Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! :-( Mozgó folt a szem előtt fórum

Segítség! :-( Mozgó folt a szem előtt (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. CsillagTM (válaszként erre: 37. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 09:01
drukkolok!!!!
2013. szept. 2. 08:52
Igen, mára kaptam. Persze, kétesélyes a dolog, de remélem nem lesz semmi komoly baj. Csak mikor az ember ideges, aggódik, semmire nem tud figyelni. Nekem is most nem a gép előtt kellene ülnöm, hanem 12-re ebédet kell főznöm, mosnom kellene, de jaaaaaj. Na gyorsan megyek a dolgomra, köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon kedvesek vagytok.
36. youlcsi (válaszként erre: 32. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:51
majd írj, hogy mi volt!
35. CsillagTM (válaszként erre: 32. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:44
klassz! mára?
34. CsillagTM (válaszként erre: 31. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:43

NEM azt mondtam, h tuti retinaleválásod van, se azt, h pánikolj, azt meg végképp nem, h éppen most tornáztasd a szemed jobbra-balra, h teszteld, mit látsz. pihentesd, amennyire tudod.

csak arra utaltam, h ha ma bemész a dokihoz és semmi komoly baj nincs, akkor max. volt egy felesleges köröd.

de ha halogatod, és komoly a baj, akkor egy életre kiszúrhatsz magaddal.

remélem, az első lehetőség fog bejönni!

33. :)))))) (válaszként erre: 28. - Syria)
2013. szept. 2. 08:42
Így van, én is a saját tapasztalatomat írtam le :)
2013. szept. 2. 08:41
Na képzeljétek, kaptam időpontot a magánrendelésen, azt mondták 4.000.- ft lesz a vizsgálat.Legalább mégsem 10 mint a fülemmel.
2013. szept. 2. 08:35
cskata köszönöm, kezdtem megnyugodni, de most hogy olvastam "retinaválás"...jézusom. Nekem ez a folt nem úszik el, hanem követi a szemem mozgását. Tegnap este jött elő először. A másik szememben is van, hogy úszkál, de az ha pislogok arrébb megy, de ez nem. Leválik a retinám?! Persze kivárnám én a sorom, e 15:30-ig van rendelés, én 12-re megyek dolgozni. max. holnap mikor délelőttös leszek, oda ülök 15:30-ra, de addig halálra idegesítem magam.
30. youlcsi (válaszként erre: 29. - CsillagTM)
2013. szept. 2. 08:33
na igen... ezért írtam, hogy ezzel be kéne menni időpont nélkül is. nyilván van akut ellátás is... ha vérzik az embernek bármilye, sem 1 hónap múlvára kap időpontot... bár láttam már karón varjút :/
2013. szept. 2. 08:30

örülök, h mások szt ez "tuti ártalmatlan". én rád ijesztek, de inkább parázz be, mint h egy életre bajod legyen...

édesapámnak 3 éve ilyen volt. nem ment el vele dokihoz (ügyeletre) szombaton, amikor először tapasztalta, "mert minek?". hétfőre romlott, bement a szemészetre, ahol közölték vele, h retinaleválás, AZONNAL be kellett volna mennie, mert ami már levált, azt nem lehet megmenteni, visszaállítani. valamit próbáltak vele kezdeni, de azóta is foltokat lát. (persze azt mondja, már megszokta, de gondolom, tudna nélküle élni...)


szóval vedd komolyan a "vigyázz rá, mint a szemed világára" mondást és spuri a dokihoz, ne hagyd magad lerázni!!!!!!

28. syria (válaszként erre: 7. - Luca néni)
2013. szept. 2. 08:29

Pontosan így van, aggodalomra semmi ok.

Nekem évek óta megjelennek időnként ezek az apró micsodák, úszó foltoknak nevezik őket. Ahogy jönnek, úgy el is múlnak.

Amikor szemorvosnak említettem csak legyintett: ne törődjek vele, neki is van.

27. cskata (válaszként erre: 26. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:25

hahó-hahó, olvasd már el légyszíves a hozzászólásom, mielőtt eltemeted magad...

:)

2013. szept. 2. 08:21
Senkim nincs, főleg hogy nemrég költöztem ide...Na gyorsan összekapom magam és elsétálok magánrendelőig, amíg nm kell mennem dolgozni. (Nagyon jó lesz egész nap így dolgozni.) :-(
25. youlcsi (válaszként erre: 22. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:20
hát akkor az időskori látásromlás talán kizárható :)
24. youlcsi (válaszként erre: 20. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:19

ezt passzolom. sosem voltam magánrendelésen.


nincs bárki ismerős, aki kórházban dolgozik? ilyenkor mindegy, hogy orvos, betegszállító vagy takarító... mind kórházi dolgozó, mind kollegák... és egy fehér köpeny a váróban bizony csodákra képes!

2013. szept. 2. 08:17
ja, a másik meg az, hogy érdemes az orvosnál is próbálkozni... nem a betegleőjegyzést hívni, hanem az ambulanciát. vannak orvosok, akik leteremtenek, hogy nem ők osztják az időpontot, mit is képzelsz... de a többséggel szerintem meg lehet beszélni, hogy elmennél hozzá, kivárod a sorod, csak nézzen meg, mert nagyon megijedtél (fogd rám, hogy megijesztettelek :))
22. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2013. szept. 2. 08:16
youlcsi, 26 vagyok.
21. cskata (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:16

Ne aggódj, teljesen ártalmatlan dologról van szó!


Én ezzel tavaly nyáron futottam egy kört a szemészeti klinikán (hasonló idegállapotban, mint amilyenben most Te lehetsz).

Azt mondta az a doktornő, aki megvizsgált, hogy ez egy tucat-dolog, nagyon sok embernek van. Általában valamilyen vírusfertőzés vagy vitamin-hiány miatt alakul ki a szemben. Nem értek hozzá, így nem akarok hülyeségeket írni, hogy mi merre hány méter, de pl. a vizsgálatot végző doktornő mondta nekem, hogy neki is van.. :) Meg azt is, hogy nem fog örökre elmúlni sosem.

Egyébként nem látja mindig az ember, én leginkább akkor veszem észre, ha világos, homogén felületre nézek (pl. az égboltra), de szobában, nappali fénynél nem tűnik fel.


Nyugodtan keress rá a neten, én is ezt tettem, miután túlvoltam a klinikai vizsgálaton, és meg is döbbentem, hogy milyen sokan írnak róla fórumokon.

2013. szept. 2. 08:16
Lehet már tapogatózva fogok odamenni...:-( Mindenesetre megpróbálom, hátha korábban kapok időpontot magánrendelésen. Nincs tippetek egy szemvizsgálat mennyibe kerülhet? Csak mert mikor a fülemmel mentem kontrollra, 10.000.- ft-ba került az, hogy belenézett egyikbe, másikba....
2013. szept. 2. 08:15
azért kérdeztem a korodat, mert nálunk vannak szembetegségek a családban. anyumat sajnos utolérte a cukorbetegséggel járó látásromlás... ami egyenlőre neki csak apró szeme előtt úszó/mozgó pöttyök... amivel nem tudnak mit kezdeni, meg kell szokni... és én meg félek, hogy ebből más is lehet, hiszen nagypapám (anyu apuja) szinte már alig lát. neki makuladegenerációja van... ami tipikusan idős korban (vagy nem is annyira, 50 év fölött már nem kirívó) kialakuló betegség... ami az éleslétés helyének meszesedése/sorvadása... tehát lényegében egy szürke folt (kezdetben csak pont) éppen ott, ahová néz.
18. csemár (válaszként erre: 15. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:15

Telefonon próbálkoztál??? Hát persze, hogy akkor "nincs terminus"!!

...És akkor most okt. közepéig izgulni fogsz??

Én a helyedben összeszedném magam, odaállítanék a rendelőbe, és addig egy tapppppodtat se, amíg nem szánnak meg!

17. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:14

Menj el a szemészetre, akkor is, ha nincs időpontod és várd meg, amíg elmegy az utolsó beteg is, add be közben a papírjaidat és közöld, vársz türelmesen :D


A barátnőm így ment el az egyik rendelésre, ketten voltak előtte, és megnézték :D


Ne hagyd magad :D

16. youlcsi (válaszként erre: 15. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 08:12
most erre mit mondjak? igen, kell időpont mindenhova, így a szemészetre is... de nálunk, ha odamegy az ember, akkor az időpontosok után ellátják... hiszen van ami nem ér rá 1 hónapot. legfeljebb kamuzol valamit, hogy nagyon viszket/állandóan könnyezik a szemed, adjon vmi szemcseppet (allergia nyilván akut, ellátást kíván, nem ér rá hetekig)... a foltot pedig mellesleg megemlíted.
2013. szept. 2. 08:09
Jézusom. :-) Persze, hogy meg vagyok ijedve, de nem adnak korábban időpontot. Most telefonáltam, október 17-re adtak. Hiába mondtam, hogy meg vagyok nagyon ijedve stb stb, azt mondta a nő, másnak is van baj....Szóval addig vagy elmúlik, vagy rosszabb lesz. youlcsi, úgy megijesztettél, hogy már a nyálamat sem tudom lenyelni. :-)Sajnos igen, ez a folt mozog a szememmel együtt, nem "úszik el". A másik szememben évek óta van ilyen folt ami úszkál, de nem mozog állandóan a szememmel együtt. Ezért ijedtem meg. Sok mindent olvastam a neten, természetesen nem lehet egyik diganózisra se rámondani, hogy na nekem is ez van.:-( Azét írtam ide, hátha más is tapasztalt hasonlót. Mi a fenét csináljak októberig?!
14. csemár (válaszként erre: 10. - Kattyus)
2013. szept. 2. 08:05
Szerintem éppen ez volt a célja. (Mint ki is derült utólag.) "Fórumilag" EZ az EGYETLEN helyes jótanács! :-)
13. youlcsi (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2013. szept. 2. 07:55

jááááj, *ilyet*


hogy tudtam ezt így elírni??? :o

2013. szept. 2. 07:55

Szerintem fáradt a szemed. Menj el orvoshoz, majd ő megmondja mi a baj, ha baj van. Itt az interneten ne keress diagnózisokat, mert csak megijedsz tőle :)

Pihenj sokat! :)

11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Kattyus)
2013. szept. 2. 07:55
az annyira nem baj... hiszen az ijet nem szabad elbagatellizálni, mint ahogy több hozzászóló is tette... itt nem arról van szó, hogy fáj a lába ujja, benőtt-e a köröm, menjen-e vele bőrgyógyászhoz/sebészhez... vagy várjon otthon... itt a szeme világáról van szó. és ha kicsit is megijedt, akkor ki fogja harcolni a korábbi időpontot... és inkább az orvos mondja, hogy nem komoly, nincs semmi baj... mint hogy itt hamis illúziókba ringatja magát, hogy majd pl egy jó pihenéstől elmúlik.
10. kattyus (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2013. szept. 2. 07:47
Na ezzel most kellőképpen megijesztetted.
9. youlcsi (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 2. 07:36

hány éves vagy?

nem akarlak megijeszteni... töröltem, amit írtam...

de ha ez a folt mindig a szemeddel mozog, vagyis pont ott van, ahova nézel, akkor az nagyon nem jó. ilyenkor vsz a szemfenéken, az éleslátás helyén (sárgafolt) van baj... de siagnózist majd mondjon az orvos...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook