Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
463. ducky89
2012. szept. 12. 09:52

Sziasztok!


Ma vagyok 3 hetes.

Viszont elkaptam valami nyavalyát. Folyik az orrom, kapar és viszket a torkom, meg a fülem. Holnap megyek vissza dolgozni, remélem elmúlik holnapra. :-)


Kitartás mindenkinek!!!!

2012. szept. 9. 19:11

Szia!


2 éve.

461. ducky89 (válaszként erre: 460. - Angelbocs)
2012. szept. 8. 15:01

Szia!


Köszi, akkor megnyugodtam. Mikor műtöttek?

460. Angelbocs (válaszként erre: 459. - Ducky89)
2012. szept. 7. 23:12

Szia!


Szerintem teljesen normális, én is éreztem ilyet még bőven azután is, hogy a dokim gyógyultnak "nyilvánított". :)

459. ducky89
2012. szept. 7. 20:31

Az normális, hogy néha belenyílal a mandula helyénél?

16. napos vagyok.

458. ducky89
2012. szept. 6. 11:50

Én ma vagyok 15. napos, de már a 7. nap óta nem szedek fájdalomcsillapítót.

Aki műtét előtt áll, annak azt mondom, ne féljen!

Én féltem szerintem a világon a legjobban, de mostmár azt mondom kár volt!

Nekem az 5. és 6. nap volt a legfájdalmasabb, aztán 7. éjszaka bevéreztem, így a 8. 9. és 10. napot újra kórháznan töltöttem, de mostmár minden rendben.

Még 3, 5 hónap, amíg kiürül a szervezetemből a gyulladás és csúcsszuper lesz :-)


Szóval hajrá annak, aki műtét előtt áll! Nem érdemes húzni-halasztani, mert úgy is túl kell esni rajta, ha az orvos azt mondja és kár hagyni, hogy mérgezze a szervezetet!

Sok sikert annak, aki most esik át rajta. Jobbulást pedig azoknak, akik már túl vannak a műtéten!:-)


Ja és ha igazán jó orvost szeretnétek, akkor figyelmetekbe ajánlom


!!!!!! Dr. Szabadka Hajnalkát !!!!!!


a Bajcsy Zsilinszky Kórházban! (Budapest, Maglódi út 89-91)

457. ducky89
2012. aug. 24. 12:06
Van valaki frissen műtött?
456. nhedina
2012. ápr. 10. 21:15
Sziasztok! Valakit műtöttek Kecskeméten? Meg olyan kérdésem lenne,hogy mi a különbség a lézeres és a hagyományos műtét között?
2012. ápr. 2. 21:02
Sziasztok! Nekem március 29.én volt a mandulaműtétem altatással. Az ébredés nekem kicsikét furcsa volt mert melegítőbe takaróba raktak be mert az altató gyógyszer mellékhatása miatt majdnem megfagytam pluszba mikor felkeltem sírtam is. Nekem az első nap már szabadott ennem pudingot, fagyit és az orvosom azt mondta hogy igyak sok szénsavmentes cukros folyadékot. Engem másnap ki is engedtek, és azt mondták hogy egyek amit szoktam, semmi kivételével. Én másnap ettem is már rendesen persze csak ugy sikerült hogy előtte cataflam-ot vettem be. A 3.napon nekem már megvolt az erős fülfájás és onnantól kezdve egyre rosszabb. Tegnap ettem rántotthúst és mogyorót is. Remélem minél hamarabb elmúlik..
454. andezit
2012. márc. 20. 19:00
Sziasztok! Nem tudom még olvasgatja-e vki ezt a fórumot, de gondoltam hátha :). Nagyjából "végig" olvasgattam a hozzászólásokat, mit ne mondjak :D...! Mandula műtét előtt állok, jövőhét szerdán lesz a nagy nap:), a DOTE-n fognak műteni( elvileg egy egész "jó" orvos,aki már nagyon sok műtéten túl van(persze igaz, h itt is bármi megtörténhet).. Vhol várom,h megszabaduljak tőlük :)..de azért olvastam jó pár negatívumot :S...persze erőt ad a sok pozitívum. Engem helyi érzéstelenítéssel fognak műteni (24 éves vagyok). Maga a műtéttől nem igazán félek, csak ettől a bevérzéses dologtól...elég parán hangzik egy-egy hozzászólás. 2hónappal ezelőtt a bölcsesség fogamat műtötték (még egyáltalán nem volt kinőve), arra is sokan azt mondták, hogy nagyon fáj meg mit tudom én...az én tapasztalataim szerint kb. semmi fájdalom, annyit leszámítva, hogy baromira bedagadt az arcom..és nehezen tudtam ezáltal kinyitni a szám. Na szerintem ilyenkor igaz, hogy kinek mekkora a tűrőképessége. Félre ne értse senki, tudom a két dolog nem egyforma, csak az emberek tűrőképessége különbözik. Remélem nem lesz semmi gond...és túlvészelem az első napokat, bevérzés mentesen. :) Sorstáraknak meg egy kalappal...biztos túléljük mi is. :)
453. magiccili (válaszként erre: 452. - Magiccili)
2011. aug. 28. 10:38
voltam kontrollon, azt mondta, hogy a nyelvgyökmandula gyulladt kicsit, de majd visszamegy magától.köszönöm az üziket:)
2011. aug. 25. 02:06
Kedves Emberek! ma van a 6. napom és megnéztem a torkom. A nyelvcsapom mellett egy nagy, piros buci van a jobb oldalt, s a lány szájpadlásom a nyelvcsap mellett mintha fel lenne hasítva. Ilyesmit tapasztalt valaki? Timcsyyy valami infó esetleg?
2011. aug. 14. 21:43

SZiasztok!


Segítségeteket szeretném kérni! Úgy néz ki mandulaműtét előtt állok.

Egy jó magánorvost keresnék Budaörsön, vagy budapesten, aki altatásban végzi a műtétet. Légyszi megadnátok az elérhetőségét, valamint, hogy melyik kórházban végzi a műtétet, ill. ha lehetséges a tarifáját is megadnátok, akár privátban?


Köszi, Indigo

450. Angelbocs (válaszként erre: 448. - Jázmin84)
2011. aug. 14. 11:32

Szia!


Engem is altattak, de semmi gondom nem volt vele. Sőt, én választottam az altatást, ébren nem biztos, hogy végig tudtam volna csinálni.

Így viszont csak arra emlékszem, hogy felébredtem, és már túl voltam mindenen. :)

Nem kell izgulnod miatta, minden rendben lesz!

449. Tartcherry (válaszként erre: 448. - Jázmin84)
2011. aug. 14. 08:26

Örülj az altatásnak, ne félj tőle! Nekem 15 évesen vették ki és nem altattak, ezért mindenre emlékszem és nagyon rossz volt, nem kívánom senkinek azt...

Próbálj minél többet inni, hogy ne száradjon ki a seb, ne fújj orrot, és próbálj nem nagyot tüsszenteni pár napig, és puha kenyér bele virslikockákkal nekem bejött. Bár nekem volt komplikáció sajnos, ezért nem nagyon tudtam enni hetekig, de a kenyérbél-virsli-madártej kombó bevált :) Ja és egyél fagyit, az hűsíti a sebet! :)

2011. aug. 13. 21:24

Sziasztok!

Két napja regisztráltam, még nagyon új vagyok!kérlek Benneteket, aki tud segítsen!Hétfőn kiveszik a manduláimat!Nagyon félek az altatástól!Minden infót szívesen veszek!Köszike

447. Licus20 (válaszként erre: 446. - DBetty)
2011. jún. 11. 13:53

Teljesen megértem, hogy félsz a vezetéstől, és a stressz nem tesz igazán jót...én a műtét utáni időszakban tanultam meg nem stresszelni és azóta is működik a dolog...

A fülfájás még egy pár napig eltarthat,nekem azt mondta a gégészem, hogy igazából nem a fül fáj, hanem ahogy húzódik össze a seb az sugárzik ki a fülbe...de mindenesetre iszonyatos érzés... kitartást...:)

446. DBetty
2011. jún. 11. 12:39

Szia!

Egész jól vagyok. A jobb oldalon fáj a fülem.Félek a veztéstől,igazából a sok agresszív vezetőtöl és a sok stressztől.

445. Licus20 (válaszként erre: 443. - DBetty)
2011. jún. 11. 11:54
A szájszag az bizony jó sokáig kellemetlen lesz, legalábbis nekem az volt, de sokat rágóztam és az egy kicsit mérsékelte a szagot. kiváló a gyerek rágó :) autót vezetni? ha az orvos engedi lehet, én 2 hét után vezettem 70 km-t őszintén mondom elfáradtam, bár ugye én sokat feküdtem műtét után. Köhögési inger nálam is volt de igyekeztem elnyomni bizony az ivás az nekem is bejött. Fülfájásod még megvan? Hogy vagy?
444. DBetty
2011. jún. 11. 11:50

Lányok!

Hol vagytok??Nem válszol senki??????

443. DBetty
2011. jún. 10. 15:59

Sziasztok!

A mai napon elkezdődött egy enyhe fülfájás a jobb oldalon(cataflammal enyhe)A nyálam olyan , mintha döglött macska lenne a számba:- )Eszem,iszom.

Szerintetek autót vezetni mikortól lehet,nekem a gyerekeket kellene holnap vinnem szülinaoi buliba,kb 15 perc kocsival,az orvos azt mondta,hohy lehet,de én azért félek.Néha rámjön a köhögési inger,de próbálom visszafogni,ilyenkor iszom,a szemem könybelábad, elég fura érzés.

442. Angelbocs (válaszként erre: 440. - DBetty)
2011. jún. 9. 19:18

A seb is ugyanilyen fehér, majd meglátod, ha már meg tudod nézni. :)

Hú, igen, a nyelvem hátsó része nekem is fájt rendesen, bár nem tudom, miért pont ott.

441. angyalka87 (válaszként erre: 440. - DBetty)
2011. jún. 9. 18:44
maga a seb még undibb.... én megnézet :D:D
440. DBetty
2011. jún. 9. 18:11

Szia!

Megjártam a házorvost,jövő héten mehetek újra.Érdekes módon a nyelvem fáj,a mandulám helye türhető.A nyelvemet tudtam csak megnézni,hát elég gusztustalanul fehér és büdi is.

439. Angelbocs (válaszként erre: 438. - DBetty)
2011. jún. 9. 09:43

Csak kitartás!!!


Nekem azt mondta a doki, hogy bármennyire is fáj, beszélni kell. Nekem bejött, mert minél többet beszéltem, annál kevésbé fájt a torkom.

Igaz, hogy az első néhány napban alig értette valaki, mit beszélek, de azért mondtam. :)


Hát igen, a háziorvosnál ücsörgés nem éppen a legjobb program ilyenkor (tulajdonképpen soha nem az), de gondolj arra, hogy innentől kezdve már ritkábban fog látni. :)

438. DBetty
2011. jún. 9. 09:02
Túléltem ezt az éjszakát is!!!Nem volt olyan szar...Rájöttem,hogy igazából a nyelvem fáj hátul(vagyis az is)A cataflam egy jó találmány)Sajnos a beszéd elég nyögvenyelős(ennek a gyerekek igazán örülnek)Még el kell mennem a háziorvoshoz is,ez is csak egy plusz tortúra szerintem.Semmi kedvem a sok vénasszony között ücsörögni.De ez van ,holnapig adott haladékot a doki,hogy lásson
437. angyalka87 (válaszként erre: 436. - Angelbocs)
2011. jún. 8. 21:06
a rágót én is ajánlom.életembe nem volt olyan büdös a szám mint akkor,már engem is irritált és rágás is külön jót tett
436. Angelbocs (válaszként erre: 433. - DBetty)
2011. jún. 8. 20:19

Csatlakozom az előttem szólókhoz, sajnos lesz ez még rosszabb is, de én ilyenkor mindig arra gondoltam, hogy ez csak 1-2 hét, és utána megszűnik mindenféle mandulaproblémám.

A fájdalmat én sem bírom, néha ordítani tudtam volna, mikor nem bírtam egy jóízűt enni-inni, vagy mikor az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy fáj a fülem, a torkom.


Ja, nekem sokat segített a rágózás. Ha gondolod, te is próbáld ki.

Könnyebben ment a nyelés, nem száradt ki annyira a torkom, hűsített és még a borzalmas szájszagom sem érződött. :)

435. Licus20 (válaszként erre: 433. - DBetty)
2011. jún. 8. 20:00
Kitartás!Bizony sokat kell inni és a neheze majd a 3.ill.4. napon jön,mert akkor általában van egy fülbesugárzó fájdalom, ami azért elviselhető sajnos a műtétet követő 1 hét nem a derűről és a jókedvről szól, de! fel a fejjel, nemsokára túl leszel rajta és megszűnnek a problémáid. Engem januárban műtöttek és én sem voltam azóta beteg még csak nem is köhintettem egyet sem teljesen kicseréltek.:)
434. angyalka87 (válaszként erre: 433. - DBetty)
2011. jún. 8. 18:51
nagyadag kitartást küldök neked!!!!!!! :D sajnos lesz rosszabb is (nem akarlak elkeseríteni) de 1 hét múlva 100x jobb lesz és megszűnnek a mandula gondjaid! én pl azóta nem voltam beteg.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook