Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek létezik olyan, hogy valakinek akkora babája legyen, hogy ne tudja természetes úton megszülni? fórum

Szerintetek létezik olyan, hogy valakinek akkora babája legyen, hogy ne tudja természetes úton megszülni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. febr. 16. 13:19

Szerintem a Természet sokkal bölcsebb annál, minthogy ilyen problémákat csináljon...

Lehet, hogy van, de az annyira elenyésző, hogy legfeljebb tizedezrelékekben mérhető.

A testhelyzet változtatásával a női test folyamatosan tud idomulni, és vannak olyan pozíciók, amikor kimondottan ki tud nyílni a medence (nem hanyatt fekve...:-) )

2012. febr. 16. 13:17
Igen lehet. A baba fejtérfogata már befolyásolhatja a természetes szülést.
2012. febr. 16. 13:17
nálunk már romlott a szívhang, én meg a fáradtségtól remegetm mint a nyárfalevél még az ágy is zörgött alattam...
2012. febr. 16. 13:17

Sziasztok....Én 183cm vagyok....80kg val kezdtem a terhességem....40kg fel is jött:) mondták hogy nagyon nagy a baba...

szülésnél, 14óra vajúdás után természetesen megszültem...igaz gátmetszés az kellett. -20kg val jöttem ki a korházból:) még 10 van rajtam:)

A babócám nem volt nagy, 3270gr,56 cm...

2012. febr. 16. 13:17
A barátnőmnek meg 5 kiló alatt egyik gyereke sem volt és őt sem császározták és nem vajúdott egyikkel sem napokat mint én!
2012. febr. 16. 13:16
Én is élő példa vagyok arra,hogy létezik!Terhességem elejétől kezdve hangoztatta a dokim,hogy nagy babánk lesz,már készüljek lélekben a császárra,mert adottságaim sajnos nem olyanok,hogy meg tudjam majd szülni...Mindenféle terhességi vitamin szedése nélkül,a 9 hónap alatt leadott 10 kg-tól függetlenül(soha nem hánytam,egyszerűen jól működöm)a fiam a kiírt idő pont előtt 5 nappal simán indult meg10 órányi szenvedés után megcsászároztak,mert a feje egyszerűen nem ment bele a szülőcsatornába megszületett 4100gr-al és 60 cm-el.A lányommal 1 kg-ot híztam,nem szedtem még mindig vitamint és két héttel a kiírt időpont előtt megszületett 3700gr-al és 52 cm-el császárral,mert olyan súlyos magas vérnyomásom szülés alatt(őt is simán kezdtem),hogy nem bírták lehúzni és nem kockáztatták az életünket.Lényeg a lényeg sztem a dolog teljesen egyedi még egy adott nő két terhességénél is.
2012. febr. 16. 13:15

Szerinte lehet olyan, hogy abszurd méretei vannak egy babának ami már esetleg fenyegeti a baba vagy az anya egészségét,de ez elenyésző.A császárok más okból szoktak lenni,nem a baba nagysága miatt.Én mind a 4-et természetes úton szültem és egyik sem volt 2 kiló.

A sógornőm 51kilóval ment szülni, 4kiló 56deka lett a babája,első gyerek és 5óra alatt megszülte simán!!

36. DorkaMoncsi (válaszként erre: 32. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 13:14
Egy ismerősöm 27 órát vajúdott éppen emiatt. Ki akarták várni, "menni fog"- alapon. Hát nem ment, életmentő volt a császár. Mindkettejüknél...
2012. febr. 16. 13:14
sajnos én sem tudtam megszülni téraránytalanség miatt!! 4880g volt!!és 62 centi! igaz van aki 5 vagy annál nagyobb sólyót is megszül simán, de az ritka és olyan adottságok is kellenek hozzá
34. zsuzsika83 (válaszként erre: 29. - Agnik1)
2012. febr. 16. 13:14
Az én 160 centis, 50 kg-os barátnőm 4250g-os babát szült természetes úton, 3 óra alatt.
2012. febr. 16. 13:13
igen is van!! van olyan hogy a baba méretei miatt nem tud megszületni természetes úton!!!
2012. febr. 16. 13:09

Nem tudom, de szerintem, ha nem gyorsan akarnák elintézni, hanem kivárnák szépen a vajudást, és nem futószalagon mennének a szülések mindenki ki tudna tágulni annyira, hogy meg tudjon szülni egy genetikailag rá hasonlító babát. Ezért hoztam fel anyámékat, mert náluk genetikailag nagy különbségek voltak, és mégis...

Ne is beszéljek arról mikor azt mondják, nem tudja megszülni mert 4 kiló fölötti lesz és megszületik egy 3,1 kilós gyerek. Én azt az orvost felakasztanám... persze lehet, hogy tévedek.

31. tavasz*tündér (válaszként erre: 29. - Agnik1)
2012. febr. 16. 13:06

ugyanilyen paraméterekkel szültem 3530-as gyereket.

szóval borítékolnám, hogy a barátnőd esetében más gondok voltak...

2012. febr. 16. 13:02

Ja, az anyósom 154 centi, két 2,5 kiló körüli babát szült, természetes úton.

Mindkét fiú most 180cm fölött van!

29. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 13:01

Létezik. Barátnőm mindhárom gyerekét császárral szülte, depresszióba is zuhant, mert természetes úton szeretett volna szülni. De mivel pici 160cm és 50kg hozzá, az orvosok megmondták, hogy nagyon max. egy 2kg-os gyereket tudna megszülni természetes úton. A fia 3650gr volt elsőre, a kislánya 3550gr, a harmadik gyereke a kis Timi pedig 3490gr-al jött a világra...

Szóval jócskán 2kg fölött volt mind a 3 gyerek súlya, esélye sem volt a sima szülésre...

28. Miramira77 (válaszként erre: 22. - Miramira77)
2012. febr. 16. 13:01

Na a technika levágta a végét!

Azt akartam még hozzátenni, hogy az anyuka nem volt éppen kicsi, olyan 170 fölötti, a baba 4kiló 10 deka volt, tehát még átlagsúlyú.

A fejtetője teljesen kicsúcsosodott, első körben azt hittem természetes úton jött erre a világra.

Aztán anyuka elmondta hogy nem, a kisfia félúton meggondolta magát.

2012. febr. 16. 13:01
Teljesen mindegy, hogy mekkora a baba, vagy az anyuka, a kettőt együtt kell nézni, illetve a nőnek az adottságait. Lehet magas, nagydarab nő, a gyermek picike, mégsem fog menni, mert olyan csontozata, a gátizomzata a nőnek, jah és ne feledjük elég sokszor nincs méhtevékenység sem, ilyenkor aztán nem kutyaf.sz. megszülni egy gyereket, főleg, ha nagyobb az átlagostól.
2012. febr. 16. 13:01
igen.
2012. febr. 16. 13:01
Igen, létezik. Engem is az első babámmal azért császároztak meg, mert a szülés során hiába nyomtam, a baba feje egyszerűen nem tudott a szülőcsatornába kerülni, mert olyan nagy volt a kicsi fejátmérője.
2012. febr. 16. 13:00
igen
23. MelisUK (válaszként erre: 9. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 12:58

A szülők magasságának és súlyának semmi köze ahhoz, hogy mekkora lesz a baba a pocakban. Van olyan baba a pocakban, aki 6 kilósra megnő, van, amelyik csak 2,5 kilósra. Az átlag természetesen a 3-3,5 kilós baba, de vannak kisebbek és jóval nagyobbak is. Van olyan baba is, amelyiknek a feje lesz nagyon nagy. Ha az anyának keskeny a csípője, akkor nem tud megszülni egy 6 kilós vagy nagyfejű babát, egyszerűen nem fér ki. Pusztán ennyi az ok. Egy magas nőnek is lehet nagyon keskeny csípője és akár még a 3 kilós baba megszülése is gondot okozhat neki.

Egy nehezebb, de hosszú babát is könnyebb megszülni, mint egy ugyanolyan nehézségű de rövidebb babát. Egyszerűen szélesebb a gyerek és már nem fér ki a lyukon. Pusztán ez az oka annak, hogy császározni kell ilyen esetekben. Nem fér ki normálisan a gyerek a lyukon. Az anya belső szerveit is szétcseszi, meg a gyerek is be is szorulhat, összetörhet, mire kiszednék. Érted már?

2012. febr. 16. 12:56
Mikor már kifelé jöttem a kórházból, akkor toltak be a szobába egy friss császáros, vadiúj anyukát. A fia egyszerűen beszorult a medencecsontjába.
21. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 12:54
Miért ne létezne???
2012. febr. 16. 12:50
amikor szültem abban a szobában szültem -koraszülött volt a babám- ahová a babákat hozták be szülés után vizsgálatra. Egy 5kg babát hoztak próbálta anyuka megszülni de nem ment. Úgyhogy van ilyen:)
19. Vianett (válaszként erre: 9. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 12:48

nemaz számít csak h a gyerek mekkora, hanem hogy az anya csípőjének méretei mekkorák. lehet h valaki 160 centivel is megszül egy 4 kilós babát simán, van aki meg 170 centisen sem.


Én 154 centi vagyok, és azt mondták még a magsságomhoz képest is szűkebb a csipőm 8sajna. Szültem egy 4 kilós egy 3.96, és egy 4.49 kg-os gyermeket természetesen császárral. De az elsőnél nem mondták rögtön h császár lesz kivárták az utolsó pillanatot amikor látszott hogy nem fér be a feje e helyére. Jól döntöttek!!!

18. DorkaMoncsi (válaszként erre: 13. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 12:48
Hiába szűrik ki, és hiába kezelik, attól még nagy lehet.:)
17. DorkaMoncsi (válaszként erre: 12. - Malkata)
2012. febr. 16. 12:47
Igen, azt az Elevitre mondják, de az is hülyeség. Valaki kitalálta, és szájról-szájra megy, ha azt okozna, akkor nem lenne szedhető. Másrészt meg nem hiszem h akinek nagy babája lett, ahhoz odament a doki, és azt mondta volna neki, ha terhesvitamintól lett nagyobb. Csak ráfogják valamire, mert az könnyebb.
16. DorkaMoncsi (válaszként erre: 9. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 12:46

Én 163 centi vagyok, férjem 180 körüli. Nekünk azt mondta a doki, hogy valszeg nagy lesz a bébi. És hogy miért? Mondok én neked okot.:)


Nekem terhességi cukorbetegségem van. Terhesség előtt inzulinrezisztenciám volt, kvázi előtte is szedtem gyógyszert, most is szedek, diétázok, stb. És még hiába nem híztam semmit (lassan 18. hétben vagyok) a terhességi cukorbetegség lehet egy kiváltó oka, h a baba nagy lesz. És ehhez tökmindegy h a szülők milyen magasak, súlyúak. Persze itt sem 100%.

15. andi6020 (válaszként erre: 9. - Orsibigyu)
2012. febr. 16. 12:45
Tévedsz.
2012. febr. 16. 12:45
Igen van, élő példa vagyok rá. Ott tanakodtak fölöttem, hogy meg tudom e szülni természetes módon, vagy császározni kell, mert keskeny a csípőm, a baba meg igen csak nagyocska a méretemhez képest. Nagy a belső sérülés veszélye (nálam). Szóval az anya anatómiai adottságai a lényegesek, nem a magassága, vagy a baba nagysága.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook