Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szegény szurikáta :( fórum

Szegény szurikáta :( (beszélgetős fórum)


13. Böce (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
2018. máj. 15. 09:56

Ha úgy el lennének kerítve az állatok, akkor meg azért hőbörögnének, ordibálnának teli pofával, hogy miért nem lehet közelebbről megnézni őket.


Bunkóknak Tajgetoszt!

12. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2018. máj. 15. 09:49
Ez az. Miért nem elég kiírni, és elkeríteni a kifutót? Miért van az, hogy csak azt nem szabad, ami fizikailag elérhetetlen? Az sok hülye, élhetetlen elvárná, hogy három méter magas, szögesdrótos betonfallal kerítsék el szerencsétlen állatot, ha nem akarják, hogy bárki benyúljon? Rengeteg állat halt már meg állatkertben a látogatók jóvoltából. A vízilónak bedobtak egy labdát, amit lenyelt, a lajhárt addig üldözték, míg igyekezetében, hogy elrejtse a kicsinyét, véletlen eltörte a nyakát, stb. Nem igaz, hogy kerítésekkel kell terelni a sok birka embert, nehogy kárt tegyenek magukban. Az emberek körbenézés nélkül lépnek le a járdáról. Egy hete a munkahelyemen az egyik idióta benyúlt egy gép vágórészéhez. Egyből vitte is le az ujjait. Talán nem véletlen hívják vágóegységnek, és nem véletlen van ott az a védőrács.
11. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - 403c839538)
2018. máj. 15. 09:48

Sok felnőtt is benyúlkál, meg nem szól rá a kölykére, mennek oda mint a csürhe :(

Nem kell ehhez még állatkert se , elég elmenni egy hypermarketbe, amit ott művelnek az is sok(k).

Még jó hogy ott nincs állatka amit odacsaphat.

10. Cilumiluci (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2018. máj. 15. 09:46
Ötödikes volt ,talán már tudott olvasni :(
2018. máj. 15. 09:37
Kár, hogy nem az oroszlánokhoz nyúlt be.
2018. máj. 15. 09:28
Nagyon szomorú téma... Sajnálom az összes ártatlan állatot, nem ezt érdemlik :(
7. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Papája)
2018. máj. 15. 09:21

De ki van írva, hogy ne nyúljunk be a ketrecbe!

Amelyik gyerek pedig még nem tud olvasni, az nem is szokott egyedül menni az állatkertbe.

6. Idhikai (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2018. máj. 15. 09:03

... sok éve éppen itt a hoxán fröcsköltek a szülők, hogy miért kell alsóban Mico-t olvastatni a gyerekekkel, mert az milyen depressziós mese. Hát éppen ezért, hogy az érzelmi intelligenciájuk ne a béka segge alatt legyen!

[Szomorú volt olvasni, amit írtál! :( ]

5. papája (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. máj. 15. 08:57

Mid hárman hibásak.

Nem tudom hány éves a gyerek, de valószínű ő a legkevésbé hibás. Nyilván azért benyúlt be a ketrecbe, mert szerette volna megsimogatni az állatot és nem azért, bántsa. A harapástól megijedhetett és ösztönösen próbálta lerázni a kezéről - nyilván más is ezt tette volna - szerencsétlen kis állat meg túl nagy lendülettel csapódhatott a földhöz.

Írom ez úgy, hogy a részleteket nem ismerem. Lehet, hogy a gyereket is nagyon megviselte az eset.

2018. máj. 15. 08:56

Néhány évvel ezelőtt egy kiscica volt Anyukámnál, aki annyiban volt különleges, hogy valahányszor odamentem, hozzám szaladt, egészen rajongó kis pofával nézett rám. Azért nem hoztam még el, mert még nem választotta el teljesen a cicaanya, és hagytuk, hadd élvezze még a gyerekkorát.


Hiba volt... Néhány nagyobbacska, de még óvodás gyerek rábukkant Anyu háza mögött, egy elkerítetlen helyen. Egy jobb lelkű gyerek szólt anyukámnak, hogy a kiscicával FOCIZTAK a többiek. Eszméletlenül, félholtan hevert egy homokos részen.

Anyu kimosta a kis szemecskékből a port, de már nem tért magához. Nyilván agyi sérülése lehetett, mert amikor meghalt, az orrán át tiszta folyadék távozott.


Talán csak annyi volt a vétke, hogy fekete volt. Mást egy néhány hetes, a világot épp felfedezni készülő édes kis lélek még nem követhetett el.


Amikor eltelt egy hét, és már tudtam valamennyire sírás nélkül gondolni rá, épp találkoztam egy óvónővel és megkértem, esetleg beszélgessenek a gyerekekkel az állatok érzékeléséről is.


Elhárította azzal, hogy már nyári szünet van az oviban, és sokan már az iskolába mennek utána...

2018. máj. 15. 08:51

Addig amíg egy gyerek nem tud vagy akar olvasni, és különben is ő mindent megtehet, mert úgy nevelték, addig nem lehet semmilyen változás.

Az állatkert is hibás, miért olyan ketrecet alakítottak ki ahová be lehet nyúlni, illetve el is lehetett volna különíteni.

A tanár is hibás, mert nem szólt a gyerekre, de a szülő is az, mert nem tanította meg, hogy a nem az nem.

2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. máj. 15. 08:29

Én nem írom le, első dühömben mit gondoltam. :S


Egyébként pedig mind együtt. A gyerekek abszolút nincsenek a természet, élőlények tiszteletére nevelve, se otthon, se az iskolában. Ez nem a gyerek hibája, neki ezt valakinek meg kellene mutatni....

Ettől függetlenül nagyon pipa vagyok rá.

Szegény kis állat. Nem elég, hogy bezárják, mutogatják, még ilyen erőszakos viselkedésnek is kiteszik.

Őszintén remélem, hogy a jelenlegi népességfogyás nem csak Európát fogja érinteni és végre más élőlényeknek is élhető lesz ez a hely. Szégyen és gyalázat, amit művelünk minden téren. És igazából mindenki másra nézve is szégyen, hogy most Zarán fog lamentálni, szörnyülködni több száz, vagy ezer ember, miközben ő is ugyanúgy hozzájárul állatok ezreinek mindennapi halálához. Ettől függetlenül nagyon sajnálom ezt a szegény kis állatot. A gyereknek pedig remélhetőleg ezután elmagyarázza valaki, hogy nem csapkodunk más élőlényt a földhöz.....

2018. máj. 15. 08:17

Sziasztok!


Mi a véleményetek a kecskeméti vadasparkban történtekről? Dióhéjban egy diák benyúlt a szurikátához a feliratok ellenére, az épp vemhes volt, így megharapta. A diák ijedtében földhöz csapta és az állat elpusztult.


Mit gondoltok, ez miért történhetett meg? Ki vagy kik hibáztak? A szülők rosszul nevelték a gyereket? A tanár nem figyelt eléggé? A vadaspark nem építette meg jól a kifutót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook