű vagyok,és császárral szültem 4 kilós 53 cm.-s gyereket a relativ téraránytalanság miatt.egész idő alatt keresztben állt.Nem volt egy kellemes érzés.Az anyám természetes módon szült,de mindig emlegette,hogy a doki könyökét még most is érzi,mert úgy nyomta.Nem volt idő már a császárra,mert a lábam már kinnt volt.De volt kolléganőm akinek félúton volt,de nem jött volna a feje ki.A doki aki csinálta,az megmondta a következő is igy lesz,mert nekem soha a büdös életben nem lesz meg természetesen.Nem mondom,hogy leányálom volt.A kolléganőm is azt mondta egyszer elég volt,ki próbáltuk,hogy milyen következő már nem lesz.Mire kiszabadultam a klinikáról,a gyereknek már rendes köldöke volt,nem is látszott,hogy ott valami is volt.Előre tudták,hogy másképp nem lesz meg,de kivártak az utolsó pillanatig,amikor már más lehetőség nem volt.Sehova sem tágult ,s hiába volt minden.Most meg nem reszkiroznak,mert oxigén hiányos lesz,s abból később nagy gond van.Ezt nem vállalják fel az orvosok.
47. tavasz*tündér (válaszként erre: 41. - Kiraroli)
2012. febr. 16. 13:23
én is remegtem, nálunk is romlott aztán visszaállt. első szüléskor a tágulás lassabb. de azt nem hiszem, hogy fizikailag nem fér ki a gyerek..
2012. febr. 16. 13:21
A téraránytalanság az angolkóros időkben okozhatott problémát, akkor biztosan sok problémát okozott.
45. Kata 1977 (válaszként erre: 38. - Nemiani)
2012. febr. 16. 13:19
De akkor nálad is a magas vérnyomás mint veszélyeztető tényező miatt császároztak és nem a baba óriás mérete miatt!
44. 9242a6388c (válaszként erre: 32. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 13:19

Kétféle téraránytalanság van, az abszolút és a relatív. Az abszolút az, ha az anyai medence mérete és a baba koponyájának körfogat mérete között olyan különbség van, hogy nem tudja megszülni. Például daganat miatt, de bármi más oka is lehet....extrém keskeny csípő, csontozati problémák.

A relatív téraránytalanság az, ha valószínűleg(nem biztos) a baba csak károsodással tudna megszületni...


Az abszolútnál mindig császár, a relatívnál...nem, de nagyon figyelni kell, ha kell azonnal császár...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook