Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves nagyon székrekedéses lányommal mit tudok kezdeni? fórum

3 éves nagyon székrekedéses lányommal mit tudok kezdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. okt. 14. 12:31

Sziasztok


Nem gondoltam volna, hogy nem egyedi a probléma, anyukám van kétségbeesve, mert 5 éves húgomnak 3-4 naponta van széklete és szegény nagyon szenved vele. Adunk neki hashajtót, azt hiszem laevolac meg még valamit aminek most nem jut eszembe a neve. 4 kiló felett született, most is jó húsban van, de nem eszik sokat. Eszik gyümölcsöt, adunk neki szilvalekvárt is. Többet kellene mozognia? Eddig semmi nem használt. Sok folyadékot iszik, teát, baracklevet. Nem tudjuk mi a megoldás, tudtok segíteni?

2009. okt. 13. 21:42
ginseng tea, sok folyadék, gyümölcs
2009. okt. 13. 19:09
élőflórás joghurt,gyümölcs,zabkorpás keksz,szilvalé,szilvalekvár,őszilé.
91. kírakitti (válaszként erre: 90. - Beata21bea)
2009. okt. 13. 18:34
Valószínű hogy van ilyen is a dologban. Azén kislányom együltő helyében megevet 2-3 narancsot vagy 5 mandarint sokszor, a Tamarin lekvártadtam neki, nyáron ette a barackot, vettem búzakorpát, na talán az segített valamennyire, de azt meg nehéz volt vele megetettni. A környezetemben tényleg sok hasonló anyuka van, aki ezzel küzd.
2009. okt. 13. 15:12
hát, tényleg szörnyű ez... most kb. 2 hete 3-4 naponta kakált magától 2x, nem is sírt közben, pedig most semmit nem kap.. el ne kiabáljam... egyébként nem gondoltam, hogy ilyen sok sorstársunk van... sajna.. bár ez is jelenthet valamit: nevezetesen csak nem 100%-ban a mi hibánk, hogy ez van... lehet, hogy tényleg a sok adalékanyag, stb...
2009. okt. 13. 09:10
Sziasztok ! Az én 4 éves lányomnál hasonló problémák voltak, azt mondta a gasztroeneterológus akihez jártunk , hogy tejérzékeny és 0 diétát csináljunk, de a véreredménye nem igazolta neki a tejallergiát. a gyerek az oviban tejmentes étrenden volt egy fél évig odafigyeltünk rá hogy se tejpor semmi ne legyen az ennivalójában és persze a duphalacot kapta, és helyre állt, visszaengedte a doktornő a tejes dolgokat minden rendben volt tovább. Azt mondta hogy ez pszichésen volt. a gyerek megnyugodott hogy a tej a hibás és utána minden rendben van azóta is.
88. sztolyka (válaszként erre: 87. - Lafia)
2009. okt. 13. 08:57

Szia!

Elolvastam végig az írásod és szörnyű dolog ez.

Az én fiam is ebbe az ördögi körbe került 3 évesen.

Most 6 éves és neki most kezd helyrerázódni ez a dolog.

Persze tegyük hozzá,hogy ő egy autista kisfiú,nála nehezebb volt ezt orvosolni.

Volt,hogy minden nap adtam neki beöntést,hogy rendbe jöjjön a széklet állag és a végbélfal.

A legnagyobb segítség az a Normaflore volt,ez segíti visszaállítani a jó bélműködést.

Itt van több fórum is,ami ezzel a témával foglalkozik.

87. Lafia
2009. okt. 12. 12:22

Sziasztok, főleg a beöntésről szeretnék egy kicsit tisztábban látni, ha valakinek van tapasztalata, információja, megköszönném. Egy hosszú bevezetés, majd az utolsó bekezdésben a kérdés, elég azt is elolvasni...


Hasonló gondunk van, 33 hónapos kislányunk szenved kb. 2-3 hónapja, előtte komoly problémák nem voltak, max. néha keményebb széklet. Aztán volt néhány nagyon kemény, ami fájhatott neki, s azóta egyre inkább nem hajlandó kakilni és a helyzet egyre rosszabb: napokon keresztül járkál vagy fekszik hasra, ha jön az inger és mondogatja, hogy "nincs kaka-nincs kaka", nem hat se odabújás, se kérés, se ignorálás, se szigorúság. A maximum 8 nap volt széklet nélkül. (Egyszer, azóta vigyázunk és csak 4-5.) Amiket már itt is írtatok a táplálkozásról, kb. azt tesszük mi is azóta: rengeteg gyümölcs, gyümölcslé, lenmag, semmi, azaz 0 csoki vagy kakaó, stb.


Amikor durva lett a dolog, elvittük a háziorvoshoz, aki elmondta azt a bizonyos "ördögikör-szindrómát", azaz fáj, ezért nem akar kakilni, amitől még keményebb lesz, stb. Azt is mondta, hogy ő még a praxisa alatt nem tapintott ennyi kakit hasban, és bár általában nem javasolja, mert stressz a babának, de most azt mondaná, vigyük el még aznap a Heim Pál kórház ügyeletére (talán péntek délután volt) és kérjünk egy beöntést, hogy utána tiszta lappal kezdhessük a még kíméletesebb táplálkozást, sok Laevolac sziruppal. Illetve adott egy beutalót is ahhoz a bizonyos szakorvoshoz a Heim Pálba, aki már itt is szóba került.


Az ügyeleten lévő orvos viszont azt mondta, hogy szerinte akkora stressz lenne a beöntés, hogy egyelőre nem tesz ilyet, inkább kézzel kivett 3-4 valóban elég kemény darabot és beadott egy kúpot (nem tudom, milyet). Elmondta ő is a táplálkozási tudnivalókat, hangsúlyozva a Laevolacot. Azóta nagyon betartva az étkezést és napi 3x 1 evőkanál Laevolac olajjal többé-kevésbé, ugyan sok visszatartással ("nincskaka-nincskaka" járkálás, hasrafekvés, stb), de 3-4 naponkénti és nem is túl kemény széklettel kordában volt a dolog tartható 2-3 hétig, amíg sor került a szakorvosi vizsgálatra.


A szakorvos (aki egyébként számomra egy kicsit meglepő módon egy sebész és azt vizsgálja, nincs-e szervi elváltozás, amit műteni kellene) megnézegette, és az előzőekhez hasonlóan azt mondta, nagy valószínűséggel nincs szervi baj, egy beteg gyerek nem így néz ki (kislányunk általában vidám, jókedvű, kivéve persze a kakilási hullámokat). És hogy ez ilyenkor szinte mindig pszichikai eredetű (nálunk például szinte biztosan a két évvel kisebb kisöccse lehet az egyik legfontosabb dolog, de hogy gyakori a bölcsődébe járóknál, az erőszakosabban bilire szoktatásban részesülőknél és más lelki dolgok miatt). O a kúp helyett inkább a házilag beadott "körte" beöntés javasolta, merthogy az kisebb stressz, mint a csípő fájdalmat okozó glicerin kup és még a szülőtől a legkönnyebb lelkileg elviselnie a gyereknek az ilyesmit, mint bárki mástól. Hangsúlyozta ugyanis, hogy fontos lenne elérni, hogy ne legyen semmilyen rossz élménye a kakilásból (persze ezt azóta se tudtuk elérni, mert hogyan?) Annyiban megnyugtatott, hogy szerinte ezek a lelki eredetű székelési problémák általában nyom nélkül szűnnek meg, bár nem néhány nap vagy hét alatt, lehet akár fél év is. A bélhangok állítólag rendben vannak.


Mert másrészt meg minden orvos (ez is) hangsúlyozta, hogy 3 napnál tovább semmiképpen se maradjon kaki nélkül, mert brutálisan bekeményedik. Mi idegenkedtünk a beöntéstől és elsőre a glicerin kúpot választottuk (azt hiszem, nagy hiba volt), azzal, hogy mindig a harmadik napon adunk egy felet. Sajnos pont a szakorvos óta az addigi viszonylag konszolidált helyzet megint romlott, három napokig semmi, majd beadtuk a glicerines kúpot (nagy sírással, nagyon rossz volt szegénykének, no, hát akkor hogy ne legyen rossz élménye), és másnap valahogy kakilt, elég normális állagút. Ez ment egyszer-kétszer, majd jött a múlt péntek este, amikor – lévén megint harmadik nap – este megint beadtuk a fél kúpot. Alig ment, annyira ott volt már a kemény kaka a végén. Borzalmas, 45-50 perces visítás után jött ki még aznap este a most már kemény nagyon is kemény széklet, még a kúp egy rézse is ott volt. Pedig minden erejével próbálta visszatartani. És nyilvánvalóan nem jött ki minden.


Elszántuk magunkat, hogy akkor jöjjön a beöntés inkább, ha egyszer a szakorvos is azt javasolta. Megvettük és tegnap, vasárnap este beadtuk langyos kamillás teával, reméljük jó technikával (vissza nem csurgott). (Hozzá kell tenni, hogy a hét végén az átlagosnál is gyakrabban tartotta vissza a kakát és bár vidámkodott is, de aggasztóan nyűgös és apás-anyás, mindenki mással szemben hisztiző, gyakran kikészülő és hisztiző volt, szóval láthatóan nincs jó passzban szegény.) Valóban jobban bírta, mint a glicerin kúpot, viszont se akkor, se ma délelőtt semmi kaka nem jött mégse. Pedig most délelőtt kapott egy másikat is. Viszont egész délelőtt rosszkadvű, fekszik, bújik, szóval nagyon aggódunk.


MOST JÖNNE A LÉNYEG, A FO KÉRDÉS:


Miért nem hathatott a beöntés tegnap este óta? Én azt hittem, ez olyan, hogy néhány perc vagy esetleg óra és szaladni kell a WC-re (amúgy hogyan adhatnák műtét vagy szülés előtt?) Vagy ott más anyagot használnak, nem kamillateát? Vagy valamit rosszul csináltunk? Nagyjából belement a körte egész tartalma, néhány csepp maradt csak benne, és utána olyan egy percig összeszorítva tartottuk a popsiját. Utána elengedtük, de nem vettük észre, hogy bármi is visszafolyott volna. Másképp kell csinálni. Vagy gyakrabban? Milyen gyakran lehet?


Tud erről valaki valamit? De persze bármi mást is a fönti regénnyel" kapcsolatban szívesen veszek – már ha van alaki, aki végig bírta olvasni.

2009. szept. 28. 11:59

Sziasztok!

Újra jelentkezem: újabb vérvételen vagyunk túl, mai napon, és vizelet vizsgálat is lesz/volt... Eredmény egyik része ma du. a többi talán 2-3 hét múlva várható, most is néznek allergiát okozó dolgokat, gyógyszer érzékenységet, pajzsmirigyet... Most Guttalax cseppen élünk kb. 3 naponta... Hát ez van, de legaláb nem sír...

2009. szept. 26. 23:08

Sziasztok,

Én is csatlakozom a témához...

Pici koromban én is székrekedős voltam, sok beöntés, faragott szappankúp stb.

Ez addig fajult, hogy 14 évesen havonta 1x jártan nagy wc-re...

Most a fiammal küzdök, bár nála mindennap van, csak kemény.

Az én tapasztalatom:

sárgarépa, alma, banán, körte fog


Széklet lazításra jó a narancs, jó az aszalt szilva, ha megspékelitek evése után valami tejtartalmú folyadékkal/étekkel, tiszta f@sás.


Most olvastam a Mirababy-ről, hogy jó székletlazító.


Engem anno a Kombucha gomba koncentrátum rázott helyre...


A Fiam minden nap főzeléket kap teljes kiőrlésű rozsliszttel habarva, száműztük a csokit, cukrot.

Minden nap figyelem, hogy 1-1,5 liter folyadékot megigya, legtöbbször 100%narancs, vagy sárgabarack-őszibaracklét iszik.

Pár hét kínlódás után rendbe jött!


A búzakorpa vagy tablettába vagy simán joghurtba/kefirbe szintén jó székletlazító.


És egy fontos dolog, amit nem láttam leírva, hogy a kemény kakitól bereped a végbél, ettől sem akar a gyerek kakilni, hiszen fáj neki.

Erre a Neogranormon kenőcs jó, kicsit be kell nyomni a gyerkőc végbelébe, de csak éppen egy picit, egy gyors mozdulattal...


Csak ennyit szerettem volna... :)

2009. szept. 26. 14:54

Meg régen a gyerekeknek adtak egy kis ricimust azt nem volt gond.


Nekem a múltkor a gyógyszertárban adott a nő valami bogyót de azt nem kívánom senkinek ahogy én felpuffadtam tőle,majd meghaltam azt széklet ugyan úgy nem volt.

2009. szept. 26. 14:48
Egyszer nekem volt székrekedésem és nem hatott már semmi.Én akkor kínomban langyítottam egy kis étolajat(úgy 2-3 evőkanálnyit) és megittam.K... rossz volt viszont hatásos.
2009. szept. 26. 14:43

Itt olvasgattam lejjebb a sok jótanácsot és rá is csodálkoztam dolgokra.Ilyen volt pl a szilva és a répa dolog is,hiszen köztudott hogy mindkettő megfogja a székletet.A banán úgyszintén.


Ami lazítja azok a következő gyümölcsök.

narancs

alma

őszibarack

sárgabarack

szőlő



a banán a szilva a répalé és társai megfogják a székletet tudomásom szerint.Még tán a körte is.

2009. szept. 26. 14:40
A legbiztosabb volna a must.De az csak vidéki falvakban van ilyenkor.Az bombabiztosan kipucol.
80. Zíva25 (válaszként erre: 79. - 07e81615ae)
2009. szept. 2. 21:07
Én terjesztőn keresztül szerzem be, de érdemes utánanézni akár bioboltokban is. Nézd meg a www.flavonmax.com oldalt.
79. 07e81615ae (válaszként erre: 78. - Zíva25)
2009. szept. 2. 11:34
Hol lehet kapni a flavon kids lekvárt? Csak terjesztőknél vagy boltban is? Úgy hallottam immunerősítésre is nagyon jó.
2009. szept. 2. 09:53
Sziasztok! Próbáljátok ki a "FLAVON KIDS" nevű lekvárt a kicsinek. Én kb 1 éve találtam rá. Kizárólag természetes anyagokat tartalmaz, kellemes az íze az én kislányom szívesen fogyasztja minden reggel és este egy kanálkával. Azóta szerencsére teljesen normalizálódott a helyzet. A 72 éves nagyimnak is segített a "FLAVON MAX" nevű lekvár. Ő évtizedek óta ezzel kínlódott.
2009. aug. 29. 11:08

Nálunk is ugyanez a helyzet, lassan egy éve. Allergia szintén negatív.

Alig eszik, szinte csak vaja kenyeret, tudom ez is gond. Gyümilevet, joghurtot még elfogadja.

MI Dupholacot iszunk minden reggel. Ez segített idáig, lágy volt, nem fájt, nyomta.

6 hete újabb baj, már vissza is tartja. Ordít, tekergeti magát, mert nem bírja visszatartani, de nyomni még se akarja. "SZuper" minden napunk, amíg nem kakil. Ez a visszatartás azóta van mióta dolgozom, lehet lelkileg van ez, nem tudom.

Nem történt a családba semmi? MI kedden megyünk gyerekpszichológushoz, mert nem állapot.

76. shara
2009. aug. 28. 22:40
Szia!!Szerintem még magvakka is tudod segiteni az emésztését.Lenmag nagyon jó,minden nap joghurtba kaverve ehetö és hatásos.Búzakorpa,zabkorpa.A neten utánna tudsz nézni recepteknek,és természetes anyagok:-))
2009. aug. 28. 22:15
Szia! Az én lányom 28hónapos és ő is székrekedéses volt .Mindent az égvilágon kiprobáltam ,de semmi sem volt jó.Végül a Probinul nevű probiotikumot adtam a lányomnak.Finom kakaós izű,Ő azt hitte kakaót iszik.Kétszer adtam neki és már helyre is ált a széklete,utánna még egyhétig kapta reggelenként éhgyomorral.Azóta már el is hagytuk és nem tért vissza szorulása.Rajtunk csak ez segített.Probáld ki!!
2009. aug. 28. 21:03
Tamarin lekvárt gyógynövény boltban tudsz vásárolni
73. JUL17
2009. aug. 28. 20:01
LEAVOLAC szirupot adj neki a lányomnak ez segített,gyógyszertárban kapható
72. cicus72 (válaszként erre: 69. - Cilus)
2009. aug. 28. 19:22
Én csak a csokiról tudom.
2009. aug. 27. 18:55
nekünk bevált a szilva leve pici lenmaggal
70. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 59. - Sztolyka)
2009. aug. 27. 17:59
Én nem tapasztaltam. Igaz állandó jelleggel nincs rá szükség. A gyógyszerész biztosan tud felvilágosítást adni róla.
69. cilus (válaszként erre: 68. - Cicus72)
2009. aug. 26. 17:34
azt hittem a cukor széklet szilárdító
2009. aug. 26. 15:06

A Fiammal is volt ilyen gond 2-3 éves korában.

Egy idősebb gyerekorvos javasolta, hogy kamillateát főzzek és azt jól cukrozzam meg.Hatásos volt és szivesen itta.

67. szitaszivárvány (válaszként erre: 65. - Scorpiolady)
2009. aug. 26. 13:49

Gyümölcsöt minden nap eszik, műzlit is szokott és gabonapelyhet is.

Neki 3-4 naponta rendszeresen van széklete, de mindig kemény. És mint írtam, bármit összeehet, ami mást meghajtana, neki még meg sem lazítja a székletét.

2009. aug. 26. 12:36
Köszi mindenkinek, majd próbálkozunk és kis idő múlva jelentkezem...
65. scorpiolady (válaszként erre: 64. - Szitaszivárvány)
2009. aug. 26. 12:28

Ahogy leírtad szinte semmi rostanyagot nem visz be a szervezetébe, kenyérfélét(teljeskiőrlésűt pl.)azért kéne ennie, vagy műzlit.


Én a műzlit nagyon tudom ajánlani, én is szorulásos gyerek voltam kiskoromban és felnőttként is gyakran előfordult, de rájöttem hogy este vagy reggel egy kis müzli tejjel mindent megold, persze nem úgy értem hogy megeszem és már futok is, általában egy-két nap kell hogy hasson.

A fiam szerencsére nem küzd ilyen problémával, de ha szilvát eszik pl. tízóraira késő délután este már jelentkezik a hatása.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook