Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sterilizáció után terhes lettem! Valaki segítsen!!!! fórum

Sterilizáció után terhes lettem! Valaki segítsen!!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. aug. 29. 14:47

Bornika!

Most ez hülyén fog hangzani, de egy kicsit irigyellek. Én is megcsináltattam a petevezeték elköttetést még 2009 év végén a második császárnál, de nagyon megbántam. Mi a párommal abban reménykedünk, hogy talán benne lehetünk az 1-3%-ban. Ez a dokid az egészségi állapotod miatt ellenzi a terhességet, azt mondtad. Szerintem is keress fel másik orvost, legalább egy vélemény kikérésére.... Nehéz lehet most neked, okosat nem tudok írni, de kíváncsi leszek hogyan döntesz.

25. bornika (válaszként erre: 24. - Vvicus)
2011. aug. 28. 14:02

Szia!


Köszi az ötletet,már én is gondoltam rá.Mindenképpen a saját dokimnál szeretnék szülni,mivel már 10 éve ő az orvosom,és 2 kicsit nála szültem.Gondolom nem szívesen vállalna egy idegen doki,mivel az előző 3 gyerkőt máshol szültem,most pont a lehetséges komplikációkkal vállaljon be?Azért persze véleményt biztosan tudna mondani más doki is,de nem igen ismerek más nőgyógyászt,így kinek a véleményére adjak?Honnan tudjam jó orvos e,vagy sem.Időm meg nem nagyon van keresgélni.

Most egy kicsit más fajta segítséget kaptam.Tudom,nem mindenki hisz az ilyesmiben,de én egy kicsit igen.Megkérdeztem 2 ismerősömet,akik spirituális téren nagyon elismertek,(nem jósokról van szó),és mindketten,függetlenül egymástól ugyan azt mondták.Azt amit már én is éreztem legbelül,hogy nem véletlen ez a megfogantatás.Most egy kicsit pozitívabban látom a dolgot,de azért még futunk pár kört a döntés előtt.Az orvosomtól is szeretnék még kérdezni pár dolgot.

24. vvicus (válaszként erre: 23. - Bornika)
2011. aug. 28. 11:22
Szia! Azon gondolkodtam tegnap, hogy nem lenne érdemes felkeress egy másik orvost is? Néha annyira ellenkező dolgokat tudnak mondani a dokik, hogy elképesztő. Lehet, hogy másik orvos megnyugtatna, hogy kellő orvosi felügyelettel egészségesen kihordható a terhességed.
2011. aug. 27. 07:28

Mindenképpen írok,addig biztosan,ameddig túl nem vagyok a döntésen.

Igen,tudom,hogy nem 100% biztonság az elkötés,de az

1-3% amit írnak ,az nagyon csekély.Nem gondoltam,hogy bele esem.Abban hiszek,hogy nem véletlen a baba érkezése,és ezért is nem tudunk dönteni.Tegnap is egész késő estig beszélgettünk a párommal,de nem jutunk előrébb.Én nagyon félek,hogy komplikációk lesznek.Az orvosom véleménye nem volt túl biztató.Azt megígérte,hogy a magzatvíz vizsgálatnál ha kiderül,beteg a baba,akkor még elveszik időn túl is,tehát ettől már nem tartok.A párom az anyagi oldalától fél jobban,hogyan küzdünk majd meg vele,mivel a hitelek már így is fullasztóak,én pedig attól félek,ne hogy bajom essen,és a picinek a terhesség vége felé.

A lányok 14-4-2 évesek.Az is kérdés,hogy a 2 kicsi hogyan reagálna egy kis tesóhoz?Bár ez már nagyon az utolsó szempont.

Na,majd jelentkezem,nagyon köszönöm a sok biztatást,és hogy nem hagytok magamra!!:D

22. mamcili (válaszként erre: 14. - Anymam)
2011. aug. 26. 23:10

ó azért jött, hogy valamit vegyél észre...

Bocsi tudom ez hihetetlennek tűnik, de higgy benne.

21. mamcili (válaszként erre: 13. - Bornika)
2011. aug. 26. 23:08
hova? kihez jársz?
20. mamcili (válaszként erre: 1. - Bornika)
2011. aug. 26. 23:04

sajnos a sterilizáció sem 100%-os...

a 4. terhesség is kihordható, de végig veszélyeztetett leszel...

teljesen egészséges is lehet... ma már sok speciális szűrő vizsgálat van...

19. vvicus (válaszként erre: 18. - Bornika)
2011. aug. 26. 22:13

Bárhogy is döntötök, ugye majd adsz hírt magatokról? :-)


Amúgy mennyi idősek a lányok?

18. bornika (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2011. aug. 26. 20:08

Szia!

Igen,ugyanígy elköttette magát,és terhes lett.Egyébként 1-3% esély van rá,tehát szinte lehetetlen,de én pont bele estem.Bár az 5-ös lottón lenne ekkora szerencsém!

Remélem sikeres terhességed lesz a jövőben,és probléma mentes,mert tudom,milyen nehéz,ha az ember ilyen állapotban még komplikációkkal is küzd.Nekem a legkisebbnél voltak "elvi" problémák,már mint sok leletem nagyon rossz volt,és sokáig úgy lehetett sejteni,hogy beteg babám születik,de csak a vizsgálatokat csinálták rossz időben,ezért nem voltak megfelelő értékek.De hónapokig ki voltam,mi lesz,ha tényleg beteg!?De szerencsére mindhárom lányom egészséges.

Köszönöm a jókívánságot,és igen,a szívemre is hallgatok.

17. bornika (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2011. aug. 24. 17:50

Nagyon köszönöm a jókívánságot:)!!

M is egész nap ezen járt minden gondolatom,de a mérleg folyton ide-oda dölöngél,nem áll meg egy pillanatra sem.Szívem szerint megtartanám természetesen,de sajnos ez nem elég érv.Olyan jó lenne,ha valaki,aki már volt ilyen helyzetben ide találna,és megosztaná a tapasztalatait.Életem legnehezebb döntése ez.

16. vvicus (válaszként erre: 13. - Bornika)
2011. aug. 24. 16:33

Mármint ugyanígy elköttette magát és mégis terhes lett? Húha, ennyi ilyen történet után azt hiszem, én ilyet nem fogok kérni, pedig gondoltam rá, hogy ha szerencsésen lehet három gyerekem (nekem nagyon problémás volt az első terhesség, ha a második is ilyen lesz, nem is hiszem, hogy lehet harmadik), akkor utána elköttetem magam.


Örülök, hogy jól van a picur. Nektek meg a lehető legjobb döntést kívánom meghozni. Szerintem hallgassatok a szívetekre is!!!

15. bornika (válaszként erre: 14. - Anymam)
2011. aug. 24. 07:48

Szia!

Köszönöm,hogy megosztottad a történetedet.Igen,ez sem könnyű helyzet.Kívánom,hogy hosszú,boldog,és egészséges életetek legyen!!

Abban én is igazat adok,hogy valahogyan mindig sikerül megoldani a nehéz helyzeteket,csak kérni kell,és jön a megoldás.Nem tudom,hogy ez kinek köszönhető,de én is megtapasztaltam már ,hogy a legnehezebb helyzetben mindig adódik egy váratlan,előre nem látott helyzet,ami megoldás a problémára.De most nem is ez a legnagyobb gondom.Inkább az,hogy 3 császáron vagyok túl,és a dokim egyértelműen kimondta,hogy elég nagy a veszélye annak,hogy a végén komplikáció merül fel.Konkrétan a méhem már elég vékony,és kiszakadhat a hegeknél.Ez az én életemet,és a babáét is veszélyeztetné.Félek,ne hogy tényleg ez történjen,mert itt a 3 lányom ,akiket fel kell nevelnem.Szóval ez az egyetlen olyan tényező,ami nagyon elrettent.A többi csak másodlagos,és persze megoldható probléma.

14. anymam (válaszként erre: 1. - Bornika)
2011. aug. 23. 19:47

szia

az én történetem sem egyszerű 13 évig nem volz menstruációm azt mondták már babám sem lehet.ezért nem is védekeztünk kb az elmúlt 10 évben. beteg lettem dokihoz mentem daganat kb 1kilós műtét előtt ultrahang kimondták hétfőn nem lessz műtét mert 2 hét múlva szülök így lett szúltem és műtötttek egyszerre 38 évesen az 5,-ik gyermekem szültem. nagyon aggódtunk mi lesz, apa már 50 éves én pedig nagyon beteges vagyok mégis igen boldogok vagyunk és imádjuk a kicsit valhogy mindig van mindennapi kenyér stb csak kérni kell és hinni

2011. aug. 23. 19:10
7 hetes terhes vagyok,és minden rendben az első ultrahangvizsgálat szerint.Még van egy kis idő dönteni.Hát,nem tudom,mi legyen.Nagyon jó volt hallani a szívhangot,és belegondoltunk a párommal,mi lenne,ha 3 lány mellé érkezne egy fiúcska?De ott a másik oldal.Az anyagi részről most nem beszélek,mer ugyan az sem elhanyagolható,de a doki egyértelműen elmondta,hogy vannak veszélyek a terhesség végén.Nagyon nehéz, senkinek sem kívánom,hogy ilyen helyzetbe kerüljön.Az orvosom hozzá tette,hogy tegnap szintén járt ott egy kismama, ugyan ilyen helyzetben van,de ő biztosan megtartja a babát.
12. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2011. aug. 22. 08:08
és ez tudomásom szerint le is van írva a műtéti beleegyező nyiatkozatba!
2011. aug. 22. 08:00

Köszönöm a biztatást!

Mindjárt hívom is a dokit,és ha tudok valamit,majd jelentkezem!

10. 3b41f6053f (válaszként erre: 8. - Bornika)
2011. aug. 22. 07:19

Szia!


Hát nem irigyellek.Nehéz döntés lesz :(


Én is pont így vagyok,mint te ( a terhességet kivéve )


Nekem is 3 császárom volt,én sem akarok már gyereket (remélem nem is kell ezen gondolkodnom)


Én a saját kérésemre lettem elkötve,amit előre megbeszéltem az orvosommal


Ha voltál orvosnál feltétlenül jelentkezz.


És szorítok

9. Timicicaanyuka (válaszként erre: 8. - Bornika)
2011. aug. 21. 22:27

Hű ez tényleg nagyon nehéz helyzet. Nekem 3 gyerekem van és valószinüleg nem tartanám meg a babát ha véletlenül terhes lennék. Nekem nem volt császár.

Férjed mit mond?

2011. aug. 21. 20:09

Nagyon sokan írtatok,köszönöm:)

Igen,én is úgy tudom,az előzőekben említett Fókusz riportból leszűrve,hogy nem perelhető a kórház,mert előfordulhat ilyesmi,bár az orvosom,és sok más hozzáértő szerint ez 100%-os módszer.

Bernice!Lehet,hogy az orvos csak felajánlotta,és az én kezemben volt a döntés,de hidd el nem volt könnyű dönteni.Mivel már nem terveztünk több gyereket,és az orvos javaslata inkább tűnt fenyegetésnek(jobb ha megcsináltatom,mert sem a kórház,sem az orvosok nem vállalnák el a 4. császárt,pont a rengeteg műhibaper miatt),és nem utolsó sorban a fogamzásgátló tabletták káros hatásai miatt,ez volt a legjobb döntés.Idáig legalább is azt hittem.Kíváncsin várom,holnap mit mond a doki,ha felhívom,mert 2 éve nem találkoztunk.

Szóval köszönöm a sok hozzászólást,és várom a többi tapasztalatokat.

7. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - N.Eszter)
2011. aug. 21. 19:43
Ez nem műhiba, nekem az ismerősöm aki nőgyógyászaton dolgozik mondta hogy ez sem 100 %-os védekezés.
2011. aug. 21. 17:49

Itt a régi topik


[link]

5. N.Eszter (válaszként erre: 1. - Bornika)
2011. aug. 21. 17:39
Mivel én mindig is két gyereket akartam, már a harmadikat se tartottam meg, amikor véletlenül terhes maradtam.Ezért nyilvánvaló, hogy a negyediket nem tartanám meg. A helyedben beperelném az orvost műhiba miatt, ez milliókat jelenthet, a mai világban igencsak jól jön.Ne hagyd annyiban a dolgot.
4. kevian (válaszként erre: 3. - 1675f7fe54)
2011. aug. 21. 17:37

Azt hiszem itt nem ezen van a hangsúly, hanem hogy minden óvintézkedés ellenére várandós lett.


Nekem járt így egy ismerősöm. 3 gyerek után elvégezték a műtétet és újra állapotos lett. Nem tartotta meg. Pedig hajlott rá, 3 fiú után, talán kislány lett volna.


Nehéz döntés előtt állsz. Hozd meg a legjobbat..kívánok sok erőt és kitartást a továbbiakban!!!

3. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - Bornika)
2011. aug. 21. 17:29

A művi meddővétételt csak felajánlja a doki-mert a te esetedben ingyenes-de nem javasolja. A döntés a tied.


Én nem engedtem.

2. vvicus (válaszként erre: 1. - Bornika)
2011. aug. 21. 17:29

Szia! Saját tapasztalatom ugyan nincsen, de a héten volt a fókuszban éppen egy ilyen esetről is riport. Talán utána tudsz keresni az rtl klub honlapján. És már olvastam itt a hoxán is ugyanilyen helyzetben lévő anyáról fórumon.


Nehéz helyzet előtt vagy, a lehető legjobbakat kívánom Nektek!

2011. aug. 21. 17:26

Sziasztok!


Azért indítom ezt a fórumot,mert tapasztalt anyukáktól várnék segítséget,akik hasonló cipőben járnak-jártak.

2009-ben a 3. kislányom születésekor az orvosom javaslatára elvégeztettem a művi meddővé tételt.

Mivel 3 császáros szülésen vagyok túl,így ezt tanácsolták mind az én érdekemben,mind egy lehetséges betegen születendő baba érdekében.Ehhez képest most nagyon is terhes vagyok.Kedden megyek dokihoz,kíváncsan várom,mit mond majd,hiszen ezt a módszert 100%-os biztonságnak mondta annak idején.Félek,ne hogy a babának,és nekem bajom essen,és egyáltalán nem tudom,megtartsam e,hiszen 3 gyereket is elég nehéz a mai viszonyok között nevelni.Sajnos egyik megoldás sem könnyű.Elvetetni sem szeretném,de ha megtartom,iszonyatos teher lesz rajtunk,mert segítségünk sajnos nem igen akad.Ha valaki megosztaná tapasztalatait,véleményét,azt megköszönném!!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook