Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


124. b2076ec79b (válaszként erre: 121. - 14b80b3300)
2008. jan. 13. 10:57

:(( hát ez elég elszomorító...

Én is kíváncsi vagyok mennyit kért, ha elmondod..

Dokinak mennyit adtatok?

123. Mágika75 (válaszként erre: 122. - Contu)
2008. jan. 13. 09:39

A Fantha Zsuzsa velem közölte a szülés előtt 2-3 héttel, hogy nem fog bejönni.... Még a telefonját sem vette fel.

Viszont a Majnár Zsuzsa, aki "cserepados" volt, másnap, amikor dolgozott, bejött hozzánk megnézni minket és gratulálni.

A Fantha Zsuzsával többször is találkoztunk, ő mutatta meg a szülőszobákat. A Majnár Zsuzsát csak akkor hívtam fel tanácsért (induljunke-e a kórházba vagy sem), amikor elindultunk a kórházba szülni.

122. contu (válaszként erre: 121. - 14b80b3300)
2008. jan. 12. 23:29
Sajnálom, hogy így jártatok! Fantha Zsuzsa pont az ellenkezője volt. Ő zavarba jött, amikor a tiszteletdíja felől érdeklődtem. Sosem mondott összeget. Amikor a virágot átadtuk neki a borítékkal, meg se nézte, csak azt kérdezt, hogy fényképet kapott-e a babáról. A lányom születésénél már rögtön a fényképet mutattam neki először. Nagyon örült neki. :) Ő egy tündér! Elárulod, hogy mennyit kért? Lehet priviben is.
2008. jan. 12. 22:12

Tóth Irént ne fogadjátok szülésznőnek!

Én már rég nem csalódtam ekkorát senkiben! A mézes-mázas mucikázása mögött egy pénzsóvár nőszemély rejtőzik. Engem sajnos elbővült a túlzott kedvességével, ami már így utólag nagyon is visszataszítónak tűnik és pechemre őt kértem fel. A szülésemről csak annyit mondanék, hogy nagyon gyors és hál'istennek könnyű szülés volt, ami ráadásul pont úgy esett, hogy éppen Irén volt ügyeletben. Tehát egy percet sem raboltam el a szabadidejéből, ezenkívül ezért máshova is rohangálnia kellett, úgyhogy szinte alig volt bent nálam. Ehhez képest másnap akkora összeget kért el, hogy azt hittem nem hallok jól!

Amikor ott fekszel a legnagyobb boldogsában a kis csöppségeddel, kb. 2 pillanat alatt ránt vissza ebbe az anyagias, profitorientált világba. Mi nem sajnáltuk sem az orvostól, sem tőle a borítékot, mindenkinek oda volt készítve, de közel annyit elkérni, mint néhány orvos, kicsit megdöbbentett. De felőlem kérhet bármennyit, de ezt előre tegye és ne utólag, hogy az embernek legyen választási lehetősége. Meg azt hiszem így lett volna tisztességes!

120. contu (válaszként erre: 118. - B2076ec79b)
2008. jan. 3. 12:26
Az én szülésznőm Fantha Zsuzsa volt.
119. mandy (válaszként erre: 118. - B2076ec79b)
2008. jan. 3. 12:18
Igen, van ilyen is, hogy egy dokinak megvan a kedvenc szülésznője, akivel legszivesebben 'szül' :)
2008. jan. 3. 10:28
Úgy látom senki nics, aki Barabás Gábornál szült.. Szülésznő neveket írnátok nekem? Csak hogy tudjam mire számítsak. 24-én megyek a dokihoz és mondta h akkor megadja a szülésznő telefonszuámát, h meg tudjam vele beszélni aCTG-ket. Tehát nem kell választanom, mert a doki monjda meg, csak kíváncsai vagyok ismeri-e valaki, mit várhatok..
117. contu (válaszként erre: 112. - Nov15)
2008. jan. 1. 21:05
Én megkérdeztem, de az én szülésznőm ettől zavarba jött, és azt mondta, hogy ez nem fontos. Mármint, hogy mennyit adunk neki. Több szülésznőről viszont hallottam, hogy megmondják a tarifájukat.
116. contu (válaszként erre: 110. - Mandy)
2008. jan. 1. 18:43
Nekem mindkét szülésnél ugyanaz volt a szülésznőm, és a húgomnak is ő volt. Ugyan a 2. programozott császár volt, de így is megérte. Az NST-re végig hozzá jártam, így nem kellett a rendelőben órákat várni. A műtét előtti napon ő intézte a papírmunkákat, az elhelyezésemet. Másnap ő készített elő a műtétre, a műtét alatt a férjemmel együtt az üvegajtón túl várakozott. Utána a 8 óra alatt, amíg nem kelhettem fel, ő adta az infúziót, behozta szopizni a babámat. Utána segített felkelni, lezuhanyozni és megint behozta a lányomat. Ott volt velem egész nap, pedig nem is dolgozott volna aznap. Ő egy tündér és hálásak leszünk neki örökké.
115. Rekus (válaszként erre: 109. - Mandy)
2007. dec. 31. 14:45
A szobatársnőm babájának nem adtak cukros vizet sem éjszaka, csak reggel fél órával korábban tolták be a szobába, mert már nagyon sírt:(
114. Rekus (válaszként erre: 106. - Nov15)
2007. dec. 31. 14:42

Ahogy már írták babaruhát adnak, popsi kenőcsöt, hintőport is. Pelenkát, popsitörlőt, hálóinget, betétet vinni kell. Ha leadod a babát, és "baleset" történik, akkor tisztába teszik, egyébként neked kell.

Kistál, pohár nincs, igaz én sem kértem. Fejő van, de ha lefejed a tejet, akkor sem adják oda a babának:( Az első 2 nap(ha jól emlékszem) max. cukros vizet lehet kérni a babának, utánna tápszert is. Maguktól egyiket sem adnak a babának.

113. mandy (válaszként erre: 112. - Nov15)
2007. dec. 31. 14:32

Szerintem ezt is embere válogatja. Az én dokim magától mondta, hogy mennyi nála a szülés (nem mondott sokat szerencsére).

Szerintem van szülésznő, aki megmondja, van aki Rádbízza.

112. nov15 (válaszként erre: 107. - Contu)
2007. dec. 31. 12:53
Köszönöm mindenkinek a tájékoztatást, aki válaszolt. Egy kérdésem még lenne. Bár az én dokim is azt mondta, hogy nem kell szülésznőt választani, mind jó, de a fronthatástól, és a vele járó babadömpingtől én is félek... Nem lenne jó, ha azért nem lenne gátvédelem, mert a szülésznőre hat másik szülés is jut egyszerre. Szóval mennyit szokás adni mostanság egy fogadott szülésznőnek. Meg szokás öket is előre kérdezni az árról, mint a dokit (ha igen, akkor aki tudja, írja meg, hogy mennyi), vagy mindenki ad, amennyit gondol?
2007. dec. 31. 12:27
Van valaki, akinek barabás gábor a dokija??
110. mandy (válaszként erre: 108. - Ikica)
2007. dec. 31. 09:30

Szia :)

Én kétszer szültem már (mindkétszer a Szt Imrében), de egyszer sem volt fogadott szülésznőm. A nődokim azt mondta, fölösleges, mind jó, akárki lesz is ügyeletben, mindent megkapok majd tőle, amit egy fogadottól megkapnék.

Mondjuk azért is szerencsém volt, mert mindkétszer egyedül szültem, úgy értem nem volt más anyuka. Mert ha többen szülnek egyszerre, akkor a szülésznő rohangál ide-oda.

Tehát van persze haszna, ha fogadsz szülésznőt. Ha visszaolvasol, a többiek írták már, hogy ki melyik szülésznőt választotta.

109. mandy (válaszként erre: 106. - Nov15)
2007. dec. 31. 09:23

Szia :)

Ahogy Contu is írta, pelenka és popsitörlő nincs, vinni kell, és vigyél saját hálóinget is! A babának adnak ruhát, minden reggel fürdetés van, ilyenkor kapnak tisztát. Persze ha összepisilik mondjuk nap közben a ruhát, akkor odamész a csecsemősökhöz és kérsz másikat.

Kistál, kispohár nincs, legalábbis én nem kaptam - igaz nem is kértem. Ha fejni akarsz (én nem fejtem), akkor vidd a saját kis fejődet szerintem. Én azt hiszem ez a módszer nem működik ott, hogy a lefejt tejet szétosztják a babák között, mert nagyon szigorú előírások vannak, tehát a tejadó anyukákat előbb ki kéne vizsgálni, hogy teljesen egészségesek-e, mielőtt odaadják más babának a tejét.

Tápszert nem adnak a Babucinak, sőt cukros vizet is csak akkor, ha kéred! Az első éjszaka nincs veled a baba, hogy tudj pihenni (én nem tudtam így sem aludni, mert a szobatársam babája sírt egész éjjel.....). Kérheted utána is, hogy hadd legyen a csecsemős osztályon egy éjszakát, de egyrészt úgyis ébren leszel a másik baba miatt, hacsak nem egyedül lesztek a szobában. Ja és ha a csecsemősöknél van a baba, akkor nem keltenek fel, hanem ott marad egész éjjel. És gondolom akkor adnak Neki cukrosvizet is, hiszen sok lenne Nekik az egész éjszaka evés/ivás nélkül.

Sok sikert :)

108. ikica
2007. dec. 31. 09:10
Sziasztok! Én májusban fogok a Szent Imrében szülni, és érdekelne, hogy kit ajánlotok szülésznőnek. A nődokim itt dolgozik, és szeretnék nála szülni. Szerintetek szükség lesz egyáltalán még egy fogadott szülésznőre is? Ez az első babám, így még nincsenek ilyen irányú tapasztalataim.
107. contu (válaszként erre: 106. - Nov15)
2007. dec. 30. 23:10

Szia!

Én október közepén szültem ott a lányom.

Jó, ha viszel pelenkát, popsitörlőt. A legtöbbször ők pelenkázták ottani pelenkával, de jó, ha van nálad. Ruhát a babának adnak ők. Saját hálóinget kell vinni. Nem tudom, hogy adnak-e tálat a lefejt tejnek, mert én nem fejtem. azt sem tudom, hogy pohár van-e a babának. Nem gyűjtenek össze lefejt tejet, tápszert sem adnak a gyereknek. Cukros vizet adnak nekik max. Illetve gondolom, ha valakinek napokig nincs teje, akkor tápszert, de ezt nem tudom biztosan.Nem tudom, hogy felébresztenek-e éjjel, ha a gyerek nincs veled és éhes. Én végig a babámmal voltam. Szerintem azokra a kérdéseidre, amikre én nem tudtam válaszolni, szívesen válaszolnak a szülésznők illetve a csecsemős nővérek. Minden hónapban lehet velük találkozni egy megadott napon, de lehet, hogy kéthetente. Szülésfelkészítő előadássorozat is van a kórházban. Mi annak a keretén belül találkoztunk a szülésznőkkel, és a csecsemősökkel is. Minden kérdésre válaszoltak. Szülésznőt is akkor lehetett választani.

106. nov15
2007. dec. 30. 21:52

Sziasztok!


Bár csak február közepén lesz aktuális (legalábbis remélem), de szeretném tudni, honnan tájékozódhatok arról, hogy mit adnak a kórházban, és mit kell magammal vinnem (pl. pelenka, positörlő, ruha a babának az ottartózkodás alatt)? Van-e kórházi hálóing, vagy sajátot kell vinni? Ha van, azt lehet-e naponta akár többször cserélni? Lesz-e kistál a lefejt tejnek, kispohár a babucinak? Rendszer-e még, hogy a kismamáktól összegyűjtik a tejet, sterilizálják, és aki éjjel nincs a mamájával, az azt kapja? Vagy tömik bele cumisüveggel a tápszert? Lehet-e olyat kérni, hogy éjjel ne legyen velem, de ha sír és kaját követel, akkor mindenképpen ébresszenek fel, hogy meg tudjam szoptatni? Én tíz éve szültem Veszprémben, és ott ez jól működött, így tudtam pihenni az első pár éjszaka (akkor még öt napig kellett bent lenni), és a mellem sem durrant be attól, hogy éjjel nem szopott. Előre is köszi a tájékoztatást.

105. contu (válaszként erre: 102. - Mandy)
2007. dec. 26. 23:54
Szerencsére azt is eltörölték. Nem kell fizetni.
104. mandy (válaszként erre: 103. - B2076ec79b)
2007. dec. 26. 17:16

Nyugodtan szólj bele, minden megnyugtató válasznak örülök :)

Akkor már csak drukkolni kell, hogy kb két év múlva is így legyen még, mikorra újra aktuális lesz nálunk a kérdés :)

103. b2076ec79b (válaszként erre: 102. - Mandy)
2007. dec. 25. 17:07

Bocs, hogy beleszólok.

Nem kell fizetni. Én is a dokimtól kérdeztem, azt mondta, hogy az is csak terv volt, nyugodtan lejet ott szülni ahol akar az ember. Se a szülésért, se a kórházi tartózkodásért nem kell fizetni. Mert ugye a kórházi napidíj kismamákra nem vonatkozik.Így gyakorlatilag annyit kell fizetni, amennyit a dokinak/szülésznőnek adsz, vagy nem adsz :)

102. mandy (válaszként erre: 99. - Contu)
2007. dec. 25. 10:55
Ez igazán jó hír. És fizetni se kell? Mert arról volt szó. Vagy az csak terv maradt?
101. mandy
2007. dec. 25. 10:55
Én is nagyon boldog Ünnepeket kívánok Mindenkinek :)
100. contu (válaszként erre: 65. - Mutya)
2007. dec. 24. 11:03
Ő minden kismamát cicának szólít. :)
99. contu (válaszként erre: 42. - Mandy)
2007. dec. 24. 10:58
Bárki szülhet bármelyik kórházban.
98. contu (válaszként erre: 17. - Grenadin)
2007. dec. 24. 10:49
Szerintem érdemes szülésznőt fogadni. A 36. héttől kell NST-re járni. Ha van szülésznőd, akkor azt ő végzi. A szülés előtt ő készít elő, nem egy idegen. Plusz, ha sokan szülnek, akkor egyszerre több szüléshez is rohangál az ügyeletes szülésznő.
97. contu (válaszként erre: 15. - Mandy)
2007. dec. 24. 10:44
Most jut eszembe, hogy tényleg bemehet oda is az apuka. Most a műtét előtt ott kellett várakoznom és a férjem is velem lehetett, pedig rajtam kívül min. 3 kismama volt még ott. Csak addig kellett kimennie, amíg az egyikük átöltözött. Persze lehet, hogy a férjem csak azért lehetett ott, mert mi már konkrétan a mműtétre vártunk. A többiek párja kint várakozott a szülészet előtt.
96. contu (válaszként erre: 14. - B2076ec79b)
2007. dec. 24. 10:39

Én mindkét gyerekemet az Imrében szültem. az első alkalommal a vajúdóban csak addig voltam, amíg a beöntés után lezuhanyoztam. Utána az egyik szülőszobában a férjemmel együtt folyt tovább a vajúdás. Szerintem csak akkor kell a vajúdóban lenni, ha a szülőszobák tele vannak, vagy ha a szülés még nincs olyan előrehaladott fázisban. Például elfolyt a magzatvíz, de még nincsenek fájások.

Végül az első szülésem is császár lett, mert túl nagy volt a fiam. már akkor is mindennel nagyon elégedett voltam. Az idén pedig programozott császárral megszületett a lányom. Mindenki hihetetlenül kedves volt most is. Mindkétszer ugyanannál az orvosnál, ugyanazzal a szülésznővel szültem. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a kórházat.

2007. dec. 24. 10:17
Áldott Ünnepeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook