Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a monitorszemüvegről vagy ki, milyen módon védekezik a hosszabb ideig monitor előtt okozta fejfájás, szemfájás ellen? fórum

Mi a véleményetek a monitorszemüvegről vagy ki, milyen módon védekezik a hosszabb ideig monitor előtt okozta fejfájás, szemfájás ellen? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. nov. 15. 11:22

:)

Én meg leírtam, mit kéne tenni ahhoz, hogy a tünetek elmúljanak. Csak senkit sem érdekelt, mert akkor nem venni, ha nem tenni kéne valamit...

Máshogy pedig nem megy...

35. Zillertal (válaszként erre: 33. - A03dd05915)
2017. nov. 13. 12:58
Köszi Egon
34. moonlight13 (válaszként erre: 33. - A03dd05915)
2017. nov. 4. 11:50
Többen megírtuk, hogy felesleges a monitorszemüveg. A vakon gépelés meg úgy jött elő, hogy azok, akik vakon gépelnek, állítólag kevesebbet nézik a monitort, de mint kiderült, nem így van. Tehát nem annyi köze van a témához, mint a sütésnek!
33. a03dd05915 (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2017. nov. 4. 11:36

Mi a véleményetek a monitorszemüvegről...?


Csak szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a fórum nem a gépelésről, befőzésről, süteményezésről szól.:D

32. moonlight13 (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2017. nov. 4. 11:32
Én is, mert ma már lehet rögtön korrigálni az elütéseket. A régi mechanikus gépeknél úgysem lehetett javítani.
31. moonlight13 (válaszként erre: 29. - A03dd05915)
2017. nov. 4. 11:30

Szerintem nincs sok értelme. Ma már nem is nagyon ajánlgatják. Régen volt még a monitorszűrő, amit a monitor elé kellett akasztani, de a mai monitorok szerintem már korszerűbbek.

Persze mindenkinek egyéni, hogy a szeme mit bír.

30. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Nyamitörp)
2017. nov. 4. 11:29
Igen, a régi írógépeknél nem tudtunk úgysem javítani. A számítógépen viszont az ember úgyis szinte azonnal észreveszi, hogy elütött valamit, és javítja.
2017. nov. 3. 06:47
Mi a véleményetek a monitorszemüvegről...?
28. Nyamitörp (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2017. nov. 3. 01:56

Akkor ezek szerint változott a vakon gépelés jelentése. Nekünk anno iskolában még így tanították, nem nézhettük azt amit leírtunk és a billentyűzetet sem. Ha ránéztünk a papírra (írógépen tanultam, nem számítógépen) vagy a billentyűkre, akkor már kaptuk is az 1-est. Igaz, hogy ez már cirka 20 éve volt. :-)

Egyébként én is nézem amit írok és már a suliban sem értettem, hogy miért nem nézhettem. A régi írógépen úgysem lehetett visszatörölni, amit leütöttem, az papírra került, most meg számítógépen pláne nincs értelme.

27. Zillertal (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2017. nov. 2. 22:41
Már hordok és sajnos szükségem van rá
2017. nov. 1. 11:31
én tudok vakon gépelni, de akkor is monitort nézem
25. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2017. nov. 1. 10:59
Nem olvastam, hogy hordasz-e egyébként szemüveget a gépeléshez. Ha nem, akkor lehet, hogy már szükséged lenne rá.
24. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Nyamitörp)
2017. nov. 1. 10:57
Ez nagy tévedés! A billentyűzetet nem nézed, de a monitoron a szöveget nézed, amit írtál, és ha hiba van benne, korrigálod azonnal.
23. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2017. nov. 1. 10:56
Mi az, hogy nincs profi gépíró?! :)
22. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2017. nov. 1. 10:55

Így igaz! :)

A vakon gépelés azt jelenti, hogy nem a billentyűzetet nézi az illető, hanem azt, amit írt.

Senki nem ír teljesen hibátlanul, pláne órákon keresztül, tehát közben javítja az esetleges hibákat.

21. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Nyamitörp)
2017. nov. 1. 10:52
Én is vakon gépelek, de azért azt meg kell nézned, hogy mit írtál.
20. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. nov. 1. 10:51
Szerintem egyéni. Én is szemüveget hordok, most már multifokálisat. Sokat ülök a monitor előtt, de nincs a szemüvegemen monitorszűrő réteg. Nem érzem, hogy fájna a szemem, legfeljebb elfárad. (Ja, és fiatal sem vagyok, sajnos.) :)
19. a03dd05915 (válaszként erre: 18. - Zillertal)
2017. okt. 31. 16:10
A linken, ha lentebb tekersz ott lesznek a mükönnyek es az, hogy mit tartalmaznak.
18. Zillertal (válaszként erre: 17. - A03dd05915)
2017. okt. 31. 15:24
Az alvás is nehezebb a migrénes fejfájás miatt.Ezért is szeretnék mihamarabb megold ást találni csak nem tudom mi a legjobb,ami ötletem van,műkönny,migrénes fejfájás arra meg van rengeteg fajta műkönny optika,gyógyszertár stb. az ember nem tudja melyik a legjobb.
17. a03dd05915 (válaszként erre: 16. - Zillertal)
2017. okt. 29. 10:57

Természetesen nem hat tartósan. Ha cseppentünk és továbbra is mereven ülünk a monitor előtt, akkor ideig, óráig segít. Nem lesz az a szúrós érzésünk a szemben, amit a szárazság okoz.


Más, egészségügyi okai is lehetnek a szemszárazságnak az olvasáson és a monitorozáson kívül. Javaslom, hogy akinél ez hozamosabb ideig fennáll az vizsgáltassa ki magát.


Október a szem hónapja. Ilyenkor érdemes beszerezni, mert sok helyen kedvezménnyel kapható.


A cikk segít eldönteni, hogy milyet vásároljunk.

[link]


De nem szükséges a néha elég drágán kapható szemcseppeket használni. Pihentetéssel, szemfürdővel, szemtornával sokat segíthetünk a szemnek.

Az is fontos, hogy kellő mennyiségű alvással adjunk pihenő időt a szemünknek.

16. Zillertal (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. okt. 29. 09:15
A műkönny tartósan hatott?Egy barátnőmnek csak ideig-óráig,átmenetileg
15. Smirnoff (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2017. okt. 28. 23:05

Nyilván, aki vakon gépel, annak NEM KELL odanézni, és a hallottakra figyel legjobban, hogy egy levegővétel alatt is írjon vagy javítson, de nehogy már az legyen a normális, hogy nem is nézi az ember mit ír le! :D Nekem öreganyám gépírt már diákként is, és a legtöbb mellékmelója később is abból volt; mikor meg "nagy lett" a saját melót is írógéppel írta akkoriban még backspace nélkül. Senkinek nem hiszem el, hogy az a profi gépíró (ami ma már nincs), aki rá sem néz a kijövő anyagra.

1. hallom, memorizálom

2. leírom

3. korrigálom.


Régi korrekció szabályairól nem is beszélve. A második vagy harmadik betűt ha elütik, akkor két vissza, áthúzás, újraírom, és behozom a diktálást.

14. l.luiselotte (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 22:52
vakon gyorsabb
13. Smirnoff (válaszként erre: 12. - Nyamitörp)
2017. okt. 28. 17:17
És annak mi értelme, ha valaki nem kontrollálja a leírtakat? Valahol úgyis pihennie kell a tekintetnek.
12. Nyamitörp (válaszként erre: 6. - Smirnoff)
2017. okt. 28. 16:10
A vakon gépelésnél se a billentyűzetet, se a monitort nem nézed.
2017. okt. 28. 16:04
l993-ban vettem az első számitógépemet, azon semmilyen szemvédelem nem volt. Azóta egyfolytában sz.gépem dolgozom a munkaidő nagy részében. Annak ellenére, hogy világosak a szemeim, soha nem ártott s monitor, ellenben - még a régi gépek idején kb az ezredfordulóig azt tapasztaltam, ha kivágott nyári ruhában vagyok a gép előtt, akkor viszket vagy kicsit ég a bőröm. 3-4 évenként cseréltem le a gépeket, aztán gondolom a modernebb konstruciókkal ez is elmúlt.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Zillertal)
2017. okt. 28. 15:51

Szerintem nekik nem is amiatt vannak problémái, hanem azoktól, amiket már leírtunk. Folyamatos és meredt nézés, rossz tartás, stb.

ezekhez a monitorokhoz már nem kell védő szemüveg.


tudom miről beszélek, mert én is gépen dolgozok, ha a munkám megjłvánja, akkor én is meredt szemmel bámulom a monitort, ilyenkor homályosan látok és szúr a szemem. ezen csak az segít, ha műkönnyet használok és nem nézek a monitorra.



Persze, mondhatjuk, hogy....de akkor is az a probléma okozója, amit már elmondtunk. Meg kell tanulni úgy dolgozni számítógépen, hogy ne legyenek ilyen problémák.

9. Zillertal (válaszként erre: 3. - Channa*)
2017. okt. 28. 14:56
Több baratnőmnek nem segített a szemüvegekre kérhető véedelem,ha a blue control,kék fény elleni vedelemre gondolsz,a monitorszűrő szemüveg.Azt mondták penzkidobas lehet,vagy segit vagy nem.
2017. okt. 28. 14:29

Időnként fel kell állni a géptől, és egy kis mozgás jót tesz ilyenkor. Nyak-, váll-, háttorna.

Az elgémberedett izmok vérkeringését helyreállítja.

Na és a szemtorna, szemmasszázs.

Ezek biztosan használnak, én évek óta alkalmazom ezeket a dolgokat.(jógán is tanították)

Nagyon hasznos mindegyik.

A monitor előtt pedig, igen, sokszor kell pislogni, mert különben kiszárad a szem!


[link]

[link]

Az áfonyatartalmú bogyók pedig nagyon jók a szemre.

7. a03dd05915 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2017. okt. 28. 13:26

Egyetértek.


Sajnos, vannak még munkahelyek, otthonok, ahol crt monitort használnak. Az okozhat fejfájást több órás használat után.


A másik, hogy sokan nem tartják be azokat a szabályokat, amivel megakadályozhatják, hogy az egészségükre károsan hasson a számítógépes munka.

Ezek jellemzően ergonómiai ajánlások, előírások.

Fájhat a feje valakinek attól is, ha órákon át nem a megfelelő testtartásban ül a gép előtt, nem a megfelelő távolságból nézi, nem a megfelelő magasságban van elhelyezve a monitor.


Fontos még, hogy egyénre szabottan állítsuk be a monitor felbontását, kontrasztját és fényerejét.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook