Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
493. anubias (válaszként erre: 492. - Ell1981)
2013. ápr. 25. 17:28
Visszakerültem a kòrhàzba.délutàn elszenderedtem és köhögve ébredtem.persze hogy picit bevérzett.nem nagyon de hivtam a dokinőt aki azt mondta be kell menni.màr a kocsiban elàllt.nem is kellett vele semmit csinàlni.de nem engednek haza.hàt ez van.:-(
492. Ell1981 (válaszként erre: 491. - Anubias)
2013. ápr. 25. 13:15
Igen,nagyon jó dolog ez az oldal! Én is rengeteg erőt és tapasztalatot gyűjtöttem,gyüjtök itt a bajtársaimtól! Jó tudni,hogy nem vagyok egyedül! És ez úton meg is köszönöm minden hozzám szólónak és bíztatómnak a segítséget az infókat és miegyebet!!! :) Jobbulást és gyors felépülést mindannyiunknak!!!!
491. anubias (válaszként erre: 490. - Ell1981)
2013. ápr. 25. 12:54
Köszönöm a sok biztatást.Jòl esik.Jò ilyenkor olyanokkal tapasztalatot cserélni,akik szintén hasonlò cipőben jârnak.Akkor egyszerre műtöttek minket.:-)Azt mondtàk a sok lenyert vértől hànytam.Ez a gyògyszerallergia sem jò dolog.Én vìzben oldòdò cataflamot szedek.De én a fàjdalomtòl nem szenvedek nagyon.krumlipürét,cukkinipürèt,pudingot,madàrtejet eszek.Ma mondjuk nincs étvàgyam.Az alvâs nekem sem megy.Ez eléggé levertté tesz.Csak heverek az àgyon.Sok erőt és kitartást.Hamar tùl leszünk rajta.
490. Ell1981 (válaszként erre: 488. - Anubias)
2013. ápr. 25. 12:34

Úh szegénykém! :( :( Akkor kemény amin átestél! :(:( Szerencsére akkor már otthon vagy!!!! :) Vigyázz nagyon magadra! Nem mondták,hogy ez mitől lehetett,hogy ennyit hánytál?


Engem is hétfőn műtöttek ébren,és a műtét közben én is nagyon véreztem! :( De eddig a kórházi éjszakám volt a legjobb,mióta hazajöttem csak jobban fáj,mert bent szurikat kaptam a fájdalomcsillapításra.


És én is a vérzéstől rettegek a legjobban!!!!!! :(


(Én 32 leszek nyáron)

Milyen fájdalomcsillapitót kaptál? És a gyerekektől tudsz pihenni? Van segítséged?


Milyen pépes ételeket eszel?


Félelmetes amin keresztül estél! :( Nagyon sajnállak,hogy így alakult a műtéted!! Lehet az altatás miatt hánytál!? Nagyon együtt érzek!!! :(

Nem mondták,hogy az éber műtéttel kevesebb a gond?


A kórházi reggelre ,vagyis a műtét utáni reggel nekem is nagyon hányingerem volt,de kiderült azért mert a fájdalomcsillapitó amit kaptam arra vagyok allergiás,és az volt az első mellékhatása.


Fúh,szegénykém,remélem-reméljük hamar kihevered a műtét viszontagságait,és gyorsan felépülsz!


Sok-sok erőt,és jobbulást kívánok neked!!!!

489. Ell1981 (válaszként erre: 485. - Szeplakisz)
2013. ápr. 25. 12:21

Igen,írattam fel cataflam cseppet a xilox helyett,de az semmit nem használ! :( Cataflam tablettát török szét és vízzel veszem be,az használ és nagyon jó! :) Csak rossz az íze. :/ Allergiára meg kálciumot kaptam ampullában,de kevésnek bizonyul az is.

Viszont kapar a torkom és köhögök folyamatosan,ettől félek kicsit.


Amikor bevérzett el sem mentél az orvoshoz? :) Szeretnék a nyomdokaidba lépni! :) Tök jól túl estél a dolgokon!

Mert tényleg félek attól,hogy vérezni fog.Jó ötlet a hideg víz! :) (KÖszi!) Na meg hallottam,hogy kb.az 5.napon válik le a seb ami még nagyobb fájdalommal fog járni és vérzéssel! jajjj,de lennék már azon is túl! Neked volt ilyesmi az 5.nap környékén? (Én a 4.napnál tartok.)


Jó volt gondolom visszatérni az életbe! :) Sejtem még a munkát is imádtad amikor visszatértél! ? :) Azt hittem fogok tudni egy csomó mindent csinálni itthon,hogy ennyi szabad időm lesz ,de sajna minden pillanatomat kitölti a felépülés,nyelés,ivás,fájdalom,gyógyszer így,gyógyszer úgy,a párna kényelmetlen,fáj mindenem a fekvéstől,fáradt vagyok,allergia,stb.. :D De tudom vége lesz egyszer! ;)


A bal oldali mandula helyén olyan szúró érzést érzek mintha egy varrat kiállna és szúrná a torkom. :) (Biztos normális,csak nekem nem esik jól.)


És még annyi tapasztalatom van,hogy a jobb oldali sokkal-sokkal jobban fáj mint a bal oldali.


Mit ettél a műtét után? Mert én amúgy nem szoktam ilyen pudingokat enni,mert mindenre allergiás vagyok,de most csak ezeket tudom megenni,és már nincs ötletem,hogy mivel cserélhetném fel a pudingokat,hogy ne legyek allergiás. Ennék levest,de fűszert nem szabad enni. :( Ennék joghurtot,de állitólag a gyümölcssav miatt azt sem szabad. Na meg iszom tejeskávét ,mert azt imádom,de úgy tudom koffeint sem szabadna.. :/

Lehet keresnem kell valami bio cuccot,attól csak nem lenne semmi bajom! :)



Hát nagyon remélem ,hogy vissza hízunk!!! Jó,hogy mondod,meg is mérem a sülyom. Én 168 cm. és 45 kg.vagyok. tehát elfúj a szél. :( Akárcsak téged! :D Hasonlóak lehetünk csak egy kis magasságbeli külömbség van köztünk. :) Nem szeretnék sokat fogyni!


Írj ha megmérted magad,kiváncsi vagyok mennyire gyorsan épül vissza a súlyod!!! :)


És milyen tanáccsal láttak még el? Kell még kontrollra járnod?


De továbbra is hajrá neked is! :)

Köszi megint a leveled!

488. anubias
2013. ápr. 25. 12:07
Hétfőn műtöttek a bp i fül orr gégészeti klinikán,altatásban.Sajna az első napom elég kellemetlenül telt.Az ébredést követően sok vért hànytam,a vèrzés pedig szivârgott ìgy két òrával később ùjra a műtőben voltam.Majd ùjabb hànyâs következett.:-(.Igy kaptam 2 infùziòt b6 ot meg vérzéscsillapìtò szurit.Estére azonban teljesen jòl lettem.A problémàk miatt csak a 3.nap engedtek el,azaz tegnap.Tulajdon képpen teljesen jòl vagyok.Èjszaka pl 8 òrán át nem vettem be fàjdalomcsillapìtòt.Sokat iszok,pépeseket eszek,és azt hiszem teljesen jòl lennék,ha nem félnék szinte betegesen az utòvérzéstől.A dokinőm azt mondta,hogy nagyon véreztem a műtét alat.Persze màr előtte is féltem,de miòta tùl vagyok a műtéten.:-)diòhélyban ennyi.Mindehez 37 éves 2 gyerekes anyuka vagyok.
487. Ell1981 (válaszként erre: 486. - Anubias)
2013. ápr. 25. 11:56
Üdv. a klubban anubias! Hogy vagy? Hogyan műtöttek? Garatmandula? Ébren? Hogy viseled? :)
486. anubias
2013. ápr. 25. 00:16
Sziasztok .Hétfőn műtöttek.csatlakozhatok?
485. Szeplakisz (válaszként erre: 484. - Ell1981)
2013. ápr. 24. 19:49

Na, gratulálok, aztán mielőbbi gyógyulást neked is!!

Lassan te is túl leszel... Lassan de biztosan. :)


Hát ezt a fájdalomcsillapítót nálad akkor jól elbaltázták... :S Szerintem minél hamarabb menj el dokihoz és írass fel valami mást.


Én is a bevérzéstől féltem nagyon. Kétszer volt, hogy éreztem a számban egy kicsit a vér ízét, akkor nagyon bepánikoltam, de nem történt semmi. Hidegvizet ittam gyorsan, aztán elmúlt.


Én már a héten hétfőn dolgozni is kezdtem. :) Így három hét után fura volt újra a munka.. :D De azóta még nem álltam mérlegre. (Itthon lemerült benne az elem, de majd hétvégén megmérem a súlyom). Kíváncsi leszek jött-e vissza valami.

Amúgy 55 kg voltam a 172 cm-es magasságomhoz. (Elég sovánnka...) Aztán műtét után majdnem lement 50-re. Most nem tudom hányadán állhat a súlyom... de majd hétvégén kiderül... :)


De nyugi, a fürdőruhaszezonra már jók leszünk mindketten!!! ;) Visszaszedve azt, ami lement.

484. Ell1981 (válaszként erre: 482. - Szeplakisz)
2013. ápr. 23. 23:09
Ja igen én is kaptam vitamint,csak én tàpszert a sovànysàgom miatt! Bár gondolom ìgy is sokat fogok fogyni. :( De ebben is van B1 ,B6 vitamin is.Ès inni kell,ugyhogy 38 òra éhség utân ez az első ételem. :/ Sajnos jòl nem laktam tőle! :) De legalàbb vitamin és nem vìz! :) Akkor te ladsan tùl vagy az egészen! :)
483. Ell1981 (válaszként erre: 482. - Szeplakisz)
2013. ápr. 23. 23:01
TÙL VAGYOK A MŰTÈTEN!!!!! :) Tegnap estem àt rajta,ma màr haza is jöhettem! Nagyon fàj,és sokszor van hànyingerem.Ráadásul én nem Cataflam-ot kaptam,hanem xiloxot amire allergiàs vagyok. :( Most vagy àtkinlòdomaz éjszakàt vagy marad az ügyelet. :( Az ébren műtét nem volt annyira vészes,de persze kellemrs sem. :) A kòrhàzban szurikat kaptam fàjdalomcsillapìtàsra. Itthontòl kezdhettem a vìzben oldodòt,az kicsit gyengébb,de jò. Csak dajna bedagadok tőle,mert van benne valami amire allergiàs vagypk. :( De végre hàla égnek a műtéten tùl vagyok! :) Most már csak attòl félek,nehogy bevérezzen! Örülök,hogy te màr mindent ehetsz! :) Èn nagyon éhes vagyooook!!! :)
2013. ápr. 18. 12:48

Aztán pont ma voltam a háziorvosomnál lezáratni a táppénzt. Ma már 16. napos vagyok. Utoljára 14. napon és csak éjjelre vettem be gyógyszert, de azóta már éjszakára sem kell. :)


B1 és B6 vitamint kell kúraszerűen szednem egy hétig (3x1) és ez majd segíti a visszahízást. De amúgy már az evéssel egyáltalán nincs gond, eszek rendesen. :)

2013. ápr. 18. 12:46

Hát nem tudom, hogy antibiotikummal helyre jöttél volna-e?

De gondolom nem magadtól határoztad el, hogy kiveteted, hanem orvos mondta, nem?


Én már nagyon rég húztam ezt a dolgot. Eleinte úgy voltam vele, hogy jó helyen van az ott. Majd csak jobb lesz..

Van olyan eset is, amikor már hiába szedsz antibiotikumot is, nem segít, csak a műtét.

Úgyhogy gondolom, ha orvos mondta neked is, akkor valószínű nem véletlenül mondta.


1. Nekem először a háziorvosom mondta, hogy jobb lenne kivetetni. De háziorvos nem adhat ugye beutalót kórházba, így el kellett mennem a helyi SZTK-ba, fül-orr-gégészetre.


2. Az SZTK-ban a fül-orr-gégészeten még reménykedtem, hogy hátha másképp vélekednek, és mégsem kell kivenni. De itt is ugyanazt mondta a doktornő. Így kaptam a beutalót a kórházba. A beutalót nem is "vizsgálatra" adták, hanem egyből "műtéti előjegyzésre".


3. Aztán még a kórházban is megnézték egyszer a manduláimat, hogy biztos ki kell-e venni. És hát ott is ugyanezt mondták.


Szóval három orvos is ugyanazt mondta, így elhittem nekik, hogy jobb lesz nekem nélküle. :)

480. Ell1981 (válaszként erre: 478. - Szeplakisz)
2013. ápr. 18. 12:31
Na igen ,és gyors visszahízást! ;) ( Én is nagyon sovány vagyok,nem fog jót tenni a koplalás nekem sem!) :(
479. Ell1981 (válaszként erre: 478. - Szeplakisz)
2013. ápr. 18. 12:28
Nagyon ügyes vagy! Örülök,hogy ilyen jól gyógyulsz! :) És örülök,köszi szépen,hogy ezeket megírod! Például eszembe nem jutott volna a bundás kenyér! :D De most ,hogy leírtad szupi ötlet ,mert imádom! :) És én imádom az édeset is,szóval nekem nem lesz gond a joghurttal és a pudinggal! :) Viszont hallottam a bevérzésről,meg olvastam is utána és eléggé megijedtem! :( Állitólag a műtét után 8-11 napig előfordulhat! :( Na meg van egy olyan problémám is,hogy én nem kaptam antibiotikumos kezelést! Lehet ha kaptam volna már kutya bajom nem lenne,és még műtétre sem kerülne sor???? (Elgondolkodtató...) Köszönöm az összes jó tippet neked,és az infókat!!! :) További gyors felépülést!
2013. ápr. 16. 14:55
Ja, és még annyi, hogy nyugodtan megpróbálhatsz szerintem mindent enni, a lényeg az, hgoy nagyon pici falatokkal próbálkozz, és az ételt jól meg kell rágni, nehogy felkarcoljon. Valahogy én a pépeset nem kívántam, inkább szilárd kajákat ettem volna. Mondom, én ettem kenyeret is, meg első hétvégén sült csirkét. Mindenből tudtam enni, csak nagyon keveset.
2013. ápr. 16. 14:53

A fagyi amúgy nekem nem esett jól. De lehet azért, mert én alapból sem szeretem annyira. Nem nagyon vagyok édesszájú. :) De azt amúgy lehet enni. Meg joghurtot, pudingot is. Szóval aki szereti az édeset, annak ez kifejezetten jó. :)


Nekem most az a legnagyobb problémám, hogy sokat fogytam a műtét óta, és vissza kéne szednem a ledobott kilókat. Most már rendesen meg tudok enni mindent, úgyhogy most a héten még itthon vagyok, és hízókúrába kezdek. Sokszor eszek keveset. :)

2013. ápr. 16. 14:50

Szia!

Az 5. nap nem tudom miért volt nehéz... akkor már gyógyulóban van.. és a fájdalom is másmilyen volt mint azelőtt. Nem is annyira a torkom fájt, hanem reggelente ébredés után a fülembe sugárzódott a fájdalom. De amúgy persze ki lehetett bírni, nem annyira katasztrófa, mint amilyennek elképzeli az ember előtte. Megmondom őszintén, hogy én is rosszabbra számítottam. Persze voltak fájdalmak, de akkor is rosszabbra számítottam. :)


Nekem fájdalomcsillapítót a kórházban írtak fel. Gondolom mindenhol így van, hogy miután hazaengednek a kórházból adnak receptet is. Nekem kétfélét írtak fel, Cataflam V-t, ami vízben oldódó, tehát azt inni kellett. Meg Algopyrin injekciót, ami ilyen kis üvegampullában van, és azt is vízbe kellett öntenem és meginnom. Tehát nem volt szuri. :)


Nekem azt mondták gyümölcsöt egyáltalán nem ehetek egy darabig. Úgyhogy én két hétig nem is ettem. Tegnap már ettem sárgadinnyét. De azért nem lehet gyümölcsöt, mert azt nem feltétlen bírod annyira megtisztítani, meg abba vannak bacilusok.

Én már a műtét napján ettem estefelé pudingot. Sokat kellett innom már aznap is. Nekem nem volt gond a nyeléssel. Sőt, nekem aznap jobban is ment, mint utána két nappal. :) Aztán másnap már ettem bundáskenyeret, persze csak nagyon lágyan volt megcsinálva, és csak a közepét csipkodtam ki, a héját nem ettem meg. Aztán leveseket minden formában tudtam enni. Főzeléket, krumpli pürét. Később már szendvicset is tudtam enni, csak mint a gyerekeknek kis katonákban.

475. Ell1981 (válaszként erre: 474. - Szeplakisz)
2013. ápr. 16. 12:31
Szia! Köszönöm szépen a leveled! :) Örülök,hogy leírtad mik a tapasztalataid! Nem semmi,hogy ennyi bajt okozott neked is mandulád! :( De Túl vagy a nehezén,ügyes vagy!!!:) És legfőbbképpen mihamarabbi felépülést kívánok neked! Azt mondjuk nem értem miért az 5.napon fájt annyira a mandulád helye!? :( És a fájadalomcsillapítást miként alkalmaztad? Kapszulában,szuri,vagy folyékony formában? És ezeket választhatja e egyáltalán az ember? Mikortól ehettél ,és miket? (Tudom leírtad ,ha már nem véres a köpet,akkor lehet nyelni.) De hallottam,illetve olvastam olyat,hogy a banán valamiért nem jó a műtét után..? Mivel készüljek,főzelék,joghurt,fagyi? A nehezén túl vagy,tényleg csak kitartás neked és hamarosan csak rossz emlék lesz az egész! ;) (Én is már ezt várom,hiába tudja az ember azt,hogy ezzel egy csomó baja megoldódik,a félelem uralkodik!) :)
2013. ápr. 10. 09:48

Ja, és én is természetesen nagyon féltem. Kb. 16 éves koromban mondták először, hogy ki kell venni. De nem vettem komolyan, féltem a műtéttől, gondoltam jó helyen van az ott, ahol van. Azóta eltelt közel 10 év és folyamatosan gond volt vele.


Amúgy mikor beteg voltam mindig a mandulámmal volt baj. Illetve nagyon sűrűn voltam felfázva, véres vizelet, hasfájás.. Végül kiderült, hogy már a sok felfázásomnak is a mandulám az oka. Mivel állandóan gyulladásban volt, én nyeltem azt a sok bacit és gennyet, ami a gyomorba, illetvea húgyhólyagba jutott. Ettől voltak a veseproblémák, hólyaghurut és társai.

Aztán a fül-orr-gégészeten azt mondták, hogy ha szeretnék gyereket, akkor vetessem ki.

Nem gondoltam volna, de tényleg nagyon sok mindennel összefügghet. És amennyi haszna van, ugyanannyi bajt is tud csinálni.

Úgyhogy még azért egy picit szenvedek a fájdalomtól, de már örülök, hogy túlvagyok rajta. :)

473. Szeplakisz (válaszként erre: 472. - Ell1981)
2013. ápr. 9. 12:57

Szia! Nekem nem lesz, hanem én már túl vagyok rajta. Mondhatni túl vagyok a nehezén, legalábbis remélem. Pont ma egy hete műtöttek, április 2-án a Kistarcsai Kórházban. Kistarcsán csak 1 napig tartják bent az embert, másnap jöhettem is haza. (pedig azt hittem nem fognak hazaengedni, mert éjszaka rosszul lettem, hánytam is, de ez sem volt akadály.)

Igaz engem altatásban, mert én mindenképp úgy szerettem volna, nem bírom az ilyen véres dolgokat. 25 éves vagyok, állítólag ugye minél idősebb az ember annál rosszabb. Mondjuk nem sírtam. :) Hozzáteszem, az 5. napon volt először, hogy a fájdalomtól egy kicsit bekönnyezett a szemem.

Ezen én is vaciláltam, hogy mennyit adjak az orvosnak. Előtte a munkahelyemen is "felmérést" végeztem ki mennyit adna. Én nem igen vagyok ennek a híve, hogy pénzt adjak az orvosnak. De bennem volt a para, hogy mivel "elvárják", és én nem adok, akkor majd flegma, bunkó doktorokkal fogom magam szemben találni. Aztán a kolleganők azt mondták, hogy nem előtte, hanem utána szokás a pénzt odaadni. Akkor én úgy döntöttem, hogy mivel úgyis lesz bent velem kísérő (párom, vagy anyukám) majd odaadják ők a pénzt. Végül anyukám volt bent velem és ő adott pénzt, de nekem el se árulta, hogy mennyit. Ő adott az altatóorvosnak is, annak 5.000,- et. Én ezt sokalltam, de anyu úgy félt, hogy nem fogok felébredni, hogy neki ez megérte. ÍGy én gondolom, hogy ha az altatóorvosnak 5-öt adott, akkor lehet a műtőorvosnak 10-et. Bár ha az én pénztárcámból ment volna, akkor lehet csak 5-öt adtam volna, az altatóorvosnak meg semmit. (Hozzáteszem, én az altatóorvossal nem is találkoztam, legalábbis én nem láttam őt. :))

A nyelésről meg, ahogy én felébredtem (műtét után rögtön ébresztettek), akkor még nem lehetett lenyelni tényleg a nyálat. Egy vesetálba kellett köpködni. De azért kell ezt, mert akkor még véres, és hogy ne nyeld le a vért. Aztán ahogy már tisztát és nem véreset köpsz, onnantól kezdve lehet nyelni. Sőt inni kell sokat!

472. Ell1981
2013. ápr. 6. 15:39

Helló bajtársak! :)

Mostanság lesz valakinek mandulaműtétje? Hamarosan át kell esnem egy éber garatmandula kivételen! :(

Kérdés: mennyit illő adni a Doktornak? Illetve előtte vagy utána? Van egy olyan hülye kérdésem,hogy tényleg nem szabad nyelni a műtét után? Azt ki bírja ki???? :) Aki netán vár erre a műtétre ,írjon!!! Aki túl van rajta azoknak üzenem: Ügyesek vagytok,és gyógyulást nektek!!! :)

2013. ápr. 6. 14:05
Sziasztok! Március 28.-án volt a mandulaműtétem, helyi érzéstelenítéssel. Eleinte a fájdalomcsillapító volt a legjobb barátom. Most van a 10. napom és már alig fáj. Nekem az 5. nap volt a legrosszabb, enni, inni és beszélni sem tudtam, de utána szinte megszűnt az egész fájdalom. Az orvosomat csak ajánlani tudom bárkinek, bár a műtét kellemetlen volt, mégis tudtam, hogy jó kezekben vagyok. Én még egyszer nem vállalnám be, de aki előtte áll, annak azt javaslom, hogy essen át rajta minél hamarabb, mert azért túl lehet élni. :) Igyatok rengeteg folyadékot, egyetek sok pépes kaját és pihenjetek! :)
2013. jan. 26. 09:55

Sziasztok!

Engem február 25.-én fognak műteni Békéscsabán.

Rettenetesen félek a műtéttől, egyébként altatni fognak. Nagyon félek, hogy nem ébredek fel :(

Én olyan típus vagyok, aki egy vérvételtől is elájul :S

Nagyon szeretném, ha már kiszednék, mert őrületesen sok gond van vele. Június óta 6 x voltam beteg miatta, az utóbbi időkben már szinte 1 hónap sem telt el a betegségek között. Állandóan antibiotikumot, Augmentint kaptam, megettem már vagy 5 dobozzal. Néha volt, hogy középfülgyulladás is társult hozzá.

Van olyan nap, amikor a vesém körül fáj, másik nap a kezem, de össze-vissza.

Úgyhogy várom is, mert végre megszabadulok tőle, de egyben őrületesen félek! :(

2012. nov. 13. 14:59
engem szerdán műtöttek (6 napja) tegnap óta azt érzem h szúr ha eszem ha iszom ez a sebleválás miatt van???
468. hanna3x
2012. nov. 3. 23:33
Sziasztok.Sajnos én is beleestem abba a hibába, hogy műtét előtt fórumokat olvastam napokig.22éves vagyok, 30.-án, kedden műtöttek local érzéstelenítéssel. Én úgy be voltam kaksizva a fórumokban olvasottak után, h a műtét első10perce arról szólt, hogy remegtem, bőgtem, senki nem tudta, én sem, hogy milyen bajom van. Nagynehezen megengedtem, hogy elkezdjék. Az egészet végig néztem, semmi nem fájt, vért is alig láttam, pedig mindent néztem.Igaz, hogy az azutáni 2óra nem volt életem legkellemesebb része, az első korty víz, az eléggé rossz volt.Aznap 1fájdalomcsillapítót kaptam, azóta egyre sem volt eddig szűkségem, most vagyok az 5.napban. Első éjjel jól aludtam,reggel jól ébredtem, igaz sokat ittam ami eleinte fájt.Reggel ettem 2szelet kenyérnek a belét, meg amit ott adtak, és egész nap zabáltam.Azóta határozottan jól vagyok, jól alszom, nem fáj sehol, sem fülem sem semmi, amiket olvastam.Ha nyelek az első korty fáj, utánna egyáltalán.A mekis sajtburgert tolom, só és hagyma nélkül, határozottan jót tesz nekem, jól nyelem, és a ebem fájdalom nélkül levitte. Lipton green teat iszom, és ebből rengeteget.Voltam ennél betegebb, hogy jobban fájt a torkom.Határozottam igaz, hogyminél több folyadékot iszik az ember, sokkal jobban lesz,és hamarabb. Szóval ne féljetek!!!!!!Igyatok sokat és egyetek sótlan sajtburgert, és így jártok, mint én. A doki azt mondta 3.nap, hogy a sok folyadéknak és kajának köszönhetően a sebem olyan, mint1hét után.Aki nemhiszi, elküldöm a zárójelentésem, mert beleírták:)
467. Domi95
2012. okt. 31. 16:33

Sziasztok!Egy hete műtöttek az első nap nem is volt olyan vészes, azt hittem nagyon jól fogom viselni majd, mivel testileg lelkileg felkészültem a műtétre és hát nem így lett... pokolian fájt úgy négy napig. Most igazából csak reggel felkeléskor okoz ez gondot, sajnos semmi kaja nem megy le magától csak vízzel!De a legnagyobb problémát a szájzáram okozza egyszerűen egy hete nem bírom kinyitni a szám csak max 1 centire. Szeretném a segítségeteket kérni (mivel az orvosom akire egy hete még az életemet is rámertem volna bízni, csak mosolyog rajta...)ha valakinek volt ilyen panasza azt kérem írjon, mert megőrülök h. így maradok-e !

Előre is köszönöm!

2012. okt. 8. 20:59

Sziasztok!


Látom Kitty neked is okt.2-án vették ki. Én már szombat óta itthon vagyok hál' isten, azt gondoltam itthon majd sokat tudok aludni,mert a kórházban egyszerűen nem ment,3-4 óránál többet,és sajnos sokat nem változott a helyzet itthon sem.

Azthittem jobban fogom bírni,mert a műtét utáni 1-2. napot jól tűrtem,még örültem is...de most így a 5-6-7. napot sikerült nagyon megszenvednem. Erős fájdalomcsillapítót szedek, és szerintem az alvatlanság miatt még óriásibbnak érzek mindent...:S Egyébként a kórházban torokport kaptunk, hát nekem nem vált be, ha nincs fájdalomcsillapító még ennyit sem alszom....


És igen sokaknak olvasom a fülfájdalmakat, na ez az ami számomra a legelviselhetetlenebb az utóbbi napokban.


Csak hogy pozitívumot is írjak, egynapon műtöttek egy velem egyidős (21) srácot, aki az elején sokkal rosszabbul volt mint én, aztá szinte végig aludta a hetet. Szóval azthiszem, nagyon emberfüggő, hogy ki hogyan viseli, milyen gyorsan regenerálódik a teste.

2012. szept. 18. 06:28

Kedves emberek!

Valaki segítsen aki hasonló cipőben járt vagy jár mint én. Már kicsi korom óta küzdök a manduláimmal. Óvodás koromban is injekciós kezelésekre kellett járnom. Folyamatosan be van gyulladva és mindig van rajta tüsző is. Már olyan heges a mandulám mint, mint a Hold felszíne. Aztán 3 éve már a vesém is elkezdett fájdogálni és hajam is nagyon hullik. Végül is ez az a probléma amiért ide írok. Mert olvastam ha a mandula okozza a problémát akkor foltosan kellene hullania a hajnak, de nekem nincsenek foltok, csak azt veszem észre, hogy a lófarok egyre vékonyabb. A fejem egészéről hullik a haj! :( Valaki segítsen nekem ebben a témában, akinek van ebben tapasztalata. Amúgy október 2-án veszik ki a manduláimat Hála Istennek! Előre is köszönök mindent!! :D

464. ducky89
2012. szept. 13. 20:52

Amúgy a műtét előtt álloknak azt javaslom, hogy ne nagyon mélyedjenek bele olyanba, hogy hogyan is történik a műtét, mik a szövődményei ésatöbbi ésatöbbi.:-D


Ha túl vagytok rajta legalább 1 hónappal, akkor javaslom csak a fórum visszaolvasását!!! Annyi rémtörténetet olvastam itt műtét előtt, hogy rendesen ráparáztam. Pedig az egészből a műtét a legjobb élményem.:-)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook