Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szegény szurikáta :( fórum

Szegény szurikáta :( (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
223. michelle.r (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2018. máj. 17. 10:01

Egyetértek. Nem az állatokat kell idehozni bemutatni. Aki látni akarja őket, és megteheti, utazzon el hozzájuk ;) A többiek nézegessék videókról, természetfilmekben, vagy képekről ;)

Szmájlizgatok, de halál komolyan így gondolom.

222. PöttyösPanka (válaszként erre: 221. - Csgybzs)
2018. máj. 17. 09:44
Rendben, hagyjuk abba itt.
221. csgybzs (válaszként erre: 220. - PöttyösPanka)
2018. máj. 17. 09:35
Teljesen eltérő véleményem van erről, nem is akarok belemenni, sem offolni a fórumot.
220. PöttyösPanka (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2018. máj. 17. 09:31

Mint írtam, az állatkertnek is fenn kell tartania magát, tehát pénzért cserében mutogatnak nem kihalás szélén álló állatokat, hogy a befolyt összegből tudják finanszírozni az állatmentő tevékenységüket.


Amiket írsz, azt mindenki tudja. Mindenki tudja, hogy mit kellene tenni, de ők legalább tesznek is valamit. Nem tudnak hatalmas rezervátumokat létesíteni, hogy megvédjék ezeket a fajokat, de megteszik, ami tőlük telhető. Bár vicces lenne, ha fél Magyarországot kitelepítenék, hogy meglegyen az általad hiányolt hatalmas rezervátum a kerecsensólyom és rákosi vipera számára. Ezen kívül az állatkertek nagy hangsúlyt fektetnek a tájékoztatásra, csak venni kellene a fáradságot, és elolvasni az állatok mellett kitett tájékoztatókat. Igenis nagy szerepe van az állatvédelemben az elkövetkezendő generációk tájékoztatásának. Nagyon sok gyerek (és felnőtt is) itt hall először számos veszélyeztetett fajról, és azok kilátástalan helyzetéről. Van, aki amíg nem járt az állatkertben, azt hiszi, hogy csak a szavannák állatai érintettek, mert azok kapnak nagyobb hírverést, miközben itthon is van elég védett faj.


Amúgy az állatkertben a legtöbb állatnak nincs rossz helye. Megfelelően táplálják őket, nincsenek kitéve ragadozóknak, betegségeknek. Szem előtt tartják az igényeiket. Pl. a fókák látványos egzecíroztatása sem a látogatók szórakoztatására van, hanem, mert azok az állatok igénylik ezeket az ingereket, valamint közben az egészségi állapotukat is felmérik.

219. csgybzs (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2018. máj. 17. 08:50
Jegesmedve a 40 fokban...
218. csgybzs (válaszként erre: 216. - PöttyösPanka)
2018. máj. 17. 08:50

Ugyan már! Az állatkertekben lévő állatok 95%-a messze van a kihalástól. Aki ott van, az is az emberi tevékenysége következménye miatt van ott. Nem állatkertek kellenének, hanem olyan hatalmas rezervátumok, amik érintetlenek, amiben természetes környezetükben élhetnek, ami biztosan megmarad nekik örökre. Be kellene tiltani a hobbivadászatot, a fajok kihalásához vezető termékek gyártását (pl. pálmaolaj), elrettentő méretű büntetést kellene adni az orvvadászoknak és még rengeteg intézkedés van, amivel az állatok életét, életminőségét javítani lehetne és a kihalástól megmenteni őket. És akkor még a nagyobb léptékű klímavédelemről, szemétről, stb-ről nem is írtam, ami globálisan az összes fajt érinti.

Jegesmedve a 40%-ban? Tigris 100m2-en? Milyen fajvédelem ez? A látogató embereknek semmi keresnivalója egy kihalás szélén lévő faj életében.

Semmi szükség ezekre a börtönökre!

217. PöttyösPanka (válaszként erre: 215. - 5c6ba4ad4c)
2018. máj. 17. 06:53
Azt kellene megtanítani a gyerekeknek, hogy csak mert olyan cuki egy állat, attól még az vadállat, és nem arra találták ki, hogy simogassák. Ösztönösen nem az "odanyúlok"-nak kellene jönnie a gyerekből, hanem a távolságot tartok, nehogy veszélyes legyen. Ennyi erővel ha véletlen nem vadasparkba, hanem füvészkertbe vitték volna őket, a gyerek megkóstolta volna a szép, piros bogyót, ami a tiszafán terem, mert az ösztönei azt súgták volna, hogy olyan, mint a málna. De hol vannak itt már az ösztönök?!
216. PöttyösPanka (válaszként erre: 178. - Michelle.r)
2018. máj. 17. 06:48

Látod, nem is tudod, miről beszélsz, csak kinyilatkoztatod a véleményed. Csak azért, mert te semmit sem tudsz az állatkertek szerepéről az állat- és növényvédelem terén, még nem jelenti azt, hogy nincs is. Ahogy csak azért, mert te semmit sem tudsz a kihalás szélén lévő fajokról, attól még bizony nagy veszélyben vannak. (Márciusban gyakorlatilag kihalt a szélesszájú orrszarvú. 1900 óta 400 gerinces faj halt ki a Földön. Ez kicsit több, mint amennyi állatfajt te összesen ismersz.) Voltál már a Fővárosi Állat- és Növénykert Madármentő Állomásán? Tudod, milyen tevékenységet végeznek? Láttad már az ott lábadozó madarakat és más állatokat? Látogatható az állatkert ezen része is, nem csak zsiráfok és az elefántok. Tessék, kezdetnek itt egy cikk, hátha kicsit kiszélesedik a látóköröd:


[link]

2018. máj. 17. 06:44
Ez egy nagyon túllihegett ügy. Sajnálom a szurikátát, meg a hasában lèvőket is, de valahogy úgy tűnik egy szerencsètlen balesetnèl akarnak bűnöst látni egy gyerekben. A gyerek ösztönösen nyúlhatott az állat felè, mert olyan simogstható mèretű egy gyerek szemèvel nèzve. Ha ijedtèben lökte el az is termèszetes reakcio. Meg kellene oldani, hogy ne juthasson testközelbe állat látogatóhoz.
214. PöttyösPanka (válaszként erre: 212. - Nyamitörp)
2018. máj. 17. 06:36
De ez is olyan jellemző, hogy csak mert olyan cuki egy vadidegen kutyája, oda lehet menni, és megsimogatni. Sőt, adni neki egy kis nasit. Eszükbe sem jut, hogy ezzel nagy veszélynek teszik ki azt a szerencsétlen állatot, mivel bármilyen betegséget elkaphat. Nálunk a kisállat piacot használják sokan kisállat simogatónak. Volt már rá példa, hogy kivittük a kiskutyákat, majd az összes olyan beteg lett, hogy néhány el is pusztult. Ezért sem lenne szabad idegen állatokat megsimogatni. Ember és állat kölcsönösen elkaphat egymástól olyan betegségeket, amikre nincs felkészülve a szervezetük.
213. PöttyösPanka (válaszként erre: 185. - Michelle.r)
2018. máj. 17. 06:18
Nehogy már ettől lelki roncs legyen egész életére egy gyerek. Vagy ha igen, akkor mit szóljon az, akit tényleg örök életre szóló trauma ér? Pl. verik a szülei, autóbalesetet szenved, kirabolják, vagy még sok más ezerszer rosszabb dolog. Engem is harapott meg kutya gyerekkoromban. Mindketten túléltük az esetet, és egyikünket sem kellett pszichológushoz vinni. Valahogy akkor sem érzem úgy, hogy ha egy (három) meghalt, egynek meg be kellett kötni az ujját, akkor az utóbbi a nagy áldozat. Még ha egyenlő lett volna küzdelem, de nehogy már egy kb. 1 kilós, bezárt állat komoly veszélyt jelentsen egy értelmes emberre.
212. Nyamitörp (válaszként erre: 210. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 23:56
Annyiból igaza van a cikkírónak, hogy az igazgató hosszan ecsetelte a személyes fájdalmát, ami nyilván tovább gerjesztette az olvasók indulatait. Viszont személyes véleményem, hogy azért az egy korrekt nyilatkozat volt az igazgató részéről. Nekem van egy kis kutyám (alig nagyobb, mint egy szurikáta), aki nem szereti ha simogatják. Többször el kellett már magyaráznom gyerekeknek, szülőknek, felnőtteknek, hogy ne akarják simogatni, mert nem szereti és védekezésképp vicsorog. Még nem harapott meg senkit, de szerintem nem sok választja el őt, főleg, mikor kergetik. Ha belegondolok, hogy velünk történne ugyanez, hát nem biztos, hogy tudnék ilyen nagyvonalú lenni, mint az igazgató, aki elsőre inkább még a tényeket sem írta le, nehogy elharapózzanak az indulatok.
211. Nyamitörp (válaszként erre: 209. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 23:49
Ja én a többi cikkre írtam, hogy uszítanak a gyerek és most már az apuka ellen is.
210. 35341ab13d (válaszként erre: 208. - Nyamitörp)
2018. máj. 16. 23:30
Bár a cikkíró elővette a park igazgatót is,... na itt nem értek egyet a cikkben írtakkal, szerintem teljesen diplomatikusan fogalmazott az igazgató a gyereket NEM felelősségre vonva, bár lehet a netes újság cikk írójának van gyereke, és nyilván átérzi min mehet át apuka és anyuka. (a gyerek nem annyira 11 évesen még gondolom a net től is el van zárva)
209. 35341ab13d (válaszként erre: 208. - Nyamitörp)
2018. máj. 16. 23:26
Én végig olvastam, egyértelműen a gyereket felmenteni akaró írás, viszont nem facebook, hoxa és egyéb kommentelők agyamentségei hanem 1 jól átgondolt rendesen levezetett cikk, elgondokodtató,
208. Nyamitörp (válaszként erre: 206. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 23:23

Én is olvastam ezt, úgy kb. a feléig. Nekem ez magamtól is egyértelmű volt, hogy a védtelen, kiszolgáltatott élőlényeket előbb megsajnálják az emberek.

Roppant érdekes egyébként, hogy tegnap még semmi részletet nem közöltek az ügyben, de mivel sokan tudni vélték nulla információból is, hogy a gyerek egy megátalkodott, lelkiismeret nélküli gyilkos, így ma már pont ilyen sugallatú cikkek születtek. Lehet tesztelik az embereket, hogy hányan fognak ugyanezen pszichológia alapján most meg a gyerek pártjára állni.

2018. máj. 16. 23:20
Az állatsimogatóba a kecskék se bírják egy idő után a kiképzést...Egyértelmű hogy nem kellett volna a gyereknek benyúlkálnia de még jobb lett volna ha nincs is hova benyúlkálnia úgy van kialakítva a szurikáták helye.
2018. máj. 16. 23:14

[link]


Index - Tudomány - Abból tanul a gyerek, ha megdöglik


érdemes elolvasni a pszihológiai hátterét fejtegetik, amiért ugye a netezők ugrottak.

205. Nyamitörp (válaszként erre: 204. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 23:12
Én évente párszor el szoktam menni állatkertbe, legtöbbször a veszprémibe, azért szoktam látni gondozókat, de nem hemzsegnek. Biztos, hogy nincs rá kapacitásuk, hogy figyeljék a látogatókat. Ráadásul egy iskolás csoportnál nem egyszerű kiszűrni, hogy csak hangoskodnak vagy valami rosszat csinálnak. Szerintem joguk lenne rászólni a gyerekre, hiszen, mint gondozónak, az is a feladata, hogy ügyeljen az állatok épségére. Egyébként pont a veszprémi állatkertben van egy olyan "ketrec", hogy maki ösvény. Ide bemehetnek a látogatók és a kis makik között végigmehetsz, de itt is már az ajtóra ki van írva, hogy nem szabad simogatni az állatokat. Itt folyamatosan bent tartózkodik egy gondozó és rá is szól a látogatókra, ha nyúlkálnak a majmokhoz. Nyilván ez esetben inkább a látogatók védelme miatt.
204. 35341ab13d (válaszként erre: 203. - Nyamitörp)
2018. máj. 16. 23:01
Szerintem eleve jogosítványuk sincs a gyerekre rászólni, max a kísérőre, hogy figyeljen már. De mondom én a budapestibe gyerekkoromba tán alkalmazottat se láttam...(nyilván a jegy eladót stb)
203. Nyamitörp (válaszként erre: 202. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 22:56
Jó ez igaz, hogy nem feladatuk és valószínű nincs rá kapacitás.
202. 35341ab13d (válaszként erre: 200. - Nyamitörp)
2018. máj. 16. 22:52
Nem gondolnám, hogy a park alkalmazottaknak a gyereknevelés lenne a feladatuk, meg azért gondolom rengetegen sincsenek, lehet nem is volt ott ilyen ember. kiskoromba voltam a budapesti állatkertbe hát nrm láttam állatkertidolgozókat túl sokat...
201. Nyamitörp (válaszként erre: 199. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 22:45
Én remélem, hogy azért legalább szóban, őket is szigorúan felelősségre vonják. Ha nem bírnak el a gyerekekkel, akkor miért nem vittek magukkal szülőket is segítségnek. A mi időnkben legalábbis így működött a dolog, akár több napos, akár fél napos kiruccanás volt, mindig jött velünk legalább 1-2 szülő is.
200. Nyamitörp (válaszként erre: 197. - Loch ness)
2018. máj. 16. 22:43
Elég szomorú, hogy senki nem tudott rendet tenni. Se a tanárok, se vadasparki dolgozók. Tudom, hogy manapság nincs könnyű helyzetben egy tanár a fegyelmezéssel, de ez is tipikusan olyan szakma, aminek nem munkának, hanem hivatásnak kéne lenni és az adott körülmények között kell megtalálni a megoldást.
199. 35341ab13d (válaszként erre: 196. - Nyamitörp)
2018. máj. 16. 22:42
Gyanítom a tanárokra nézve is van uto hatása ennek az iskolában, hogy ez lett 1 sima kirándulásból.
198. 35341ab13d (válaszként erre: 197. - Loch ness)
2018. máj. 16. 22:41
Apuka szerint az ő fia nyúlt be, azt hiszem de a nyilatkozatot alább kikeresheted
197. loch ness (válaszként erre: 193. - Nyamitörp)
2018. máj. 16. 22:37
Úgy olvastam, hogy nem volt bot nála, ez csak az egyik média által felturbózott változat volt. És hogy a többi gyerek is benyúlt a ketrecbe - ami nem menti fel sem ezt a gyereket, sem pedig a többit.
196. Nyamitörp (válaszként erre: 194. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 22:31
Nézd, ha én rászólok egy gyerekre többször is, hogy valamit ne tegyen és ő mégis megteszi, akkor nem hagyom annyiban. Csak sokszor azt látom szülőktől is meg tanároktól is, hogy rászólnak a gyerekre és aztán már fordulnak is el, a gyerek meg persze csak azért se fog szót fogadni. És ha baj történik akkor meg azzal mosdatják magukat a felnőttek, hogy de hát ő rászólt. Az nem mindig elég. Ha nem figyeled, hogy szót fogad-e a gyerek, akkor nem fog.
195. Nyamitörp (válaszként erre: 176. - 35341ab13d)
2018. máj. 16. 22:27

Nem biztos, hogy az apukának ez a véleménye a helyzetről, de mit mondjon, amikor a fél ország az ő gyereke vérére szomjazik?!

Lehet, hogy otthon azért nem dicsérte agyon a fiát.

194. 35341ab13d (válaszként erre: 193. - Nyamitörp)
2018. máj. 16. 22:26
Gondolom nem gondolták, hogy ez lesz, vagy csak hírtelen történt.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook