Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 18 éves leválása, továbbtanulás fórum

18 éves leválása, továbbtanulás (beszélgetős fórum)


1 2
2018. ápr. 11. 16:19

nem kell siettetni. Majd leválik, ha akar. Ha meg nem, akkor gondolom, hogy nincs a szülők terhére.

Ki tanul hangosan, ki tanul magában, ez mkinek a magánügye, a leváláshoz semmi köze nincs

42. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2018. ápr. 10. 18:21

A gimibe mi is elvittük reggel, délután már nem mentünk érte, ennivalót vette, de ha csomagolni kellett volna, én készítem el.


Mára a nagymamája szintjén süt-főz. Férfi, 33.

2012. febr. 22. 12:34
Azért az még szomorúbb, hogy anyuka töltötte ki a továbbtanulási papírokat, és hívogatott, hogy hogyan kell. No comment.
40. vberni01 (válaszként erre: 32. - Mókinca)
2012. febr. 22. 12:32

állami támogatás sem jelent ingyen oktatást!

Könyvek, jegyzetek beszerzése, albérleti kollégiumi díj, vonatjegy, buszbérlet, stb..... Ezek is alsó hangon nekem 10 évvel ezelőtt 35-40 000 Ft/ hó!!!

39. vberni01 (válaszként erre: 26. - Ami.)
2012. febr. 22. 12:30

Érdekes ez a 6 év. Csak 6 évig kell itt maradnia, vagy 6 évig dolgoznia? És az állam biztosít munkahelyet? (Egyre több óvoda zár be, kevesebb a gyerek, stb.... )


Vagy ezt hogy gondolták?

38. Ami.
2012. febr. 21. 18:52

Kamatról eddig nem hallottam.De ezt is hogy fogják meghatározni h mennyit kell visszafizetni??Elég kérdéses még ez az egész.Nem is egyfolytában kell lehúzni a 6 évet itthon,hanem megszakítva is lehet,szóval elmész 2 évre külföldre megszeded magad,hazajössz családot alapítasz,aztán ledolgozod a 6 évet.Vagy ha nem jössz vissza többet h veszik le rólad? Egyébként aki nem diplomára megy hanem szakosodik,azt is állam fizeti nem?Nem kell tandíjat fizetni,akkor miről beszélünk?Igen minden embernek normális fizu kéne,nem írtam h csak a diplomásoknak.

Utálom amikor az adókkal jönnek az emberek,ígyis úgyis levonják,nem mindegy neked mire megy el,nem tudsz beleszólni,nem befolyásolhatod.

37. andi6020 (válaszként erre: 35. - Mosolyka1111)
2012. febr. 21. 18:40
Amúgy, ha már tandíjnál tartunk. Van arra valahol valami információ, hogy visszafizetés esetén mennyi a kamat? Mert gondolom van az is.
36. andi6020 (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2012. febr. 21. 18:39
Egyébként kérték a segítségedet?
35. mosolyka1111 (válaszként erre: 32. - Mókinca)
2012. febr. 21. 18:38

"Csak előbb fizesse vissza az állami támogatást."


Oké az eszmefuttatásod, de nem "előbb" fizeti vissza szerintem, hanem abból a fizuból, amit külföldön keres (nagyjából röhögve visszafizeti belőle.)

34. andi6020 (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2012. febr. 21. 18:38

Magánügyük.

Ne avatkozz bele szerintem.

33. 39694c0c70 (válaszként erre: 32. - Mókinca)
2012. febr. 21. 18:33

Volt erre már egy másik fórum, ami ezt boncolgatta.

Az én véleményem eltér a külföldre távozókról, de nem várom, hogy bárki is egyetértsen velem.

Csupán gondolkoztam azon, hogy az államilag finanszírozott képzésben résztvevőknek biztosan tudnak majd munkát adni egytől-egyig?

És akinek nem lesz munkahelye, azzal mi lesz?

Az haljon éhen itthon? Csupán azért, mert a mi adónkból tanult?

Megnyugtatok mindenkit, hogy azok már egytől-egyik elhagyták az országot, akik megtehették, és szinte mind a mi pénzünkön tanult.

És a gimnázium, de az általános iskola nem a mi adónkból működik?

Tegyek még fel ilyen kérdéseket?

32. Mókinca (válaszként erre: 29. - Ami.)
2012. febr. 21. 18:29

A "megfelelő munkahely, megfelelő fizetéssel" kategória mindenkire kellene, hogy vonatkozzon. (Akár diplomás, akár szakmunkás.)

Így gyakorlatilag mindenki elmehetne külföldre.


Menjen is mindenki, ha van lehetősége!

Csak előbb fizesse vissza az állami támogatást...

31. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2012. febr. 21. 18:22

Egy biztos, hogy így nem!

Nem az a probléma, hogy egy gyerek csupán 18 éves kora előtt kerül el otthonról, hanem inkább az, hogy amíg otthon volt, nem lett önállóságra szoktatva.

Ha csupán hangosan képes tanulni, az egyetemről, főiskoláról már az első félévben ki fog esni.

(De szerintem ezt az új "rendszer" megoldja majd úgy is, mert be se fog kerülni)

30. megi04 (válaszként erre: 28. - Mókinca)
2012. febr. 21. 17:40
Igazad van!!!!!!
29. Ami.
2012. febr. 21. 17:33

Én nem értek egyet az iskolai visszafizetéssel.

Ha biztosítana az ország megfelelő munkahelyet,megfelelő fizetéssel nem akarnának az emberek külföldön dolgozni.

És ez a kicsi ország mindenből profitál,csak épp pár ember közt oszlik szét a profit.Ennyi hülye adó sehol nincs mint nálunk.

28. Mókinca (válaszként erre: 27. - Mókinca)
2012. febr. 21. 17:08

Az állami támogatás visszafizetéséről pedig csak annyit, hogy teljesen jogosnak tartom.

Profitáljon már egy kicsit az ország abból, hogy kitaníttatta.


Volt egy munkahelyem, ahol az "új seprő jobban söpör" elvet vallották a központban. A régi, bevált dolgozók helyett felvettek egy csomó újat az utcáról. Kiképezték őket, azok meg megpattantak (jobb esetben). De az is előfordult, hogy sikkasztottak.

2012. febr. 21. 17:04
Ettől a fiatal nőtől még az én 13 éves lányom is klasszisokkal önállóbb. Mégis félek a továbbtanulásától. Pláne ha 8. után megy messze.
26. Ami.
2012. febr. 21. 16:20

Gólyatábor jó ötlet,már ismerkednek,buliznak..talán lesz valaki akivel szimpatizálnak egymással,így tudják majd 1 szobába is kérni magukat a koliba.

Az oktatással tényleg gáz ez a 6év aláírás,én könyörögtem a tesómnak,h ne menjen itt fősulira,mert 6 évig itt kell dolgoznia,vagy visszafizetni a 4 évet,lenne is lehetősége Németbe bébiszitterkedni,amire nyáron megy ki,de visszajön,mert ő óvónő akar lenni.Nem tudjuk lebeszélni,ráadásul hiába élek Pesten,szüleink vidéken,ő Győrt,és Szombathelyt jelölte meg.Mikor nálam lakhatna,segítenék mindenbe,de azt mondta jó lesz a kollégium is,ugyis nagy buli.

Sajnos a barátnődéknél későn kezdődik meg ez a folyamat,eléggé elrontották,de még nincs vesztve,csak anya legyen erős,és ne engedelmeskedjen a lányának,h igenis költözik,sose fogja "levakarni" magáról,ha mindent megcsinál neki.Az is felháborító számomra h a reggelijét ő csomagolja,18évesen erre nem képes?Én általános suliba is lefutottam a boltba zsömiért,és megcsináltam a szendóm.

2012. febr. 21. 15:51
Addig pedig folyamatosan gyakorolni a távolságot, az önállóságot, a felelősségvállalást, stb.
24. vberni01 (válaszként erre: 13. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 15:36
ez történt! Ecseteltem neki, hogy milyen jó a koli, bármilyen jegyzet kell, el tudja kérni, jók a bulik, és ha nem tetszik, bármikor ott hagyhatja, mehet albérletbe. Most úgy néz ki, hogy megpróbálja, de még messze szeptember. Javasoltam neki a gólya tábort is, hogy jóóóóóóóóóóóó sok ismerőse lesz majd. :)
23. vberni01 (válaszként erre: 11. - 4c30444687)
2012. febr. 21. 15:35
:D
22. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2012. febr. 21. 15:18

A leválási folyamat nem akkor kezdődik, amikor középiskolába megy, hanem sokkal korábban.

Amikor először másra bízzuk, mert el kell valahová menni; amikor a mamáéknál alszik először; amikor bölcsődébe, óvodába, iskoláb, táborba, nyaralni, stb. megy. Ez mind-mind egy hosszú leválási folyamat. Ez is szocializálódás, az önállósodás, az érzelmi függetlenség része.

Sok probléma lesz még :(

21. Muraja (válaszként erre: 15. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 14:37

Önallonak nevelni felelösegtudatal ez a legnagyobb ajandek egy gyereknek.

Ismerem a polya viszdugas erzest , de az van igy elveszheti az ember a gyerekeket.

Nagyon sok szerencset a lanykanak a kutya menyhelyel csodalatos emberke lehet ! Nalunk van egy nagyon idös kis kutya es egy nemreg nalunk menedek joggot kert egy macsek ur- es megkapta.

Forumban szolo kislanyt az annya egyszeuen emotinalisan " gyilkolja"

20. rinike
2012. febr. 21. 14:27
Az én fiam 14 és fél évesen kényszerült elköltözni (élsport miatt) Budapestre. Már 19 éves, azóta csak egyetlen hétvégi napot van itthon. Mi is nagyon kötődtünk (és jelenleg is kötődünk) egymáshoz, mégis teljesen zökkenőmentesen ment az átállás/elválás. Mi annyit csináltunk, hogy családi csomagos mobil előfizetésre tértünk át, amin ingyen beszélhetünk bármennyit. Ennek köszönhetően, még tanulni is szoktam vele eleinte telefonon keresztül. Szóval szerintem is sok-sok beszélgetés előre arról, hogy miként lesznek a dolgok elköltözés után, azután pedig mélyvíz.
19. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - Cel)
2012. febr. 21. 14:19
Sztem meg inkább a HTB "csak a gyerek, család a minden" céltalan anyukák jellemzője.
18. cel (válaszként erre: 15. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 14:16

Bocs, pontatlan voltam és általánosítani sincs szándékom. Nem azt írtam, hogy minden egyedül álló anyuka ilyen, de rájuk jellemzőbb, főképp ha nem elváltak, hanem megözvegyültek és nem több, hanem csak egy gyereket nevelnek.

Az érzelmi kötődés annyira szoros, hogy az már nem egészséges.

17. 4c30444687 (válaszként erre: 12. - Azure_)
2012. febr. 21. 14:14
Persze, az ő dolguk. Nyilván tök mindegy, hogy egy ismerős kérdésére egy idegen az interneten mit válaszol. Azért engedd már meg, hogy az elképzelésem szerint válaszoljak!
16. zsakagi (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2012. febr. 21. 14:11

18 évesen már megértheti, mik az anyagi és egyéb lehetőségei neki is és az anyjának is.

Tudhatta, hogy annyit nem lehet utazni, hogy ingázhasson és ennyi idősen megértheti az albérlet anyagi korlátait is.

Magánvélemény: nagyon el lehet kényeztetve, nem sokszor mondhatták neki azt, h "nem lehet"

15. 9536810fa1 (válaszként erre: 14. - Cel)
2012. febr. 21. 14:11
Ne máááá' egyedül álló anyukák..? :))) ... én is egyedül neveltem, 18 évesen bumm leányka megpattant, tanul, dolgozik, 2 társával létrehoztak egy kutya menhelyet... és meg pillázok nagyokat, mert beledöglöttem, amikor itt hagyott... a fiam 17 éves... önálló, tanul, szorgalmas, fegyelmezett... 19 évesen le fog lépni(legalábbis remélem még az érettségit megvárja...:))... pedig imád, és én is őt... de túl önállóak lettek... hjajjj, ha visszacsinálhatnám, bummmmm... dugnám mindkettőt a pólyába! :)))
14. cel (válaszként erre: 9. - Vberni01)
2012. febr. 21. 14:08

Nem tudsz mit mondani neki, mert ez nem az a kategória. Betegesen magához kötötte az anyukája. Akkor amikor 10-12 évesen kezdett volna leválni, akkor kellett volna ezt segíteni, nem visszatartani. Ez nem a kislány problémája (sajnos most már övé is, mert ő látja kárát) hanem az anyukájáé és hozzá kell tegyem ez az egyedül álló anyukák jellemzője.

Ennek a fiatal nőnek még jó ideig támasz kell, vagy brutálisan belevetni a mély vízbe és hagyni, hogy maga evickéljen, de ez könyörtelen megoldás, mert egyébként is egy teljesen más környezetbe kerül, az eddigiektől merőben eltérő elvárásokkal kell megbirkóznia.

Kívánom, hogy sikerüljön neki!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook