Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci frank!!! fórum

Svájci frank!!! (beszélgetős fórum)


104. Kalomoira (válaszként erre: 100. - Vecy)
2011. jún. 23. 13:37
Sőt ruha sem kell, hülye vagy? Lehet járni zsákbban is, szappanak meg ott a mosó szappan :-D
103. Kalomoira (válaszként erre: 99. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:37
Még egyszer mondom, ha mindenki így gondolkozna sehova se jutna az ország...és mindenki egy lukban élne 10ed magával ejha.
102. Noarashi (válaszként erre: 43. - Panni58)
2011. jún. 23. 13:36

A bankok sosem halnak bele semmibe.

Okolni lehet a bankokat, de alapigazság hogy ingyen ebéd nincs.

Egy banknak eleve érdeke, hogy én mint adós legyek az adósa amíg élek. Igaz nem tartott fegyvert senkinek a fejéhez hogy veygen fel hitelt. Szépen élt a bank a lehetőséggel. Kell pénz? Nesze, de majd adós nyögj.

A másik meg hogy majd állambácsi segít. Ugyan már állambácsi mint olyan nem létezik, ami államnak van pénze az a mi adónk.

101. Kalomoira (válaszként erre: 98. - Nívea)
2011. jún. 23. 13:36
Nem én mondom...
100. Vecy (válaszként erre: 70. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:35

Nem érzed kicsit sem irreálisnak amit írsz? Nem mindenkinek sikerül olyan jó munkahelyet találni, hogy egyedül mindent meg tudjon oldani. Azt meg végképp nem állíthatjuk, hogy az normális, hogy akkor lakjunk tömegesen, idegenekkel... vagy ez a jövőkép? Hogy én már csak azért dolgozzak, hogy egy szobát tudjak bérelni valahol? Egy szobába tervezzek majd családot?

Nem palotáról álmodunk, de egy 80-100 eFt-os fizetésből a legolcsóbb albérlet is 30.000 Ft és nem egy elit helyen, nem az első emeleten... plusz a rezsi, plusz a munkába járás, a kaja, netán ruha... és ennyi. Ezek mellett mondjuk igazad van, a szobába úgy se fér be minden - hűtő, tűzhely... - akkor meg minek.

Birom, hogy amikor valakinek éppen jól jönnek össze a dolgai, van egy biztos, stabil, aránylag jól fizető munkahelye, akkor a többiek már csak léhűtők lesznek egyből.

99. d5ef6da91d (válaszként erre: 93. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:35

Aki nem tudja megvenni, az nem tudja megvenni.

Nem értelek. Ha 5000 ft-om van, akkor nem várom le a tízezres cipőt, mert nekem az jó lenne és meg is tudom indokolni, hogy miért?!


Van rá pénzed? Nincs. Akkor nincs miről beszélni, ezek pénzügyek, nem kívánságműsorok. Azok pedig tényszerű, makacs és rideg dolgok, ha tetszik, ha nem.

98. Nívea (válaszként erre: 83. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:35
A gyerek az nem alanyi jogon jár. Van akinek jut, van akinek nem jut rá. ÉS a szülők, nagyszülők is kipurcannak egyszer. Addig mindenki maradjon nyugton a picsáján :DDDDD Bocsi, de ez valami vicc már... minden normális és jóravaló ember törekszik arra, hogy saját családja és kuckója legyen... Ne mondja már senki sem, hogy ez mohóság.
2011. jún. 23. 13:34

Tudjátok mindenki saját maga szerencséjének a kovácsa.

Nem hiszemh minket le kell nézni mert szeretnénk haladni előre.Igaz nem saját pénzből mert az nincs,de anno segített a bank s mi ezt igénybe vettük.Igaz kicsit megszívtuk.

96. Kalomoira (válaszként erre: 94. - F758a7200f)
2011. jún. 23. 13:34

Az az értelme, hogy felnőtt emberek plusz két gyerekkel hosszú távon nem tudnak együtt élni...

Most látva a szüleimet pl megőrülnék...eleve rossz a házasságuk jelen pillanatbna.

Szóval nem olyan egyszerű a dolog...arról nem beszélve, hogy el sem férnénk.

95. d5ef6da91d (válaszként erre: 87. - Timycat)
2011. jún. 23. 13:33

És az sem legyen egészséges, hogy megfelelő anyagi biztosíték hiányában valaki eladósodik nagy összegre, mert nehogymár itt meg ott lakjon!


Plusz: annyi volt a törlesztő, mint az albi ÉS aláírték, hogy akárhová változhat ez.


Ezek tények.

94. f758a7200f (válaszként erre: 72. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:32

Nem akartál a szüleid nyakán maradni?


Most őszintén szólva mi értelme van? Ha felneveltek és melletted állnak, akkor fogadd el a segítséget, még mindig jobb, mint eladósodni.

93. Kalomoira (válaszként erre: 86. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:32
Sosem futotta volna és nem si fogja nekem egy saját lakásra...ilyenkor mi van? dögöljek meg anyámék mellett? vagy anyós mellett?hm?
92. Panni58 (válaszként erre: 80. - F758a7200f)
2011. jún. 23. 13:32

Én még emlékszem erre, mi is anyósomnál laktunk egy fél szobában... DE! Csak 3,5 évig, mert addigra össze tudtunk gyűjteni annyit, hogy hitellel vegyünk egy lakást, és azt a hitelt kényelmesen, gyerek mellett is vissza tudtuk fizetni 10 év alatt.

Ma, egy huszonéves örülhet, ha van állása, de lakásra csak akkor tud félretenni, ha a szülei támogatni tudják.

91. d5ef6da91d (válaszként erre: 79. - Szonja27)
2011. jún. 23. 13:32

Nem lehet arra alapozva tízmilliókra, milliókra eladósodni, hogy de hát én nem akarom ezt meg ezt. Azt csak úgy lehet, ha az ember be van biztosítva.


Ezek pénzügyek és azok tényszerűek, aki ezt nem látja be, az érzi a saját bőrén is.

90. Kalomoira (válaszként erre: 87. - Timycat)
2011. jún. 23. 13:32
így van
2011. jún. 23. 13:31

Igen én sem kacsa lábon forgó palotában élek.

Össze-vissza 47nmes lakás.

Csak sajna abban is minden elromlik egyszeramit elöbb utobb pótolni kell.

szóval én még mindig az alapokról beszélek.

A luxus a fasorban sincs.

88. Kalomoira (válaszként erre: 84. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:31
Na, látod máris más a gyerek fekvése...neked van egy jól fizető munkahelyed, vagy családi háttered legalább erre, nekem nincs :-) se arra hogy ennyi pénzem legyen félre téve se arra hogy ennyit fizessek havonta ;-)
87. timycat (válaszként erre: 80. - F758a7200f)
2011. jún. 23. 13:31

alapvetően nem a luxuslakást és luxusautót vették hitelre!


Itt olyan emberekről beszélünk, akik előtte albérletben vagy szülőknél laktak és a bérleti díj volt, hogy több is volt mint a törlesztő.

Az meg már hadd legyen egy egészséges vágy az emberekben, hogy egy pár 30-35 évesen lakjon együtt, 3 lakótárs és anyósék nélkül!

86. d5ef6da91d (válaszként erre: 83. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:30

Az a kulcsszó, hogy erre futja.


Lehet ábrándozni, de az alapján nem lehet pénzügyi döntéseket meghozni, mert bajba kerül az ember. AZ élet is ezt igazolja.

2011. jún. 23. 13:30

Kár erről vitázni azzal aki ennyire elvakultan nézi a dolgokat. Egyébként most nem magamról beszélek, mert mondom adós vagyok én is de nekem nem kell a lakásom, van vele más baj is.

A lényeg, hogy nem hiszem, hogy ujjal kell mutogatni arra aki nem szülőkkel akar élni fleg ha saját családja van/lesz.

84. d5ef6da91d (válaszként erre: 81. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:30

Nem, az én törlesztőm nem pontosan ennyi, hanem valamivel több.

Amit úgy vettem fel, hogy egy évnyi részlet itt figyel lekötve, hogy ne kerülhessek bajba.

Mert ÉN csak így alszom nyugodtan, mert tudom, hogy ez az én gondom, nem másé és nekem kell megoldanom. És addig nem vettem fel a hitelt, amíg nem spóroltam ennyit össze, hanem albérleteztem.


Sőt, az én törlesztőrészletem évek óta ennyi, a kezdetektől, mert nem voltam hajlandó a frankhitelt aláírni.

83. Kalomoira (válaszként erre: 80. - F758a7200f)
2011. jún. 23. 13:29

Tehát ha megtehetem, hogy havonta fizetek x összegű hitelt, hogy a gyerekem ne velem egy szobába élje le az életét vagy nem akarok anyósékkal élni mert em tartom egészségesnek, vagy nincsenek szülők akkor ez a rossz döntés mert az a jó,ha nem is próbálkozik az emebr talpra állni nem?

Igen szerintem az előre lépés ha az emebr felvállalja hogy adós lesz azért hogy a gyerek ne egy lukbannyomorogjanak...mert arra még futja...

82. d5ef6da91d (válaszként erre: 72. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:27

Nézd, ebben semmi sértő nincsen. Nem futja mindenkinek saját lakásra, mi több, nem futja mindenkinek hiteles lakásra sem.


AZ nem alanyi jog, csak egy lehetőség, ami nem mindenkinek jár. Ez tény.

81. Kalomoira (válaszként erre: 75. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:26

Aham....tehát neked a törlesztőd az elejétől 137 ezer mint most nekem? Képzeld nincs saját kocsink....a páromnak van céges....nekem nincs.

Képzeld az emebr úgy gondolta képes lesz a fizuból kinyögni ezt még 20 évig...aztán még sem, ok a bank is vállalta azt hogy csődöt mondok, mst megkapja. Testálja rám a tartozást sosem látja viszont.

80. f758a7200f (válaszként erre: 55. - Szonja27)
2011. jún. 23. 13:26

Valamikor (de lehet, hogy erre már csak a szüleim generációja emlékszik), a fiatal házasok az anyóséknál laktak, amíg össze nem tudtak gyűjteni egy lakásra.


Pl. én nem Magyarországon élek, de természetesnek veszem, hogy a mi lakáskölcsönünk 40 éves, mert mindenki, akit ismerek, 30-40 évig fizeti a házat, lakást.


Ehhez képest mi egy 10 éves hitel? Az enyémet a fiam fogja fizetni kb. mert addigra vén mamika leszek, az uram meg vén papika.


Szóval igen, lakni kell valahol, de akkor válasszon az ember, vagy kocsi, vagy lakás, vagy ha nem telik lakásra, akkor lakjon a szüleivel, vagy ha ott sem, akkor olyan lakást vegyen, olyan kicsit, ami az ő pénztárcájához van mérve. Az "átlagos életet" sokan rosszul ítélik meg. Szerinted átlagos, hogy külföldön mindenki bmw-vel jár? Szerintem nem. Akinek telik rá, az igen, akinek nem, az fiattal jár és nem tartja égőnek. De erre hitelt kevesen vesznek fel, ha már van a lakásra is egy hitel

79. Szonja27 (válaszként erre: 70. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:26

és akkor pl örökre laktam volna többed magammal??

Vagy még is h???

Valamikor az ember szeretne a saját lábára állni.

Igen valakinek jól elsül ez a dolog valakinek kevésbé jól.

Mi vagyunk azok akiknek kevésbé jól.

78. d5ef6da91d (válaszként erre: 67. - F758a7200f)
2011. jún. 23. 13:26
Köszönöm, erre utaltam én is.
77. d5ef6da91d (válaszként erre: 74. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:25

Miért, az előrelépés, hogy eladósodik 25 évre egy őrülten emelkedő, ki tudja, mi lesz-alapon hitelre és egy banktól bérel lakást inkább?!


Ne röhögtess, az nem előrelépés, hogy ha nem futja is kell!

76. Vecy (válaszként erre: 20. - B789d47c89)
2011. jún. 23. 13:25

Azt hiszem itt nem azok panaszkodnak, akiknek harminc millió hitelük van. Egy egszerű lakást sem tudnék megvenni hitel nélkül. És ez nem azért van, mert szebbet jobbat akarok, mint ami a szomszédnak van. Hanem mert máshogy nem tudom megvenni a lakást. Míg régen hitel nélkül építeték anyámék a 100 m2-es lakást, most én hány év alatt is tudnék megspórolni 4-5 milliót, egy egyszobás negyedik emeleti panelért???

Csak számoljunk. És igenis az állam a hibás. Nem én. Ha minden hónapban félre tudnám tenni a jónak számító 100.000 Ft-os hitelem akkor is 4 év kellene hozzá. De akkor nem ettem, nem ittam, nem laktam sehol.

Ki a hibás? Én?

75. d5ef6da91d (válaszként erre: 68. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:25

Miért legyek empatikus valakivel, aki szabad akaratból belement ebbe a kockázatos játszmába? Ne is haragudj, de velem empatikus volt valaki is éveken át, amíg a törlesztőm már a kezdetektől annyi volt, mint nekik lett az emelkedett összeg?


Velem empatikus volt valaki, amikor nem vehettem meg, csak 2 kategóriával kisebb ingatlant, mint szerettem volna? Amikor nem vettem fel szocpolt? Amikor bkv-val jártam évekig, amíg más autóhitelt is vett fel chf-alapon a ház hitele mellé?


Miért kellene sajnálnom bárkit is, aki felnőtt ember létére hozott egy döntést és nem ismeri be, hogy helytelenül tette?


Elismerem, rossz lehet, nyilván. De nem alanyi jog a saját lakás illúziója és tudomásul kelll venni, hoyg nem mindenkinek jár.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook