Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szégyenérzet önmagammal kapcsolatban fórum

Szégyenérzet önmagammal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2019. márc. 29. 11:07

Szia,


hogy saját lényemet, önmagamat szégyellem, vagyis nem egy cselekedet vagy egy helyzet miatt érzek szégyent, hanem szinte folyamatosan megélem, mondjuk mint a bűntudatot. Pl. egy társaságban nem merek nagyon beszélgetni, kezdeményezni, mert mély szégyenérzést élek meg önmagammal kapcsolatban, hogy nekem nincs jogom hozzá, hogy nyissak vagy ilyesmi. Tehát sok mindenben lekorlátol a döntéseimet illetően is ez az érzés.

3. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Pescara93)
2019. márc. 29. 11:02

Mi történt az önbecsüléseddel?

Mindig így volt?

Hány éves vagy? Család?

2019. márc. 29. 10:54

Szia!


Mit értesz az alatt, hogy "aki vagyok"?

2019. márc. 29. 10:44
Nem tudom ki hogyan áll ehhez a témához én meglehetősen rosszul. Szégyellem azt aki vagyok, szégyellem magamat és abban az értelemben, hogy bármit is tennék vagy mondanék. Tehát nem egy helyzet miatt, hanem úgy ámblokk a lényemet szégyellem. Nagyon rossz, mert teljesen felemészt, ezért nem merek nyitni igazán mások felé. Akinek sikerült ilyesmin túljutnia hogyan küzdött meg vele? Milyen tippeket tudnátok ehhez adni? Előre is köszi!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook