Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szegény szurikáta :( fórum

Szegény szurikáta :( (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
253. 35341ab13d (válaszként erre: 250. - Unom)
2018. máj. 18. 10:28
Valószínű ilyet nem...
252. 35341ab13d (válaszként erre: 249. - Malacbefőtt)
2018. máj. 18. 10:27
Mert az állat nem tud védekezni? legalábbis 1 ekkora...
251. PöttyösPanka (válaszként erre: 249. - Malacbefőtt)
2018. máj. 18. 06:35
Azért védik az emberek az állatot, mert nagyon helyesen felelősséget éreznek azok iránt a lények iránt, amiket megszelídítettek. Mivel az ember állítólag okosabb, ezért az ő dolga, hogy a neki kiszolgáltatott állatokat megvédje. Ha már ketrecbe zár egy élőlényt, akkor arról jó esetben felelősen akar gondoskodni. Valamint nem értem, hogy ebben a történetben miért ne az állatot kellene védeni, hiszen ő csak óvni próbálta a leendő kicsinyeit azzal az erősen túlerővel szemben, akik kihasználva, hogy bezártsága miatt nem tud menekülni, hergelni kezdték. Igaz, hogy megharapott egy gyereket, de ez nem az ő hibája, mivel ő csak egy ösztönlény, és ezzel a legrosszabb esetben sem tudott volna jelentős kárt tenni abban az emberben, viszont cserében ő elpusztult kölykeivel együtt. Egy ostobaság miatt egy kiszolgáltatott állat meghalt. Miért ne őt kellene akkor védeni? Őt támadták meg, őt halt meg, ő az áldozat.
250. unom (válaszként erre: 249. - Malacbefőtt)
2018. máj. 18. 01:40

Mert trendi.

Egy 11 éves gyerek hülyeséget csinált, baj lett belőle.

A többség rég elfelejtette, milyen volt gyereknek lenni, és hogy ő miket csinált.

249. malacbefőtt (válaszként erre: 243. - 35341ab13d)
2018. máj. 17. 22:05
Miért védi a nép az állatot azon kívül, hogy sokan csalódtak az emberekben?
248. 35341ab13d (válaszként erre: 246. - 31bc25d879)
2018. máj. 17. 20:57
még két nap és lecseng.... már bőven zárható lenne ez a topik is.
247. 35341ab13d (válaszként erre: 245. - Globus)
2018. máj. 17. 20:56
TUDOM, én csak azt írtam, amit alább olvashatsz, ennyi,
2018. máj. 17. 20:44
Szerintem ez már kicsit túl van lihegve és az indulatok extrém módon elszabadultak.
245. globus (válaszként erre: 234. - 35341ab13d)
2018. máj. 17. 20:41
Hidd el, a rendőrség csak komoly, fajsúlyos ügyben azonosít be valakit netről. Olyasmiért, mint bankrablás, gyilkosság, gazdasági bűncselekmények, terrorizmus stb. Csak azért nem, mert beszóltál Móka Mikinek, aki emiatt megsértődött.
244. PöttyösPanka (válaszként erre: 242. - 35341ab13d)
2018. máj. 17. 20:40
Akkor meg is érdemlik.
243. 35341ab13d (válaszként erre: 241. - Malacbefőtt)
2018. máj. 17. 20:39
Pedig még az agyturekász dokik is a gyereket védik az RTL be nyilatkozott 1, az is azt fejtegette miért az állatot védi a nép. (nagy része), holott ez csak 1 szegényke 11 éves fiu aki hú de kíváncsi mindenre stb...
242. 35341ab13d (válaszként erre: 240. - PöttyösPanka)
2018. máj. 17. 20:37
Sokan hidd el azt hiszik a net tényleg anonim és névtelen...
241. malacbefőtt (válaszként erre: 239. - Furge47)
2018. máj. 17. 19:33
Tény és való, hogy sok felelőtlen szülő van. Az is igaz, hogy sokan nem tudnak gyereket nevelni, csak szaporodni. Valaki azt hiszi, hogy veréssel lehet míg mások a szép szavas nevelés mellett teszik le a voksot. Nos ilyenkor történik sokszor az, amikor a gyerek akar a szülőnek parancsolni, de a tanárainak is. Rosszabb esetben ha valamit nem kap meg, neki megy a szüleinek.
240. PöttyösPanka (válaszként erre: 233. - 35341ab13d)
2018. máj. 17. 18:58
Nem úgy értem, hogy azért ilyenek, mert nem lehet kideríteni, kik ők, hanem úgy, hogy ismeretlenül egy ismeretlenről alkotnak véleményt, akivel úgysem találkoznak soha. Ha a szomszédjuk lenne, nem állnának elé, és nem adnák így elő magukat.
239. furge47
2018. máj. 17. 18:46
As igazsàg,hogy a szülök ma sok mindenèrt nem szólnak a gyerekeikre. Ez nem hiszem,higy jó nevelèsi metódus.
238. syria (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. máj. 17. 16:41

Azért, mert 2018-ra Mo.-on elképesztően elszabadultak az indulatok.

A szülők, a tanárok, a (vadasparban, bárhol) dolgozók soha nem látott mértékben leterheltek, túlhajszoltak.

2018. máj. 17. 16:16
Régen is ez ment volna, csak akkor az újságolvasó emberek mondták volna el egymásnak az ugyanilyen véleményüket. Most is ugyanaz van, csak az internet miatt többen szerzünk tudomást róla. Valahogy nekem nem hiányzott, hogy olyan emberek véleményével is szembesüljek, akiket a való életben messze elkerülnék. És itt most nem a hoxára gondoltam, mert itt még aránylag normális volt a vita.
236. 35341ab13d (válaszként erre: 235. - Babyapocakban)
2018. máj. 17. 16:08
És itt még nem volt durvaság...
235. babyapocakban (válaszként erre: 233. - 35341ab13d)
2018. máj. 17. 15:53

Én is ezen csodálkoztam, hogy facebookon azért könnyen kiderül például az ismerősök számára, hogy ki tud csúnyán bedurvulni, ha arról van szó.

Én nagyon hamar abbahagytam a szurikátáról való olvasást, még aznap délelőtt. Ezt a fórumot sem tudtam végigolvasni higgadtan, nem gondoltam, hogy ilyen indulatok szabadulnak el.

234. 35341ab13d (válaszként erre: 230. - Loch ness)
2018. máj. 17. 15:17
Mert sokan azt hiszik névtelenek, pedig nem, a hoxa is leírja, hogy milyen adatokat gyűjtenek stb mint minden más portál, és a rendőrség ez alapján be tudja azonosítani a net előfizetőt, ha kell, ez minden egyes portálon így van, szóval.... bár nemhinném,hogy apuka szemlézgeti akár a Facebookot akár bármit, ha 1 kis esze van a szülőknek ki se nyitja most a netet, nemcsak fórumokon van minden portál ezt taglalta tegnap.
233. 35341ab13d (válaszként erre: 231. - PöttyösPanka)
2018. máj. 17. 15:12
Az internet se névtelen, hA KELL a rendőrség ki tudja deríteni amit kell ip cím stb, továbbá én úgy tudom ezek a facebookon mentek leginkább, ott meg a többség arccal meg névvel van fenn,akkor hol a névtelenség? :_)
232. babyapocakban (válaszként erre: 231. - PöttyösPanka)
2018. máj. 17. 15:10
Ez szerintem is így van. Az emberek az interneten sokkal durvábban nyilvánulnak meg. Ennek biztos az az oka, hogy arctalannak érzik. Csak azt nem tudom, hogy a facebookon is írnak durva dolgokat, teljes nevükkel együtt. Nem gondolkodnak.
231. PöttyösPanka (válaszként erre: 230. - Loch ness)
2018. máj. 17. 14:46
Ezek az emberek csak az internet biztonságába és névtelenségébe burkolózva ilyen szélsőségesek. Ha ott állnának a gyerekkel szemben, eszük ágában sem lenne kövekkel meghajigálni.
230. loch ness (válaszként erre: 229. - 35341ab13d)
2018. máj. 17. 14:41
Annyi természetes, hogy kifelé védi a gyerekét, de attól még elismerheti, hogy nagyot hibázott, és nem próbálja az igazgatóra kenni a felelősséget. Szerintem nem furcsa a közhangulat, hanem érthető, viszont az eléggé a társadalom szegénységét bizonyítja, hogy sokan trágár szavakkal közlik, hogyan lincselnék meg a gyereket, mások meg még azokat is lebarmolják, akik a gyereknek egy szót merészelnek szólni, mert "szegény gyerek". Nagyon hiányolom az egészséges hozzáállást - hála Istennek olyan is akad bőven, de a nagy része mégsem ilyen.
229. 35341ab13d (válaszként erre: 228. - Loch ness)
2018. máj. 17. 11:33
Valaki írta alul, hogy az apuka reakciója természetes, mégha otthon meg is fedte a gyereket, azért most eléggé fura a közhangulat, természetes, hogy védi a saját gyerekét.. (engemis bosszant, hogy az állatkertre irányítja a nagyobb súlyt felelősségben)
2018. máj. 17. 11:14

Számomra az a döbbenetes, hogy számos hozzászólónak egyáltalán nem számít az a tény, hogy itt egy előírásokat, biztonsági intézkedéseket, figyelmeztető táblákat és tanári figyelmeztetéseket többszörösen figyelmen kívül hagyó gyerek okozta a bajt. Ezek után hogy lehet felmenteni meg kritikátlanul sajnálni? Lehet eltérő a véleményünk a részletekben, de ezek után nem értem azt a többektől elhangzó véleményt, hogy dehát biztos barátkozni akart vele, mert olyan cuki az a kisállat... Ilyen nincs! Ami neki cuki kisállat, az egy komoly természetvédelmi projekt része, melybe rengeteg pénzt, energiát és szeretetet fektettek be a szakértők. Ők adták az utasításokat is, hogy aki nem ért hozzá, csak látni szeretné, hogyan viselkedjen úgy, hogy ne okozzon kárt. De őt nem érdekelte az előírás, és egy mozdulattal ízzé-porrá zúzta egy többéves projekt felépítését.


Elhangzott az, hogy az apa azt írta, hogy az igazgató kiabált a vérző kezű kisfiúval. Tudtommal ez sem így történt, de most feltételezzük, hogy igen. Akinek van kisállata, amelyet évek óta nevelget és szeret, az, ha belegondol, teljesen megérthet egy ilyen reakciót. Ahogy a gyerek is lehet, hogy ösztönösen rázta le a szurikátát, úgy ő is ösztönösen kiabálhatott, mikor azt látta, hogy az általa kézzel nevelt, családtagként nevelgetett állatkával ezt tették. Ez is hanguatkeltés, mert a gyerek egy rákiabálást minimum megérdemelt - utána persze segítettek ellátni, bekötözni, csak épp az írás azt sugallja, hogy segítség HELYETT kiabáltak a gyerekkel. Szóval enyhén szólva nem szép a szülőktől, hogy burkoltan az igazgató ellen próbálják fordítani a közvéleményt. Én szülőként is kiabáltam volna a gyerekkel, ha ilyet tesz, és nem úszta volna meg szárazon, nemhogy még az igazgatót hibáztassam...


Az állatkertekről meg: szerintem nem érdemes vitatkozni, mert az állatkerteket kifogásoló hozzászólók írásaiból látszik, hogy nincs meg az az alaptudásuk az állatokról, ami alapot adhatna a vitához. Ennél sokkal többet kell tudni ahhoz, hogy egyáltalán adekvát véleményt lehessen nyilvánítani. Pl. a tigris: a tigris is, az oroszlán is úgy él, hogy ha sikerül elejtenie egy állatot, degeszre eszi magát és napokig heverészik. Tehát egyáltalán nincs nagy térigénye. Régebben egy állatkertben hatalmas kifutót építettek oroszlánoknak, sivatagi homokkal, mindennel - fütyültek rá, nem is használták, csak heverésztek. A jegesmedvének meg készítenek búvóhelyet, vizesárkot, ahol hűtheti magát - azonkívül a negyvenfokos nyarak csak az elmúlt pár évben kezdődtek, addig a jegesmedve is vígan kibírta a mi nyarainkat. Az állatok jól alkalmazkodnak: a budapesti kiselefánt is vígan csúszkált a jégen és kergette a galambokat, pedig a hazájában biztos, hogy soha nem találkozik ilyen hideggel. Az állatkertek most már adnak arra, hogy ne kínlódás legyen az állatok élete.

227. PöttyösPanka (válaszként erre: 226. - Csgybzs)
2018. máj. 17. 10:13
:(
226. csgybzs (válaszként erre: 225. - PöttyösPanka)
2018. máj. 17. 10:12
Meg rövid szőrű tacsit láncon a mínusz 30 fokban egy lemezhordóban.... bahh... az emberi butaság határtalan...
225. PöttyösPanka (válaszként erre: 219. - Csgybzs)
2018. máj. 17. 10:08
És hányan tartanak huskyt ezen az éghajlaton :(
224. michelle.r (válaszként erre: 219. - Csgybzs)
2018. máj. 17. 10:02
Jobb, ha elkezd hozzá szokni :S
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook