Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! :-( Mozgó folt a szem előtt fórum

Segítség! :-( Mozgó folt a szem előtt (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. dec. 13. 09:02
Sziasztok! Nekem is vannak úszkáló foltok a szememben, de pár napja a jobb szemem sarkában lettem rá figyelmes!! Ha elnézek jobbra, akkor mintha ott lenne a sarokban, követi a szemem mozgását! Ez is ilyen úszkáló folt lehet??
67. cskata (válaszként erre: 64. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 4. 19:45

örülök, hogy úgy tűnik szerencsésen zárul a történet és megnyugodtál! :)

szerintem a gyulladás elleni csepp azért nem árthat, lehet jó lenne egy pár napig csepegtetni a biztonság kedvéért.. :)

66. syria (válaszként erre: 64. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 4. 18:25

Igen, az a lényeg, hogy ne aggódjad túl.

Tényleg próbálj meg nem foglalkozni vele.

Nekem már elég ritkán jön elő, ha mégis, akkor tojok rá. :)

Elsőre elhittem a szemésznek (akihez mellesleg az anyukámat vittem, s ott említettem meg, mert akkor éppen jelen volt), hogy nem kell vele foglalkozni.

65. CsillagTM (válaszként erre: 64. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 4. 17:28
ez jól hangzik!
2013. szept. 4. 16:29
Sziasztok!!! Beültem a rendelés végére a rendelőbe és roppantul kedves volt mind az orvos, mind az asszisztens nő!! Megvizsgálta két géppel a szemem az orvos, megnyomkodta és azt mondta, SEMMI BAJ, csepegtetni sem kell, nm valószínű hogy gyulladás lenne a sárgafoltban/on. Azt mondta, hogy a rövidlátóknál ez gyakori probléma, ezek az úszkáló valamik és hogy próbáljam meg figyelmen kívül hagyni, mert az agyam teljesen ráállt, hogy azt figyelgessem.Ha megpróbálok nem figyelni rá és a külvilágot nézem, azt amit KELL, akkor az agyam arra fog ráállni, és nem lesz zavaró a folt!Nagyon precíznek tűnt és jó orvosnak, hiszek neki. A dr.nő meg valószínű azért tágított pupillát, mert nem 1.500.- ft-t szeretett volna, hanem 3.000.- ft-ot. Köszi mindenkinek, hogy szurkoltatok. :-)
63. youlcsi (válaszként erre: 61. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 4. 07:38

szorítok :)

(ha lehet, ne mondd, hogy jártál már másnál is... hacsak nincs valami egyértelmű jele)

62. csemár (válaszként erre: 61. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 4. 02:58

Én nagyon szorítok Neked!

Csak kitartás! És nyugalom!

2013. szept. 3. 23:17
Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!:-) Most megpróbálom azt a lehetőséget, hogy (holnap) beülök a rendelőbe és amikor az utolsó beteg is elment, megkérdezem a dr.nőt megnézné-e a szemem annak ellenére, hogy nincs időpotom. Szorítsatok kérlek, mert már nagyon idegesít ez a folt!
60. syria (válaszként erre: 57. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 3. 17:56

Hm. Szép kis kálváriád van. :(

Két dolgot tudok tanácsolni ebben a a helyzetben:

- ne aggód halálra magadat, még ha ezerszer is a szemed világáról van szó

- ne hagyd magad, addig menj orvostól-orvosig, amíg megnyugtató választ nem kapsz.


És számolj be!

59. Linca1102KM (válaszként erre: 57. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 3. 17:31
Igen, ha pl. egy szabad szemmel látható szöszről beszélünk. De vannak ezek a nagyon apró szöszök vagy apró szövetszálak. Ráragad a szempilládra és belemegy a szemedbe. Mivel olyan apró, nem zavarja a szemed, és nem könnyezed ki, Így belepislogod a szemedbe, és ott marad. Az emberek nagy részének van, csak pl.nem tud róla, mert messze van a látótértől. De nekem pl. a bal szememben van, és azt hittem elpattant egy ér. A szemészorvos mondta, hogy szösz vana szememben, nem kell vele foglalkoznom. Persze ettől függetlenül lehetséges, hogy valami más áll a hátterében, nem vagyok orvos. Csak gondoltam adok egy tippet, hátha kicsit megnyugszol tőle. Remélem nem haragszol. :)
58. youlcsi (válaszként erre: 57. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 3. 09:47

mindenesetre most várd meg, hogy használ-e a csepp. ha igaza volt, és gyulladás, akkor nyilván arra adta a cseppet, attól javulni fog.


egyébként szvsz az, hogy a vizus táblán mit látsz és mit nem, nagyban függ attól, hogy mennnyire vagy fáradt, ideges, dekoncentrált, szórakozott... ráadásul kitágított pupillákkal!!! az a negyed dioptria ide vagy oda szerintem nem jelentős eltérés...

2013. szept. 3. 09:17

Igen, sárgafolt. :-))Ne tudom, remélem használ a szemcsepp, de még ma is ott van az a folt, jaj de idegesít.Egy hétig csepegtetem, hétfőn kell visszamennem a dr.nőhöz. Majd meglátjuk, mit mond. Felhívtam egy másik szakorvost (őt nagyon-nagyon dícsérik), novemberre kaptam időpontot. Nagyon nehéz bekerülni egy jó orvoshoz.

Linca, ha valami ráragad a szemre, akkor az látszik kívülről is, nem?

Amúgy az is vicc, hogy olvastatta velem a táblát és a szemeim jobbak voltak mint a szemüvegem. Komolyan, ahány orvosnál vagyok, mindegyik mást mond, hányas a szemem. Van jó fogorvosom, belgyógyászom, háziorvosom, de szemészem az nincs!! Nincs velük "szerencsém". Nem lehet az amúgy, hogy egyik másik rendelőben hátrébb, előrébb van az az olvasó tábla?Mert ilyen nincs, hogy egyszer -2,75 a szemem, másszor -2,5 vagy -2,25...Na mindegy, csak ez a folt múljon el, mert annyira idegesít. Tudom, hogy attól mert ilyen arrogáns volt a nő viselkedése még lehet jó orvos, de nekem annyira meggyőző sem volt.

56. youlcsi (válaszként erre: 54. - 18e79e1970)
2013. szept. 3. 07:43
a fogtól begyulladhat a fül is... mint ahogy egy foghúzástól szívbelhártya-gyulladása is lehet az arra hajlamos (bizonyos billentyű-rendellenességgel rendelkező) embereknek...
55. youlcsi (válaszként erre: 50. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 3. 07:41

a zöldhályogra rágugliztam... a látótér vizsgálatát legutolsóként említik... szóval lehet, hogy ha a többi vizsgálat igazolja/kizárja, akkor nincs rá szükség.

azt tudom elképzelni, hogy azzal esetleg a betegség fokát, mértékét tudják mérni.


ne értsd félre, nem védeni akarom az orvost, mert valóban, vannak parasztok... de azért, mert más véleményen van. mást mond, mint ahol korábban jártál, nem biztos, hogy rosszabb orvos. max rosszabb 8nem jó szó...) ember.

54. 18e79e1970 (válaszként erre: 50. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 3. 07:38
Szerintem keress másik orvost. Fog miatti szemgyulladást nem hallottam még (persze ettől lehet). Max fog miatti hajhullást stb.....
53. youlcsi (válaszként erre: 50. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 3. 07:36

sárgafolt az nem sárgatest :)


az álló folt (ahogy a dr.nő mondta) tényleg erre utal, hogy ezzel van baj. a sárgafolt az éleslétés helye, ott képződik a szemben az éles kép. ha azzal gond van, akkor pont azt nem látod, vagy látod rosszul, amire nézel.


szerintem rendben lehet a szemcsepp... és legvégső esetben, ha nem javul még mindig ott lesz az októberi időpont a kórházba (de én továbbra is egyenesen az ambulancia mellékét próbálnám hívni, hogy közvetlen orvossal beszéljek).

persze az is lehet, hogy a csepptől minden rendben lesz. attól még, hogy arrogáns egy orvos, lehet nagyon jó orvos.

52. Linca1102KM (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 3. 03:16
Nekem is van. Tudod mi az? Szösz!!! :) Komolyan. Én is elmentem vele orvoshoz, és ő mondta. Valami szösz belement a szemedbe és beleragadt.A szemgolyó zselés állagú, így előfordulhat. Semmi teendő vele! :)
51. CsillagTM (válaszként erre: 50. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 3. 01:10
:( sajnálom. tényleg menj el másik dokihoz...
2013. szept. 2. 23:54
Sziasztok! Eddig nem tudtam írni, mert a pupillám ki volt tágítva és a fényre is nagyon érzékeny volt, sokat volt csukva a szemem. Nos, ez a dr. nő egy arrogáns, nagyképű ..nem is tudom kifejezni mi volt. Ott voltam két órán keresztül, és végül benyögte, hogy a sárgatestem (?!) valószínű be van gyulladva, csepegtessek a szemembe. Azt mondta, a foltok amelyek a másik szememben úszkálnak, az sem normális, csepegtessek abba is gyulladáscsökkentő szemcseppet. A bal szememben úszkáló foltokat 3 különböző szemész is látta korábban, azt mondták ez természetes.Erre ez a nő azt, hogy NEM. a Jobb szememben meg állítólag "állófolt" van, abba dupla annyit csepegtessek mint a másikba. Komolyan nem tudom higgyek-e neki. Egy ember, aki ráadásul laikus, annyira ki van szolgáltatva egy orvosnak. A dr. azt is mondta, hogy látótérvizsgálat nem szükséges ahhoz, hogy megállapítsák valakinél van-e,ill. kialakult-e zöldhályog. Másik kettő orvos azt mondta, szükséges a látótérvizsgálat, anélkül nem lehet eldönteni a zöldhályog fennálltát. Most egy hétig azért csepegtetem a cseppet, visszamegyek majd hozzá kontrollra, de elmegyek másik szemészhez is. A problémámat még mindig nem tudom, jaaa, igen, a gyulladás valószínű huzattól vagy rossz fogtól van (?!). Hallott ilyenről valaki?Köszönöm, hogy írtatok nekem, nagyon jól esik, de úgy érzem nem lettem okosabb, hiába látott "orvos". :-))))
2013. szept. 2. 21:06
na, mi volt?
48. cskata (válaszként erre: 44. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 12:49

na jó, szerintem az ilyen "okos", idős és leginkább laikus (!!!) nénikkel végképp ne foglalkozz!


próbálj megnyugodni és megvárni az orvosi vizsgálat eredményét!

az lesz a mérvadó, nem az efféle városi legendák..

47. CsillagTM (válaszként erre: 44. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 10:50
milyen kedves néni...
46. youlcsi (válaszként erre: 44. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 10:49
a néni biztosan a makuladegenerációra gondolt. időseknél sajnos nagyon gyakori. nagypapámnak is az van. reméljük, azért nálad valami egészen bagatell dolog lesz.
45. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 43. - Tejespite)
2013. szept. 2. 10:32
Nem, nem szedek rá gyógyszert, nem is csepegtetek, majd látótérvizsgálatra kell mennem. Igen, én is hallottam, hogy a szemnyomás emelkedhet idegeskedés hatására is, meg több dolog miatt is, de nálunk a zöldhályog sajnos örökletes (időskorban).
2013. szept. 2. 10:31
Képzeljétek, gyalog elmentem megnézni hol is van a rendelő, biztosan oda találjak, aztán végül mivel társasház, felmentem, bementem a váróba is és szóba elegyedtem egy idősebb nénivel és azt mondta, hogy nagyon sajnál, de a tünetek alapján készüljek fel a legrosszabbra, az ő férje ugyanígy volt és megvakult. És még azt is mondta: "Jaj de sajnálom magácskát, ilyen fiatalon....". Hirtelen azt sem tudtam mit csináljak, inkább elköszöntem és eljöttem. Délutánra megyek vissza vizsgálatra, sajnos ki kell várni a sorom, ezét hazajöttem. Szerencse, hogy a főnököm megértő volt és elengedett délutánra. Áh, nem is tudtam volna a munkára koncentrálni.
2013. szept. 2. 09:37
Szedsz vmit a magas szemnyomásra? Ha zhályog gondod van, akkor gondolom tudod, (remélhetőleg mondta a doki, mert nem mindegyik veszi a fáradságot h a legelemibb dolgokat elmondja, gondolván, biztos utánanéz a beteg) h a szemnyomás napszaktól és idegállapottól is függ, édesanyámmal mikor voltunk vizsgálaton, egész rossz eredmény jött ki, este voltunk magánrendelésen. (nem olyan tünetei voltak mint Neked) és mondta a mi dokink, h reggel menjen be az SZTK-ba megméretni, mert este általában magasabb, ráadásul anyu nagyon meg volt ijedve, mert azt hitte műteni kell, és így még az idegállapota is emelte. Nekem is volt nem 1 ismerősöm, akinek retinaleválása volt, igen, azzal nagyon kell vigyázni, nem emelni, nem hajolni addig amíg a doki meg nem néz. Egyiknek sem ilyen tünetekkel jelentkezett, de ez változó, nyilván nem mondom h az v nem az. Várjuk a híreket, szorítunk h minden rendben legyen. Nekem mikor először jelentkezett, 20-as éveim legelején, először nem értettem, h miért mindig akkor látom, mikor kimegyek a WC-re a munkahelyemen. Egy idő után kezdtem gondolkodni, h mindig csak akkor látom. Aztán kiderült, h az volt olyan hely, ahol előre nézve fehér felület volt előttem, és nem mindenféle tárgy meg mozgó alak stb. (akkoriban még nem volt fürdőszoba) így sokkal inkább észrevehető volt, mint ahogy itt is többen leírták
42. youlcsi (válaszként erre: 41. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 09:21

drukkolok nagyon!

az, hogy azt takarja, amit nézel, mindenképp a sárgafolt bajára utal... azért nyugtasson meg, hogy a makuladegenerációhoz fiatal vagy még :)

41. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 40. - Devonshire)
2013. szept. 2. 09:14
Ott, ahol a folt van, homályosan látok. Látok, de homályosan. Viszont anyukádnak nem az volt, mint itt lejjebb többen is írták, hogy úszkált a folt? Mert nekem nem úszkál, a szemgolyómmal együtt mozog, mintha ott lenne előtte.
2013. szept. 2. 09:12

Amikor nekem először megjelent, azt hittem megőrülök, folyamatosan azt néztem. Teljesen beparáztam, még azt is hittem agydaganatom van.


Aztán kiderült , nagyon gyakori jelenség. Fehérre nézve veszi észre az ember legjobban, pl monitor.

Ezek érgomolyagok, idővel nagyon sok embernél kialakul. Van amikor nagy dózisú C vitamintól, vagy pihenéstől elmúlik, de legtöbb esetben életünk végéig velünk maradnak, sőt valószínűleg többen lesznek. Anyukámnak már 4 van. Idővel megszokod hogy ott van.


Ha ez a folt olyan folt, ami kitakarja a látóteret, tehát abban a foltban nem látsz, akkor viszont azonnal fordulj orvoshoz.

2013. szept. 2. 09:12
Köszönöm, amúgy eszembe jutott, lehet ez már a zöldhályog jele, mert évek óta magas a szemnyomásom. Viszont úgy tudtam, hogy fokozatosan szűkül be a látótér zöldhályog esetében, vagyis ilyen vakfoltok alakulnak ki. Úszó folt nem tudom lehet-e annak a jele, nade nem találgatok, pár óra múlva úgyis megnéz az orvos.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook