Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
583. Ell1981 (válaszként erre: 582. - Anubias)
2013. máj. 10. 17:04
Nehèz tudom,de inkább ne csinâlj semmit,kìmèld magad,vigyâzz magadra! Abbòl baj nem lehet! :) (inkâbb lègy türelemmel!) Voltak pillanatok amikor èn is nehezen viseltem. Főleg most a vège felè voltam màr türelmetlen. Viszont a teljes sebgyògyulâs vagyis hegesedès az âllitòlag 3 hèt,a teljes regenerâlòdâs pedig 6 hèt. 3 napom van a 3 hèt betöltèsèig,ìgy ezt màr muszâly kibirnom! :) Te is probâlj meg türelmes lenni,mint sem,hogy baj legyen!!!! A vérzès meg valòszinű a levâlàsok következmènye lehetett. Lepedèk màr nincs az enyèmen ès a marò érzès is megszünt! :) Ja ès a savanyù ìzt sem érzem màr!! :) Gondolom az a lepedèktől lehetett. Mâr gyògyszer sem kell. :) Viszont még nem mertem darabosat enni,majd most hétvègèn megpròbâlkozom a kenyérrel.. :-/ Gyengècske vagyok mèg én is,de màr többet mozgolòdok. Ès még a mandulâm helyi nèha szûrkâlnak,meg persze nagyon nemolyan mèg mint règen. Tehàt mèg vigyâzok èn is! Tarts ki!!! Most màr minden rendben lesz veled is!!!!!! Jobbulâst tovâbbra is!
582. anubias (válaszként erre: 581. - Ell1981)
2013. máj. 10. 14:40
Köszönöm jòl vagyok.Örülök hogy voltál dokinál és rendben vagy.:-)Èn is nagyon hadonlòan gondolom ezeket a dolgokat.Egyrészt valahogy nem merek lazìtani mert félek más részről pedig nagyon gyenge vagyok a 3 hét fekvéstől.de nem merek tenni venni.:-(szòval nehéz.mit mondott a doki a vérezgetésre?te hogy àllsz a lepedèkkel.neked màr teljesen levált?
581. Ell1981 (válaszként erre: 577. - Anubias)
2013. máj. 10. 10:41
Anubias? Hogy vagy? Nekem az orvos azt mondta,hogy fokozatosan visszatérhetek az életbe! :) Bàr még nem eszem darabosat és még kicsit gyenge vagyok,meg még a torkom sem az igazi..,ezért még megvàrom a tuti 3 hetet,addig kìmélem maga. Pàr napon màr nem mùlik semmi. Addig nen is vagyok nyugodt! :-/ :)
580. Ell1981 (válaszként erre: 578. - Judit898)
2013. máj. 10. 10:34
Ez szerintem is csak egyén függő,hogy kinek vérzik be! :( De neked tényleg irìgylésre méltò a felgyògyulàsod!! :) Gratulàlok! ;)
579. anubias (válaszként erre: 578. - Judit898)
2013. máj. 9. 12:54
Nagyon örülök neki hogy ilyen szerencsésen alakult a te gyògyulásod.ez nem függ attòl hogy az orvos mit csinâl.egyénenként eltèrő a garat erezettsège ès annak vèrzékenysége.sajnos ez ezen mùlik.
578. Judit898 (válaszként erre: 573. - Ell1981)
2013. máj. 9. 10:15
Tényleg nagyon sajnállak titeket Már azon gondolkodom ,hogy nekem tuti kivették a mandulám vagy csak szorakoztak ,h enyire nincs problémám az első hetet leszámítva de ahogy olvasom a forumot az én mütétem a semmi nemvolt hozzátok képest.Vagy lehet ennyire profi volt a dokim????Sok jót hallottam róla azért döntöttem mellette.Fiatal tapasztalt és baromi kedves:)
577. anubias (válaszként erre: 576. - Ell1981)
2013. máj. 8. 18:26
Hogy elmùlt volna a veszély azt nem mondták.mert a 3. Héten sajnos elő szokott még ritkân fordulni vérzés olyanoknàl akik vèreztek az első két hét alatt.de mit csinàljak.csak nem maradhatok biztonsági okokbòl örökre a kòrházba.te is mielőbb mutasd meg magad.
576. Ell1981 (válaszként erre: 575. - Anubias)
2013. máj. 8. 15:42
Na akkor holnap végre otthon leszel!! :) Ez azt jelenti,hogy nincs màr veszéky!! :) :) Minden tünetünk egyezik,leszàmítva a nyelvzsibbadàst. Sajnos nem az inyem vérzik! :( Annàl kicsit erősebb a vérzés. :( És èn is sokszor azt mondom,hogy elviselem a fàjdalmat,meg mindent,csak rendben gyògyuljak fel!! :) Szòval megértelek! :( Persze,megmutatom a dokinak magam és megkérdezem,hogy meddig kell még félnem,mert màr lassan nyugtatô injekcôra lesz szükségem. :) Tovàbbi jobbulàst neked!
575. anubias (válaszként erre: 572. - Ell1981)
2013. máj. 8. 14:39
Èn ma van az első nap hogy nem vettem be fàjdalomcsillapìtòt.de a nyelvem két oldalt hátul folyamatosan fáj még és néha a fülembe is sugàrzik.a nyelésnél meg fàj körbe a torkom.piros is a lepedék helyén.a savanyù szàjìz is megvan màr jò két hete ès nekem zsibbad a nyelvem.meg csìpni is szokott a torkom.de mit bánom én csak soha többet ne vérezzen.esküszöm azt se bànom ha igy marad örökre.nekem az evés viszont tökéletesen megy.
574. anubias (válaszként erre: 572. - Ell1981)
2013. máj. 8. 12:47
Biztos h nem az ìnyed vérzik a fogmosásnál?mikor fog làtni a dokid?engem holnap hazaengednek.igen igy van hogy minden hámhiànyt,vèrzést egy ùjabb lepedék borìt.nekem még van minimàlis szemmel láthatòan.viszont az utolsò nagy vérzésem a nyelvgyöknél volt.azt nem làtod mert a nyelv mögött van.:-(szòval a megnyugvàs érdekében mutasd meg.de nagy baj tuti nincs mert ez aztàn ugy vérzett h azzal rohanni kell.:-(
573. Ell1981 (válaszként erre: 571. - Judit898)
2013. máj. 8. 11:01
Judit898! Gratula!!! :) Ràd csak irìgykedhetünk!!! :) :) ;)
572. Ell1981
2013. máj. 8. 10:56
Csajok! Nekem vérzik minden fogmosàsnàl! :( Már kikészüktem.. Ès a nyelvemet sem tudom normàlisan mozgatni. És mar folyamatosan alapbòl. Néha még besugàrzik a fülembe,de elenyésző màr a fàjdalom! Főleg az első 8 naphoz kèpest! :) Viszont aggazt ez a vérezgetés és a fejem is folyton nyom. De ugyanakkor meg bele nèztem,nem lâtok màr fehéret rajta. Az ùjra lesz amig meg nem gyògyul? Ès savanyù ìzt nem éreztek a szàtokban? Mert èn kezdettől fogva. :-/
571. Judit898 (válaszként erre: 570. - Anubias)
2013. máj. 7. 20:49

Anubias basszus most olvasom ,hogy mi történt veled megint:(((Nem tudtam géphez jönni mert alig vtam itthon meg jöttem mentem szval időm se nagyon volt.Ez nagyon durva ,h más ennyit szenved vele én meg panaszkodom a négy napi fekvésemmel:))

Én csütörtökön vtam dokinál és mondta ,h nagyon szép már tuti nem vérzik be.Azóta a házas élet is megy köztünk mivel ezt ezerszer elmondták h tilos :)mikor jöhetsz ki kb?hogy vagy?

570. anubias (válaszként erre: 569. - Ell1981)
2013. máj. 7. 15:48
Köszönöm vagyogatok.minden vàltozatlan.igen ahogy mondod eltelt egy nap szerencsére megint.nekem semmit sem mondanak egyenlőre.az a baj hogy ahol ugye bevérzik ott lesz egy ùjabb lepedék annak ùjra le kell válnia ès addig amig az nem vàlik le ismét vérzésveszély van.:-(
569. Ell1981 (válaszként erre: 568. - Anubias)
2013. máj. 7. 14:44
Szia! Na mi ùjsàg veled? Hogy vagy?Milyen a kòrhàzi élet? Mit mindtak kb meddig kell bentmaradnod? Amùgy gondolom,hogy nem örülsz neku,de igen;ahogy mondod,ott legalàbb biztonsàgban vagy! Ügyes vagy,hogy màr ìgy eszel! :) Èn még nem vagyok bátor. De a héten màr megnéz a Doki,aztân ha azt mondja ehetek akjor megpròbàlkozom a darabos ételekkel. Legyengülni nem fogok mert iszok vitamint. Meg a pürék is eltelitenek. Inkàbb csak kìvànom a meleg,fűszeres ételeket! ;) És csak bìztatásul magunknak ,megint eltelt egy nap!!!! :)
568. anubias (válaszként erre: 567. - Ell1981)
2013. máj. 6. 13:48
Jajj szegénykém.neked is vèrezget?mikor mész dokihoz.sajnos nekem is van még rajta lepedék.képzeld nem engedtek haza.ùgy döntöttek h amig az összes lepedék le nem válik nem mehetek el biztonsàgi okokbòl.hàt ezt vegyes érzésekkel de elfogadtam.legalább biztonságban vagyok.èn is veszek még be napi 2 fàjdalomcsillapìtòt.enni pedig màr nagyon jòl tudok darabosat is.nyugi minden egyes eltelt òrával és nappal csökken az esélye h bajunk legyen.egyszer majd csak begyògyul teljesen.a fülbe sugárzò fàjdalom stimmel.ma szinte àllandò.nem éles de érzem.jòl teszed ha sokat pihensz.enni viszont pròbàlj mert le is gyengülsz,meg a lepedék is könnyebben fogy.
567. Ell1981 (válaszként erre: 566. - Anubias)
2013. máj. 6. 12:39
Köszönöm,hogy kérde! Ên fekszem mèg sokat de kevesebb fâjdalomcsillapìtòt szedek màr,viszont azt nem tudom mondani sajnos,hogy nem fâj!!! :-/ A jobb oldal jobban fâj,ès szivàrog a vér is. Okyankor majdnem összeesek a fèlelemtől.Na meg èjszakâkat nem alszom. Sokszor eszembe jutsz! Sokszor van marò érzèsem. A szûrò fàjdalom ès a fülbe sugàrzàs mèg meg van,de màr nem annyira elviselhetetlen. Enni mèg nem eszem. A folyèkomy is sokszor nehezen megy.. :( Ès sokszor van olyan érzèsem mintha egy nagyobb darab szûrò étel megakadt volna a tirkomban. Szòval mèg gyògyulò fèlben ès mèg fèlelemben. Jaa és sajnos mèg van lepedêk a helyükön. Te hogy vagy most? Neked mi van most a torkoddal? Ill.a sebeiddel? Szâmolom a perceket,ès bìzzunk benne,hogy az idő most gyorsan elrepül!! ( Engem mèg orvos nem lâtott.) Jôl emlèkszem hogy ma engednek haza? :) Jò neked,hogy eltereled a figyelmed az olvasâssal,sb.! :) Mostmàr gyògyulnk!! Napròl napra jobb lesz minden!!!
566. anubias (válaszként erre: 565. - Ell1981)
2013. máj. 5. 18:18
Nagyon sokat segìt most a bàtorìtásod.köszönöm szépen.te hogy vagy?van még lepedék a mandula helyén?fájdalomcsillapìtòt veszel még be?nekem nagyon nehezen telik az idő.de igyekszem nem gondolkodni.csak olvasgatok,keresztrejtvényezek.majd csak eltelik annyi idő hogy már ne ledhessen semmi baj.
565. Ell1981 (válaszként erre: 564. - Anubias)
2013. máj. 5. 16:39
Elhiszem,hogy rossz ez nagyon neked,de most csak magaddal kell foglalkoznod!!! A férjed ellât addig mindent,ne aggòdj! Ez egy helyzet most amin tul kell lendülni! :( Nem tudom mennyi idősek a gyerekeid,de biztosan nagyon megértőek és sok anyâk napja lesz mèg amit megünnepelhettek!!! ;) Ne érezd magad emiatt rossznak!!! Azért vedd szàmìtàsba azt,hogy nem a fogunkat hùztâk ki,hanem a torkunkbòl 2 szervet!!! Igen is komoly dolog amin àtestünk! Hàt sajnos van aki rosszabbul és van aki jobban viseli ezeket a dolgoka. Emiatt ne legyen rossz érzèsed! Itt a nyàri szünet,felgyògyulsz (èn is veled együtt :) ) aztân rengeteget leszel a csalàdoddal! Ès biztosan a csalàdod is ugy lâtja milyen kis hős vagy,hogy àllod amiken keresztűl mész! Èltessen ez! Hajrà neked! Kitartàs!!!!!!!!!!!! Ui: örülök,hogy nem fâj!
564. anubias (válaszként erre: 563. - Ell1981)
2013. máj. 4. 15:41
Köszönöm szépen a biztatást.a vicc amùgy h jòl vagyok.most nem fàj semmim.keresztrejtvényezek,nadizok.csak lelkileg nehéz.egyik oldalròl félek,undorodok ha a sok vér jut eszembe.màsik oldalròl pedig sajnàlom h ennyi aggòdást okozok a csalàdomnak gyerekeim kicsi lelkét sanyargatom annyuk féltésével....rossz h anyàk napján nem lehetek velük...nekik rossz és ez nekem is nehéz.a férjembek remegett a keze reggel ahogy behozta a cuccaimat.nem aludt ma ment dolgozni és közben nyilvàn félt.baleknak érzem magam aki egy piti mandulaműtéttel annyit kinlòdik mintha szervàtültetése lett volna....:-(
563. Ell1981 (válaszként erre: 562. - Anubias)
2013. máj. 4. 15:25
Nagyon sajnàlom,hogy ilyen borzasztò dolgot kellett átélned!!! :( :( Szörnyű lehetett! :( Nagyon reméljük,hogy ez volt az utolsò ilyen eset!!!! Sajnàlom tényleg ami veled történt! Ès most hogy vagy? Hogy érzed magad? Jobban vagy? Szegényke ,gyògyulj fel mihamarabb! Légy erős,és tars ki! Gondolom,hogy most nem könnyű neked,de a legjobbakat!!! :( Holnap otthon vagy és tényleg csak egy rémàlom lesz ez az egész!!! :( Jobbulàst!!!!!!! Gondolok ràd!!!!!!
562. anubias (válaszként erre: 561. - Ell1981)
2013. máj. 4. 11:56
Igen bent tartottak.én éjszaka még mindig kelek mâsfél òrànként inni.most is igy volt és arra ébredtem,hogy azt àlmodomiszom és csak nyelek nyelek.erre felébredtem és a sajàt véremet nyeltem.nagyon elindult.rosszabb volt mint amikor a műtét utàn visszavittek a műtőbe.a férjemmel pizsamàba beültünk a kocsiba.remegett a lâbam nagyon féltem.letekertem az ablakot és a jò hideg levegő gondolom összehùzta az ereket,de mire beértünk szinte épp hogy véreset köptem.megnyugodtam.nagyon kedves volt mindenki.de a doki elmagyaràzta h csak azért állt elmert belealvadt a vér és ha az alvadék leesik rosszabb lehet mint előtte,igy leszivta,amitől megint beindult a vérzès.bekötöttek branült vettek vért és ksptam egy vérzéscsillapìtò szurit majd negyed òra mùlva mégegyet mert hiàba tunkolt nem âllt el.addigra megint nagyon ideges voltam.végül megûsztam a műtőt.most itt vshyok bent.hétfőig tuti.vicces mert az a 14.nap és aunap dolgozni mentem volna.a jobb oldal vérzett be amin szinte nem is volt màr lepedék.ez egy rémálom vagy horrorfilm vagy nem is tudom mi.:-(
561. Ell1981 (válaszként erre: 560. - Anubias)
2013. máj. 4. 11:38
Jézusom anubias!!!!! :( Mi történt??? Hogy vagy??? És ez hogy történhetett??? És most mi van veled? Bent vagy még? bent kell maradnod? :( :( Tarts ki!!!!!!!!!! Muszály!!!!!!! (lehet,hogy nagyon kiszáradtál?) Szegénykém.jajj :( Írj!!!!!
560. anubias (válaszként erre: 559. - Judit898)
2013. máj. 4. 04:36
Lânyok ismét kòrhàzban vagyok.olyan erősen vérezni kezdtem hajnalba,hogy ilyesztő.erőm ès kedvem kezd elhagyni.màr nem megy......:-(
2013. máj. 3. 10:47

Sziasztok:)

Én tegnap vtam kontrolon és azt mondta ,hogy már nemfog bevérzeni ugy örültem neki :)Mondta ,hogy nagyon szépen gyogyul és már szerda óta nem vettem be csillapítot se.Én is nagyon rettegtem a bevérzéstől pedig cipeltem is néha a gyereket és 15 kiló.Nekem kb 1hét volt brutál fájdalmas de ahogy olvaslak titeket én nagyon szerencsésnek mondhatom magam

558. anubias (válaszként erre: 557. - Ell1981)
2013. máj. 3. 09:31
Ne aggòdj szerintem màr nem lesz gond.(mondom én aki szintén igen aggòdok)én ma reggel voltam kontrolon és azt mondta a dokim hogy szépen gyògyul de a 14 napig még teljes nyugalom és utàna fokozatosan kezdjem terhelni magam.illetve amig van lepedék lehet vérzés is.és hát van még itt ott.:-(màrmint lepedék.ha attòl megnyugszol kicsit te is mutasd meg a dokidnak.engem amùgy megterhelt ennyit talpon lenni egyhuzamban amìg elmentem a dokihiz és haza (3 òra)szòval érdekes lesz hétfőn reggel elmenni dolgozni.de semmi sem érdekes csak ùsszuk meg màr addig ùjabb vérzés nélkül.te nagyon véreztél?
557. Ell1981 (válaszként erre: 556. - Anubias)
2013. máj. 2. 16:58
Sziasztok! Hát nem semmi,ahogy látom itt van aki a telken pihen,meg majálisozik? hö :O (Ügyes és bátor! ;) ) Én viselem ennyire szarul a dolgokat? Ápr.22.-én műtöttek,remeg a gyomrom a félelemtől,hogy bevérzik,ezért nagyon vigyázok magamra! Viszont még mindíg fáj,bár nem annyira intenzív és erős a fájdalom mint a műtét utáni 7 napon! Viszont ápr.30.-án vérzett a bal oldali mandulám helye. Hát egész éjjel nem aludtam úgy féltem.. Aztán ma megint fogmosásnál vérzett egy kicsit. Szerintetek nézessem meg orvossal? Vagy ez most annak a jele,hogy vérezni fog jobban? Vagy csak vérezget? Jajjjjj :( És a szúró érzés ,meg a kaparó érzés,meg a fülbe sugárzó kínzó fájdalom normális sajnos mert nekem is az volt! (Ezt csak mert itt láttam kérdezve lett ,hogy normális e a szúró fájdalom.) Most nekem egyfolytában maró érzésem van ,ha nem eszem -iszom akkor is,ami szintén nagyon kellemetlen! Meg a torkomban dobog a szívem érzés. De ugyanakor meg csak az egyik oldalon van erős fájdalom.. :/ De a vérzéstől még most is nagyon rettegek! Én úgy tudom 2 hétig előfordulhat vérzés. :( Én még szedem a fájdalomcsillapítót,de mondom már nem fetrengek a fájdalomtól mint eddig! Hát tényleg ez esetben én is meg gondolom mindannyian nagyon várjuk az idő múlását! És köszi,hogy megírtad,hogy téged is ennyi időre hívtak kontrollra! Lehet megnyugodnék ha valaki hamarabb bele nézne a trokomba!! Tegnap végre én is voltam olyan bátor ,hogy bele nézek ,és az egyik oldal sokkal pirosabb,amelyik vérzett. De most ,hogy vérzett komolyan még jobban félek mint eddig! Most már fogat se merek majd mosni? :( (Ja és még annyi ,hogy amikor rettentően fájt akkor nekem is a szájzáras effektus állt elő.)Jobbulást mindenkinek továbbra is!
556. anubias (válaszként erre: 555. - Judit898)
2013. máj. 1. 08:29
Sajna a te sztoridat sem jellemezhetjük ùgy,hogy ez aztàn könnyen ment.:-(De telik az idő ès minden nappal közelebb kerülünk ahoz,hogy emlékké szelidűljön ez a műtét.Ma is egy nappal öregebbek lettünk,és ennek most jobban örülök mint egy szimpla hètköznapon.:-)Ma reggel,ahogy a lepedéket lesem làtom,hogy ahol màr lejött,ott a helyén jò piros.Ez normàlis?Nektek is piri?
2013. ápr. 30. 20:43

Nekem a mütét után 2 és fél óra mulva jött az első vérzés azt nemem is tunkolással elállitotta ez volt a jobb oldal.Bal oldal meg ezek után egy órával rá ezt ujra kellett varrni.kedden kijöttem és csütörtökön hivtam a megfáztam és rákérdezdem azt mondta ,hogy már nemvszinü hogy bevérzik.Tegnap a házidoki is azt mondta h ilyenkor vszinű nemfog.Én nagyon bizom benne h igazat mondanak:)))

Igy már megértem h te miért félsz ennyire

554. anubias
2013. ápr. 30. 17:20
Nektek mit mondott a dokitok,meddig fenyeget minket utôvérzés?Az én dokim 14 napot mondott,de a neten olvastam 11 napot is,meg 3 hetet is.Mi sz igazsàg?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook