Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sosem sikerül a fánkom! Mit csinálok rosszul? Segítsetek nekem! fórum

Sosem sikerül a fánkom! Mit csinálok rosszul? Segítsetek nekem! (tudásbázis kérdés)


1 2
14. dus (válaszként erre: 12. - A7baea197d)
2009. jan. 5. 18:50
Én a "Hajós" rumot használok, de a sütőrum is ugyan ez, tehát jó! :))
13. dus (válaszként erre: 11. - A7baea197d)
2009. jan. 5. 18:49

Ne keseredj! Biztosan fog az sikerülni!

Én ezt a receptet használom a bejgli, gőzönfőzz, fánk, lekváros/túrós bukta, darázsfészek és kakaós csiga elkészítéséhez! Univerzális tészta, bármit készíthetsz belőle, csak szájíz szerint kell tenni bele a só-cukor arányát.

2009. jan. 5. 18:47
Milyen rum kell? Sima aroma, vagy sütőrum?
11. a7baea197d (válaszként erre: 9. - Dus)
2009. jan. 5. 18:46

Húú, nagyon köszönöm! Ki is másolom és elmentem a receptet, ezt ki fogom próbálni, remélem sikerül. Csak most kicsit elkeseredtem, sokadik nekifutásom volt, szoktam sütögetni ezt-azt, de ez valahogy sosem sikerült.

Nagyon köszönöm!

10. a7baea197d (válaszként erre: 6. - Erika25)
2009. jan. 5. 18:44
Kell bele rum? :S Ez jól hangzik:) Igen, lehet hogy a tej sok, én is gondolom, csak nem merek eltérni a leírtaktól. Mennyit tegyek? 2,5-3 dl?
9. dus
2009. jan. 5. 18:43

Nekem egy ősi, dédmamai receptem van.


4dl langyos tejben elkeverek 2 evőkanál porcukrot és 3 deka élesztőt. Hagyom kicsi futni, de nem nagyon, csak 5 percig. 8 deka Ráma margarint lágyra olvasztok, hozzáadok még 5 deka porcukrot, 1/2 deci rumot és 2 tojás sárgáját. Ezt alaposan összekeverem és az élesztős tejhez adom. annyi lisztet adok hozzá, hogy palacsinta tészta sűrűségű legyen. Ekkor hozzáadok 1 teáskanál sóval kevert 1 deci langyos tejet, összekeverem és annyi lisztet adok hozzá, hogy jól gyúrható, de puha tésztát kapjak. 50-60 percig kelesztem langyos helyen.

Kiszaggatom, kicsit meghúzgálom, közepén mélyedés nyomok és forró olajban megsütöm. A rumtól nem szívja meg magát olajjal.

2009. jan. 5. 18:42
Én nem szeretem a fánkot,de szerintem írjatok le egy receptet mocsokmanonak.
2009. jan. 5. 18:40
Ha nincs rum fehérbor is jó!
2009. jan. 5. 18:39
Nekem kicsit soknak tűnik a tej, ennyi liszthez... És ha teszel bele rumot, akkor nem szívja be annyira az olajat. Más receptet is próbáltál már?
2009. jan. 5. 18:36
Érzésre csinálom, nem szoktam mérleget használni, csak körülbelüli a feltüntetett arány...
4. a7baea197d (válaszként erre: 3. - Dus)
2009. jan. 5. 18:35

Köszi! Igen, máris írom:


Kb. 4- 4,5 dl tejet veszek, 5 dkg élesztő, sima és réteslisztet keverek kb 25 dkg-ot, 3 tojássárgáját, és kis vajat is keverek bele, kis sót is . Hagyom állni kb 1 órát-


Nem tudom mi lehet a baj. Mamám adta a receptet, állítólag ő is így csinálja. Neki sikerül, nekem nem...


Köszi, hogy segítesz!

3. dus
2009. jan. 5. 18:29

Hogy készíted? Leírnád a receptet és az arányokat?

Szívesen segítek, ha tudok!

2009. jan. 5. 18:29
A hagyomásnyos fánkkal szertnék próbélkozni már jó ideje, és nem jön össze. Hagyományos recept alapján csinálom, mindent az előírás szerint, mégis olyan plötty lesz, és a forró olaj ellenére mindig megszívja magát. Segítesetek légyszi!
2009. jan. 5. 18:28
Segítsetek nekem! Sosem sikerül a fánkom! Mit csinálok rosszul?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook