Spinning (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Spinning

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. okt. 31. 20:03
kell betetes nadrág?vagy miben vagytok?én most megyek elöször de félek.nem fog nyomni az ülés?
453. bettike0930 (válaszként erre: 451. - _anatha_)
2011. okt. 4. 14:16

Szia!


Hát találtam párat, elég sokat keresgéltem. Nem rosszak, de voltam egy órán ahol nagyon nagyon tetszettek a számok és jól össze volt mixelve,nem csak úgy egymás után volt lejátszva. Már sajnálom,hogy nem kérdeztem meg a tanártól,hogy hol találhatom meg. De sebaj.

2011. okt. 3. 18:16
Sziasztok! Tudtok olyan helyet Pesten, ahol 1000Ft-nál nem drágább 1 alkalom?
2011. okt. 1. 22:20

Sziasztok, kicsit elhalt a fórum, de eperkének üzenem, hogy én most fedeztem fel egy jó termet a VI. kerületben... illetve az utca túloldala VI. Szóval ez a West Enddel szemben van pont a Váci úton, Brill fintess a neve és nagyon kultúrált, tiszta, jó kis hely, és az árak is egész jók. Csütörtökön teszteltem a spinning órát reggel, az oktató ugyan nem tűnt túl profinak, legalábbis az nem azt bizonyítja, hogy elég sokszor leszállt a bringáról, hol lámpát kapcsolgatni, hol zenét halkítani, hangosítani... de délutánonként is van óra, és azokat más tartja. Talán érdemes lehet kipróbálnod!


Bettike jó kérdés, attól függ, mert sok helyen pörgősebb zenéket játszanak inkább (Scooter :) meg goa zenék, de ezen a Váci úti helyen például kicsit chillesebb volt - talán Shpongle. Ezekre keress rá valahol. Futni én a Röyksopp-Juniorra szoktam :)

2011. okt. 1. 08:47

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy spinningen használt zenéket,mixeket nem tudjátok honnan lehetne letölteni?

Eddig akárhol voltam, a zene szinte mindenütt tetszett. Szerintem futáshoz is nagyon jó lenne.

2011. szept. 18. 14:32

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, hogy tudnátok-e nekem ajánlani Budapesten az V. vagy a VI. kerületben termeket, ahol jó spinning edzéseket tartanak. Olyan lenne jó, ahol tényleg profi az oktató. Előre is köszi a segítséget! :-)

448. Bobacsekbob (válaszként erre: 446. - Mandella)
2011. jún. 8. 18:17

Szia Mandella!


Milyen fajta cipőt használsz?

Valamilyen edzőt vagy bringásat /abból több is létezik/?

Én ilyet még nem tapasztaltam, hogy a sarkam fájt volna.

Ha körbenézel a neten akkor biztosan fogsz találni olyan üzletet ahol kimondottan spinning cipőket lehet kapni, de én személy szerint egy hagyományos edzőt használok amit az utcai bringázásnál is alkalmazok.

A másik kérdésedre én azt tudom válaszolni, hogy az én tapasztalatom az volt, hogy az első egy héten csak ülve tekertem, igaz adtam az érzésnek 180 átlag pulzus volt aztán fokozatosan kezdtem kiállni és két hónap után már én is nagyon keveset ültem. Inkább olyan pózt vettem fel mint a versenybringások, mert az jobban használja a tüdőt és az kitartóbbá teszi az embert.

És amikor ittam! :)

A max az 220 volt mármint a pulzus!

Heti öt-hat alkalommal!

De decemberben újra megyek, addig meg az utakat használom én is!

Minden jót!

Remélem, hogy tudtam azért segíteni!

2011. jún. 8. 17:50

és még valami: szerintetek mikor lesz az, amikor már teljesen végig bírom csinálni? :)

néha leülök közben ugyanis, de talán egyre ritkábban

2011. jún. 8. 17:43

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni tőletek

már azt hiszem, 4x voltam spinningen, és örülök, mert egyre jobban megy, és megszerettem, viszont sajnos úgy negyed óra, 20 perc után a sarkam elkezd fájni, és óra után beszéltük, hogy a cipőm valszeg nem jó ehhez.

mit ajánlotok? mármint milyen fajta cipőt? van erre a sportra ajánlatos cipő vajon?

köszi előre is

445. Krisszty (válaszként erre: 444. - Silene_T)
2011. jún. 7. 13:12

Sziasztok

Nekem szokott lenni...,nem azt mondom hogy izomláz inkább csak fáj de ez inkább az elsö napokra jelemzö.De a kérdésem az lenne ti nem erösötök a spinningtől?Hu akkor te nagyon birod,Én kb 3 hete járok de nekem nagyon kemény egy óra is.

2011. ápr. 13. 21:00

Sziasztok!


Én már az első edzést is végigbírtam, a másodikat meg már túlságosan is, imádom a spinninget! Az a legjobb, hogy simán lealázzuk az izomkolosszus pasikat állóképesség terén. Az elején én is kicsit rosszul éreztem magam, összeszorítottam a fogam és megcsináltam, és tök jó volt, de utána az úszás nagyon durva! Egy nappal rá mentem úszni, és nem tudom miért, de gondolom annyira megdolgoztat a spinnig, hogy egyszerűen nem marad rá energia. Most heti 5x járok, de tervezem, hogy majd 2x egymás után is!

Ja és szerintem az nem normális, ha valakinek izomláza van utána, akkor valami nem jól van beállítva, vagy a biciklin, vagy nem tudom,e de pont ez a lényege az aerob mozgásoknak, hogy ne képződjön tejsav. Amúgy rengeteget eszem mellette és fogyok!! Bár kb 3 kg van rajtam..


Sok sikert: egy biológus

Sok sikert

443. Bobacsekbob (válaszként erre: 442. - Gg_dori)
2011. ápr. 4. 17:08

Jól van köszi a segítséget!

Na, igen. De láttam azért olyan embereket akik még egy sima edzésen is csak úgy 'ott vannak'!

Azoknak nem tudom, hogy mi az inspiráció...

Pedig ahogy írtad, jól lehet ezzel edzeni az egész testet!

Igaz majd csak decemberbe járok el újra a terembe, mert az idő már alkalmas! Munkába menet, meg ideális!!!

Minden jót!!! :))

442. gg_dori (válaszként erre: 441. - Bobacsekbob)
2011. ápr. 3. 17:05
Sajnos nem tudom. Egyébként szerintem edzőtől is függ, van aki "színesíti", van aki "csak" teker. Személy szerint én úgy gondolom, hogy egy szimpla spinningnél nem kéne, hogy ilyen gyakorlatok legyenek közben, hiszen aki ilyen órára megy, az egy kiadós tekerésre vágyik, nem pedig súlyzókra :(
441. Bobacsekbob (válaszként erre: 440. - Gg_dori)
2011. ápr. 3. 13:06

Szia! A spinning az tiszta, mert voltam egy jó pár órán.

Igaz ott volt egy olyan edzés ami nem a megszokott volt.

A bringa szarvaira kétszer öt kilós súlyt és hátra pedig egy nyújtó kötelet rakattak fel.

Mikor már benne voltunk az edzésben akkor pihenés képen voltak használatban ezek...

És az kemény volt! De az csak egy plusz kiegészítése lehetett.

Vagy az lett volna?

440. gg_dori (válaszként erre: 439. - Bobacsekbob)
2011. ápr. 2. 17:24
Szia! Amennyire tudom, a spin racing-nél tekerés közben a kart is erősítik karhajlításokkal, ilyesmikkel. A sima spinningnél pedig csak a tekerésen van a hangsúly.
2011. ápr. 2. 09:56

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy mi a különbség a spinning és spin-racing között?

438. gg_dori (válaszként erre: 437. - Mogyi)
2011. márc. 30. 20:21

És milyen gyakran fogsz járni? :)

Én is a héten kezdtem újra, kb fél éves kihagyás után :)

437. mogyi
2011. márc. 28. 20:26
Megjöttem. Nem is volt vészes. Igaz, mondta az edző, hogy már annak örülne, ha végigcsinálnám, s még az állva tekerést nem kell csinálnom, csak ha úgy érzem ki akarom próbálni. Végig csináltam, nem álltam meg, kicsit kipróbáltam az állva tekerést is, de leginkább ülve csináltam, de én már ennek is örültök. Mondta az edző a végén, hogy ügyes vagyok, mert végig csináltam, sokan első alkalommal félidőben abbahagyják, felállnak és kimennek. Igazság szerint 1-1 perc iszonyat soknak tűnt sokszor, dehát túléltem. Utána mentem a pezsgőfürdőbe kicsit pihenni, hamár benne volt az árba. :)
436. mogyi (válaszként erre: 435. - _anatha_)
2011. márc. 28. 14:40

Oké, igyekszem majd. :) Remélem nem lesz ciki, ha mindenki csinálja ahogy kell, én meg nem bírom.

Amúgy hogy kell elképzelni egy ilyen órát?

Különböző gyakorlatokat csinálunk tekerés közben? Aki tartja az órát edző ő is csinálja, vagy ő csak mondja mit kell csinálnI?

435. _anatha_ (válaszként erre: 434. - Mogyi)
2011. márc. 28. 14:34
Ügyes legyél! Kitartás! Ha már nagyon nem birod, inkább tekerj ülve csak, de ne állj meg, ne szállj le, csak ha nagyon muszáj! Majd mesélj, hogy sikerült! :)
434. mogyi (válaszként erre: 433. - ZiZi81)
2011. márc. 28. 11:06
Köszi! 16:40-kor kezdődik az óra. Már várom!
433. ZiZi81 (válaszként erre: 432. - Mogyi)
2011. márc. 27. 21:12
"Nem fogod bírni", elsőre biztosan nem:) De harmadik alkalommal már többet és egy hét múlva végig tudod csinálni kitartással. Hajrá:)
432. mogyi
2011. márc. 27. 20:30

Sziasztok!

Én holnap megyek az első spinning órámra, s már előre félek, hogy nem fogom bírni, de mindenképpen ki szeretném próbálni. A combomból szeretnék kicsit fogyni és erősíteni, ugyanez a fenekemnek sem árt. Remélem jó tapasztalatokkal jövök majd el az óráról.

431. Krisszty (válaszként erre: 430. - Julibaba)
2011. febr. 11. 16:47

De ari vagy,köszi a válaszod!

Nem ,feladni semmi képpen nem fogom.én pont nem fogyni inkább csak feszesedni szeretnék.

430. julibaba (válaszként erre: 429. - Krisszty)
2011. febr. 11. 13:53

Szia,

én januárban kezdtem, tehát nincs sok tapasztalatom, bár ma lesz a 15. órám...

Az első három kb. ugyan úgy volt nálam is, mint ahogyan te leírtad, 5-5 perccel talán mindig tovább bírtam, de aztán "beleedződtem", és most már végig tudom tekerni az egészet.IMÁDOM!! Egyelőre még semmit nem fogytam, (kb -5 kg a cél), de sokkal jobb a közérzetem. Úgyhogy fel ne add, hajrá!!!!!

2011. febr. 11. 12:32

Sziasztok!

Én tegnap voltam elöszőr és sajna elötte sem nagyon jártam edzeni.Igy az első óra nekem nagyon nehéz volt az első 20 perc után azt hittem leszállok és kimeggyek,nagyon rosszul éreztem magam.De mégsem mentem ki de nem csináltam intenziven csak tekergetem.Azt tudtam hogy nagyon gáz a kondim de hogy enyirre.?,

Nektek is volt hasonlo az elején?.Azon gondolkoztam hogy lehet cardiozgatni kellenne még és majd csak utánna spinningezni.Ti mit tanácsoltok???

428. bella79
2011. febr. 7. 08:22

Sziasztok!

Egy kis lelkesítést szeretnék a spinninghez:

Másfél éve kezdtem. Kellett kb. fél év mire elindult a fogyás. Heti 2-3x jártam...ennyi időm volt. Ez azért is jó, mert mindig nagyon vártam a következő órát és nem untam meg. Szóval ma már 8 kg-val vagyok könnyebb és 31 évesen elértem azt a súlyt, amit 14 éves koromban sikerült utoljára. 61-ről indultam, 169cm vagyok. A lábaim vékonyabbak lettek és nagyon formásak, feszesek. A derekam, a karom is szebb lett. A vőlegényem teljesen odáig van :) Az önbizalmam helyreállt. Ami a legfontosabb: szenvedélyemmé vált a spinning. Teljesen kikapcsol, imádom. A lépcsőzés meg sem kottyan, nagyon jó a kondim. Van energiám dolgozni, szórakozni, házimunkára stb.


Kitartást kívánok nektek hozzá és akkor meg lesz az eredménye!!!! Ez a sport ezen kívül megköveteli a megfelelő nyújtást (hogy ne legyen izomszakadás) és pihenést, hogy az izmok megfelelően tudjanak regenerálódni. Ha érzitek, hogy itt-ott fáj, akkor kicsit pihenni kell...majd néhány nap és lehet újra kezdeni!


Minden edzőt érdemes kipróbálni, hogy megtaláljátok a számotokra legkedvesebbet! Ahány ember, annyi ízlés és igény. Nagy a különbség egy-egy óra hangulatát tekintve attól függően ki tartja.


Hajrá mindenkinek! Megéri!

427. _anatha_ (válaszként erre: 426. - Tempest)
2010. okt. 2. 22:53
Passz, és sajna nem volt időm elmenni, úgyhogy legközelebb novemberben...
426. Tempest (válaszként erre: 425. - _anatha_)
2010. szept. 29. 20:04
Mennyibe kerül ott egy óra??
425. _anatha_ (válaszként erre: 424. - _anatha_)
2010. szept. 29. 11:57
Honlapjukat megnéztem, heti kétszer van spin-racing.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook