Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci frankos hitel kiváltásának engedélyezése fórum

Svájci frankos hitel kiváltásának engedélyezése (beszélgetős fórum)

25. Bcicus (válaszként erre: 23. - 39694c0c70)
2011. dec. 1. 23:28
Ez nem igaz. Már többeket ellenőriztek, főleg akik nagyobb összegeket fizettek ki és nem ásik hitelből.
24. 39694c0c70 (válaszként erre: 6. - Leonee)
2011. dec. 1. 23:13

Megkérdeztem a K&H fiók vezetőjét (ahol a hiteleim vannak) mi ilyenkor az eljárás.

A következőket mondta:

Ha jelzem a végtörlesztési szándékom, kb. 10 perc alatt kiszámítják nekem a befizetendő összeget forintban.

Ha nálam van az összeg kp-ben, megmondják, hogy melyik pénztárban fizethetem be. Ez újabb kb. 8 perc.

Aztán az ügylet lezárva, azzal, hogy az igazolást, amivel a Földhivatalnál a jelzálog törlését el tudom intézni, az kb. 2-3 munkanap.

Azaz 1 legfeljebb 2 héten belül rendeződik az ügy.

Egyetlen bibi van csupán, mégpedig az, hogy nem tudok elővenni 13 misit!!! Sajnos! :-((

23. 39694c0c70 (válaszként erre: 3. - Gne2)
2011. dec. 1. 23:07

Mint írtam, NEM FOGJA!!!

Egyrészt több tízezres számban végtörlesztőt fizikai képtelenség ellenőrizni, másrészt oltári botrány lenne belőle!

Senkinek semmi köze, hogy miből fizeti vissza valaki a pénzt!!!

22. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 1. 23:05

A NAV-nak (ahogy írtam priviben is) a legkisebb gondja is nagyobb annál, mint a végtörlesztőket ellenőrizgetni!

Ha meg mégis megtenné, elég lenne egy nyilvános panasz és akkora, világraszóló botrány kerekedne belőle, miután Orbán Viktor a végtörlesztésre buzdított mindenkit - hogy talán a NAV-ot (volt APEH) is felrobbantaná. Ettől nyugodt lehet tehát mindenki.

21. aniko.k (válaszként erre: 20. - 3fcc53e39c)
2011. nov. 26. 19:13
Hat remelem
20. 3fcc53e39c (válaszként erre: 9. - Aniko.k)
2011. nov. 26. 10:54
Ez sajnos igy van. Mi is végtörlesztettünk onnan tudom. Ha tartozásod van, vagy nincs adókártyád nem fizetheted ki 180-on. Szerintem 1 hónap késés még nem jelent akadályt.
19. Bcicus (válaszként erre: 10. - Ujlany)
2011. nov. 26. 09:20
Nehogy azt hidd. Renegetegen akarják sajnos visszafizetni a hitelüket. Nálunk ahogy hallom iszonyat sok meló van, estig ben tvannak minden nap annyi végtörlesztési igényt nyújtanak be.
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Aniko.k)
2011. nov. 26. 09:15
Ha akkor meghaladja, amikor ki akarod fizetni, de ha volt ilyen amíg a futamidő tartott senkit nem érdekel csak az, hogy jelenleg nincs tartozásod.
17. Bcicus (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. nov. 25. 23:29
Az adóhatóság vizsgálóthat és bizonyítanod kell akkor, hogy honnan van. Azért kell engedélyezni, mert a törvéyben benne van, hogy kik élhetnek a 180as végtörlesztéssel és ellenőriznie kell, hoyg te megteheted e.
16. aniko.k (válaszként erre: 15. - Gne2)
2011. nov. 25. 22:19
koszi ranezek
15. gne2 (válaszként erre: 9. - Aniko.k)
2011. nov. 25. 22:14

Van itt egy fórum, szerintem ott sok mindent megtudhatsz, vannak, akik nagyon értenek hozzá:

[link]


Én úgy tudom, hogy ha nincs hátralékod, és a bank június 30-is nem mondta fel a hiteledet, akkor végtörleszthetsz. De inkább kérdezd meg a "szakértőket"! :)

14. ujlany (válaszként erre: 12. - 4e15a8b537)
2011. nov. 25. 22:11

Hat csak nem tagadja le a volt ferj. :-)

Multkor volt egy cikk, hogy akik ki tudjak fizetni, azok legtobbje ugy tudja kifizetni, hogy a szelesebb ertelemben vett csalad adja ossze.

Persze a papir sosem art, az FDA-nak is az a szlogenje, hogy Istennek hiszunk, a tobbiektol meg bizonyitekokat kerunk. :-)

13. 4e15a8b537 (válaszként erre: 8. - Ujlany)
2011. nov. 25. 22:09
Tökmindegy hova romlik,hiszen 180Ft-ba számolják,nem?
12. 4e15a8b537 (válaszként erre: 5. - Ujlany)
2011. nov. 25. 22:08

Azért szerintem,ha kirántasz a zsebedből 14millát és betolod a hiteled kifizetésére,amit ugye a bank automatikusan jelent a NAV-nak,hát jobb azért ,ha van egy papír,hogy honnan...

Egyébként még a végén azt feltételezik,hogy fekete jövedelem:D

11. ujlany (válaszként erre: 10. - Ujlany)
2011. nov. 25. 22:08
jav. : nem izgulnek a helyedben.
10. ujlany (válaszként erre: 9. - Aniko.k)
2011. nov. 25. 22:06

En nem izgulnek a helyedbe. Ezeket a dolgokat csak azert tettek ble, hogy legyen valami alapjuk elutasitani kerelmeket, ha tul sok ember akarna visszafizetni.

De en ugy hallom, azert olyan sokan nem fogjak.


Ugyhogy azt a par % embert aki fizetni tud, el fogjak fogadni, es majd verhetik a bankok a melluket, hogy ok igenis milyen rendesek, aki fizetni akart, azoknak ok nem alltak az utjaban.

2011. nov. 25. 22:01

Bakker, most olvastam a neten hogyha valaha kesve fizetted be a reszletedet es az meghaladja a magyar minimalbert akkor elutasithatjak a kerelmet!

K...a jo, mer megesett hogy egy honappal kesobb fizettem be a reszletet !

8. ujlany (válaszként erre: 7. - Gne2)
2011. nov. 25. 21:58

egy ismerosom ugyanigy csinalta. Bement, megkerdezte, megmondtak az osszeget, kifizette es kesz.


Lehet msot csak azert huzzak az idot, mert arra szamiltanak, hogy tovabb romlik a Ft - frank arfolyam.

7. gne2
2011. nov. 25. 21:54
Ha nem a banknál vesz fel hitelt, akkor sem húzhatja a bank az elbírálást. Nekünk megnézték a gépben, és már intézték is. Bár én előre szóltam, hogy megyünk, de csak amiatt kellett az időpont, hogy ne várjunk (sokat).
2011. nov. 25. 21:49

Szerintem ez csak egy rutin dolog a banknál, vagyis az átnézésre, hitelátszámolásra kell nekik idő. Mivel muszáj nekik 180 forinton átváltani, és nem kérsz hitelt, így a banknak nem lesz lehetősége nem elfogadni, egyébként 2 hónapjuk van rá, ha jól tudom, hogy engedélyezzék neked a végtörlesztést. Mi vettünk fel forint hitelt is, és emiatt kb. 2 hétig tartott az átfutás idő.

Az Apeh megkérdezheti, honnan van a pénz, de csak akkor, ha éppen vizsgálatot indít nálad valami miatt.

5. ujlany (válaszként erre: 4. - 4e15a8b537)
2011. nov. 25. 21:49
Vizsgalni vizsgalhatja (mindent vizsgalhat), de az "orrara nem koppinthat".
2011. nov. 25. 21:48

Az adóhatóság természetesen vizsgálhatja.Mindenképp bizonyítanod kell ,hogy honnan származik a pénz...

Írjatok valami papírt,lehetőleg "hivatalosat"


Engedélyezni fogja a bank a végtörlesztést,ha megfelel a hiteled a követelményeknek.Muszáj neki:)

3. gne2 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. nov. 25. 21:48

Ez csak időhúzás. Ha akartad volna, ott és akkor kifizethetted volna akár. Sajnálják a jó ügyfeleket, akik fizettek, mint a katonatiszt.

Az adóhatóság tényleg vizsgálni fogja a kiugró eseteket, de biztosan erre is találtok valamilyen megoldást.

2. ujlany (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. nov. 25. 21:46

Nem, nem teheti meg.

Ha megkerdezne, akkor kolcsont kaptal es kesz.

2011. nov. 25. 21:43

Sziasztok !

Oruljek -e vagy nem itt a kerdes ?

Van egy volt osztrak ferjem akivel joban vagyunk. Most hogy lehetoseg nyilt a svajci frankos hitelt 180-as arfolyamon kivaltani en is bealltam a sorba. Lovem nem volt de a volt ferjemmel megdumaltam hogy o ausztriaban felveszi nekem a 14 millanak megfelelo hitelt a sajat tehermentes lakasara, mert nekem nem adnak az osztrakok magyar ingatlanra hitelt, es en ezert adok neki egy millat. En is jol jarok, meg o is.

Tegnap bemegyek a bankba es kozlom, hogy szeretnem kivaltani a frankos hitelemet.

A holgy ad egy kerdoivet amit ki kell toltenem.

1 kerdes: sajat onerobol vagy mas hitelintezetbol hozott penzzel akarom kifizetni? Elmondom a nonek a helyzetet, erre o kozli velem hogy ez sajat oneronek szamit. Ok kitoltom a papirt majd mondja hogy 3 nap kell az elbiralashoz hogy engedelyezik -e vagy nem. ????????????????

Kerdes, szerintetek most miert kell meg ide elbiralas ? Ingatlanra vettem fel a frankot nem gepjarmure, a masik meg hogy nem fog az adohatosag az orromra koppintani hogy elnezest, de honnan vett maga hirteen 14 milliot ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook