Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre alternatív szülőszoba fórum

Szent Imre alternatív szülőszoba (beszélgetős fórum)


10. szsuzs (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2013. febr. 16. 18:02
igaz!!!!
2012. jan. 24. 22:35
Sziasztok!! nekem Faludi a dokim...ismeri valaki, hogy ő mennyire nyitott az alternatív szülésre? kádban szülésre? :)
8. BettyB (válaszként erre: 2. - Chiquita)
2009. okt. 2. 22:03

szia Chiquita!

Elarulnad kinel szultel es ki volt a szulesznod? Milyen pozicioban szultel? Hagynak ott furdokadban szulni, ha azt szeretned? Gondolkodom, hogy a Szent IMreben szuljek, de nincsen oda semmilyen szemelyes kapcsolatom, tehat se dokikat, se szulesznoket nem ismerek. Koszi elore is.

2009. jan. 14. 12:10

Szia,

A sima szülőszoba szerinted miért biztonságosabb?

Köszi a jókívánságokat, remélem minden rendben lesz. :)

2009. jan. 11. 15:12
Hát a Nyulas olyan mint egy missz....Van nála jobb is.Az enyém az idősebb Bori volt,nagyon jó fej.A dokim a Faludi,öreg bútordarab már.A szt.Imrében mindenki maximálisan a kismamáért van és totál mindegy melyik szülő szobában fogsz valyúdni,a fájdalomtól itt is,ott is be fogsz sz....ni.Nem akarlak ilyesztgetni,végig kell csinálni és a végeredmény gyönyörű.Én vákummal szültem,de erre már kaptam epid-t,másképp nem bírtam volna ki...A sima szülő szoba sztem biztonságosabb.Enyhe szülést és rengeteg erőt kívánok a szüléshez!
2008. nov. 12. 11:44

Sziasztok!


Mindenkinek nagyon köszönöm a jókivánságokat! Tényleg nagyon kedvesek vagytok!! Megpróbálom az alternatív szobát, aztán majd meglátjuk. Amúgy én Kocsis doktornőnél szülök, a választott szülésznőm pedig Nyulas Jolán. Vélemények?

2008. nov. 11. 16:55
Szia!Az én kisfiam már 6 és fél hónapja született meg a Szt Imrében .Sima szülőszobában .-EDA nélkül csodálatos volt nagyon fájdalmas de ez már nem lényeges.Mindenki segített orvos ,szülésznő apuci,hogy rendben legyen minden.Mindent úgy csinálhattam ahogy a babának és nekem jó volt.A kisfiam a második gyermekem de sokkal nehezebb szülés volt mert 4550grammos baba lett .Majd meglátod minden rendben lesz szép szülést kívánok !
2008. nov. 11. 10:59

Szia!


Én az alternatív szobában kezdtem a szülést, nem akarlak elkeseríteni, de nem nagyon szeretnek epidurált adni a Szent Imrében, én könyörögtem érte, mert bármennyire szeretne is az ember felkészülni a fájdalomra, akkora fájdalomra nem számítottam... szóval az alternatívban nem igazán van rá lehetőséged sem, az alatt feküdni kéne és 1.) elveszed más elől a helyet, 2.) az nem egy műszerekkel felszerelt szoba, hanem olyan, mint egy lakosztály. Szerintem mindenképp próbáld ki, ha van rá lehetőséged, bár én nagyon megszenvedtem a babámért, az alternatív szoba szép emlék. Viszont feltétlenül kérdezd meg az orvosod, hogy tud-e EDA-t adni, uis én pl azért nem kaptam, mert nem volt senki éjjel, aki bekösse... Kitartás! Könnyű, és szép emlékű szülést kívánok, Zsu (ui: ne tiltakozz a kád ellen, ha az alternatív szobát választod, nekem nagyon jó volt!)

2008. nov. 11. 09:53

Szia!


Én a Szent Imrében szültem 3 hónapja. Szerencsémre szabad volt az alternatív szoba, úgyhogy ott.

Szerintem ne úgy készülj, hogy mindenképp epidurális fájdalomcsillapítást fogsz kérni. Erős vagy és ki tudod bírni anélkül is.

Nekem összesen 30 óra volt a szülésem, de semmi pénzért "ki nem hagytam volna" és nem kértem volna ep.-et.

Készülj fel testben és lélekben úgy, ahogy csak tudsz és békében, nyugalomban várd a szülést. És akkor nem lesz semmi baj.

Egyébként a Szt Imre nagyon jó hely!

Kinél szülsz majd? És mikor?

Üdv!

2008. nov. 6. 12:46

Sziasztok!


Az igaz, hogy ha valaki alternatív szülőszobában akar szülni, nem kaphat epidurális érzéstelenítést? Én nagyon szeretnék természetesen szülni, de mivel első gyermekemet várom, előre nem tudom megmondani hogy hogy fogom bírni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook