Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vibráló folt van néha a szemem előtt, mi ez, mitől lehet? fórum

Vibráló folt van néha a szemem előtt, mi ez, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2022. júl. 11. 13:20
Epilepsziás roham előtti tünet , kisroham,vagy aura jelenség . Érdemes utána olvasni
2019. nov. 13. 20:27
Fáradság
63. Rika1
2019. nov. 13. 20:24

Nekem is most volt kb 15 perce múlt el. Tornáztam oldal felüléseket csináltam és egyszer csak megjelent egy körvonalazott karácsonyfa alakú vibráló valami. Először kicsi volt, majd nagyobb lett és húzódott a bal szemem sarka felé. Tovább tornáztam, még 1 percig, de csukott szemmel és akkor is láttam. Kellemetlen volt. Kb 10 percig tartott. Úgy múlt el, hogy először fél karácsonyfa alakzat volt, majd elkezdett nyúlni kb 30 cm-resre. Majd eltünt. Fejem nem fájt, viszont a napokban elég gyakran reggelente, de kávéra elmúlt.

Miután eltünt ez a fény jelenség bevettem egy Cavintont.

Mivel diagnosztizált Vertebrobasiláris syndromám van, így volt otthon. Egy halvány fejfájást érzek most, de épp hogy. Lehet, hogy ezzel is összefügg ez a vibrálás. A syndroma dolog, pedig az időjárás változással függ össze, meg a nyakkal.

Mivel tornáztam ez lehetett a kiváltó ok!

62. Erhard
2018. jan. 31. 08:00
Fej fájás nincs, és nem növekszik csak mind 2 szememnél ott van, és az 1 pontot nem latok, de nsgyon kicsi de még is nyugtalanító :/
61. Erhard
2018. jan. 31. 07:58
Nem, még nem voltam dokinál.
2018. jan. 31. 00:46

Aura migrén valószínűleg.

Elvileg ártalmatlan, de mindenképp neurológiai vizsgálat kellene, hogy ezt igazolja.

Ha a vizuális tünetek max. fél óra alatt nem enyhülnek, akkor én elmennék ügyeletre.

Nekem is van, de hála istennek általában 15 perc alatt oldódik.

Ha neked ilyen régóta fennáll, akkor mindenképp nézesd meg szerintem.

Voltál vele dokinál azóta?

59. Erhard
2018. jan. 30. 13:17
Sziasztok. 21 vagyok 4 évig nem volt ez a panaszom.. tegnap megint megjelent és nem múlik, szóval érdemes orvoshoz menni...
2014. aug. 11. 22:32
Nekem egy szakítás után egy hónapig volt ez a problémám. ahogy túltettem magam, úgy múlt el. tehát tényleg a stressz okozza, nem kell félni, el fog múlni! :)
57. emagdi
2014. aug. 11. 22:09

néha (ritkán) nekem is van ilyen. szerintem nem a stressztől, inkább azt gyanítom, hogy olyankor hirtelen leesett a vércukrom, vagy hasonlók.

valóban elég ijesztő, mert olyankor az ember nem lát rendesen, de szerencsére mindig elmúlt eddig 10 percen belül.

56. Csipke50 (válaszként erre: 55. - Pillango.lány)
2014. aug. 11. 21:42
Ezt nem tudja senki. De biztos, hogy a stressznek , mint mindenhez köze van.
55. Pillango.lány (válaszként erre: 47. - Barbigirl22)
2014. aug. 11. 18:17
Nekem pont ma volt ilyen. A jobb szemem elkezdett igy vibralni egy csikban majd az egesz szemem sarkabam. Es valoban ijeszto. Egyszeruen nem tudod hogy mivan ilyenkor. Majd utanna egy jo kis fejfajas. Algopirint bevettem es attol elmut a fejfajas. De a vibralas ilyen nyomaszto kedvet is hozott. Lekellett uljek megittam egy tejeskavet es 10 15 perc utan mult el. Ha ennyi mindenkinek van akkot mi lehet ennek az oka. Valoban a stressz az idegesseg ??!!??
54. Csipke50 (válaszként erre: 53. - NOA)
2012. jún. 26. 16:32
Cukorbeteg vagy?
53. NOA
2012. jún. 26. 16:20
Lemegy a vércukrom akkor látok karikákat és homályos lesz a látásom.
2012. jún. 26. 12:09

Látom rég szóltatok hozzá.

Azért próbálok kérdezni, hátha valaki olvassa.

Tegnap megint volt nálam ez az un. aurafény.

Megint nagyon megijedtem, Itt látom ,hogy utoljára 2011.februárjában volt.

Kiderült már valakinél, hogy mitől lehet ilyen?

51. dobronyitimi (válaszként erre: 12. - 15defe00af)
2011. szept. 14. 08:06
Nálam is előfordult, de eddig csak évente, most kéthetente!Egy kört látok ami vibrál, kb. 15- 20 percig,utána fejfájás jön!Még nem voltam dokival vele, de a férjemnek is ez a baja,Ő viszont már volt dokinál, és azt mondták hogy kimerültség!!!Kiváncsi lennék mi az igazi oka, mert elég kellemetlen!!Én a munkahelyemen apró dolgokkal dolgozom és forrasztok, és ha jön ez az izé, akkor nem látok!!!
50. 9cf0020815 (válaszként erre: 38. - Jézus)
2011. júl. 15. 13:04
Téged,vagy úgy általában?
2011. júl. 15. 10:37

Olvastam,hogy hasonlóak a tünetek a megnőtt szemnyomásnál és az Aurás migrénnél,de meg lehet különböztetni egymástól a kettőt,mert azért nem egyfoma tünetekkel jár.

Bihbe:neked mi a problémád?

2011. júl. 14. 18:33
Ha a szemben megnő a nyomás, okozhat ilyet..
2011. júl. 14. 18:29
Jó olvasni,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.Évek óta tapasztalok én is ilyen vibrálásokat,ami kicsiből indul és ahogy írták itt előttem,a szem köré húzódik.(évente néhányszor)Nálam ez már gyerekkorom óta tapasztalható,most 25 éves vagyok.Orvoshoz nem mertem fordulni,mert féltem,hogy valami komoly bajom van,de az olvasottak alapján megnyugodtam.Nálam is néhány percig tart a folyamat,és utána egy enyhe fejfájással zárul le.
2011. jún. 10. 22:48
Sziasztok nekem is évente jött elő 1-1 alkalommal. de pl a héten a jobb szemem elött volt egy kis fekete folt és az kezd egyre nagyobb leni majd nem folt hanem vibráló kőr alakú valami., ami szépen lassan húzódik le a szem egyik szélébe és eltünik.. ez kb fél óra leforgása. onnan jöttem rá hogy nem szemészeti probléma mivel kedden a balsz szerdán meg a jobb szememen jött elő.. én is elmegyek orvoshoz.
45. Csipke50 (válaszként erre: 42. - Valcsi)
2011. febr. 22. 21:45
Érdekes dolgokat olvastam az általad javasolt oldalon. Most még jobban félek,mert nekem nem kíséri fejfájás. Ahogy a neurológus írta, ez a rosszabb.
44. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2011. febr. 21. 20:09
ja, bocsi, látom baromi régi a kérdés....
43. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Nestha)
2011. febr. 21. 20:08
azonnal menj szemészhez!!
42. valcsi
2011. febr. 21. 19:51

[link]

Itt is olvashattok erről a különös jelenségről, sajnos én is rettegek tőle közel 30 éve.

2011. febr. 21. 11:28

Nekem is volt szombaton hasonló cikázó fényjelenség 10-05 percen át. Először kb. 2 éve volt. Nem zsibbadtam, kicsit fájt a fejem utána. Nagyon megijedtem, azért kerestem rá. Én amúgy is hajlamos vagyok a félelemre, szorongásra. " éve elmentem szemészetre. Megvizsgáltak, de ez nem szemészeti betegség.

Mégis milyen orvoshoz forduljak?

40. amacska (válaszként erre: 39. - 6b2f3153f4)
2011. febr. 11. 19:02
neked migréned van,nállam 15 perc az aura vagyis a vibráló fények
2011. febr. 11. 18:46

sziasztok szem előtti cikázó fények hát az nagyon rossz érzés. utána jön a fej fájás. és az borzaszto hogy nem lehet rá felkészülni semi átmenet nélkül jön kb 5-10 percig tar . persze kivizsgálás volt de semit nem találtak nálam ,szemészet,EKG, vérvétel,ideggyógyászat, nyakiultrahang

Most már két éve van ez ugy évente kb 5-6 alkalomal

sajnos azt tapasztalom hogy gyakorisága évröl évre több .Orvos által felírt gyógyszerek nem segítettet,algopirin az jo általában használ

38. jézus
2010. nov. 20. 18:14
szeress és nem lesz semmi baj
2010. nov. 20. 18:09
Sziasztok! Épp azért kerestem rá, mert nekem is most jött elő. Már egyszer volt. Olyan rémisztő...itt ugrálnak mindenféle fényes izék a szemem előtt. El kell mennem dokihoz asszem, kb fél éve vettem egyszer ezt észre az állat orvosnál voltam épp a kutyámmal. Most meg épp hogy hazaértem, akkor vettem észre, de ez most erősebb mint a múltkor, igaz most bámulom a monitort is. Fájni épp csak egy kicsit fája fejem, tény, hogy fáradt vagyok és stresszes egy ideje. Remélem jobb lesz.
36. tokasu
2010. jún. 16. 11:41

Nekem is elő szokott fordulni. Nálam akkor kezdődik, ha valami olyat eszem ,ami nem tetszik a gyomromnak, ezt megfigyeltem, tehát tutira összefügg az emésztésemmel.

Utána, ha elmúlik a szem káprázás, nálam elindul egy zsibbadási folyamat- valamelyik kezem lezsibbad, majd olyan is előfordul, hogy lezsibbad a nyelvem és a szám környéke. Ugy érzem, mintha teljesen végig menne rajtam a zsibbadás, volt olyan, hogy még a lábam is lezsibbadt. Hála Istennek a zsibbadás nem tart tovább kb. 15-30 percnél. Utána viszont iszonyatos fejfájás kinóz, időtartama nagyon változó van olyan hogy csak 1-3 óráig tart, de van olyan is, hogy rámegy akár egy nap is.

Ez attól, függ, hogy ,mikor áll helyre az emésztésem, mennyire rontottam el a gyomrom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook