Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítség! Székrekedés fórum

Segítség! Székrekedés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
33. a1a3db480a (válaszként erre: 32. - Cd0aeb97d1)
2007. júl. 21. 00:20

Igen :D:D:D

óvatosan kell vele kezdeni, de nagyon jó szerintem!

32. cd0aeb97d1 (válaszként erre: 30. - A1a3db480a)
2007. júl. 20. 09:10
Ez tényleg jó,egyszer nekem is kellett,de vigyázni kell vele.Este bevettem egy kiskanállal,másnap nem mentem első órára! :)
2007. júl. 11. 18:34

Sziasztok!

Nekünk a három ízesítésű aloe gél vált be. A férjem a natúrt, én az áfonyásat, a kisfiunk a barackosat issza. Semmi problémánk azóta :DDD

2007. jún. 29. 00:00
Szia lányok! Nekem "Tamarin lekvár bevált" gyógyszetárban kapható, ott segítenek... egy kérdést tőlük is megér...
29. Andrea1977 (válaszként erre: 28. - Szapuka)
2007. jún. 28. 23:58
Nagyon aranyos vagy! Nem haragszom, lehet, hogy egy picit máshogy értelmeztem a válaszodat! De igazán kedves tőled, hogy ilyen "megnyugtató" választ írtál!!! Örülök, hogy megtaláltad a megoldást a problémádra! Így ismeretlenül is nagyon jó egészséget és minden jót kívánok! Remélem te sem haragszol?!
28. Szapuka (válaszként erre: 25. - Andrea1977)
2007. jún. 28. 20:52
Ne haragudj, nem akartalak bántani. Sőt, azt írtam, hogy a hashajtó jellegű gyógynövények közül még a lenmag a legelfogadhatóbb, ez hosszú távon is alkalmazható. Csak hát a 47 évemmel én már beléptem abba a korba, amikor a hosszútávon felhalmozott helytelen táplálkozás miatt az enyhe hashajtók már nem használnak. Ilyenkor már az erőseket váltogatjuk és mégjobban tönkretesszük az emésztőrendszerünket. Vagy mint én, hosszú, kemény munkával, a táplálkozási szokásaim és az étrendem megváltoztatásával megpróbálhatjuk újra beindítani a rendszer működését. És most már néhány hónapja nap mint nap kipirult és elégedett arccal jöhetek elő meghitt magányomból.
27. Kalmár Edit (válaszként erre: 1. - Hetessycintia)
2007. jún. 28. 13:25
Nekem a savanyúkáposztalé segít mindig, igyál meg legalább 1/2 litert egyszerre, biztos lesz hatása. Én hetente egyszer biztos iszom. Ja és a bélfalakat is megtisztítja, próbáld ki, veszteni valód nincs. Egészséges is.
26. rea
2007. jún. 28. 13:06

Sziasztok!

A mi családunkban egy 9 éves kisfiú is pár éves kora óta székrekedéssel küszködött mindent kipróbáltak az anyukájával, de amikor már a ricinus sem használ már elkeserítő volt a helyzet, és több mint fél éve találtak rá egy cikória gyökér kivonatra, amit gyógynövény boltokban lehet kapni ( a neve Florgio) és ez használt beállította az emésztését és mondani sem kell nagyon örülnek, hogy nem kell szegénynek szenvednie. Erre fellelkesülve az ismeretségi körünkben is ajánlottuk, pozitívak voltak a tapasztalatok. Apukámnak pl. a puffadása múlt el, azóta nem szedni a "jól " bevállt szóda-bikarbónát.

A hashajtókról sokat olvastam és szerintem is az egyik legrosszabb megoldás. Nem hiába nem szabad folyamatosan fogyasztani illetve cserélgetni kell, a hozzászokás miatt, és egy drasztikus módszer, ami pillanatnyilag segít, de nem hosszútávú megoldás szerintem.

25. Andrea1977 (válaszként erre: 24. - Szapuka)
2007. jún. 28. 13:05
Én nem azt mondtam, hogy hashajtó legyen a megoldás minden ilyen problémára! Nyilván fontos a normális táplálkozás és rost bevitel! De van olyan ismerősöm, aki hiába táplálkozik normálisan és fogyaszt elegendő folyadékot és gyümölcsöt, mégsem működik neki a dolog! Csak ajánlani próbáltam a lenmagot! Nem mondtam, hogy ez a megoldás!!!
24. Szapuka (válaszként erre: 23. - Andrea1977)
2007. jún. 27. 18:40

A gyógynövényes könyvem azt írja a lenmagról, hogy egészben, bő folyadékkal fogyasztva enyhe hashajtó hatású. Más hashajtókkal ellentétben használata huzamosabb ideig lehetséges (mivel olajat, fehérjét és nyálkát is tartalmaz).

Viszont ha az étrended nem megfelelő, nem tartalmazza a normális bélműködéshez szükséges anyagokat, a hashajtók nem segítenek. Sőt, huzamosabb szedésük káros, mivel hozzászokik a szervezet és az amúgy sem kellemes állapot csak stabilizálódik. A krónikus székrekedésre a hashajtók használata szerintem az egyik legrosszabb megoldás.

23. Andrea1977 (válaszként erre: 22. - Nono80)
2007. jún. 26. 18:26
A terhesség sok mindent megváltoztat szervezetünkben! Sajnálom,hogy neked nem vált be, de hátha majd más jobb tapasztalatokat szerez! Egyébként szerintem a genetikától is függ ez az egész! Ki mit örökölt!
22. nono80 (válaszként erre: 21. - Andrea1977)
2007. jún. 26. 18:23
ÉN ettem lenmagot egész terhességem alatt,napi egy kanállal joghurtba keverve!Hát nem voltam elájulva az eredménytől!Attól persze másnak még segíthet!
2007. jún. 26. 17:56

Sziasztok!Hála istennek nekem ninbcs ilyen problémám.

De a minap olvastam a "Baba patikában", hogy a LENMAG nagy segítséget tud nyújtani az ilyen problémáknál!Napi 1 kiskanállall javasolt bevenni, evés közben!Bőséges folyadékbevitelt javasoltak még mellé!(Napi bő 2 liter!)"A lenmag segít azoknak, akik sokat küzdenek a székrekedéssel vagy nem megfelelő a bélmozgásuk! Ha beiktatjuk reggelinkbe ezt az olajos rostot, akkor is rendszeres lesz a székletünk, ha egyébként fehér kenyeret fogyasztunk!"(bármelyik Bio-boltban beszerezhető!)Remélem tudtam segíteni! Ha a google-ba beütitek a lenmag szót, még sok hasznos hatását találhatjátok meg!

2007. jún. 26. 10:13

Sziasztok!

Szerintem a szorulás táplálkozási zavarra vezethető vissza javarészt. Kevés a rost, kevés a folyadék. Azért nem is jók a mindenféle hashajtók, mert nem pótolják a hiányzó anyagokat, a szervezet hozzászokik, ezután már hatástalanná válnak. Nálam az étrendi váltás jött be és hozta meg tartósan a sikert. Igaz, hogy a súlyom miatt kezdtem el, de azóta (kb. egy éve) ezt is rendben tartja, pedig korábban nekem is komoly gondjaim voltak.

19. hetessycintia (válaszként erre: 16. - Nono80)
2007. jún. 26. 09:58
Szia.Sajna nem kaptam,mert pill.nem volt,de hoznak keddre.Mára.Hál istennek azóta sikerült,és jol vagyok.De nem kívánom senkinek.Köszi az érdeklődést.
18. nono80 (válaszként erre: 17. - Jolvagyok)
2007. jún. 26. 09:35
és hogyan?
17. jolvagyok (válaszként erre: 1. - Hetessycintia)
2007. jún. 26. 09:07

sziasztok!

Nekem is volt, ez egy elég kellemetlen probléma Egyszer egy szakember azt mondta, úgy képzeljem el, mintha annyi napig nem vinném ki a szemetet,ameddig nincs akció.

Ő segített nekem teljesen megoldani a problémát

16. nono80 (válaszként erre: 6. - Hetessycintia)
2007. jún. 25. 09:10
Szia!Sikerült venned nature caret?Kipróbáltad?
15. Rika1
2007. jún. 23. 01:14
Egy pohár meleg ásványvíz fél citrommal éhgyomorra.Ez nekem tuti bejön:)semmi cukrozás!!!
14. Évice
2007. jún. 23. 00:31
Nekem a kórházba 1 nővérke javasolta,hogy reggel éhgyomorra 2 kiwi sok folyadékkal.Egy darabig ment is a dolog,de ráuntam a kiwire.Az ananász is tuti,persze nem az agyoncukrozott konzerv.
2007. jún. 22. 21:56
Lattam egy olyan reklamot a tv-be ami hashajto asvanyvizet reklamozott.Probald meg azt lehet segit.
2007. jún. 22. 21:04

Én mindíg beiktatom a rostos ételeket,és sokat iszok.Hatás:0.

Remélem valami segít majd.

2007. jún. 22. 19:57

Lehet ezek az ötletek megelőzhetik a székrekedést bogyók, hashajtók helyett:

- rostos ételek fogyasztása (napi 30g rost minimum)

- nagyon sok folyadék, átlagban 2-2,5 l / nap nyáron több természetesen

- lehet házilag műzlifélét csinálni, régebben nekem mindig volt itthon ilyesmi, valamilyen nem cukrozott vegyes műzli, amiben van zabpehely stb. Kókuszos, ha jól emlékszem, amit vette, ehhez adtam még zabpelyhet, zabkorpát, meg egyéb ilyen fellelhető rostos mizéket és esténként valamilyen gyümijoghurtba kevertem annyit, hogy sűrű legyen. Hatásos, és pótolja a hiányzó rosttartalmat.


Mára már inkább napközben veszem magamhoz a kellő mennyiségű rostot, még fogyi alatt is, ha máshogy nem megszóróm korpával a kajámat, csak meglegyen a kellő mennyiségű rost egy napra.


De a többi ötlet is jó, amiket itt olvastam :)

10. Menyó
2007. jún. 22. 19:52

Tejben főzött zabkorpát próbáltátok már? Úgy elkészíteni, mint a tejbegrízt csak gríz helyett zabkorpát tenni bele.

Én mostanában zabkorpa és pehely keveréket készítek tejben főzve, beleöntöm kompótostálba és hűtőbe teszem. Kellemes, akár édességnek is.

2007. jún. 22. 19:43
Én a terhességemet kínlódtam végig a székrekedés miatt. Akkor egy ismerősöm tanácsára kipróbáltam a 100%-os körtelevet. Nekem az hatott. De érdekes, mert a körtétől szintén szorulásom lesz, viszont a leve azóta is meghajt.
8. hetessycintia (válaszként erre: 7. - Nono80)
2007. jún. 22. 19:39
Kössz hogy szóltál!:)
2007. jún. 22. 19:31
ja és van narancsos meg sima!érdemes inkább a narancsosat venni,de ha jót akarsz magadnak akkor gyümölcslébe keverve iszod,mert nem a legjobb!:-)
6. hetessycintia (válaszként erre: 5. - Nono80)
2007. jún. 22. 19:30
Köszönöm.Holnap megyek is.:)
5. nono80 (válaszként erre: 4. - Hetessycintia)
2007. jún. 22. 19:30
ezt bármelyik gyógynövényboltban megkapod!kb 1000ft egy doboz!megéri kipróbálni!
2007. jún. 22. 14:53

Én is rengeteget iszok,és rengeteg gyümit(imádom)eszek.És minden hiába.Próbálkoztam ezzel-azzal főként gyógynövényes cucokkal.Egy darabig hatnak,aztán semmi.Nono80:

Ez a Nature Care-port orvos írta fel,vagy vény nélkül is lehet kapni??

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook