Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! fórum

Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2011. dec. 21. 23:26
Még egy apróság: tudom sokan nem szeretitek a bedobált szórólapokat! Hát, az a helyzet, hogy én mindet át szoktam böngészni és kis cetlire kiírom, melyik áruházban mikortól, melyik cikk lesz akciós, mit érdemes ott megvenni. Aztán pedig még ezeket a cetliket is össze szoktam hasonlítani, hogy melyik a kedvezőbb.Aztán indulok neki bevásárolni, célirányosan. Sokat lehet így spórolni:)
181. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Irgum-burgum)
2011. dec. 21. 23:17

A pénz beosztását is tanulni kell:)

Én mindig vezetek egy naplót. Bevétel, kiadás.

Minden évben csinálok egy táblázatot, függőlegesen a hónapok, vízszintesen a kötelező kiadások, egymás alá: Víz, villany, fűtés, közös költség, UPC, és így tovább. Mellé az összeg.Ezeket minden hónapban kiemelem a bevételből, mert ezek kiadások lesznek. Kiadás lesz még, ha venni szeretnék valamit( cipő, ruha stb.)Ami marad, abból mindig veszek olyan élelmiszereket, amik tovább elállnak(liszt, cukor, olaj, zsír,zöldségek, mosópor, öblítő stb.) A maradékból mindig eldugok valamennyit, még magam elől is, hogy ne legyen szem előtt, ez a "vésztartalék". Ami pedig nettó ott marad, azt elosztom a hónapból még hátralévő napokkal és kijön, hogy 1 napra mennyi marad.Ez már elég kevés szokott lenni, de nagyon kell igyekeznem, hogy a napi keretet ne lépjem túl. Ha egyik napon túllépem, a másik napokon be kell hoznom:) Figyelem az akciókat, ha megjelenik kupon (pl. Tesco)igyekszem beváltani. Ha csoda történik és a vésztartalék megmarad, akkor még spóroltam is:) De ez mostanában nemigen fordul elő. Hát, én így osztom be! Sok sikert!:)

2011. dec. 21. 21:51
Én annyit csináltam, hogy kiszámoltam, hogy mennyi egy hónapban a biztos költség,(rezsi, hitel stb.) és a maradékból gazdálkodtam, extra kiadás esetén pedig olcsóbb megoldást kerestem a bevett dolgok mellé, hogy fussa.
179. 07c4794583 (válaszként erre: 178. - Mandella)
2011. dec. 21. 21:45
régen én is ezt csináltam, vittem ceruzát (ha nem felejtettem el), most már feltalálták a nálunk okosabb telefont :)
178. mandella (válaszként erre: 177. - 07c4794583)
2011. dec. 21. 21:06

:-)

ez se rossz

és van is benne valami: a cetli kicsit engem is stresszel, de főleg attól tudok megőrülni, hogy nálam van, nézem, haladok sorba, de mivel tolat nem hordok magamnál, meg macerás, nem tudom kihúzni, amit már megvettem, és felidegesítem ezen magam... hűha, most hogy ezt leírtam, ez elég szerencsétlenül hangzik :-O

2011. dec. 21. 21:01

de egyébként ha van lista, engem annyira bestresszel, hogy mindent megtaláljak, hogy kevésbé csábulok el a sajtpulttól. mivel fél órán át a fültisztítót vagy a mittoménmit keresem


a végére meg tök elfáradok, csak ki akarok menni :))

2011. dec. 21. 21:00
én nem cetlizek, a telefonba írogatok, amikor eszembe jut valami, mert az akkor is kéznél lesz, amikor a boltban vagyok :)
175. mandella (válaszként erre: 174. - Ami.)
2011. dec. 21. 21:00
hát igen, mert aztán a boltban járva úgyis meg-meglátsz ezt-azt, ami csak kéne még :)
174. Ami.
2011. dec. 21. 20:58
Sajna én a cetlivel úgy vagyok,h megveszem amit látok,ami akciós,aztán utána nézem meg h mi is kell valójában,mit nem vettem a cetliről :)
173. mandella (válaszként erre: 159. - Kira88)
2011. dec. 21. 20:58
igen, ez is igaz, csak én mostanság sok helyütt azt látom, hogy csak azoknak megy igazán a szekér, aki így-úgy, de kiskapuzik, buherál, adót csal, hamisít, fiktív számlák, szóval ügyeskedik. és aki meg nem ilyen, az meg szív.
172. mandella (válaszként erre: 162. - Ami.)
2011. dec. 21. 20:56
teljesen egyetértek, illetve hát sajnos igazad van, ez a mai életünk nekünk, fiataloknak, én is teljesen kilátástalannak látom :(
171. Dolores007 (válaszként erre: 165. - Mapipiti)
2011. dec. 21. 20:53
Nem mindegy, hogy milyen diploma. A párom távközlési informatikus, bármikor talál állást.
170. mandella (válaszként erre: 152. - 07c4794583)
2011. dec. 21. 20:52

nekem is kezd már sok számjegyű lenni lassan, annyi mellékállást elvállalok, és egyelőre talán az megy, hogy a havi törlesztőt már nem feltétlenül az alapfizetésemből vonják majd le.


a másik, amit kigondoltam, egy ragacs a hűtőre (post it féle lapok vagy mi), amire ráírom, ha elfogy valami, és ha boltba megyek, csak ott a cetli, és akkor nem vásárolok fel összevissza mindent, hanem talán csak azt, ami kifogyott, ami kell

169. Dolores007 (válaszként erre: 166. - 56abea278d)
2011. dec. 21. 20:47

Miért csak a két véglet van?

Egyik sem jó. Én is indultam már üres hassal vásárolni, minden xart beledobáltam a kosárba. Teli hassal meg mész a sorok között, "ez sem kell, ez sem kell". :D

Egy szendvics a gallér mögé, vagy egy tányér kaja, így ideális elindulni. :)

168. Ami.
2011. dec. 21. 20:27

Arra visszatérve,az h nincsenek munkahelyek ki hibája?Teremtenék én ha lenne lehetőségem.Férjem suli után fél évig nem talált,már mosogatói állásra is jelentkezett,kértek gyakorlatot,mondta h otthon 2 éve ő mosogat,nem volt elég:)

Több ismerősöm jár ebben a cipőben h hiába vállalnának el bármit,nem találnak...egyre többen mennek külföldre dolgozni.Ez kinek a hibája?Nem hiszem h minden személy tehet a sorsáról.

167. Ami. (válaszként erre: 160. - 56abea278d)
2011. dec. 21. 20:15
Ez igaz,barátnőm ilyen,ha nem evett és úgy megy bevásárolni,mindent vesz,csupa felesleges dolgot,és már a kocsiba kibont valamit,megeszi,hazaér már nem éhes,és vett egy csomó mindent amire nincs szüksége,ebből sok a kukába is fog menni...
166. 56abea278d (válaszként erre: 161. - De Luca)
2011. dec. 21. 20:11
Szerintem is, mert nekem meg üres gyomorral nincs türelmem vásárolni.
165. Mapipiti (válaszként erre: 159. - Kira88)
2011. dec. 21. 20:11
Erre nem minden esetben vennék mérget. Van olyan unokahúgom, 28 éves, több diplomával még gyárba is elment dolgozni több műszakba, csak hogy dolgozhasson, végül egy olyan helyre vették fel, ahol szükség lenne a diplomájára, de csak úgy alkalmazták, hogy leminősítették asszisztenssé, diploma nélküli munkakörbe, végezheti a munkát teljes mellbedobással, sokkal kevesebb fizetésért. Hiába próbál más munkahelyet keresni: NINCS
164. Ami. (válaszként erre: 159. - Kira88)
2011. dec. 21. 20:10
Persze én döntöm el,hogy dolgozok vagy nem dolgozok,de nehogy azt mond h megkönnyítik a dolgunkat.Sok múlik rajtuk.Nem csak a kormány hibája..de tény h nehéz elkezdeni az életet..és nem sok segítséget kapunk hozzá.
163. de Luca (válaszként erre: 162. - Ami.)
2011. dec. 21. 20:10
Az is egyfajta biztonságot ad, ha tudod, hogy be tudod osztani a semmit is. Komolyan mondom.
162. Ami.
2011. dec. 21. 20:08

Persze engem se úgy neveltek,h az a legfontosabb,csak én kezdem egyre inkább úgy érezni,akinek pénze van mindene van..mindent megengedhet magának.Én pl nagyon szeretnék már kisbabát,de várok,mert nem alkalmas az anyagi helyzetem.Szeretnék minél többet utazni,kultúrákat megismerni,gyönyörködni más tájakban,de ez is pénzkérdés.Vegyük a sportot,kipróbálnám a síelést,az sem 2 fillér,vagy a gokart,vagy bármi.Kevés olyan dolog van manapság amihez nem kell pénz.És sose elég belőle.

Nem akarok telhetetlen lenni,nincs igazán okom panaszra,mert jobban állok,mint te 2 gyerekkel,és felnézek rád,h tudod csinálni,viszed a dolgokat..de egyszerűen kibuktam,nekem szükségem van biztonságra,tervekre,de jelen helyzetben minden bizonytalan,és nem tudjuk mi lesz másnap.Egyre több fiatal depressziós,hiába tanulnak a főiskolán nem tudnak elhelyezkedni,önbizalom hiányos,savanyú felnőttként kezdjük élni az életünket.Jah s nem látjuk az értelmét,ez a legbosszantóbb,h dolgozunk dolgozunk,de miért?Mert a célunk nagyon elérhetetlennek tűnik,egy lakás,aztán gyerek.Örülünk ha a csekkek kifizetése után,tudunk kaját venni.Ne azért dolgozunk h fizessük csak,élményeket szeretnénk,elkölteni amiért megdolgozunk,de nem a kötelező dolgokra.

161. de Luca (válaszként erre: 160. - 56abea278d)
2011. dec. 21. 20:07
Ez egy baromság. Teli hassal én mozdulni sem bírok, nemhogy a boltig kimenni :-D
2011. dec. 21. 20:05
Állítólag éhesen nem jó vásároni, mert akkor többmindent veszünk .
159. Kira88 (válaszként erre: 155. - Ami.)
2011. dec. 21. 20:05

Na látod, én meg ezt unom. Annyira könnyű hibáztatni a kormányt, a pártokat, a válságot, csak nehogy egyszer is felelősséget vállaljunk a saját életünkért. Pedig valahol mindenki a saját szerencséjének kovácsa!


Kérlek ezt ne vedd személyed elleni támadásnak, általánosságban írtam!

2011. dec. 21. 20:00

Én sosem használtam a kis kockás füzetet.

Skót vér folyik az ereimben, minden szempontból. A párom a falra mászik attól, hogy mindig az árakat bogarászom, és telepakolom a bevásárlókocsit sárga és zöld cimkés cuccokkal. Bár megengedhetnénk magunknak hogy ne fillérezzek mindenen, de ha kitűztük magunk elé, hogy házunk lesz, akkor házunk lesz, mégha kenyéren és vizen kell is élni. Én ilyen vagyok. :)

2011. dec. 21. 19:58

Én azért igyekszem a gyerekeimet úgy nevelni, hogy ne csak a pénz befolyásolja az életüket. Göethének van egy mondása: Két dolgot kell adni a gyermekeinknek; gyökereket, és szárnyakat.

Remélem, hogy mindkettőt meg tudom nekik adni.

156. Mapipiti (válaszként erre: 155. - Ami.)
2011. dec. 21. 19:55
Sajnálom, hogy így érzel. Tudom nem könnyű ma a fiataloknak, mi azért már megteremtettünk egy egzisztenciát, és van miből alább adni, de aki most kezdi az önálló életet, az nagyon ki van szolgáltatva. Vagy a szüleire szorul rá, vagy bármit elvállal, hogy fenntartsa magát. Én is aggódom a gyerekeim jövőjéért, de remélem addigra, mire ők felnőnek jobb lesz a helyzet.
155. Ami.
2011. dec. 21. 19:49
Annyira szörnyű h mindent a pénz befolyásol.Én ma pont ezért vagyok depis,egész nap sírhatnékom van,mert nem ott tartok az életben ahol szeretnék.Utálom..az egészet...kizsákmányol mindent a kormány..ellehetetlenítik az életet..nemhogy adnának,megszüntetik a munkalehetőségeket,tiszta kilátástalan,bizonytalan az életünk.Néha azt érzem nem bírom ezt elviselni,túl nagy teher számomra a bizonytalanság,és maga a létkérdés,mi hogy lesz?!?
154. varganikolett01 (válaszként erre: 153. - Smudlaagi54)
2011. dec. 21. 19:46
köszi!:-) nekünk a heti bevásárlás ettől több! igaz abban benne van a hústól kezdve a tisztítószerekig minden! egyszerűen képtelen vagyok lecsökkenteni a kiadásokat.próbáltuk a havi bevásárlást,de nem ment.állandóan kellett valami...a kis boltok meg marha drágák.
153. smudlaagi54 (válaszként erre: 141. - Varganikolett01)
2011. dec. 21. 19:39

Liszt,cukor,olaj,kávé,tea,papíráru,mert ott olcsóbb,fűszerféleségek,tészta rizs,

margarin,mosószer mosogatószer,öblítő,stb

Már hó közben írom össze mi az ami elfogyott,mit kell vennem,és aztán attól nagy ritkán térek csak el.Max 1-1 kg-os virsli,párizsi,vagy ha valami olyan akciós van ami belefér,és szükséges!A többi marad itthonra,a tejet hozzák hetente 2 x,aztán kenyér piac,és ha kell hús!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook