Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci frank!!! fórum

Svájci frank!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
554. marta9 (válaszként erre: 552. - Lali65)
2021. szept. 21. 13:34

Kedves Kovács Lajos

Szeretném kérdezni megoldódott a hitel helyzeted

Márta

2013. nov. 7. 11:34
Bárki aki tudna segíteni,hogy tudnék elhelyezkedni Svájcban okleveles svédmasszőrként,okleveles gyógymasszőrként,tapasztalattal,azt mondják,hogy nagyon jól masszírozok.Alap német tudás van..annak nagyon megköszönném,ha segítene!!!Nagyon szeretnék kimenni!!!
552. Lali65
2013. szept. 9. 16:33

Kedves Sorstársak!


Ahogy sokan közületek, én is felvettem a devizahitelt az MKB banknál és, mint ahogy mindenkinek, nekem is az egekbe szöktek a törlesztőrészletek. Már-már azon kellett gondolkoznom, hogy hagyom a házam elúszni, teljesen kilátástalan volt a helyzet, azonban pár hónapja rátaláltam egy cégre akik hajlandóak voltak képviselni az ügyemet! Egyelőre pozitívan alakulnak a dolgaim és segítettek kikecmeregni abból a lehetetlen helyzetből amiből sokan közületek is belekerültek. Sajnos nem biztos, hogy tudnak mindenkinek segíteni, de tartanak ingyenes előadásokat és ingyen lehet náluk ügyvéddel konzultálni, ami mindenképpen hasznos lehet bárkinek. Az én kapcsolattartóm egy fiatal srác volt és azt mondta, hogy nyugodtan lehet őt keresni, ha valaki lépni akar és nem vár a kormányzat "segítségére" ami véleményem szerint csak egy újabb álmegoldás lesz, mint az árfolyamrögzítés is volt... Remélem tudnak nektek is segíteni, itt az e-mail címe, ha valaki úgy érzi tenne egy próbát: kis.robert.tibor@gmail.com , nyugodtan lehet keresni, nagyon segítőkész.

Üdv Nektek és minden jót!


Kovács Lajos

551. secret! (válaszként erre: 550. - Ágica...)
2013. ápr. 25. 22:22
Minden ezzel van tele, perek már indultak. Mindenhol olvasni róla.
2013. ápr. 24. 08:00

Csak egy kérdés!

Senki nem gondolta, hogy perre kellene vinni?

2013. jan. 16. 17:28
az otp faktoringtól senki se számítson segítségre!sajnos mi is bele kerültünk a deviza hitel csapdájába.2007-ben felvettünk 9.5millió forint hitelt,az öreg rossz állapotú családi házunk felújításásra,amire amúgy 14milliót költöttünk.50.000ft volt a törlesztés 25évre,ezt vállaltuk.a párom munkahelye,és az enyém is ,gyakorlatilag majdnem egy időben megszünt.ez idő alatt,a hiteltörlesztés szépen felment 85-90000ft-ra+LTP-azaz lakástakarékpénztár,13.500ft.több mint 3milliót visszafizettünk,és két éve kértünk áthidaló kölcsönt 2-évre,hogy hátha az idő alatt sikerül eladni az ingatlant,és kiszállhatunk belőle.sajnos nem kell senkinek.aztán tavaly,kijött a banktól az értesítő számla,hogy jelenleg 16.900.000ft-tal tartozunk+2.500.000-ft az áthidaló kölcsön 2-éves időszakra.tehát a felvett 9.5millióból,úgy hogy visszafizettem több mint 3milliót,most több mint 19millióval tartozom.és ez csak nőőő!ja,a 90.000törlesztőt nem tudjuk már fizetni ugye,ezért a faktoringhoz került a hitelünk,ahol is 190.000ft-ot kalkuláltak ki 20-évre:DDD!HOL TART EZ AZ ORSZÁG,MI LESZ ITT?mindenki tudja,hogy tartozik,de amikor felvettük a svájci frankos hitelt,az otp-s ügyintézők,esküdtek az alpesi deviza stabilitására,különböző éves kimutatásokkal igazolva.BEHÚZTÁK A NÉPET A CSŐBE!uzsorások lettek a bankok,csak legálisan,úgy hogy még a kormány támogatja is őket.ezek után kinek kell a háza?már az ott lakástól is elmegy az emberek kedve.mi is az albérletet választjuk,és a gyermekünknek adjuk amink még van.mi szerettük volna törleszteni a hitelünket,belátható végletekkel,de ennek már nem volt vége,és mi ez lesz ha a svájci frank mondjuk 300ft lesz?meddig tűrjék az emberek?egyszerűen egy feneketlen kútba dobáljuk a pénzt!nem lesz ennek vége valahogy?amíg a magyar vissza nem tér a honfoglalás idejében volt élethez......
2012. nov. 5. 15:28

Magyarországon a Bankok meghatározása:

VADKAPITALISTA SZABADRABLÓ HORDA!!!

547. rózsa111 (válaszként erre: 546. - Globus)
2012. ápr. 5. 14:43
Teljesen át kell böngészni az egész honlapot és van mit kinyomtatni és elküldeni az illetékeseknek!!
546. globus (válaszként erre: 545. - Rózsa111)
2012. ápr. 4. 19:13
Ezmiez?
2012. ápr. 4. 18:22

SZIASZTOK!

NÉZZETEK UTÁNA


[link]


[link]


[link]

2012. jan. 5. 20:34

Most találtam ezt az oldalt. Olvassátok el!


[link]

2012. jan. 5. 20:28
A OTP faktoring ezt csinálja. Nálunk volt egy 800 ezer forintos adósságrendező hitel. Euro alapú, fizettük is kb egy évig. Majd nem tudtuk fizetni, átadták a Faktoringnak. Azt írták hogy forintra átírva és minden kamattal terhelve van ez az összeg: 1.300 000 ft. Ezt négy évre havi 40 ezerre adták meg, úgy hogy először 10%-ot be kellett fizessünk. Kicsit sokaltam a törlesztőt, mert a szomszéd ugyanilyen adósságra kevesebbet fizetett. Utánajártunk és kiderült lehet kevesebbel is törleszteni. Ügyintéző kérelmünkre ezt mondta a telefonba: "Jah! Ő azt hitte gazdagok vagyunk és tudjuk fizetni" Erre ugyanarra a futamidőre 19 ezer forinttal elég volt fizetni. Fizettük megint durván egy évig, de sajnos megint úgy álltunk nem tudtuk fizetni. Eltelt pár hónap, felhívtuk őket, hogy anyagilag rendbejöttünk, tudjuk fizetni a hitelt küldjenek csekket, és újabb szerződést. Erre kiküldték nekem, hogy mostmár 1.600 000 ft-tal tartozok nekik (ez forint alapú) és 35 ezer forinttal kell 10 évig törlesztenem. 4,5 millió forintot követelnek rajtam!!!!! Ez egy 800 ezer forintos hitelért, aminek a tőketartozása gyakorlatilag ki van fizetve. Elraktuk mindhárom szerződést. Igazából nem tudom mi tévő legyek ezen a téren. Hülye nem vagyok, felhívtam az ügyintézőt, hogy ne szórakozzanak velem, ennyit nem vagyok hajlandó kifizetni. Van egy házunk falun, az hiteles (svájci frankos), fizetjük rendesen , de nem lakjuk, mert azóta külföldre kijöttünk. Azzal fenyegetnek hogy akkor ráterhelik és elárverezik. Az is OTP hiteles, fészekrakós, tehát 95%-át fizette a bank 25 évre, ebből 5 év telt le. Akkor 4,5 milliót vettünk fel rá, most közel 10 millió a hitel rajta a frank és a kamatok miatt. Hozzáteszem a házat most szerintem még 3 millióért se lehetne eladni. Mi szeretnénk rendezni mindent, törleszteni rendesen, de ez már pofátlanság. Inkább vesszen minden, de akkor meg marad a nyakunkba és még a gyerekeink is öröklik az adósságot. Tudom, hogy mi vettük fel a hitelt, de akkor nem arra vállalkoztunk hogy ennek 10X-ét fizessük vissza. Elvileg alig 10%-os kamatokról volt szó.
542. Szonja27 (válaszként erre: 538. - Globus)
2011. aug. 23. 12:33

szia.

ez több mint durva erre nem tudok mit mondani.

Bár csak pár ember élne így a parlamentben mint mi sokan mások.Kívánnám h megtapasztalják ezeket az alapvető dolgokat ami nehézséget okoz több ezer embernek nap mint nap.

541. Vic66 (válaszként erre: 538. - Globus)
2011. aug. 20. 20:57

Hát ez brutál! Szerintem ezek nem ebben a világban élnek!

Mi sem tudjuk már fizetni.

Megkérdezhetem mióta nem fizetitek a törlesztöt? Csak informálódnék mennyi idöm van még az árverezésig!

Köszi!

2011. aug. 17. 08:38
234
539. Nestea32 (válaszként erre: 538. - Globus)
2011. aug. 16. 13:45

Ezt hol találtad? Ha ide nem akarod kiírni, akkor priviben írd meg légyszi.

Köszi

538. globus
2011. aug. 16. 13:07

Hát ez nagyon durva :(

Idézet egy másik kommentelős oldalról:

"A múlt hét pénteken voltam bent egy ügyvédi irodában ahol az OTP faktoring ügyvédei vannak, értesítettek menjek be megbeszélni az ingatlan további sorsát mert az árverezési jog már rajta van, de Én döntök, hogy elfogadom e a Bank által kínált KEDVEZMÉNYES AJÁNLATOT vagy az ingatlant elárverezik.

A KEDVEZMÉNYES AJÁNLAT ÍGY SZÓLT 20 ÉVES FUTAMIDŐRE HAVI 250.000 FT TÖRLESZTÉS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ez 60 millió forint!!!!!!!! A valóságban felvett 13 millió Ft hitelért, ennyit kér!

Tudni kell, hogy az ingatlan forgalmi értéke 15 Millió VOLT!!!!

13 Millió Ft volt CHF alapon a házon ez most 27 Millió lett.

2008-ban munkaelvesztés miatt, ha nem tudtuk tovább fizetni a havi 76 ezer forint törlesztést, 2010-ben a bank felajánlott 150 ezer Ft kedvezményes fizetési lehetőséget, most havi 250 ezer Ft-os törlesztést.

Tudva tudják, hogy havi 60.000 Ft-os bevétel van 3 főre és ilyen úgymond KEDVEZMÉNYES AJÁNLATOT TESZNEK-

SAJNOS MIVEL NEM TUDOM VÁLLALNI - MARAD AZ ÁRVERÉS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KÖZÖLTÉK.......

Gondoltam ezt a KEDVEZMÉNYES ajánlatot amit tesznek a rászorultaknak meg kell osztanom, mert eddig akinek elmondtam csak annyit mondtak ezek nem normálisak.

Tisztelettel: Egy becsapott adós"

537. Nestea32 (válaszként erre: 535. - Orsy27)
2011. aug. 14. 15:12
Mi erre a 205-210 Ft-ra várunk. Ekkor fogjuk átváltani és futamidőt rövidíteni.
2011. aug. 14. 12:27

Sziasztok!


Nekünk is svájci frank alapú hitelünk. Mik a feltételek, költségek, ha ép Ft vagy euró alapút szeretnénk tovább törleszteni?

535. Orsy27 (válaszként erre: 534. - Lyana)
2011. aug. 14. 12:23
Mi lakáskasszával 65 000-et fizettünk a kezdetekben, most pedig 110 000-et fizetünk. Van egy 19 hós kislányunk, de inkább kinyögjük valahogy ezt az összeget, minthogy még többet ráfizessünk...Mi se vagyunk gazdagok, de szerintem elhamarkodtátok a döntést. Mi is lehet, hogy átváltjuk majd, de csak ha lent lesz a frank árfolyama. Remélem, azért felhívták a figyelmeteket arra, hogy mi lesz akkor, ha visszamegy a frank 205-210re? Akkor nagyon sokat buktok ám...
534. Lyana
2011. aug. 14. 11:38

Nekünk ez a havi 40 ezer forint a megélhetést biztosítja.

Ennyi pénzünk marad élelmiszerre, ruhára, pelenkára.

Az átváltás nélkül már számlákat nem fizettem be hogy enni tudjunk.

Nem vagyunk gazdagok:-(

2011. aug. 14. 11:07

Szerencsére a fizetéssel nincs gondunk.

De engem is bosszant, hogy a korábbi törlesztőnknél most kb 20-30-40e-vel kell többet fizetnünk.


Mi most inkább azon agyalunk, hogyha átváltjuk is Ft-be egyszer (de ezzel még várunk), akkor a futamidőt csökkentjük és inkább fizetünk 10 évig többszöröset, de lássuk a végét.

532. Lyana (válaszként erre: 530. - Nestea32)
2011. aug. 14. 10:50

Hát ha tudod miből fizetni akkor fizesd.

Nekem nem volt miből fizetnem.

2011. aug. 14. 10:43

Amúgy, mi is megnéztük, hogy ha most váltanánk át Ft-ra a hitelünket, akkor kb 1,5x annyi lenne a törlesztőnk, mint a chf-es törlesztőnk. Ja és újraindulna a 25 év.

Szóval, nagyon jó bankot találtatok, aki ezt megoldotta nektek, de kiváncsi lennék a főbb részletekre, mert nem hiszem el, hogy nincs valami csavar a dologban.

530. Nestea32 (válaszként erre: 529. - Lyana)
2011. aug. 14. 10:28

Azért nem vagy ezzel egyedül.

A kisfiam 10 hós és ugyanezeket végig kell csinálnunk, amit Neked, Nektek.

De én akkor sem vállalnám be még hosszabb futamidőt. A végén ott fogunk járni, hogy szegény kisfiamnak kell majd fizetnie a hitelt, mert mi már nem leszünk. Na, ezt nem szeretném.

Inkább, ha a próbaper sikeres, akkor keresünk egy jó ügyvédet és megpróbáljuk a lehetetlen.

Amúgy, meg várunk:)

529. Lyana (válaszként erre: 527. - Nestea32)
2011. aug. 14. 08:39

Igen eltudom képzelni.


Az embernek mérlegelnie kell. Én nem tehetem meg, hogy még várok és fizetem a magas törlesztőket ( amit nem is bírnék ) és neki megyek a banknak és beperlem.

Nekem van egy 11 hónapos lányom akit fel kell nevelnem, akit etetni - ruházni kell. Otthon kell a feje fölé. Nekem az ő biztonsága a legfontosabb. Mi így tudjuk fizetni a törlesztőket, így van biztonságban a lányunk. Hogy ennek azaz ára hogy még 4 évig fizetjük???? Bevállaltuk a gyerek biztonsága érdekében. Ennyi a véleményem.

528. 9536810fa1 (válaszként erre: 527. - Nestea32)
2011. aug. 14. 07:48
... meg ezzel a mostani attrakcióval is, amivel csak még több időre magukhoz akarják láncolni adósként az ügyfelet. ... mindenféle jelzők motoszkálnak bennem, de nem írom ki. :/
527. Nestea32 (válaszként erre: 525. - Lyana)
2011. aug. 14. 03:58

Hát, én nem szeretnék futamidőhosszabbítást. Éppen elég az az idő, amire felvettük a hitelt.


Hát, nem biztos, hogy jó az ha szembe megyünk az EU-val, már pedig EU-s jogszabály leírja, hogy ingatlanalapú fedezettel rendelkező hitel esetében a bank nem módosíthatja egyoldalúan a szerződést, márpedig az árfolyamváltozásból eredő törlesztőrészlet emelkedés/csökkenés ennek minősül. Ez sztem nem kifacsarás.

És sztem az EU-val szemben nem biztos, hogy a banknak lesz igaza.

Az más kérdés, hogy ha a próbaper sikeres és megindulnak utána a hasonló perek, akkor a banki ágazat bedőlhet.


Különben a mi szerződésünkben az van, hogy xmFt-t vettünk fel, amely x chf-nek felel meg. Ez miért chf hitel? Ft-ban kaptuk, úgy törlesztjük. Sehol nem volt mögötte chf, csak papíron.

Tudod mennyit nyernek a bankok ezzel a húzással???

526. Orsy27 (válaszként erre: 525. - Lyana)
2011. aug. 13. 23:53
Értem. Akkor végülis 4 évvel hosszabbodik a futamidőtök. Így lehetséges akkor az átváltás. Köszi, hogy leírtad!
525. Lyana
2011. aug. 13. 23:23

ez előző hitelt 25 évre vettük fel és már 4 évet fizettük. ezt a hitelt szintén 25 évre vettük fel.


szerintem lehet próba pereket indítani, de semmit sem fognak elérni vele.

lehet a szavakat és a mondatokat kifacsarni, de mindig a bank az úr. mindig a banknak van igaza:-(

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook