Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szegény szurikáta :( fórum

Szegény szurikáta :( (beszélgetős fórum)


2018. máj. 15. 12:08

Na ezt még leírom. Tavaly nyáron - őszintén nem tudom már hol volt - nagy tó, teknősök. Két gyerek, 8-10 évesek lehettek, kiszedték a teknőst a tóból, és gyakorlatilag kisautóként játszottak vele. Unoka közel ment, érdekelte a dolog, de nem tetszett neki, visszajött, szólt az anyjának.


A lányom odament, mondta, hagyjátok szegényt, ez élőlény, nem játék. A gyerekek kissé megszeppentek, hagyták volna a teknőst, na de jött anyu, és elkezdett üvölözni a lányommal, hogy mit képzel, hogy rászól a csemetéire.

42. loch ness (válaszként erre: 41. - Selena78)
2018. máj. 15. 12:03

Persze, hogy nem nyúlnék be. De valamit félreérthettél, mert én az előbb egy hozzászólásra válaszoltam, amiben azt kérdezték, hogy ilyenkor nem az-e a reflex, hogy az ember kirántja a kezét. Erre írtam, hogy szerintem ebben az esetben nem, hanem a lerázás.


Az, hogy ez ember értelmes lény, mostanában sajnos tényleg elég naiv elképzelés... De ha valaki rácsokkal, korlátokkal és figyelmeztető táblákkal biztonságosan elzár egy veszélyes állatot, akkor az ő részét megtette, a többi már a látogató felelőssége. A saját hülyeségétől nem tudja megvédeni a látogatót. Szóval egyetértek veled.

41. selena78 (válaszként erre: 39. - Loch ness)
2018. máj. 15. 11:54

Én itt sok helyen olvastam, hogy az állatkert igazgatója a hibás, mert miért nem volt sűrű drótháló, miért nem volt üvegfal, miért lehetett egyáltalán benyúlni.


A mai állatkertek sokkal lazábbak. Csak nagyon veszélyes állatokat zárnak el annyira, hogy ha akarsz sem tudsz odanyúlni. A szurikáta nem ez a kategória.


Mert feltételezik, hogy az ember értelmes lény. Lehet rossz az elképzelés.


Ami azt illeti, a tigrisekhez is be lehet nyúlni. Az ő feje nem fér ki, az én karom befér. Te benyúlnál?

40. selena78 (válaszként erre: 38. - Loch ness)
2018. máj. 15. 11:42
Az volt. A szenzációhajhész címekkel ellentétben a gepárdok nem támadtak, csak simán elzavarták őket a területükről. Ha támadtak volna, nem érnek vissza a kocsihoz.
39. loch ness (válaszként erre: 20. - 403c839538)
2018. máj. 15. 11:41
Szerintem ilyen esetben az lehet a reflex, hogy az ember megpróbálja lerázni a kezéről azt, ami a fájdalmat okozza. Elég rémisztő lehet, hogy egy megvadult szurikáta harapja az ember kezét. De nem is ez a lényeg, hanem hogy megtörténhetett. Ha nem nyúl be, akkor nem is kellett volna megszabadulni tőle, mert nem is harapott volna...
38. loch ness (válaszként erre: 36. - Loch ness)
2018. máj. 15. 11:29
Közben megnéztem. Szerintem baromi szerencséjük volt, mert amennyire meg tudtam ítélni, a gepárdok nem támadtak, csak fenyegetőztek, mert beléptek a területükre. Hát, a szafaripark és az állatkert meglátogatásának is van egy minimális kultúrája... Lassan itt is ki kell írni mindent: kérjük, ne szálljon ki, mert a vadállatoknak karma és foga van, és adott estben használják is azt a látogatókon, ha alkalmat adunk nekik...
2018. máj. 15. 11:24
Nemrég volt az is, amikor a kisfiú beesett a gorillához. Ki is lőtték szegényt. Nem tudom, hogy történt, de a szülőket nagyon felelősségre kellene vonni kiskorú veszélyeztetése miatt.
36. loch ness (válaszként erre: 35. - Selena78)
2018. máj. 15. 11:22
Jaj... És mi történt?
35. selena78 (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2018. máj. 15. 11:21

Mondjuk, kiírás nélkül is kellene tudni, hogy vadállatot nem simogatunk. Akármennyire cuki. Vagy mondjam azt, hogy meg kellene tanítani erre a gyereket? Gyereket?


Nem láttátok a minap a hírekben, hogy egy holland szafari parkban - ahol szintén ki volt írva jó néhány nyelven, hogy nem szabad kiszállni az autóból - (tényleg ki kell írni?) egy család lazán kiszállt, anyu felvette a kisgyerekét a karjába, és szépen elsétáltak a heverésző gepárdok közé, mert de cuki cicák.


Na azok felnőttek voltak.

2018. máj. 15. 11:21
jav. ott lennék, ahol a part szakad = ott LENNÉNK, ahol a part szakad.
33. loch ness (válaszként erre: 30. - Ellacica)
2018. máj. 15. 11:20

Nem kell felmenteni senkit, ő se azt írta, csak azt, hogy ne keressünk bűnbakot. Mert hibás a gyerek, hibásak a szülők, hibás a társadalom, hogy ilyenné vált a világ, ilyenné vált a nevelés. A konkrét esetben igenis felelősségre kell vonni a felelősöket, csak ez az általános helyzetet nem oldja meg, azért is hívott továbbgondolásra mindenkit. Ha lincshangulat alakul ki, és mindenki elmondja, mit csinálna a gyerekkel, akkor pont azt a tiszteletet csúfoljuk meg, amit hiányolunk, és aminek a nevében felszólalunk.


Egyébként biztos vagyok benne, hogy az igazgató ezt valóban így gondolja. Hogy közben mit érez, az más kérdés. Pontosan ezt tanulják meg mostanában kevesen, hogy túlnézzenek az érzéseiken, és azt nézzék, mi a helyes, mi az, ami előremutató. Ezt kell az emberek elé tárni, nem azt, hogy siratja a számára kedves kis állatot (pedig biztosan megteszi), és ösztönből mit tenne a gyerekkel. Én is megtépném szívesen, ha az érzéseimre hallgatok, de mi lenne jobb attól? Csak a gyűlölet növekedne bennem is és körülöttem is. A gyűlölet pedig öl, és akkor ott lennék, ahol a part szakad.

32. michelle.r (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2018. máj. 15. 11:12

Csak egyetérteni tudok ezzel. Remélem, nem csak elmagyarázzák neki, hanem kap egy akkora fegyelmit, és igazgatói megrovást, hogy egy életre megjegyzi, hogy egy élőlény az életetét vesztette az ő vagánykodása miatt.


A szüllőkkel pedig kártérítést fizettetnék.

31. ab3619a9cd (válaszként erre: 30. - Ellacica)
2018. máj. 15. 11:09

Egy 11 éves fiú volt.

Pátyolgatni??Büntetés büntetés hátán!Minimum igazgatói intő,bár én szigorú felügyelet alatt simán elküldeném egy hét állatgondozásra... korától függetlenül!

Tanulja csak meg,hogy a tetteinknek vannak következményei,teljesen mindegy hány éves!

30. Ellacica (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2018. máj. 15. 11:07

Valóban nagyon emberi, hogy ezt mondja,de szerintem ne mentsünk fel senkit a felelősségre vonás alól!

Ötödikes volt a gyerek, most ezt nem nagyon tudom, de akkor kb. 10-11 éves lehet! Igen is meg kell büntetni, nem pedig pátyolgatni, hogy nem baj az, baleset volt!

29. ab3619a9cd (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2018. máj. 15. 11:06

Én is olvastam a Memento-t.


De levették fészbúkról..

28. csgybzs (válaszként erre: 27. - PöttyösPanka)
2018. máj. 15. 11:01
Nem hát. Valószínűleg inkább a gyereket verdesné földhöz legszívesebben. Aki sok időt tölt el cuki, minden gonoszságtól és idiotizmustól mentes élőlények között, még nehezebben tolerálja a mai viselkedésformákat.
27. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2018. máj. 15. 10:58
Nagyon korrekt, hogy ezt nyilatkozta, de felteszem magában nem ezt gondolja ő sem.
2018. máj. 15. 10:53
Megnéztem: ez egy kézzel nevelt, tehát nagyon szelíd szurikáta volt. Külön kitáblázták, hogy most vemhes, és ne nyúljanak be hozzá, mert ilyenkor megváltozik a viselkedése és haraphat. Szóval csak a hülye nem látta, hogy mennyire nem szabad benyúlni... Az igazgató írt egy nyílt levelet, és azt kérte, ne keressen senki bűnbakot, csak mindenki gondolkozzon el, nem kellene-e több időt szánnia a gyerekére, hogy megtanítsa arra, amire kell, és ne történjenek ilyen tragédiák. Ez egy igazi EMBER lehet ez az igazgató, mert nem csak kár érte őt és az intézményt, hanem azt a kis állatot is elvesztette, amelyet ő nevelt fel, mert az anyja nem gondoskodott róla. Mégis így nyilatkozott.
25. 403c839538 (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2018. máj. 15. 10:50

És amikor felgyújtották a kis sünit?


Én a szülőket hibáztatom, miattuk van ez a sok degenerált hülyegyerek, vagy a megfelelő nevelés hiányzik, vagy képtelenek belátni, hogy nem feltétlenül kellene mindenkinek szaporodni - ha mégis kényszert érez, legalább gondoskodna arról, hogy az utód ne legyen káros más élőlényekre és a környezetére.

2018. máj. 15. 10:47

Gondolom, ijedtében lerázhatta magáról, és túl erősre sikerült a mozdulat, valószínűleg ezt jelenthette a földhöz csapás. Az ember ijedtében és fájdalmában nem mindig tudja kontrollálni, mit csinál. Viszont az, hogy benyúlt, az ebben az esetben botrányos és nagyon nagy baj és felelőtlenség. Nem csak az élőlények tiszteletére nem nevelik a gyerekeket, hanem arra sem, hogy ha mondanak nekik valamit, akkor tartsák magukat hozzá. Remélem, hogy a gyereket nagyon megbüntetik, és az iskola is jókora pénzbüntetést kap, csak hogy érezzék a dolog súlyát. A szülőket meg kötelezzék a szurikáta eszmei értékének megfizetésére. A legnagyobb baj az, hogy sok ilyen felelőtlenség, fegyelmezetlenség történik, csak sokból nem lesz tragédia (szerencsére), és nem érzik a dolog súlyát. Most legalább ezt kellene éreztetni, nem csak az érintett gyerekkel és iskolával, hanem ezen keresztül az egész társadalommal is.


Közben látom, nagyjából mindenki ezt gondolja... Akkor még talán nincs veszve minden.

23. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - 403c839538)
2018. máj. 15. 10:22
Veszélyhelyzetben a primitív "menekülj vagy harcolj" reflex jön elő az emberből. Úgy látszik, nála az utóbbi a domináns. Mint abban a kandikamerás átverésben, ahol elsötétül a lift, és megjelenik egy szellemszerű, ijesztő kislány. A legtöbb ember menekülni próbál, de volt egy férfi, aki reflexből lerúgta a kislányt.
2018. máj. 15. 10:19

Kártérítési pert indítanék azonnali hatállyal!


Szabályt szegett,állatot ölt!


Azért mert gyerek,rá is vonatkoznak a szabályok és vannak szülei akik perkálhatnak!

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Böce)
2018. máj. 15. 10:18
Valamint kutyuson és cicuson kívül nem látott még állatot közelről, tehát honnan is tudhatná, hogy veszélyes lehet. A tamagotchija sosem harapta meg. A csirke meg műanyag fólián terem.
2018. máj. 15. 10:16

Én azt nem értem, hogy hogyan tudta földhöz csapni szerencsétlen állatot?

(Nem tudom rendesen vizualizálni az eseményt, mert még sosem voltam állatkertben.)

Nem az az első reflex, hogy próbálja kihúzni a kezét onnan, ahova benyúlt?

19. Böce (válaszként erre: 17. - Ellacica)
2018. máj. 15. 10:09

Azt még csak meg tudom érteni, hogy mikor megharapta az állat, ijedtében, reflexből lerázta a kezéről.


Azt nem tudom megérteni, hogy mi a francnak nyúlt be? Nyilván ki is van írva, meg el is mondták nekik, hogy mit szabad és mit nem!


De ugye tojtak rá, mert otthon nincsenek nevelve, és azt hiszik, nekik mindent szabad.

2018. máj. 15. 10:07
Amúgy most olvasom, hogy a gyerek már felsős iskolás volt? Akkor bizony a gyerek a leghibásabb. Ha már EQ-ja nincs, olvasni tudott már.....
2018. máj. 15. 10:06
Nekem emlékeim szerint soha nem kellett elmondani, hogy "ja kislányom, az állatokat nem szabad a földhöz vágni"! Valahogy ez természetes volt számomra és én igen is hibáztatom a gyereket is! Mert érzelmi intelligenciája 0! Lehet hogy megviselte a dolog? Hát remélem is!
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Böce)
2018. máj. 15. 10:01
:)
15. Böce (válaszként erre: 14. - Csgybzs)
2018. máj. 15. 10:00
:D Meglehet. De szebb lenne a világ :-)
14. csgybzs (válaszként erre: 13. - Böce)
2018. máj. 15. 09:56
Kevés maradna...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook