Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mate tea, az egészségünk alternatívája! fórum

Mate tea, az egészségünk alternatívája! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mate tea, az egészségünk alternatívája!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
493. heisenbeerg (válaszként erre: 492. - Kiss Ildikó)
2014. szept. 15. 13:55

Ez sajnos nem az amit keresek.

Én kifejezetten Canarias teát keresek.

2014. szept. 3. 22:50

[link]



Én ezt az oldalt találtam

1 kg tea 2.900 Ft

2014. aug. 31. 18:12

Sziasztok!

Bár elég rég született hozzászólás ebben a témában, azért megpróbálom feltenni a kérdésem.

Szeretnék Canarias yerba mate teát venni, de egyik magyarországi webshopban sem találtam.

Tud valaki egy teaüzletet, vagy boltot ahol be tudnám szerezni?

A választ előre is köszönöm :)

2011. okt. 28. 13:58
a mate az tea,eltem del amerikaban s onnan ismerem es nagyon sok mindenre jo.meg ferfiaknak is........!
2011. szept. 7. 15:28
kiprobaltam valoban fogyaszt, es mivel az "ördögös" energiaitalban is mate tea lesz ezert össze is kötöttek nekünk a kellemeset a hasznossal :)
2011. júl. 10. 07:22
szeretném elkezdeni ezt inni.mennyit naponta,fogyásom elősegítésére.
487. vica82
2011. ápr. 13. 11:54
Sziasztok.Én is a mate teát iszom ,naponta kétszer egy-egy csészével.Meg elkezdtem a Lapacso teát inni,narancs-vanilliás ízesítésben.isteni fonom.
2011. febr. 4. 23:31
Nemrég találtam rá a maté teára. Mostanában kísérletezgetek többféle itallal, zöld tea, rooibos, de a legjobban a maté tetszik. Rátaláltam egy nagyon jó bioboltra a Lehel piacon belül, ahol rengeteg féle teából lehet választani. Maté teából volt filteres és szálas is, kb 7-8 féle, holott más bioboltban csak mutatóban van. Meg is vettem a citromos ízesítésűt, és azóta imádom! Napi 2 csészével fogyasztom, és tényleg jó hatással van a szervezetemre! Éberebb vagyok, a kávénál sokkal jobb "stimuláns", és úgy érzem, hogy az étvágyamat is csökkentette. Ráadásul az íze isteni!!!
485. Venes
2010. dec. 8. 10:59
A Mate nem tea, bár a legtöbb helyen ezt olvasom... :)
2010. szept. 24. 08:11

Nekem elfogyott az összes matéhoz hasonlatos teám, csak sima gyógyteák vannak.

Menni kellene a bótba venni :)


matet és bíbor kasvirágot is :D

483. VictoryS (válaszként erre: 470. - D4464aaf8a)
2010. szept. 24. 07:08

Szia! Egy gond van a P..w..k teával: tele van mesterséges aromával, ami pedig egy nyomdipari melléktermék, és méreg. Ez szerintem mindenkinek jusson eszébe, amikor ilyet és ehhez hasonlót iszik. Akkor már inkább keresni kell igazi gyümölcs teát, az is nagyon finom tud lenni, és még egészséges is.

A Mate tea pedig tényleg jó, most vettem ömlesztettet én is, és iszogatni fogom most kúra szerűen egy ideig, mivel itt az ősz, és az első betegségek már felütötték a fejüket.

482. Kiss Ildikó (válaszként erre: 481. - T.Ili)
2010. júl. 19. 13:40
szia! húúúú ezt én nem tudom :-O
481. t.Ili
2010. júl. 8. 09:33

Sziasztok !

Kérdésem lenne. Zavarhatja a tea a májat?

480. Katinkaboszi (válaszként erre: 478. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 27. 09:32
benéztem, oszt' senki nem vót, hát elmentem :(
479. Kiss Ildikó (válaszként erre: 477. - E7eb9848dd)
2010. ápr. 26. 22:47
szia! nagyon köszi, hogy ezt leírtad
478. Katinkaboszi (válaszként erre: 476. - Kiss Ildikó)
2010. ápr. 26. 15:32
este errematézom én is, addig is szép napot :)
2010. ápr. 26. 15:10

Én régóta iszom,zsírégető,és főleg éhségcsökkentő hatása miatt.

De csak ömlesztett teát iszom,nem filtereset,mert az ömlesztett teák erősebbek,jobbak.500 gr: 2300 ft.Sokáig elég.Én 2 litert is megiszom egy nap.1 literbe,1 evőkanálnyi kell.További jó teázást.


Zöld mate tea Argentínából


A Francia Higiéniai Társaság 1909-ben közzétett megállapítása szerint: "A Yerba MATE emeli a testi erőt, erősíti az izomrendszert, segít a nehézségek elviselésében. Egyszóval, biztos segítség." A MATE hasznát ekkor ismerték fel és el a franciák, mondhatnánk: Európa, de termőhazájában - Dél Amerikában - évszázadok óta tudják mindezt!


A Pasteur Intézet és a Francia Tudományos Akadémia egy kutatócsoportja 1964-ben arra a merész következtetésre jutott, hogy a MATE gyakorlatilag az élet fenntartásához szükséges valamennyi vitamint tartalmazza. Sok népszerű gyógyszerben, valamint kereskedelmi gyógyászati termékben használják, mint a központi idegrendszert serkentő, vizelethajtó és reumát megelőző szert.


Az Ilex Paraguarensis


A MATE egy teaféle ital, amelyet főleg Argentínában, Uruguayban, Paraguayban és Dél-Brazíliában fogyasztanak. A gyógyteát egy évelő fa, az Ilex Paraguarensis szárított leveleiből és szárdarabjaiból főzik. A MATE név a quicha indiánok „mati” szavából ered. Ez a szó tököt, sőt sok helyütt tökfejet jelent, s arról vall, hogy az indiánok s példájuk nyomán a gyarmatosítók ivótökből fogyasztották ezt a teát. Tudományos nevét (Ilex Paraguarensis) Auguste de Saint Hilaire adta 1822-ben.



Ez a fa az Aquifoliceae (magyalfélék) családjába tartozik és kizárólag a déli szélesség 10o és 30o között él meg a Paraná és a Paraguay- folyók medencéjében. A felső Paraná vidék, Dél-Uruguay és Argentína észak-keleti részének tipikus szubtrópusi növénye, amelynek melegre, magas páratartalomra és legalább évi 1500 mm csapadékra van szüksége. Ezen a vidéken évente átlagosan 300 000 tonna MATE-t termelnek.


A növény október és december között virágzik. Virágai picik, kétlakiak, a kehely és a csésze négyzetesen szimmetrikus. A gyümölcse leginkább a borséhoz hasonlít. A levelek váltakozó alakúak: csúcsosak, oválisak, vagy ellipszis formájúak, de mindig fűrészes szegélyűek. Legjelentősebb fajtái közül a három legfontosabb az angustifolia (vékony levelű), a longifolia (hosszú levelű) és a latifolia (széles levelű).


Hatóanyagai



A mate tea hatóanyaga, a matein a metil-xantinok csoportjába tartozik, így rokona a kávéban található koffeinnek és a teában található teobrominnak. A matein azonban másképpen hat a szervezetre, mint a tea vagy a kávé. A koffein hatásos élénkítő szer, de idegessé és remegőssé tehet. A teában megtalálható teobromin mellékhatása kevesebb, de nem is olyan hatásos. A MATE viszont legalább annyira élénkít, mint a kávé és egyáltalán nincs mellékhatása.


A matein - vélhetően - a xantin-tulajdonságok lehetséges legjobb kombinációjával rendelkezik. Például, más xantinokhoz hasonlóan stimulálja a központi idegrendszert, de ellentétben a legtöbbel, nem lehet meg- vagy rászokni. A koffeinnel ellentétben nyugodt alvást biztosít. Kellemes, nem erős vizelethajtó, ellazítja a periferikus ereket, anélkül, hogy erősen hatna az agy hátsó gerincvelőhöz csatlakozó részére és a szívre, amit néhány xantin megtesz. Azt is tudjuk, hogy javítja a szellemi képességeket, a tipikus utóhatás, a depresszió jelentkezése nélkül.


A mate kémiai tulajdonságaiban hasonlít a zöld teához, de annál táplálóbb. Jelentős mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat (káliumot, nátriumot, mangánt, magnéziumot) és vitaminokat (A-, B1-, B2- és C-vitamint, valamint riboflavint). 11 féle polifenolt tartalmaz, melyek erős antioxidáns hatásúak.


A mate hat…


…az idegrendszerre...

Úgy működik, mint egy szabályzó: serkenti a fáradt idegrendszert, illetve megnyugtatja a túl izgatottat. A MATE hatásaira vonatkozó tudásunk egyelőre korlátozott, és a megfigyelések csak a magatartás-változásokra irányultak. Eszerint a vitalitás és a koncentráló készség nőtt, csökkent az idegességre, izgalomra és aggódásra való hajlam, a szellemi és fizikai fáradtság. Főleg depresszió esetén hatásos hangulatjavító. Ez persze lehet közvetlen vagy közvetett eredménye a megnövekedett energiamennyiségnek.


…a gyomorra és a bélrendszerre...

Az eredmények az emésztés azonnali jelentős javulásáról, a sérült, beteg gyomor- és bélszövetek felépüléséről tanúskodnak. Az alkalmi vagy krónikus székrekedés könnyedén megszüntethető a MATE fogyasztásával. Úgy tűnik a MATE főleg a béltartalom fellazításával éri el hatását, de egy bizonyos mértékig serkenti a belek normális mozgását is.


... a szívre…

Sokféle szívpanaszt előztek meg a MATE fogyasztása által, mert biztosítja a szív működéséhez szükséges tápanyagok nagy részét. Ezen felül növeli a szív oxigén-ellátottságát, főleg stressz vagy testedzés idején.


…az anyagcserére...

A MATE a testépítők és minden testmozgást végző kedvenc itala lett. Az anyagcserére gyakorolt hatásai közül említésre méltó, hogy testmozgás közben fenntartja a szénhidrátok lebontását. Ez több kalória elégetését eredményezi, növeli a vérkeringés hatékonyságát és hátráltatja a tejsavak felszaporodását, vagyis az izomlázat. Németországban általános fogyasztószerként is igen népszerű.


…az immunrendszerre...

A dél-amerikai irodalomban visszatérő megállapítás, hogy a MATE erősíti a szervezet immunreakcióit és növeli a betegségekkel szembeni természetes ellenálló képességet. Ez gyors gyógyulást és felépülést eredményez.


Hogyan készítsük el?


A teát forró (70°C) vízzel öntsük le, és általában öt percig hagyjuk állni, majd szűrjük le. A mate teának üdítő, kicsit kesernyés íze van. A növény 196 különböző illó kémiai anyaga közül 144 a teában is megtalálható. Tetszés szerint ízesíthető: cukorral, mézzel, tejjel, nyáron gyümölcslevekkel.

476. Kiss Ildikó (válaszként erre: 471. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 16. 13:00

én 2 napja nem alszok jól, olyan erős ez az esős front hogy csuda

tegnap még jég is esett nálunk

475. Kiss Ildikó (válaszként erre: 469. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 16. 12:59

Szia! Üdvözöllek :-)))

Jól mondtad: máté

2010. ápr. 15. 23:25
Kínai teából fogyasztottam már méregtelenítőt, az nem volt olyan rossz, de jó sem... Annál a P..w..k gyümölcsteái finomabbak...
473. Katinkaboszi (válaszként erre: 470. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 15. 23:16
úgy gondoltam, hogy bekóborlok ide, mert imádom a teák, kávék illatát :)
472. Katinkaboszi (válaszként erre: 469. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 15. 23:15

szia itt is :)


hát olyan zöld ízű :)


komoly, mintha a rétről szedtél volna össze füvet és leforrázod, de citrommal egészen finom :)


magyarul Máté, mert szent Mátéról kapta a nevét, hogy miért nem tudom :)


itt Kisildi a szakértő :)))

471. Katinkaboszi (válaszként erre: 467. - Kiss Ildikó)
2010. ápr. 15. 23:13

nekem a legjobb altató még eddig a langyos, meleg, mézes tej volt :)


a galagonyát nem próbáltam, pedig aranyos vers is van róla :)

470. d4464aaf8a (válaszként erre: 459. - Kiss Ildikó)
2010. ápr. 15. 22:55

Én vettem már fehér teát, a P...W..ktől, de nem egy nagy dobás...


Annál sokkal finomabbak a régebbi gyümölcsteái, és az eper a favorit nálunk...

2010. ápr. 15. 22:53

Milyen ez a Mate tea?? ÉN is vettem, de még nem kóstoltam...


Meg Máté, vagy Mate?, - Hogyan kell kiejteni??

2010. ápr. 15. 22:52
délután és este, de különösen este a teaital lehetőség szerint már valamilyen gyógynövényből: bodzavirág, csipkebogyó, citromfű, vagy valódi gyümölcsökből készüljön
467. Kiss Ildikó (válaszként erre: 444. - 1fb0dcbfc6)
2010. ápr. 15. 22:49

Vannak olyan növények is, melyeknek főzete kifejezetten nyugtató hatású

citromfű, levendulavirág, galagonya virágos hajtása

lefekvés előtti fogyasztása elősegíti a zavartalanabb alvást.

466. Katinkaboszi (válaszként erre: 465. - Kiss Ildikó)
2010. ápr. 15. 22:43

hát ez nagyon jó :)


sok dolgot már tudtam és így csinálom, de 7végén mindig finom angol teát iszunk reggelre, részemről tejjel, de utólag öntöm bele,

kipróbálom másként is :)


már úgy is készítettem, hogy egy teás csészényi tejet felforraltam és abba tettem a teafiltert,

húúú nagyon finom úgy is :)

2010. ápr. 15. 22:35

A teafőzés szabályai


1. légmentesen záródó üvegben tartsuk a teafüvet (fémdobozba csak csomagolóanyagával együtt állítsuk)

2. idegen illatokkal, nedvességgel és meleggel ne érintkezzen tárolás közben

3. a teáskanna: anyaga égetett agyag, porcelán vagy üveg legyen, ezek jól tartják a hőt. A kannát fel kell melegíteni, hogy a teafűre öntött víz minél tovább forrponton maradjon

4. a teafüvet ne érintsük ujjal, mindig csak kanállal vegyük ki az üvegből

5. 200 ml vízhez egy csapott kávéskanál teafű kell (1,5-2 g)

6. a víz forralásához olyan edényt használjunk, amiben csak vizet forralunk

7. ne használjunk a forrázáshoz állott vizet

8. mindig a felforrt vizet öntsük a teára és ne fordítva, majd fedővel zárjuk le (a tealevelet és a vizet sohasem szabad együtt forralni)

9. áztatási idő - kínai tea 5 perc se több, se kevesebb indiai - kínai keverék 4 perc tiszta indiai 3 perc

10. a legélvezetesebb ital nyáron lehűtve a darjeelingi és a ceyloni tea

11. az igazi teaélvezők a teát nem ízesítik semmivel

12. az indiai tea zamata még jobban érvényre jut tejjel ízesítve

13. először a tejet öntsük a csésze aljára, mert így könnyebben keveredik össze, fordítva a kicsapódó csersav elszínezi a csészét

464. Kiss Ildikó (válaszként erre: 463. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 15. 22:33
már alig várom hogy kipróbálhassam :-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook