Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » S.O.S Továbbtanul a gyerek! fórum

S.O.S Továbbtanul a gyerek! (beszélgetős fórum)


2012. aug. 12. 19:01

A hitelt gyorsan felejtsétek el. Egy büdös nagy lehúzás az egész. Nagyon gáz, hogy egy komoly tartozással kezdje az életét.

Nyugodtan dolgozzon az amúgyis jó jellemformáló és a munkatapasztalat számít később a felvételnél.

Nem kell megijedni egy rakás egyetemista dolgozik az iskola mellett vagy közben ki-kihagyva egy-egy félévet. Később sokkal talpraesettebb lesz, mintha a .... alá pakolsz mindent.

2012. aug. 12. 18:28
Hát sajnos én is ilyen helyzetben voltam, fősulira akartam menni de nem volt rá pénz hasonló helyzet miatt és sajnos nem is sikerült elindulni. Most dolgozom mert nekem lett m.helyem de nem adtam fel az álmaim!!!
2010. júl. 23. 14:22
Mi újság? Felvették?
21. Tina87
2010. júl. 19. 12:29

Államilag finanszírozottnál van segítség, minden hónapban egy bizonyos átlag elérésekor.

Vagy ösztöndíj vagy diákhitel vagy tényleg dolgozzon mellette, mint unokahúgom.Ő nappal suliban éjjel telefonozik az e-on -nál.

20. pmazsi (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2010. júl. 18. 22:23

szia!

Úgy olvastam, hogy költségesre vették fel a gyereked. Esetleg ha olyan a főiskola/egyetem van arra lehetőség, hogy kérvényezzétek a tandíj mérséklését, vagy részletfizetést kérhettek (tanulmányi osztályon vagy a hallgatói képviseletnél/önkormányzat érdemes utána kérdezni) Szoc.támra is van lehetőség (ezt nagy valószínűséggel meg is fogja kapni alanyi jogon, bár az összege lehet, hogy nagyon minimális lesz).

Valamint lehet hogy lesz olyanra is lehetőség ha jó a tanulmányi eredménye átkerülhet költségesről államira. A későbbiekben meg lesz már ösztöndíj és ha teljesen kitűnő (ha jól emlékszem) akkor pályázhat köztársasági ösztöndíjra is.

További támogatásért mindenképp az önkormányzatnál kellene érdeklődnötök.

Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert

2010. júl. 18. 18:25

Szerintem, ha jó a kapcsolatotok, és nagyon akkar tanulni, akkor kiveszi a részét az anyagiak előteremtésében is. Ha megküzd érte, akkor a tanulást is komolyabban fogja venni, ez pedig a munkahely megtalálásában is előnyt jelent.

Tapasztalatból beszélek.

De még van egy gyenge hét a ponhatárok meghúzásáig.

18. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 16. - Lencsi.)
2010. júl. 18. 18:20

Ezt a pályázatot szeptem vége után szokták kiírni.

Az önkormányzatnál kell érdeklődni.

17. lisa65
2010. júl. 18. 18:13

Sajnos a nehézségekkel neked kell megküzdened!

Tartsd benne a lelket akkor is ha nehéz!

2010. júl. 18. 18:13
Egy kisközségben élünk Fejér megyében. Lehetőségünk lenne pályázni a Bursa Hungarica jóvoltából?
2010. júl. 18. 18:10
Nem szeretném, h a fiam segítség nélkül maradjon. Jó eszű gyerek, az apjára nem számíthatok. Félek, ha sorozatosan nehézségekbe ütközünk meghátrál.
2010. júl. 18. 18:08

Sok függ attól, hogy hol fog tanulni, hol éltek. Pl. kistelepüléseken lehet pályázni Bursa Hungarica össztöndíjra. (persze ez attól is függ, hogy a település kiírja-e a pályázatot.

Lehet szociális támogatást igényelni a főiskolán, ez függ a család anyagi helyzetétől.

Lehet jól tanulni, akkor tanulmányi ösztöndíjat is kaphat.

Dolgozhat is, spórolhat is a diák.

Persze van diák hitel is, de azzal vigyázni kell, mert mire végez, milliomos lehet.(adósságban)

13. lisa65
2010. júl. 18. 18:07
Az egyetemen pedig ha jó tanuló, akkor kaphat ösztöndijat is!
12. lisa65
2010. júl. 18. 18:06
Az önkormányzat szociális osztályra kell menni, ott adnak papirokat amit ki kell tölteni, jövedelem igazolás, kiadások, stb. és akkor ők megállapitanak egy havi rendszerességgel járó segélyt. Ezenkivül úgy tudom 3 havonta lehet kérni rendkivüli segélyt is.
2010. júl. 18. 18:05
Köszi, azért megpróbálom ezt is.
2010. júl. 18. 18:04
nem, de a családsegítő központban biztosan fognak segíteni
2010. júl. 18. 18:04
Igen ezek mind szóba kerültek. Csak arra gondoltam, van talán vmi olyan lehetőség, amit nem igazán reklámoznak, de mégis létezik.
8. lisa65 (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2010. júl. 18. 18:03

Miért nem államilag finanszirozottra jelentkezett?

Önkormányzatnál lehet kérni rendszeres segélyt, ezt biztos, hogy kaptok! Ezenkivül a gyermek vállalhat mellette munkát is, ami nagy segitség!

2010. júl. 18. 18:01
Erről tudsz vmit bővebben?
2010. júl. 18. 18:01
önkormányzati segély
2010. júl. 18. 18:00
esetleg már dolgozhatna most a nyáron is
2010. júl. 18. 18:00
és még?
3. SF
2010. júl. 18. 18:00
Esetleg dolgozhatna az egyetem mellett.
2010. júl. 18. 17:58
diákhitel
2010. júl. 18. 17:55
Segítsetek! Egyedülálló anya vagyok, ráadásul munkanélküli is. A fiam egyetemre megy, de nem tudom hogyan és miből tudnám szponzorálni. Jó lenne átlátni a helyzetet, de egyedül nem megy. Akinek van már ezzel kapcsolatos tapasztalata (segély, pályázat, előleg stb.) kérem segítsen. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook