Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
523. anubias (válaszként erre: 522. - Szeplakisz)
2013. ápr. 28. 15:53
Ettől a fogyástòl én is tartok.Én 49 el jöttem a műtétre.Azòta itt a kòrhàzban nem volt mòdom mérlegre állni,de nagyon igyekszem eszegetni.Remélem nem fogyok sokat mert ez nekem sem hiányzik.
2013. ápr. 28. 15:18

Sziasztok lányok! Jobbulást és kitartást mindenkinek.


Még egy pár hozzászólással lejjebb volt szó a fogyásról és visszahízásról.

Csak ezt szeretném beírni. Én majd 4-5 kg-t fogytam az amúgy sem túl nagy súlyomból.

Engem majd egy hónapja már, hogy műtöttek. Most vagyok 26. napos.


55 kg voltam a műtét előtt, és még mindig csak 52.5-re tudtam visszahízni. Szóval még két és fél kg mindig hiányzik. Nekem elég nehéz híznom, szóval ez elég nagy probléma. Lassabban jön vissza, mint reméltem. De végülis még egy hónap sem telt el. Szóval remélem a nyári szabadságomra már összeszedem magam.


Nektek meg kitartást, hamra túl lesztek rajta! Most már nekem is csak egy kellemetlen emlék. Sőt, így visszagonolva már nem is tűnik olyan vészesnek az egész. :)

521. anubias
2013. ápr. 28. 12:58
Minden frissen műtött kiràndul?:-)Hogy vagytok?
520. anubias (válaszként erre: 519. - Judit898)
2013. ápr. 27. 12:38
Ha minden jòl megy hétfőn engednek haza.A náthádhoz külön kitartást kivànok.Èn ma kicsit nyűgösebb vagyok.fàj is meg bàgyadt vagyok.
519. Judit898 (válaszként erre: 518. - Anubias)
2013. ápr. 27. 11:57
Köszönöm jól vagyok:)Ma nem éjjel 2kor keltem a fájdalomra hanem 4kor le számítva ezt a rohadt köhögést meg a náthát.Egyfolytába nézem Hogy mennyit változott a mandula helye meg nincs e esetleg bevérzés.Betegesen nézem mint hülye.És te hogy vagy?Mikor engednek ki?
518. anubias (válaszként erre: 517. - Judit898)
2013. ápr. 27. 10:35
Akkor nálatok sem ment egyszerűen a műtét előtti időszak.:-(Èn meg màr azt hittem hogy csak nekünk sűrűsödött igy be az életünk.hogy vagy ma?
517. Judit898 (válaszként erre: 516. - Anubias)
2013. ápr. 26. 22:48
Képzeld a gyerekemen kiütések jelentek meg pénteken na azt hittem bárányhimlős erre elvittem bőrgy.-hoz mondta azonnal heim pál.Na mondom már csak ez hiányzik nekem....Bent tartottak mivel csalán kiütéses lett egy vírus fertőzéstől szval én vasárnap ott hagytam a férjemmel azt hittem hétfőn csak kiengedik őket.na nem :)tegnap jöttek haza kórházból,én meg már kedden itthon vtm,nagyon rossz érzés volt de sajnos nem tudtam mit tenni a mütét is fontos volt az gyerek is az.Szval nálunk igy kezdődőtt minden:)Mikor engednek ki téged?
516. anubias (válaszként erre: 515. - Judit898)
2013. ápr. 26. 22:31
Jajj szegény.Azért nem irigyellek.Nekem is van 2 gyerekem.A nagy 15 a kicsi 5 éves ,ő éppen bârányhimlős.szegény férjem és anyukám tartjàk otthon a frontot.
2013. ápr. 26. 22:07
Nekem se fáj ha csillapitom mintha semmi se történt vna:)Én is inkább baromi félek ettől a bevérzéstől főleg ,h köhögök nagyon.És három éves gyerekem van és tőle pihenni se nagyon tudok.Aztán ha meggyogyulok készülök az orrsövénym.-re na azt altatásban :)))
514. anubias (válaszként erre: 513. - Judit898)
2013. ápr. 26. 21:38
Nem akarok nagyon vagánykodni,de nem vészesen.Gyògyszerrel pedig szinte észrevétlenül.Nàlam a félelem erősebb érzés .
513. Judit898 (válaszként erre: 512. - Anubias)
2013. ápr. 26. 20:46

Igen varták felszívódó varrattal:)Lehet ettől kisebb a bevérzési kockázat:)Na majd utána járok mert kiváncsi vagyok:)

És te hogy viseled most fáj?

512. anubias (válaszként erre: 505. - Judit898)
2013. ápr. 26. 20:44
Most olvasom,hogy varrtak?engem égettek.
511. anubias (válaszként erre: 510. - Judit898)
2013. ápr. 26. 20:42
Èn az első 2 nap borogattam.Rengeteget iszom én is.Mentes vizet és teàt és mellette sportolik is.:-)Ugyanis a kòrterem messze van a wc től ezért iszok sétàloj a wc re meg vissza.kb ennyi a nap.illetve most megyek tv t nézni.én teljesen jòl vagyok.nagyon viselhető a fàjdalmam szerencsére.
510. Judit898 (válaszként erre: 509. - Anubias)
2013. ápr. 26. 20:36
Engem a Dél pestibe.Nekem nagyon bevált az ,h kb 5 litert iszok a műtét napjától és egész nap hideg vizes törölköző van a nyakamon,lehet ettől nem vérzik be mert tényleg olyan dolgokat csinálok ,h ettől már ömleni kéne de szerencsére nem és nagyon remélem ,hogy nem is fog.Hapcizok csuklom jó sokat köhögök fújom az orrom...És a fájdalmam sem olyan vészes.És te hogy vagy?
509. anubias (válaszként erre: 508. - Judit898)
2013. ápr. 26. 20:20
Fül orr gégészeti klinika bp.szigony u.most is itt wellneselek.:-)téged hol?
508. Judit898 (válaszként erre: 507. - Anubias)
2013. ápr. 26. 20:03
Hivtam még szerdán és mondta ,h annyira nemgáz de azért óvatosan,Mivel irtam h mind a két oldalon bevérzett de csak az egyiket kellett ujra varrni.megnéztem a torkom és az olyan csunya még ,hogy csak na a másik az tök szép már:)))Téged melyik kórházba mütöttek ANUBIAS??
507. anubias (válaszként erre: 505. - Judit898)
2013. ápr. 26. 18:36
Szerintem mindenképp jelezd a téged műtő dokinak,hogy beteg lettél.:-(nekem sajna ùgy vérzett be csütörtökön,hogy köhögtem.De vannak itt a kòrhàzban gyerekek akik sírnak hangosan,aztàn semmi gond nincs belőle.Szòval ez nem ennyire egyértelmű.Reméljük neked minden rendben lesz.Akkor egyszerre műtöttek minket.Nekem annyira savas a szàm ìze,és a nyelvem is lepedékes.Irtòra zavar.:-(De sebaj csak ne vérezzen màr.
506. Judit898 (válaszként erre: 505. - Judit898)
2013. ápr. 26. 15:49
Mármint 4 óra mulva vérzett be nem 4 nap mulva :)
2013. ápr. 26. 15:48

Sziasztok.


Én ma vagyok 4 napos hétfőn műtöttek lokálisan egyáltalán nem volt vészes nekem leszámítva egy-két öklendezést:)Utána 4 múlva elkezdett vérezni a jobb oldalamon de szerencsére még vérzés csillapitóval elállították.Utána egy óra múlva ömlött a számból a vér most persze a másik oldal vérzett be egyből műtő újra összevarták az már nemvolt ilyen normális élmény de ez van.Másnap hazaengedtek szerencsére semmi sem történt leszámítva azt h nagyon megfáztam valószínű.Köhögök nagyon folyik az orrom de a köhögés jobban idegesít mert annyira erősen ,hogy nagyon félek ,hogy bevérzik.Másnak is van ilyen panasza???

504. Ell1981
2013. ápr. 26. 13:35

Sziasztok!

Akivel hétfőn együtt műtöttek,azt a lányt is szegényt ma vitték vissza a kórházba,mert bevérzett. Tehát az 5.napon. Hát együtt érzek mindannyiunkkal! :( Nem szeretnék bevérezni,egyenesen rettegek ettől,ezért ha kell inkább éhen halok,de csak folyékonyat vagyok hajlandó lenyelni! :( Nekem nagyon kiszárad a torkom,meg az egész szám,és folyton kapar,ami miatt köhögnöm kell! Nektek nincs ilyen?? És amikor nagy nehezen elalszom,akkor folyton arra ébredek fel,hogy köhögnöm kell.És mivel ki is szárad és nyelési ingereim vannak,attól félek,hogy hiába nem eszem darabosat,mivel kiszárad és nyál nélkül nyelek ,majd attól fog felszakadni. :( Hát már én is lennék öregebb vagy 2 héttel!!!! :( Már szinte paranojám van attól,hogy nehogy bevérezzen! Ja,igen,és az ásítás hááát nagyon kemény. :( Volt már hapci ingerem,de visszaszorítottam. Remélem több egy darabig nem jön! És ami azt illeti,jó ideig én is el fogom kerülni a gyógyszereket és a pudingokat is,mert kijött még a nem kevés allergiás tüneteim mellé egy újabb! :( Leválik a bőr az ujjbegyeimről. Nem elég ,hogy csalán kiütéses vagyok és bedagad mindenem,meg hányingerem van,mellé még a bőrőm is leválik?

Húh ,most megijedtem kellőképpen,hogy itt mindenkinek bevérezget. :(

Kitartást bajtársaim!!!!!!!!! Főleg neked Anubias,mert neked sem egyszerű az eseted! :( Vigyázz magadra! Illetve vigyázzon mindenki magára!

503. anubias
2013. ápr. 26. 08:18
Ma reggel megint vèrzett egy kicsit.Igy hétfőig nem mehetek haza.
502. anubias (válaszként erre: 501. - Szeplakisz)
2013. ápr. 25. 21:47
Èn is két hét betegàcsit tervezek.Remélem annyi idő alatt minden gond megoldòdik.Ez a lagzi sztori meredek.:-) de jòl tetted hogy elmentél,kàr lett volna kihagyni.:-) megyek pihenek kicsit.Ti is keltetek éjjel az ivâs miatt.Engem nagyon fàraszt,hogy ha végre sikerül elaludnom sem pihenhetek,mert kelni kell inni.
2013. ápr. 25. 19:02

Én is így voltam ezzel végig. :)

Már egy hét után legszívesebben mentem volna dolgozni. :)

Aztán az volt a terv, hogy ahogy letelik a két hét megyek dolgozni, végül 20napot voltam itthon.

De a 12-14 nap után már élveztem is az itthon létet. :)


Sőt, én a 12. napon lagziban is voltam. Igaz se inni nem ihattam alkoholt, se táncolni nem táncoltam. De legalább enni akkor már tudtam. Vacsora előtt fél órával megittam a Cataflam-ot még azért, biztos ami bizots.. És már ment is a rántott husi és társai. :)Nem maradtunk sokáig a lagziban, de fúú de jó volt kimozdulni. :)

500. anubias (válaszként erre: 499. - Szeplakisz)
2013. ápr. 25. 18:39
Hàla istennek.Akkor viszonylag jòl megùszta .Jò,hogy te mâr ennyivel tùl vagy rajta.Én modt igen szeretnék öregebb lenni egy 10 nappal.:-)
2013. ápr. 25. 18:27

Az ő esete úgy volt, hogy aznap, amikor őt műtötték, még a műtéte napján, aznap éjjel bevérzett neki és akkor éjjel visszakerült a műtőbe.


Egy hétre rá, azt hiszem a 8. napon vérzett be újra neki otthon, de akkor elkezdett ömleni a szájából a vér, indulás be a kórházba, de nekik ráadásul majd 50 perc volt az út, mert nem is Pest Megyében laknak, mégis Kistarcsán műtötték. Mire beértek a kórházba már nem vérzett annyira és akkor már nem vitték műtőbe, hanem kapott valamit infúzióba. Aztán jobban lett. Éjszaka benn tartották még, de már nem vérzett. Aztán másnap ő is mehetett haza.

498. anubias
2013. ápr. 25. 18:20
Jajj szegény.Rémisztő lehetett.Én is az ilyentől félek igazán.Vele mi történt?Visszakerült a műtőbe?
2013. ápr. 25. 18:13

Persze, amúgy jobb félni, mint megijedni. Így érthető, hogy bementél.


Én is csak azért nem indultam el egyből, mert én láttam a mellettem fekvő lányt, akinek egy hét után ömlött szó szerint a szájából a vér. Hozzá képest az enyém tényleg semmi nem volt.

De én meg pont amiatt féltem annyira a bevérzéstől, mert láttam, hogy mennyire tud vérezni.

496. anubias (válaszként erre: 495. - Szeplakisz)
2013. ápr. 25. 18:02
Igy téged olvasva azt hiszem èn is otthon maradhattam volns,de annyira megijedtem hogy mâr riasztottam is aput.Nekem azt mondta a dokim hogy bármit ehetek amit szeretek és jòl esik.Én is eszek pudingot gyümölcsrizst,joghurtot....
2013. ápr. 25. 17:50

Ja, amúgy pudingot én sem fogok enni most egy jó fél évig biztos. Kicsit megundorodtam tőle, mert éna kórházban a műtét után jópár órával már ehettem. És hát pudingot ettem, amit este ki is hánytam...

Szóval én itthon már pudingot nem is ettem, és nem is fogok egy darabig. :)


Ja, kocsonyát is ettem. :D Meg 5. napon már tudtam sült csirke husit is. Szóval próbáltam mindent kicsi falatokban.

2013. ápr. 25. 17:47

Hát sziasztok!!!


anubias, visszakerültél a kórházba? Sajnálom...

:( Pedig otthon gyorsabban gyógyul az ember, ez tuti.


Ell1981! Igen kétszer picit én is bevéreztem, de gyorsan hidegvizet ittam rá, és nekem elmúlt. (Amúgy az egyik alkalomnál levest ettem, meg is lepődtem, hogy levestől véreztem egy picit, de lehet csak azért, mert meleg volt és nem langyos) De mivel hamar elmúlt a vérzés így nem mentem be. (Amikor engem műtöttek, mellettem a szobatársam egy olyan lány volt, aki egy hetesen került vissza bevérzéssel. De neki ömlött a szájából a vér. Szóval így, hogy nekem csak egy kis vérzésem volt, így nem mentem vissza.)


Én ettem joghurtot is, nekem nem mondták, hgoy nem ehetek. A gyümölcsre mondták, hogy azt nem szabad, de a joghurtot nem volt tilos.

Kávét is ittam már 4. napon, mert előtte is minden nap kávéztam, és műtét után, hogy nem ittam pár napig, így gondok voltak a wc-zéssel. (Mert a második kis bevérzésem pont emiatt történt.. nem ittam kávét három napig, szorulásom lett.. és hát az erőlködéstől picit bevérzett a torkom... :S Aztán úgy voltam vele, hogy akkor a kávé többet segíthet, mint árthat. Segített is. :))


Krumplipürét is ettem, bundáskenyérnek a közepét, párizsit is, meg leveseket. (Húslevest, tojáslevest, krémleveseket) Ettem tejbegrízt, krumplifőzeléket, tojásrántottát. Én kenyeret is ettem, persze csak a belét és nagyon pici falatokat. Meg mivel az én műtétem húsvét után volt, húsvéti sonkát is tudtam még enni. :)


Amúgy engem úgy tájékoztattak, hogy a 6-8. nap között válik le a seb. De hozzáteszem én észre sem vettem. Szóval nem tudom nekem melyik nap jött le, mert nem volt semmi jele.

De ettől függetlenül az 5. nap fájt nekem talán a legjobban, akkor a fülembe sugárzott a fájdalom. Reggelente éreztem a leginkább, de aztán napközben a fájdalomcsillapítóktól már észre sem vettem.


Kontrollra két hét után kellett csak visszamennem, és azt mondta a doktornő, hogy szépen gyógyulok. És már többször nem is kell mennem kontrollra, csak ha panaszom lesz. (HÁT remélem már csak nem lesz.)


Már fájdalmaim régóta nincsenek, viszont furcsa még a nyelés. És ásítani még mindig nem tudok, de a hapcizás már nem fáj. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook