Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szegény szurikáta :( fórum

Szegény szurikáta :( (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
193. Nyamitörp (válaszként erre: 189. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 22:24
És a tanár miért nem ment oda és vette ki a botot a gyerek kezéből? Nem azt mondom ezzel, hogy a gyerek nem hibás, mert az, de ezek szerint a tanárnak sem volt olyan fontos, hogy megakadályozza, hogy a gyerek bántsa azt a kis állatot.
192. loch ness (válaszként erre: 185. - Michelle.r)
2018. máj. 16. 22:21
Azért mintha neki magának is lenne része abban, hogy trauma érte... Ha nem önmagát sajnálja, hanem szembenéz azzal, amit tett, fel fogja tudni dolgozni. Ha életre szóló marad az "élmény", az csak jó, mert kétszer is meggondolja ezután, mit tesz. Optimális esetben... Mert ha nem törődik az egésszel, akkor viszont trauma sem érte, mert nem annak fogja fel. Akárhogy ragozzuk, igaza van a vadaspark igazgatójának: a természet és a másik élet tiszteletére meg kell tanítani a gyerekeket, és arra is, hogy felelősséget vállaljanak a tetteikért (a második részét én tettem hozzá, de látom, többen is úgy gondolják).
191. 35341ab13d (válaszként erre: 187. - Loch ness)
2018. máj. 16. 22:19
Azért áljunk meg nem vagy ott sem senki, nem tudhatjuk mit tettek a szülei, én is remélem hogy nagyon helyre rakták és pl eltiltották 1 hónapra tv-től meg géptől minimum, persze lehet semmitse kapott...
190. 35341ab13d (válaszként erre: 186. - Michelle.r)
2018. máj. 16. 22:17
Itt a hoxán ennek nyoma sincs, a véleményét meg bárki le írhatja amíg nem sérti a törvényt. (itt semmi hasonlót nem láttam)
189. 35341ab13d (válaszként erre: 185. - Michelle.r)
2018. máj. 16. 22:16
Miért is ugrálgatott, mikor a tanárok rászoltak TÖBBSZÖR?
188. loch ness (válaszként erre: 186. - Michelle.r)
2018. máj. 16. 22:15

Azt írtam, hogy az nem lincshangulat, hogy azt követeljük, hogy a gyerek kapjon megfelelő büntetést, tanuljon felelősséget vállalni a tetteiért. Ez normális. A valódi lincshangulat ugyanolyan elítélendő, mint az, amit a gyerek tett. Aki lincselni akar, ugyanannak a tiszteletnek és szeretetnek a hiányát mutatja fel, amit számonkér a gyerekben. Jogosan kéri számon, de akkor kérje számon magától is.


Most nem szeretnék hosszasan fejtegetni az állatkertek létjogosultságáról, fáradt vagyok. Érdemes elolvasni, mit ír erről a budapesti vagy a nyíregyházi állatkert. A fajtamentés (kihalás szélén álló fajok megmentése, az egyedek szaporítása, hogy egyszer majd a természetbe is visszaengedhessék őket) az egyik legfontosabb feladatuk. Kutatják a viselkedésüket, igényeiket, ezzel is segítik a vadon élő fajtársaik életének megértését és ezzel a védelmüket. Bemutatják és közel hozzák a látogatókhoz a távoli országok, földrészek állatvilágát, ezzel személyes érintettséget is váltanak ki, az emberek jobban figyelemmel kísérik és jobban sajátjuknak tekintik az állatok sorsát (ami szorosan összefügg a miénkkel, még ha messzi földrészeken is élnek). Azonkívül olyan állatokat is láthatunk, amelyeket másképp talán soha; mostanában nagy hangsúlyt fektetnek rá, hogy megfelelő körülmények között tartsák az állatokat, és a fogságban született állat, ha jól érzi magát a helyén, megfelelő ételt kap és igényének megfelelően mozoghat, akkor nem szenved. Sok megsebesült, megcsonkult vadmadár is odakerül az állatkertbe, ott gondozzák, gyógyítják, és ha nem elengedhető, akkor félig szabadon ott élheti tovább az életét. Dióhéjban ennyi, de még sok mindent hozzá lehetne tenni.

187. loch ness (válaszként erre: 183. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 22:05

Mostanában nagyon sokszor tapasztalom, hogy az van felháborodva, aki valami bajt okozott vagy bunkón viselkedett... Úgyhogy persze, hogy az állatpark a hibás... Meg a szurikáta, mert éppen ott volt, ahol volt a kifutóban... Vagy azért, mert épp vemhes volt... Csak a szegény kicsi ártatlan gyerek nem hibás, ő csak a körülmények áldozata... De ha mondjuk kővel töri be egy kirakat üvegét, vagy lop egy boltból, rögtön elviszik a javítóba, pedig csak tárgyakról van szó. Ezt a ballépését meg valószínűleg megússza.


Nem azért, de ha én hülyeségből, engedetlenségből egy állat halálát okoztam volna gyerekkoromban, akkor nem tettem volna zsebre, amit a szüleimtől kaptam volna. És igazuk is lett volna.

186. michelle.r (válaszként erre: 184. - Loch ness)
2018. máj. 16. 22:03

Akkor avass be légy szíves, hogy miért van szükség állatkertre. Feszültem figyelek ;)

Úgy értem azon túl, vasárnap délutáni programként ketrecbe zárt gepárdokat és zsiráfokat tudjunk nézegetni.


Igen, viselje a következményeit, leírtam, azt látnám jónak, ha önkéntes munkát vállalna a vadasparkban. De igen, van lincshangulat, olvass más fórumokat is, van akit a fejét akarja szétverni a betonon.

185. michelle.r (válaszként erre: 182. - PöttyösPanka)
2018. máj. 16. 22:00
Aha, bibis lett az ujja. Meg lehet, hogy életre szóló trauma érte. Nem gondolom, hogy ha bárki kezétől egy állat meghal, az füttyent egyet, és átkapcsol egy másik csatornára.
184. loch ness (válaszként erre: 178. - Michelle.r)
2018. máj. 16. 21:58

Az a baj, hogy rengetegen nem tudják, miért van szükség állatkertekre (mert nagyon is szükség van rájuk, több okból), mégis kinyilatkoztatják, hogy nem kell.


Itt pedig nem arról van szó, hogy többre tartunk egy állatot, mint egy gyereket, hanem arról, hogy egy gyerek emberhez méltatlan viselkedése miatt elpusztult egy állat. És senki ne jöjjön nekem egy 11 éves gyerekre, hogy jaj, a kis ártatlan... Ha sorozatban nem hallgatott a felnőttekre, nem vette figyelembe a biztonsági előírásokat, akkor viselje a következményét, tanuljon felelősséget, ha már eddig nem tanult. És ez nem lincshangulat, hanem alapvető igény, ami a gyerek személyiségét is szolgálná.

183. 35341ab13d (válaszként erre: 182. - PöttyösPanka)
2018. máj. 16. 18:20
Igen és persze az álélat park a hibás.... ! :(
182. PöttyösPanka (válaszként erre: 163. - Malacbefőtt)
2018. máj. 16. 18:19

"Sokat elmond, hogy manapság egy állatot többre tartanak, mint egy gyereket."


Hát igen. Az az állat elpusztult a leendő kicsinyevel együtt, a gyereknek - istenem segíts - bibis lett az ujja. És erre ez a sok gyalázatos még az állatot sajnálja. Felháborító!

181. 35341ab13d (válaszként erre: 180. - 31bc25d879)
2018. máj. 16. 18:02
Elvileg teljesen jól, olvasd el a cikket amit linkeltem.(nem az apukásat, a másikat)
2018. máj. 16. 17:52

Hogy van a kisfiú?

Tudja valaki?

179. 35341ab13d (válaszként erre: 177. - Michelle.r)
2018. máj. 16. 17:51
Bocsi, de ebben a fórumban senki nem írt ilyet, ha igazK a portálok cikkei és a közösségin elszabadultak az indulatok ilyen irányba az már tényleg gáz....
178. michelle.r (válaszként erre: 157. - Trapiti)
2018. máj. 16. 17:49

Egyetértek. Semmi szükség az állatkertekre.


Amit a szabályok betartásáról írtál, azzal is mélységesen egyet tudok érteni.

177. michelle.r (válaszként erre: 155. - _Berry_)
2018. máj. 16. 17:45
Igen, ezt kellett volna. Könyörgöm, egy 11 éves gyerekről beszélünk. Felelőtlen volt, és igen, nagyon sajnálatos, hogy meghalt egy állat. Legyen büntetés, de ne olyan, ami egy életre megnyomorítja, hanem olyan, amiből tanulhat. Ő is, és más gyerekek is, hogy ez többé ne forduljon elő. De azért megnyúzni, meg agyonverni ne akarjuk már szerencsétlen kölyköt.
2018. máj. 16. 17:45

[link]



Az apuka nyilatkozata teljes egésszében,,, no komment :(

175. 35341ab13d (válaszként erre: 171. - PöttyösPanka)
2018. máj. 16. 16:40
Igen a véleményét mindenki elmondhatja és itt aztán valóban nincs semmi rossz le írva...
2018. máj. 16. 16:37
A médiák írásaiból mindig gyököt kell vonni.
173. malacbefőtt (válaszként erre: 170. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 16:32

A véleménnyel önmagában nincs bajom. De a mérlegeléssel annál jobban. Lassan eljutottunk a 21.században oda, hogy a gyereket odáig süllyesztettük mint egy tömeggyilkost. Közben azért felteszük magunkban a kérdést, hogy normális ez? Mert lehet erről hónapokig tartó vitát rendezni, gyülőlni a gyereket sőt a családtagokat, csak változtatni a történteken nem fog semmit.

Az állatvédőket viszont tiszteletben tartom, persze az igazi állatvédőket, akik mennek a helyszínekre, kampányolnak, peticíókat indítanak. De akik otthonról a gép előtt a fotelból ítélkeznek...

172. PöttyösPanka (válaszként erre: 170. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 16:21
Divat állatvédő, és lincshangulatú csürhe.
171. PöttyösPanka (válaszként erre: 157. - Trapiti)
2018. máj. 16. 16:20
Kik és mit művelnek a gyerekkel és a családjával? Az, hogy mi itt elmondjuk a véleményünket, nem bántja őket, hiszen nem küldtünk nekik gyűlölködő vagy fenyegető üzeneteket, de szerintem még a fórumot sem olvassák. Azt sem tudom, kik ők, és nem is érdekel, de azért van véleményem az esetről. Ahogy olvastam a hozzászólásokat, senki sem akart itt lincselni, kivéve egy-két vélhetően szarkatikusnak szánt írást. A legkomolyabb konkrét büntetésfelelvetés az volt, hogy menjen nyári munkára a gyerek a vadasparkba. Ez azért messze van a felkoncolástól. A legtöbben azzal is egyetértenek, hogy a felnőtteknek van a legnagyobb felelőssége a történtekben. Tehát nem értem, mit tartasz olyan szánalmasnak. Bár az állatkertek rengeteget tesznek a veszélyeztetett fajok megmentéséért, de a tevékenységük igen sokba kerül, tehát muszáj sziplán mutogatás céljából is tartaniuk állatokat, hogy a jegyek eladásából befolyt összegből finanszírozni tudják a saját működésüket. Az ott dolgozók meg tényleg szakemberek, és értenek az állatokhoz. Egyedül abban hibáztak, hogy lebecsülték az emberi hülyeséget.
170. 35341ab13d (válaszként erre: 169. - Malacbefőtt)
2018. máj. 16. 16:05
Ahha, szóval, igtt mindenki divat állatvédő... mert épp véleménye van..
169. malacbefőtt (válaszként erre: 166. - _Berry_)
2018. máj. 16. 16:02
Igazából, manapság kicsit túllihegik néhányan a nagyon állatvédő, főleg otthonról ítélkező divat állatvédők szerepét.
168. loch ness (válaszként erre: 167. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 15:50
Megint kezdődik, hogy nem lehet tudni, mi történt... A média sokszor csak arra jó, hogy indulatokat gerjesszen, de tárgyilagos tájékoztatást nem ad.
167. 35341ab13d (válaszként erre: 165. - Loch ness)
2018. máj. 16. 15:46
a park igazgatója máshol azt nyilatkozta a szülők bocsánatot kértek.
166. _Berry_ (válaszként erre: 163. - Malacbefőtt)
2018. máj. 16. 15:44
Itt nem arról van szó, hogy egy állat több lenne, mint egy gyerek, hanem arról, hogy ez a szabályokat nélkülöző, makacs, agresszív viselkedés vezet oda, hogy később már az embertársaival is így fog viselkedni, hiszen sajnos sokszor nagyobb gyerekek a kisebb gyerekeket is pont ugyanígy zaklatják.
165. loch ness (válaszként erre: 164. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 15:43
Az oké, hogy árnyalja, és a valóságosnál rosszabb helyzetet ferdítő változatokat tisztába teszi, de azért álljon meg a menet: még ő teszi felelőssé az állatparkot? Leginkább azt kellett volna tennie a helyzet leírása után, hogy szívből bocsánatot kér a gyerek nevében is. Attól, hogy a többi gyerek is lehetetlenül viselkedett, nem mentheti fel a sajátját. Mondjuk tényleg el kellene magyarázni - nem csak nekik, hanem minden gyereknek -, hogy az állat nem tárgy, hanem tekintettel kell lenni rá, de ha ki volt írva és még szóltak is nekik, akkor nem kell mentegetni. És főleg nem másra hárítani a felelősséget.
2018. máj. 16. 15:17

[link]



Megszólalt a szurikátát földhöz vágó gyerek apja, árnyalta a történetet

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook